|
De verkoopcijfers van stofdoeken in de Wibra ging de laatste maanden drastisch de hoogte in.
Men is de volledige Westhoek aan het opkuisen en het opblinken tegen de grote herdenking van WO I. Maandenlange voorbereidingen voor de vele manifestaties van een oorlog die er niet meer mag komen.
Met wat er nu aan de hand is zou de herdenking wel eens een herhaling kunnen worden wat niemand wil.
In Amerika herdenken ze Martin Luther King; reeds 50 jaar geleden had die man een droom. Er veranderde iets maar zijn droom bleef een droom.
Obama heeft nu wel de juiste huidskleur maar is niet goed bezig.
Is het nu het Syrische leger of waren het de rebellen die met die chemische rommel een aanval deden, het heeft een ondergeschikt belang. Het was en blijft een uitroeien van landgenoten. Onschuldigen die met die oorlog niks willen te maken hebben.
Het is met of zonder dat onderzoeksteam duidelijk dat er een aanval is geweest. Het juiste dodenaantal zal nooit geweten zijn en iedere dode was er één teveel.
Het oplossen met enkele raketten af te vuren van Amerikaanse of Britse schepen zal het niet oplossen.
Meer dan twee jaar niet reageren om dan het geweld nog wat aan te wakkeren kan het begin worden van WO III.
De grootmachten staan regelrecht in opinie tegenover elkaar en we moeten maar aan de lessen geschiedenis denken om te weten wat de gevolgen kunnen zijn.
Onze mooist uitgedoste minister voelt zich tekort gedaan. Reynders, volgens mij een man die elke avond voor het slapen gaan de betere nachtcrème voor mannen gebruikt, een schijfje komkommer op zijn oogjes dropt zegt: Er gaat niet komen een oorlog, het is een verwittiging dat men chemische wapens niet gebruiken mag. Wij moeten met de VN een vergadering hebben om samen deel te nemen aan de actie en duidelijk te maak dat Europa ook niet akkoord gaat met assad.
Mooie uitspraak in bijna perfect Nederlands maar we zouden ons beter bezig houden met onze eigen problemen.
Als we nu nog niet eens weten hoeveel en welke jongeren en zelfs minderjarigen naar het oorlogsgebied vertrekken dan zit Binnenlandse Zaken met een probleem.
Volgende maandag zullen we het juist aantal vertrokken jongeren weten. Larie en apenkool. De effectieve listings voor onderwijs zijn maar voor februari volgend jaar! Alle voorgaande lijsten zijn schattingen en zo grondig en juist zijn die naamlijsten nu ook weer niet. De subsidies voor het jaar dat volgt hangt af van het aantal leerlingen. We weten hoe statistieken worden opgemaakt als het om euros gaat.
Het feit dat men zomaar kan ronselen, jongeren kan bewerken om te gaan strijden, moet ons doen nadenken.
Die oorlog zoals alle oorlogen hebben een ondergrondse beweging, jongeren, de toekomst bewerken en klaar stomen om al wie niet past in het denkwereldje van mannen zoals een Assad en consorten te doden.
Het is te vergelijken met een parasiet die dodelijk is
Het is zoals wat honden thans ook moeten vrezen.
Een gevaarlijke parasiet in de
slak. Uit onderzoek is gebleken dat slakken, waarvan het aantal door het vochtige en veranderde klimaat razendsnel toeneemt, een zeer gevaarlijke parasiet in zich draagt.
Wanneer een hond per abuis of als tussendoortje een slak opeet zal die parasiet in de maag van het arme dier zijn dodelijk werk doen.
Moeten we nu alle slakken de kop afknippen of ze met zout bestrooien?
Voor de landbouwers en tuiniers wellicht de beste oplossing maar ik ben van mening dat men beter een oplossing zoekt om die parasiet te elimineren.
Dus enkel roekeloos doden is een maat voor niks maar nuchter een duurzame oplossing zoeken voor beide partijen is wat er moet gebeuren
De dieren en mensenwereld ligt toch nauw bij elkaar wanneer we de moeite doen eens te vergelijken
|