Dagboek van een golden retriever
De wereld gezien door de ogen van een hond
10-10-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In memoriaal.

De eerste herfstdag van het jaar. Wind, regen, hagel en net vandaag het bericht dat Wilfred Martens is gestorven. De man die het woordje ‘evident’ aan zijn volk leerde. De man die 9 regeringen lang zocht naar het licht aan het einde van de tunnel.

Een 77 jarige politieker die niet zoals de meeste mannen om de7 seconden aan seks dacht maar om de 7 seconden aan politiek. Zijn ganse leven stond in het teken van de politiek. Kon de man ooit over iets anders dan politiek praten?

Het antwoord is neen tot vijf jaar geleden.

De oude CVP-er was een democraat maar dat christelijke nam hij met een korreltje zout! Zijn zielsverwant en wellicht zelfs een vriend voor hem, wijlen Koning Boudewijn was een echte christen in hart en nieren. Wilfried was dat ook maar in zijn nieren. Zijn hart klopte iets meer voor de vrouwen. Daar is niks mis mee. Het is gezond, heerlijk en normaal.

Zijn opvolger Jean Luc heeft wellicht gelijk dat Wilfried tijdens zijn twee eerste huwelijken vergat dat hij vrouw en kinderen thuis had die op hem zaten te wachten. Bezeten door de politiek maakte hij wel kindjes maar vergat dat hij als papa ook thuis nodig was.

Jaren en jaren hunkerde Miet naar haar idool. Nu jaren met geheelonthouding zullen het wel niet geweest zijn want Wilfried was democraat maar niet fanatiek christen en tussen vergaderingen trok hij wellicht Miet eens tegen zijn gilé!

Een generatie politiekers is aan het verdwijnen. Een groep mensen die uitsluitend leefden voor hun politiek. Ze duwden al hun gevoelens weg want enkel de job telde. De nieuwe generatie is anders. Die gaan mee met hun gevoelens en laten hun Mietje geen jaren hunkeren. Zoals Dehaene het zei waren Wilfried zijn laatste jaren de mooiste van zijn leven. Dat jonge oude koppel genoot inderdaad duidelijk van hun samenzijn.

Is het dan niet zielig dat het slechts vijf jaren waren? Is het dan niet zo dat men altijd zijn gevoelens moet volgen en dit primordiaal moet zijn in het leven?

Wat rest Miet nu nog? Die korte mooie herinneringen en het besef dat ze jaren lieten verloren gaan?

Voor Wilfried geen probleem want hij had eindelijk het licht in zijn tunnel gevonden, zal dit evident gevonden hebben maar de toekomst voor Miet is vanaf nu iets minder evident…



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (1)

11-10-2013
@Baziel
Ik ben de mening toegedaan dat iemand die 'vergeet' met pensioen te gaan zich niet gelukkig voelt. Het zal natuurlijk ook wel met geld te maken hebben, een kwestie van nooit genoeg te hebben en ook geen interesse te hebben in andere dingen dan politiek (en bij hem ook seks). Nog een prettig en fijn weekeinde. Groetjes.

11-10-2013 om 07:06 geschreven door pjerreke




Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en) in de komende feestdagen
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Goedemiddag blogmaatje
  • voyeurisme?
  • Deal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Blog als favoriet !

    Startpagina !

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!