Dagboek van een golden retriever
De wereld gezien door de ogen van een hond
17-09-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mysterie van de zwarte Zwaan…

Zoals heel vaak zit ik braaf naast mijn baasje op de kaaimuur op het hoekje van Den Dijver en de wollestraat. Er is altijd heel weinig verkeer tijdens de nachten in Brugges la morte!

In de verte hoorde ik één van de vele Brugse klokken vier uur slaan.

Heel langzaam reed reed een zwarte camionette ons voorbij. Het zijraampje stond open en ik hoorde de chauffeur zeggen: “Baas, enkel die blinde is in de buurt maar die ziet niets hé!”.

Op de hoek van het Pandreitje parkeerde de man de wagen en schoof de zijdeur gelijktijdig open wanneer de chauffeur uitstapte. De chauffeur stak de straat over en enkele seconden later hoorde ik hem zachtjes fluiten. Het afgesproken signaal want uit de camionette verscheen een man in duikerspak. Op zijn blote voeten stak de duiker de straat over. Hij vloekte een keer zachtjes want de Brugse kinderkoppen liggen erbij zoals ten tijde van Napoleon…

Langzaam liet de duiker zich ter hoogte van het steigertje van taverne Het Venetië van het Noorden in de reien glijden. Hij bracht zijn duikbril en snorkel in positie en zwom geruisloos in de richting van vier slapende zwanen. Drie witte lagen mooi te dobberen rond de zwarte zwaan!

Twee meter voor de zwanen nam de duiker diep adem en enkele seconden later verdween de zwarte zwaan onder water. De duiker had duidelijk die twee stokjes van poten net boven de zwemvliezen genomen en was met zijn volle 89kg aan de zwaan gaan hangen die niets vermoedend in een diepe slaap lag met zijn nek in S-vorm. Er kwam geen enkele reactie van de zwarte zwaan. Alles verliep ruisloos en ook de witte zwanen waren zich van geen kwaad bewust.

Enkele minuten later hijstte de duiker de zwaan op de steiger om er vervolgens op een houterige manier er zich zelf op te hijsen.

“Gaat het baas?”

“Pico bello maar het was wel sukkelen om zijn nek in een knoop te leggen.”

De chauffeur stak de zwaan in een grote doos en beide mannen vertrokken opnieuw met de wagen…

De volgende morgen stapte Renaat Landuyt opgewekt het stadhuis binnen. Hij probeerde een deuntje te fluiten op de tonen van ‘mon plat pays’ maar het klonk meer op ‘Je ne regrette rien’!

“De dame van het loket ‘bevolking’ zei: “blijkbaar lekker geslapen mijnheer de burgemeester!”

“Ik kijk al uit naar de middag jufrouw want mijn vrouw beloofde me een heerlijk middagmaal…”

Inderdaad omstreeks 13u nestelde renaat zich aan zijn tafel. Het zilveren bestek en de Chriffle borden stonden klaar. Uit de keuken kwam zijn vrouw en zei fier:

“Schat, op je verzoek Zwarte Zwaan in rode wijn!”

Geen mens die het juiste verhaal van de zwarte zwanen in de Brugse reien kent buiten jij die dit las en ik. Mijn baas weet ook van niks want die zag er als blinde niks de ballen van.

Enkelingen zoals jullie en ik kennen het mysterie van de zwarte zwaan.

Toch kijk ik uit naar de vele verhalen die de ronde zullen doen en wellicht zullen de Brugse gidsen binnen afzienbare tijd met een legende de toeristen boeien….



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (1)

17-09-2014
mysterie van de zwarte zwaan

Baziel, je moet het mysterie niet op de blog maar in het Brugs Handelsblad plaatsen...

Peter

17-09-2014 om 22:43 geschreven door Lecluyse Peter




Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en) in de komende feestdagen
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Goedemiddag blogmaatje
  • voyeurisme?
  • Deal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Blog als favoriet !

    Startpagina !

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!