Dagboek van een golden retriever
De wereld gezien door de ogen van een hond
23-06-2014
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De koning en de kaars…

De koning der Belgen vloog met zijn koningin gedurende 14u naar het verre Brazilië.

Een lange vermoeiende vlucht en het vorstenpaar nam dan ook een ‘temasta'ke’. Tilleke, het koosnaampje van de vorst zijn EGA, dat enkel hij mag gebruiken viel vlug in slaap.

Ze zakte steeds dieper en scheef in de Koninklijke zetel. Ze wou haar hoofd op de schoot van haar man leggen maar dat is geen Koninklijke houding en de vorst duwde zijn Tilleke tegen zijn schouder. Ze sliep rustig verder maar de hoogheid der Belgen deed geen oog dicht.

Aangekomen op het vliegveld zag de vorst en bleekjes en vermoeid uit.

Er stond nochtans een zware drukke voor de boeg. Tilleke ging op bezoek bij de arme Braziliaanse kindjes die dankzij de FIFA een opvang en mogelijke toekomst worden aangeboden.

De koning moest onderhandelen met zowel plaatselijke als Braziliaanse zakenmensen. Zalenmissies zijn normaal voor de vorst zijn zus maar de vorst kan moeilijk afstand nemen van zijn vorige taak als prins.

Samen met twee ministers begonnen de besprekingen…

Zonder een woord te zeggen stond onze vorst plots recht en verliet de vergadering. Iedereen dacht dat de man mogelijks wat last had van darmklachtjes door de lange verplaatsing!

Na een half uur sloeg men alarm want onze vorst bleek te zijn verdwenen.

Uren later kwam hij terug. Iedereen opgelucht en benieuwd waar de vorst had uitgehangen.

“Heren, onze Rode Duivels spelen straks een heel belangrijke wedstrijd. Ik ben hulp gaan vragen aan de enige die echt kan helpen. Ik ging naar de Basiliek van wijlen koning Albert en ging een kaars branden. Ik heb en God verzocht onze ploeg bij te staan en te laten winnen…”

De zakenmensen, ministers, alle aanwezigen bekeken de koning der Belgen met opengesperde ogen.

Bij de aanvang van de wedstrijd vlogen de Rode Duivels er onmiddellijk in.

De koning fluisterde in zijn Tilleke haar oor: “Liefste, wij gaan winnen, God staat aan onze zijde, ik ging in opa zijn basiliek een kaars brandden en heb hard, diep gebeden!”

Na een half uurtje viel elke aanval van de Belgen weg en waren het de Russen die het overwicht namen.

“Flipke, heb je die kaars betaalt? Las je wel innig genoeg?”

“De kaars betaalde ik inderdaad niet… jij zorgt voor onze centen maar wees gerust God kent me, we converseren heel veel en ik weet dat hij ons zal bijstaan.”

Toegegeven, de gebeden waren innig en wellicht maakt de Goede God geen bezwaar tegen een gepikte kaars want enkele minuten voor het einde van de match scoorden de Rode Duivels!

We weten sedert de kaars van de Belgische vost dat God een boontje heeft voor sport!

Of hoe jaren na Christus een koning van een piepklein landje het bewijs leverde dat God ook voor het grote scherm zit….




Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en) in de komende feestdagen
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Goedemiddag blogmaatje
  • voyeurisme?
  • Deal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Startpagina !

    Klik hier
    om dit blog als uw startpagina in te stellen!

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!