Dagboek van een golden retriever
De wereld gezien door de ogen van een hond
29-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie is hij?

Trump kwam langs en we hebben het geweten. Half Brussel lag in een knoop want alle verkeer moest eraan geloven. Voor Trump en zijn gevolg werd de volledige ring afgesloten en alle straten in de buurt war 'zijne hoogheid' vertoefde.
Werden we eigenlijk wijzer van het bezoek van Trump? Weten we nu wat voor mens hij is?
Wijzer werden we niet want het vermoeden hoe we over de man dachten bleek te kloppen. Een hoogheidswaanzinnige die denkt dat hij zich alles kan en mag permitteren. Een gevaarlijk man want wie een beetje grondig naar de beelden op Tv keek merkte duidelijk dat hij zich voor en boven zich iedereen voelt. Een gevaarlijk man die zoals hij reeds bewees heel onvoorspelbaar is.
Naar we uit de media vernamen was zijn vader een niet bepaald eerbaar man die zich verrijkte op de rug van anderen. Dus de appel valt niet ver van de boom. Ook Donald denkt dat hij met geld en macht iedereen naar zijn pijpen kan laten dansen.
Ons landje zal weer het voortouw nemen en 2% extra uitgeven aan nieuwe wapens. Andere landen zullen dit niet doen maar wij zullen dan het etiketje krijgen dat we bij de beste leerlingen behoren.

Na Brussel stopte Trump nog eventjes om de vergadering over het klimaat op zijn kop te zetten. Als enige land wist hij te vertellen dat hij zijn standpunt binnen enkele dagen zou meedelen. Wat ging hij dan zoeken op die vergadering? Eten en drinken? Of moest hij zijn vrouw nog een kleedje laten kopen in Milaan?

De Amerikaan, met zijn God die 'blest' hier en ginder is toch iets of wat minder katholiek dan men zou denken. Is God wel akkoord met dat leven gescheiden van tafel en bed? Zowel in eigen land slaapt Trump in het Witte huis en zijn vrouw in de Trump tower. Maar ook op verplaatsing slaapt hij op een ander adres. Niet moeilijk dat hij nar de meisjes van lichte zeden gaat of ze laat komen want hij heeft nog minder dan een lat-relatie met zijn vrouw.

Zijn beleid hangt met haken en ogen aan elkaar mar ook zijn huwelijk is een 'mess'!

29-05-2017 om 12:09 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
27-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zonder woorden!

Voor het eerst sedert zijn aanstelling zei Trump een zinnig woord.
Hij noemde de moordenaar die onschuldige kinderen de dood injoeg een ‘lozer’.Het onderzoek naar de beweegreden van de dader is nog volop aan de gang. Waarom de man kinderen wilde treffen zal nooit duidelijk blijken. Het heeft ook geen belang of hij al dan niet in opdracht werkte. Zijn daad was van een geestesgestoorde. Niemand kan zich beroepen dat kinderen goddeloos of god weet wat zijn. Kinderen zijn kinderen en mogen en moeten een onbekommerde jeugd krijgen. Zoals elke volwassene met zijn ‘fikken’ van kinderen moet blijven, zo is er geen enkele reden om kinderen de dood in te jagen. Wie nog geen racist is zal tot diep in zijn hart moeten zoeken naar een reden om dit niet te worden. Iedereen die ook maar het geringste medeleven voelt voor de moordenaar is iemand die niet waard is om te leven. Extremisten die de dader een martelaar noemen moet men opsluiten in duistere middeleeuwse kerkers tot zijn dood. Dergelijke ‘lozers’ mag men bestrijden zoals lang geleden. Oog om oog en tand om tand. Niets maar dan ook niets kan de nabestaanden troost bieden want geen zinnig mens zal ooit kunnen begrijpen het waarom van het onzinnige.

Het is gemakkelijk om te beweren dat we niet angstig zijn. Angst misschien niet onmiddellijk maar hebben we een alternatief om dat nutteloze te stoppen?
Krankzinnigen zijn er altijd geweest en zullen er altijd zijn maar ze vonden dankzij het geloof een reden om vele slachtoffers te maken. Zou het dan toch kunnen dat één man aan de basis ligt van die terreur? Die ene man die oorlog maakte in zijn eigen land en het zover kreeg dat de ganse wereld het slachtoffer werd?
Is het dan toch die ene dictator die zijn eigen kinderhospitalen liet bestoken door brandende oliebommen en op die manier de wraakgevoelens opwekte bij een deel van zijn bevolking.
Hadden de bemoeials van regeringsleiders; waaronder die van Europa, niet beter die dictator zijn oord van verderf niet meteen tot de grond moeten gelijk maken. Alle onderhandelingen haalden niks uit en de strijd blijft doorgaan. Blijkbaar is het verkopen en leveren van wapens belangrijker dan een volkerenmoord te stoppen.
Regelmatig deelt de media mee dat een aanslag tijdig werd ingedijkt. Klopt dit wel. Werden mogelijke gekken tijdig gestopt? Dat zullen we nooit weten en daar krijgen we nooit zekerheid van. Is die extra beveiliging nodig? Mogelijks niet want niemand kan in de geest van lozers kijken. Niemand kan voorspellen wanneer je buur zijn stoppen gaan doorslaan. Het is onbegonnen werk om te kunnen voorzien wanneer en waar de volgende idioot zal toeslaan. Er is een overaanbod van potentiële daders. Een opleiding hebben die daders niet nodig. Alles is te vinden op het internet en zelfs de slecht begaafde en onhandige fiks het om zijn persoonlijke bom te maken. Heeft hij toch problemen dan kan hij mits zijn slechte vrienden toch zijn doel bereiken. Het enige doel dat hij ooit in zijn leven kan bereiken want voor het overige bakte hij nooit iets van zijn bestaan…

Voor de nabestaanden is hun enige troost dat hun kinderen een unieke avond beleefden tijdens het optreden en in volle euforie het allemaal wilden vertellen eens ze terug thuis kwamen. Hun laatste levensuren waren ze gelukkig, zonder zorgen en voor ze het beseften was het over.

Trump deed één goede uitspraak en verder… legde hij uren een volledige stad lam!
Draait de wereld nog steeds op dezelfde manier rond? We mogen beginnen twijfelen.

27-05-2017 om 17:46 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
24-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Komt de aap uit de mouw?

Apen hebben bomen nodig om in te leven. Ons land bezit geen amazonewoud en dus ook geen apen die in bomen slingeren. Een zuivere vaststelling maar toch hebben we links en rechts enkele bosjes en al hebben we geen echte apen in die bossen, toch blijkt dat we apenkuren hebben.
We hadden een ‘boskaart’ maar de oorsprong van die kaart levert plots problemen op.

Om de reden van die opduikende problemen een beetje te kunnen plaatsen moeten we terugkeren tot bij het ontstaan van ons land. Wie bezat vanaf de onafhankelijkheid bossen en gronden?
Slechts enkele mensen. Meestal een baron en nog enkele grondbezitters met veelal adellijke achtergronden.
Ons landje had één grote partij en leverde dus zowat in elk dorp de katholieke burgemeester. Boeren huurden hun landerijen en van bij het ontstaan van ons land mocht iedereen onmiddellijk belastingen betalen. Voor het vervoer van de landbouwproducten betaalde men voor iedere kar met goederen belastingen bij de doortocht van elk dorp aan de baron!
Enkelingen kochten en versnipperden onze gronden. Voor een ‘appel en een ei’ kochten ze bossen en landbouwgronden. Voornamelijk één partij (de grootste) besliste waar er wijken en woningen zouden komen. Een ideaal voor die grondbezitters om via de lange arm van hun bos- en landbouwgrond deze te laten omvormen tot bouwgrond. Geduld hadden ze want anders diende men de meerwaarde te betalen.
Nu er steeds minder grond is, de vraag hoog hebben ze de ‘boskaart’ al enkele keren moeten aanpassen.
Stilaan is het rijk van die ooit grootste partij aan het doodbloeden. De alleenheerschappij om te beslissen is verdwenen. De vriendjespolitiek ligt in duigen. De vrees om plots de jaren van geduld om hun grond van appel en ei om te buigen naar harde euro’s komt in gevaar. Schouwveger is plots de kop van jut aan het worden. ze krijgt het minlijk om de vriendjes van weleer nog plezier te doen. De tijd van heers en verdeel van die enkelingen is aan het verzanden.

Een nieuwe ‘boskaart’ is noodzakelijk maar dat kaartje zal niet voor morgen zijn. Met de nodige trucs en tricks zal men nog eerst zorgen dat goede vriendjes hun schaapjes op het droge krijgen. Voor de sukkelaars die een lapje kochten voor de toekomst en de kindjes of kleinkindjes zal nadien blijken dat ze een aap schoten met hun investering…

24-05-2017 om 12:51 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
22-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fictie of .

Welke regeringsleider kon niet slapen en zapte naar een goedkope Amerikaanse film?
Dergelijk goedkoop filmke zorgt er voor dat die slechte slaper voor een paranoia zal zorgen. Het nachtelijk kijken van een slechte film zorgt ervoor dat we nu moeten beslissen welke beroepen we gaan screenen. Zoals in de film stellen sommige regeringsleiders plots vast dat kuisploegen vlot in en uit
alle mogelijke bedrijven lopen.
In luchthavens, in alle diensten is het doodnormaal dat meestal kuismannen en vrouwen, meestal met een iets donkerder huidskleur dan de westerling, achter kuismachines lopen. We stonden weinig stil dat dit beroep voor de gemiddelde Belg van een te laag niveau was. Kuisploegen bestaan voornamelijk uit inwijkelingen die moeilijk aan een job geraken. Niet zelden werken er ook ex-gedetineerden bij bedrijven die burelen, firma's 's nachts kuisen.
Blinkt de binnenkant van Doel door een gevaarlijke terrorist? Zijn het geen gevaarlijke mensen die alle burelen in Brussel ontdoen van stof, ongedierte en zweetdruppeltjes op de werktafel van onze Ministers?

Gaan we alle beroepen screenen of gaan we met uitzonderingen werken? Uitzonderingen zouden niet mogen want we zullen allemaal onze vingerafdrukken op ons identiteitskaartje moeten plaatsen. Gezien iedereen in ons land gelijk is voor de wet moet men iedereen controleren, zonder uitzonderingen.

Gaan we dan ook selectief toelating geven wie ons land binnenkomt?
Dan mogen ze deze week reeds beginnen met toelatingen te weigeren. Trump en Erdogan mogen dan terugkeren vanwaar ze komen. Consequent moeten we zijn en gevaarlijke mensen of mensen die een gevaar kunnen opleveren mogen we niet ontvangen. We gaan nogal wat miljoentjes besparen indien we Trumpie doorsturen naar een land waar ze minder streng zijn.

Is het fictie dat met al die nieuwigheden we binnenkort een rage gaan meemaken op diefstallen van identiteitskaarten? Gedaan met de jacht op handtekeningen, de nieuwe jacht zal de vingerafdruk worden van idolen en van mensen die iets betekenen. Nog enkele jaartjes en je zal de kraampjes op de rommelmarkt zien verschijnen met niet enkel oude munten maar met identiteitskaarten.

22-05-2017 om 15:11 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
19-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eindelijk duidelijkheid!

Een hond is nooit te oud om bij te leren.
Nooit begreep ik ten gronde wat men bedoelde met het verhaal van het bijtje en de bloem. Dat vrouwen dikwijls iets hebben met bloemen dat begreep ik maar het was me onduidelijk wat men bedoelde met de vrouw en haar bloempje.
Als vurig lezer van alles wat betrekking heeft op de vooruitgang van de mens las ik tijdens mijn maaltijd van brokjes, het artikel waardoor het me allemaal iets duidelijker werd...
Op termijn zal de vrouw haar pil mogen laten als voorbehoedsmiddel. Er is namelijk een bloempje als vervanging. Niet zomaar een bloem maar de 'paardenbloem'. In west Vlaanderen zeggen ze tegen dat bloempje een 'pissebloem'. Dus nogal wiedes dat alles me duidelijker werd.
Omtrent de paardenbloem is het niet zo dat dit bloempje bij moeder de vrouw in een vaas staat te pronken. Vreselijk mooi is die bloem nu ook niet. Weliswaar zijn de blaadjes onder de bloem een lekkernij voor konijnen en dus begrijpelijk dat weer voornamelijk de west Vlaming die onderkant met zijn aardappelmesje en onder de naam van 'platen' gaat uitsteken om aan zijn konijntjes als lekkernij te voederen. Ik maak geen allusie op de hevigheid van konijnen en het mogelijks verband met de paardenbloem maar het kan een
teken aan de wand zijn!

Het is ook niet zo dat elke vrouw als voorbehoedsmiddel een paardenbloem in haar slipje zal leggen maar dat de medische wereld een ring zal produceren met welbepaalde bestandsdelen uit de paardenbloem. De technische uitleg over die nieuwe toekomstige ring sloeg ik over. Ik sta meer stil bij wat er zal gebeuren bij niet tijdige vervanging van dat ringske!
Geef toe wanneer een pissebloem verwelkt is dan begint het onwelriekend te ruiken.
Dus naast het nieuwe voorbehoedsmiddel zal de halve industrie op zoek gaan naar nieuwe geurmiddeltjes. Om nog te zwijgen over die enorme velden die zullen verschijnen want de boer zal zijn velden bezaaien met paardenbloemen. Wel spijtig voor de konijntjes want die mogen hun lekkernij vergeten want in de toekomst is de pissebloem een bron van inkomsten.

19-05-2017 om 18:49 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
18-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het einde nabij?

We zijn nog geen 120 dagen ver na de benoeming van Trump.
Geen dag ging voorbij zonder dat de man de media haalde met één of andere stunt. Wat als een paal boven water staat is dat Trump een vat vol tegenstellingen
is. We kunnen hem omschrijven als een overjaarse puber die nooit volwassen werd. Trump blaast warm en koud tegelijk, verandert van idee zoals een gezond mens van onderbroek wisselt.

Trump is op zijn korte periode als president reeds aan een serie blunders waar ze meerdere dagen het TV scherm mee kunnen vullen. Wel bewijst hij dat je mits het nodige zakgeld van ouders je zonder intelligent te zijn rijk kan worden.
Zijn einde zal wellicht zijn wanneer zijn eigen achterban zal beslissen om de procedure te starten om hem te ‘elimeren’ als president. Voor het land Amerika een serieuze afgang want met of zonder het gefoefel met de stemming, haalde die kluns toch miljoenen stemmen. Bedenkelijk over een massa die gewoon achter een grote mond liep, beloftes maakte die hij nooit zou kunnen waar maken. Naast Amerika kwam er weinig concrete reactie van de rest van de wereld. Een lakse houding waar de huidige generatie niet fier over mag zijn.

Het spijtige aan de hoe dan ook te lange periode dat Trumpie regeerde zal blijkenwanneer er na zijn ontslag het land weer op de rails zal moeten geraken. Maanden zal men het excuus gebruiken dat het allemaal de fout is van Trump zijn wanbeleid, dit in tegenstelling tot het veel te laat reageren op de vele flaters van de man.
Zou Hilary dan toch ooit de eerste vrouwelijke president worden van Amerika?


Hoog tijd dat men de gift van Eifel; het Vrijheidsbeeld, hetzelfde blinddoekje aandoet als onze vrouwe Justitia!

 

18-05-2017 om 11:55 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
17-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maatregelen…

Het is weer zover. Onze Ministers vergaderen op zondagen… Wanneer je tijdens de week te weinig uitspookt dan blijven de karweien liggen en moet je tijdens het weekend werken! Mogelijks is het voor de extra premie voor zondagwerk! Geen mens die medelijden heeft met die buitengewone vergaderingen. Ook de getroffen maatregelen zijn doekjes voor het bloeden.

Mensen op kosten jagen om een nieuwe identiteitskaart te verplichten te kopen. Iedereen moet zijn vingers in het inktpotje vuil maken zodat men steeds weet bij een controle wie wie is.
We gaan er nogal op vooruit. Voor die paar duizenden zware criminelen moet iedereen boeten. We zijn er nogal op vooruit aan het gaan!

Het is reeds bij vele koppeltjes gewoon om bij het huwelijk een notariële akte te laten opmaken met wat er moet gebeuren bij het overlijden van één van de partners.
Het zal naar de toekomst mogelijk worden op vrijwillige basis een verzekering te nemen voor de nagenoeg voortijdige stopzetting van het huwelijk. De onvermijdelijke scheidingwant nogal wat koppels zien het na enkele jaren niet meer zitten.
Veel advocaten leven rijkelijk op de miserie van koppels die uit elkaar gaan. Als koppel mocht je na een ingreep van de regering al meer BTW betalen op het ereloon van de advocaat en nu zal je ook nog een premie kunnen betalen voor als het mis loopt in je huwelijk.
Wel positief zou kunnen zijn dat de advocaten met vaste prijzen zullen moeten werken bij echtscheidingen. Een vooruitgang kunnen we het globaal niet aanzien. Er zou beter een mentaliteitsverandering komen onder de mensen en leren langs twee kanten water in de wijn te doen.

Geens zijn pogingen om zware criminelen hun straf effectief te laten uitzitten kan mooi klinken maar er zal nog veel water door de rechterlijke rivier vloeien voor zijn voorstel de monding van de rivier zal bereiken. Dus een maatregel waar de vooruitgang een drijvend vlotje zal worden dat wellicht nooit zal aan de wal geraken…

Zou die regering niet beter een maatregel treffen om te voorkomen dat ons landje vanuit de ruimte niet opvalt door die enorme lichtverspilling? Er zal wel een dwarsligger zijn die zal hameren op de veiligheid voor de weggebruikers. In onze buurlanden is het ’s nachts pikdonker en er vallen niettegenstaande minder doden…
Zou het kunnen dat onze Belgen te weinig slapen omdat ze halve nachten luisteren of lezen over de wijzigende regeringsmaatregelen?

17-05-2017 om 12:34 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
13-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ondoordacht?

 Omdat nogal wat hulpbehoevenden zitten te wachten op hun toegekende vergoedingen sedert de aanpassing van het Plan 2020, moeten organisaties beginnen schipperen met hun personeel.

Zulma, 96 jaar verloor haar dochter ingevolge langdurige ziekte toen die amper 50 was. sedert haar 80ste komt dagelijks de verzorging voor haar wonde en om haar te wassen en aan te kleden. Tevens komt de verzorgende van thuishulp. Onafgebroken sedert meer dan 15 jaar. Die helpende handen en Zulma hebben een band. Ze kennen elkaar door en door. Zulma kijkt uit naar hun komst en heeft een vertrouwen in haar hulp.

Zonder enige verwittiging of zonder een contact van de organisatie komt haar hulp zoals gewoonlijk…

Dan hoort Zulma dat het de laatste keer is dat die komt. Vanaf morgen zal er iemand anders komen. De organisatie moet om kosten te besparen aanpassingen doorvoeren.

Ook de verpleegster heeft de mededeling aan Zulma dat het vanaf volgende week iemand anders zal zijn die komt voor de verzorging.

Rekening houden met de gevoelens, de jarenlange vertrouwensband, daar staat de organisatie niet bij stil. Zulma is nummerke 13 op de toer van nummer 21!

Of Zulma nog lang in haar eigen omgeving zal kunnen blijven valt te betwijfelen.

Dergelijke drastische ingrepen werken op het moraal van mensen op een gezegende leeftijd. Elke wijziging brengt onnodige spanningen met zich mee.

Franske, een 88 jarige verloor zijn vrouw toen die 80 was.

Na een volle loopbaan kegelde een onverlaat hem onderste boven en Franske verloor beide benen. Zijn thuishulp zorgt ervoor dat hij dagelijks op tijd en stond zijn eten heeft, zijn was en plas gedaan is en zijn enige ontspanning is elke vrijdag terwijl zijn hulp boodschappen doet, hij in de herberg zijn koffie kan drinken. Alles maar dan ook alles weet de verzorgende staan bij Franske. Zelf weet hij amper wat hij bezit. Ze doet zijn administratie en elk jaar komen zijn twee zonen Nieuwjaar wensen en horen van de verzorgende het jaarrelaas.

Ook voor franske is de verandering te drastisch

Franske zal de koe bij de horens vatten. Naar een RVT wil hij niet. Hij zal het op zijn manier oplossen. Zonder veel woorden zal Franske stoppen met eten. Zich laten gaan. Franske zal binnen de maand opgenomen worden in het ziekenhuis en vandaar zijn laatste ritje maken in de lijkwagen naar het kerkhof.

Het is een oplossing om de vergrijzing in te krimpen maar zouden die bureaucraten zover hebben gedacht?

Wellicht niet maar voor de begroting, het besparen op de uitgaven is het een meevaller…

.

13-05-2017 om 19:51 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rechtbanken nog steeds te laks?

Minister Geens deed al enkele pogingen om de strafmaat te optimaliseren. Voornamelijk om extra geld in het bakje van de staat te krijgen. Een oplossing voor de gewone man had kunnen zijn om advocaatkosten effectief te verhalen op de veroordeelde.

De praktijk ligt echter wat ingewikkelder.

Een misdadiger is veelal iemand die lak heeft aan alles en iedereen. Dus ook aan mijnheer de ‘Juge’. Kleine criminelen vallen zeker onder de noemer van ‘broekvagers’. Zij die nooit opdagen voor de rechter krijgen een veroordeling bij verstek. Soms laten ze zich afvaardigen door een advocaat die een bestand van klanten heeft die bestaan uit nietsnutten.

In praktijk is het dan zo dat je de zaak won en dat de veroordeelde moet opdraaien voor de gerechtskosten en de kosten die je maakte om de zaak aan te spannen. Het je toegekende bedrag komt echter niet op je rekening want de nietsnut reageert niet.

Dan mag je om je rechten te laten gelden naar de griffie stappen, een afschrift van het vonnis betalen om dan vervolgens naar een deurwaarder te stappen om 250€ te betalen om te laten nagaan of de veroordeelde wel kan betalen! Die 250€ komen ten laste van de veroordeelde maar je moet als ‘winnaar’ dat bedrag wel eerst betalen; Dus het tegoed loopt nog wat hoger op.

Neem een kleine kruimeldief die vijf gedupeerden moet vergoeden voor de gestolen bedragen. De slachtoffers zijn dikwijls ouderen, mensen die het niet breed hebben en die reeds moeite hebben om hun advocaat te betalen.

De huidige regeling zorgt ervoor dat de kruimeldief gewoon zijn activiteiten blijft verder zetten. Zijn strafblad krijgt wat extra lente aan veroordelingen maar last heeft hij daar niet van. Een bewijs van goed gedrag en zeden heeft hij niet nodig want hij is werkschuw en blijft gewoon verder stelen.

De rechter spreekt al enkele dagvaardigingen niet meer over een tweede, derde of tiende kans want dan zou hij zich belachelijk maken.

Een rechter zou na drie veroordelingen de dader moeten opsluiten en de strafmaat zou moeten bepalen dat hij niet vrij komt zolang de slachtoffers hun vergoedingen niet kregen.

Voor sommigen zou zelfs die celstraf geen reden zijn om te vergoeden maar dan zou de wetgever de mogelijkheid moeten hebben om de dader te verplichten te werken tijdens zijn straf. De vergoedingen die gevangenen verdienen zijn laag maar zullen op de duur hen wel nopen om de slachtoffers te betalen.

Een andere maatregel kan zijn dat de dader alle sociale vergoedingen verliest tot hij zijn schulden afbetaalde. Zal hij dan nog meer stelen? Uiteraard maar slechts een geringe periode omdat de politie die kruimeldieven kent en vlug kan oppakken.

Hopelijk komt er ooit verandering in het huidige systeem maar daar zullen bepaalde advocaten niet voor staan te springen. Ook zullen sommige rechters dwars liggen want met het verplicht motiveren van het vonnis hebben ze het moeilijker om zich te verantwoorden naar de gedupeerden toe.

Er is duidelijk nog werk aan de winkel voor de Minister…

 

13-05-2017 om 19:50 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
11-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe lang nog?

De recente verkiezingen in Nederland en Frankrijk leerden ons dat mensen ontevreden zijn.
Ook in ons land worden mensen ongeduldig en ontevreden. Indien het geklungel blijft zoals de laatste jaren dan zou ons land het eerste landje in Europa kunnen worden dat met de verkiezingen de regering lik op stuk geeft.

Formidabele voorstellen en toch!
Neem het Plan 2020 als voorbeeld. Een mooie voorstelling om mensen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving te laten wonen. De regering zou voor de nodige ondersteuning zorgen. Prachtig idee maar de uitwerking loopt manker dan mank.
Mensen wachten reeds maanden op wat die nieuwe werkwijze gaat worden. dossiers zijn en blijven in behandeling en intussen moet de hulpbehoevende zijn plan trekken. De sukkelaar moet zijn eigen netwerk aanspreken. Omdat de vergoedingen uitblijven, stopt de anders valide met zijn ondersteuning. Het gevolg is een verschuiving van personeel in de diverse diensten die aan ondersteuning doen. Jonge mensen blijven nog langer in een systeem van tijdelijke en vervangingswerken de eindjes aan elkaar knopen. Personeel moet afvloeien met werkloosheid tot gevolg. Voor jongeren nog minder werkzekerheid en geen vooruitzichten op een toekomst in zijn job.

Nog niet zo lang geleden kwam een contract tot stand over de in Canadese handen zijnde Bourgeoises. Zowel de Vlaamse als federale overheid namen de belangen van de werknemers in handen. Wel lazen ze de kleine lettertjes niet goed. De directie van het bedrijf hield de belofte niet volgens onze regeringsleiders maar ze vertellen er niet bij dat het de fout van diezelfde regeringsleiders is die thans zorgt voor het tumult. Het eindresultaat zal zijn dat de vestiging in Brugge volledig opgedoekt zal worden.
Niettegenstaande de ervaringen met Renault, Ford Gent, de banken gaat de regering nog eens een maatregel nemen die weer handenvol geld voor het buitenland zal kosten. Voor het eind van de maand zal De Lijn wellicht zijn bestelling plaatsen met voorwaarden dat de nieuwe trams deels in Brugge moeten worden gemaakt. Canada zal dank je wel zeggen maar na het boeken van de bestelling toch vertrekken. Onderhandelen is geen gave bij de leiders van ons land. Zoals steeds denken op korte termijn.

Een grootschalige actie in de transportsector waarbij blijkt dat we miljoenen euro's missen aan belastingen.
Iedere inspecteur van de belastingen. Sociale voorzorg, RSZ, RVA, Inspectie Sociale wetten weet al jaar en dag hoe die fraude gebeurt. Reeds in de jaren 1990 werden identieke vaststellingen gedaan maar van hogerhand werden die ijverige ambtenaren teruggefloten.
We herinneren ons nog de toenmalige krantenkoppen van de papa van Freya over de overijverige ambtenaar. Het lakse, deels corrupte is dus niks nieuw.
Hebben we ergens een politieker die een 'oude' doos van onderwijzeres heeft die ook ons land kan redden? Hopelijk zien we voor de verkiezingen in eigen land of Frankrijk dankzij Macron zijn vrouw een ommezwaai ten goede maakte.

11-05-2017 om 12:28 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
10-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Help Maggy Help!

Zou ik als hond ook een open brief aan ‘geblokte’ Maggy mogen schrijven? Naar Trumpie zou ik dat niet doen want gelet dat die de ziekenzorgwet van zijn voorganger in de prullenbak kieperde zou dat verloren moeite zijn. Maggy lijkt me een verstandige vrouw en via Vandenbossche begin ik er niet aan. die van GAIA maken veel lawaai met hun masker van schaap maar niemand neemt hen ernstig, behalve die vleesonthouders.
Maggy is volgens mij de vrouw die ervoor kan zorgen dat veeartsen hun beroep kunnen houden want niet de visite maar die medicatie is voor veel mensen een zware dobber om hun huisdieren de nodige zorgen te geven.

Vandaag naar de veearts, wel een alf jaar later dan voorzien. Mijn jaarlijkse spuit en flacons tegen die vervelende teken. Verdomd duur om die kleine vervelende bloedzuigers van je vel te houden.
Voor een inspuiting draai ik mijn poot niet om. Is het in mijn achterwerk of tussen vel en vlees, zo’n prikje kan me niet deren. Dus na enkele minuten mocht ik enkel nog op de weegschaal en zoals de vorige jaren ben ik nog steeds een topmodelleke! Alhoewel ik graag een kilootje of vier minder zou willen wegen… Kwestie van wat meer adem te hebben wanneer ik achter die poes van achterbuur hol.

Na mij kwam mijn allochtoon vrindje aan de beurt. Hij heeft regelmatig wat last in zijn darmen, is dan winderig en zijn uitlaat stinkt zoals van een Roemeense versleten camion.
De diagnose was dat hij wellicht wat gevoelige darmpjes heeft. Dus zoals bij de mens één middel. Antibiotica. Veeartsen en dokters hebben hetzelfde ‘schrijfgedrag’. Mijn vriendje hield zich kranig maar dan begon het…
Hij moest ook een inspuiting krijgen. Zoals bij mensen, een nieuwe spuit. Gelukkig dacht ik want voor zo’n klein diertje kan je toch zo geen naald als bij mij gebruiken. Verkeerde gedachte want ze hebben precies geen mini spuitjes. Gevolg was dat bij het prikje dit blijkbaar een prik werd. Toch op de manier dat mijn maatje tekeer ging! Je hoorde in de wachtzaal geen hond, kat, konijn of cavia nog ademen. Alle dieren waren muisstil en dachten wellicht dat mijn vriendje niet enkel werd uitgewezen naar zijn land van
herkomst maar dat hij werd vermoord. Mijn stoppen sloegen door en gelukkig had mijn baas mijn leiband vast. Ik schoot uit mijn sloffen en wilde dat veeartsje eens een lesje leren hoe met vreemdelingskes om te gaan. Het is niet omdat ze inweken dat ze moeten afzien.
Ik blafte, sprong heen en weer maar na een tijdje had ik door dat mijn maatje misschien wat van die prik voelde maar dat hij over de grens kwam via Italië. Er was duidelijk nogal war ‘del Arte’ aan zijn manier van aandacht vragen.

Beste en lieve Maggy moet iets doen want mijn baas had veel meer pijn dan mijn maatje. Pijn in zijn portefeuille… Precies of mijn baas zowel mijn inspuiting, die van mijn vriendje en wellicht van nog enkele wachtende in de wachtzaal voelde…

10-05-2017 om 12:15 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
08-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En avant March!

Frankrijk heeft zijn nieuwe president. Of zou het een presidente achter de schermen zijn?
Macron is de nieuwe man voor de komende vijf jaar. Alhoewel het mogelijk zou zijn dat Emmanuel zal uitvoeren wat zijn madam dicteert. De nieuwbakken president is nog zeer jong en zijn politieke ervaring is ook nog niet zo groot.
Met zijn overwinningstoespraak viel het op dat hij alleen op het podium verscheen. Zijn fine fleur kwam pas op de proppen na zijn speech. Een jonge president en een oude leerkracht. Ze zou zijn mama kunnen zijn maar we geven toe dat madame van de president op geen eurotje heeft gekeken om er ‘convenabel’ uit te zien. Het is duidelijk dat ze een echte Française is. Ze is fier dat haar jong blaadje, haar blaadje, het waar maakte. Welke lerares zou niet fier zijn wanneer haar studentje niet enkel voor haar viel maar daarenboven de machtigste man van haar land werd. De vrouw liet wellicht links en rechts wat overtollige laagjes wegzuigen om dan nadien dat overtollige in de vorm van Botox in te laten spuiten waar het al een beetje nodig is.
Over de ganse wereld kan geen enkele vrouw tippen aan de Franse vrouw. Dat is reeds zo van ten tijde van de drie Musketiers. Toen had Frankrijk nog koningen en we leerden hoe inventief die Franse vrouwen waren in de tijd van al die Louisa’s. Italië staat bekend voor vrouwen en mode maar nergens in de wereld kan je mooiere en fijne lingerie vinden dan in Parijs en enkele steden zoals Nice, Cannes etc.
Uiterlijk valt het niet altijd op maar laat de Franse vrouw haar juppeke vallen dan valt de mond open bij veel mannen. Wellicht de charme die Emmanuel deed zwichten voor zijn lerares. Vrouwen uit het onderwijs mag je nooit onderschatten. Dus het zou wel eens kunnen dat Macron elke morgen na een zwoele nacht van zijn ‘petite fleur’ een lesje krijgt. Vrouwen uit het onderwijs zetten door. Ze bezitten een soort gave om hun ideetjes op te dringen zonder dat je het beseft. Mannen zijn nog bedwelmd van hun lingerie subtile…

Anders lag het bij Marin Le Pen. Die draagt wellicht sloggy’s uit de Zeeman.
Le Peneen soort halve man met allures van een Jeanne d’Arc. Een vrouw met een grote mond, brutaal en niet slim. Dossierkennis beperkt tot de eerste pagina van het dossier.
 Toch was ongerustheid in wie de meeste stemmen zou halen niet ongegrond. Ze haalde het dubbel aantal stemmen dan haar vader. Ze haalde zelfs meer stemmen dan Macron. Gelukkig gingen die blanco en ongeldige stemmen, niet zoals in ons land, naar de meerderheid of de lerares was geen First Lady geworden.

Het feit dat Le Pen geen presidente werd zal wellicht zoals in ons land het gevolg hebben dat Front National  van naam zal veranderen. Identiek als het Vlaams Belang. Een naamsverandering maar helemaal geen koerswijziging. Binnenkort mag de Fransman opnieuw zijn zondagskostuum aantrekken want hij mag opnieuw naar de stembus.
Deze keer kan hij zijn stem uitbrengen voor de nieuwe partij van Macron. De partij Marsch. Intussen zal la ‘pupeke’ van Emmanuel al wat kunnen oefenen over het laten uitvoeren van de taken van haar liefste studentje

08-05-2017 om 22:09 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
07-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vertrouwen!

Moderne technische middelen zorgen ervoor dat rechters zich moeten aanpassen aan nieuwe mogelijke bewijsmiddelen. Of dit positief is voor vertrouwensbanden valt zwaar te betwijfelen. Het voorstel om naar de toekomst de gesprekken met je dokter op te nemen een goed idee is valt te betwijfelen. Dokters zijn ook maar mensen en mensen maken fouten. Wanneer het maar om een foute diagnose gaat voor een griepje of  verkoudheid dan kan een verkeerde diagnose wat hinder veroorzaken maar een ramp is dit niet.
Dokter en patiënt hebben een vertrouwensrelatie. Wanneer de patiënt alle gesprekken gaat beginnen opnemen dan zal dit de relatie niet ten goede
komen. Gans anders dan bij een opname in een ziekenhuis.
Dokter en patiënt kennen elkaar nauwelijks of totaal niet. Daarenboven is er de directie van het ziekenhuis die dokters ‘gebruikt’ om niet enkel hun
kosten te dekken maar om hun ziekenhuis te laten evolueren naar een hyper moderne fabriek. Veel dokters ‘huren’ slechts één of meerdere lokalen, staan in voor het loon van het personeel en zijn zelfs de eigenaar van onderzoekstoestellen. Het ziekenhuis gebruikt de stagiairs. Die toekomstige
dokters verdienen amper het zout op hun petatten en moeten veel te veel uren kloppen.

De patiënt is daar ook slachtoffer van. Vaak krijgt de patiënt rekeningen van het ziekenhuis met namen van dokters die hij nooit zag of hoorde. Ook
rekeningen van de specialist die erelonen vraagt op dagen dat hij hem of haar niet zag. Die dokter stak regelmatig zijn hoofd door de deur terwijl de
zieke lag te slapen. Dat is alvast de uitleg die men geeft als je om uitleg vraagt. Niet zelden krijg je een jaar na je ontslag plots nog enkele rekeningen toegezonden. Zeker indien je een hospitalisatieverzekering hebt. Dan is de patiënt niet enkel ziek maar ook een melkkoe…
Opnames van gesprekken tijdens de periode dat je in het ziekenhuis ligt kan voordelen opleveren want bij een medische fout is het tegenwoordig schering en inslag dat het ziekenhuis die fout toegeeft maar enkel wil onderhandelen indien de arts ook de medeverantwoordelijkheid neemt voor de fout. De verzekering van de arts ontkent steeds die verantwoordelijkheid. De man kan niet anders dan ontkennen want anders geraakt hij aan geen verzekering naar de toekomst.
Gezien het in de praktijk regelmatig het geval is dat de fout werd begaan door een voor de patiënt onbekende dokter mag je een procedure vergeten. Je betaalt je ‘blauw’ aan advocaten en de rechter heeft te weinig bewijzen om uiteindelijk een degelijk vonnis te vellen in het voordeel van de patiënt.
Dus indien opnames een grotere kans op een eerlijk proces kunnen opleveren, ·dan kan men best de nodige moderne middelen aanschaffen en meenemen in je toiletzakje bij opname in die moderne fabriek.

Het is ver gekomen dat men van ’s morgens tot ’s avonds met zijn bakske moet rondlopen om alles te filmen en op te nemen. Gooi echter je bewijsmateriaal niet op het internet via facebook en dergelijke of het is voor de rechter zeker niks meer waard. Daarenboven heb je nog de kans dat men je eerroof en smaad aan je broek lapt.
Vooruitgang is formidabel en geweldig zou wijlen Eddy Wally zeggen maar naast leren werken met de moderne mogelijkheden moet je ook de wetgeving van voor naar achter studeren. Er gaan nog advocaten in een knelberoep geraken op de manier waarop alles evolueert. Maar die advocaten kunnen dan nog altijd politieker worden…

07-05-2017 om 20:54 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
05-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La douce France!

Onze buren mogen zondag naar de stembus. Wijlen Charles de Gaulle zit op zijn wolk vol verwachting te kijken naar de resultaten. Dat alle landen geen grote leiders meer hebben is al een tijdje duidelijk.

Voor de Fransen de keuze tussen Macron of Le Pen. Kiezen tussen de pest of de cholera. Zoals in Nederland is er de vrees dat een extreme kandidaat de macht zou nemen. Zelfs indien Macron wint dan zit de Fransman met Le Pen in de oppositie en ook dat is een vooruitzicht waar ze wellicht hun volkslied niet zullen voor afspelen.
Met Le Pen als grote baas mogen we aannemen dat ze binnen de kortste keren een lijf aan lijf gevecht zal beginnen met Angela Merkel. Als man zie ik het na haar debat tegen Macron zitten. Maar dan wel een echt moddergevecht tussen Angela en Marin.
Macron is bezadigder dan Le Pen en zal ook niet het beste vriendje worden van Angela maar zal zich wellicht minder vulgair uitlaten dan Le Pen. Kwalijk mogen we het geroep en getier van Le Pen niet nemen want de opvoeding die ze van haar vader kreeg was niet wat men kan noemen een voorbeeldige opvoeding. Volgens de peilingen heeft Macron een straatlengte voor op Le Pen, Clinton had dat ook op Trump en was het nu met het Russisch gefoefel of niet het was toch Trump waar de Amerikaan nu mee zit. Macron is eetbaar want we kennen het gelijknamige koekje. Toch in Vlaanderen. Je mag het koekje wel niet te lang laten liggen of je kan er je tanden op breken. Vers is het krokant en het heeft iets apart met de smaak van cocos. Een ‘pen’ van een kip kan verdomd taai zijn.

In ons land hebben we de heisa over die stemming voor Saudie Arabië.  Dat vrouwen gelijke rechten moeten krijgen daar kan iedereen zich in vinden zolang we geen last krijgen van vrouwen. Of vrouwen de oplossing zijn en waardige vervangers voor die roemrijke heersers van weleer is een andere vraag.
We herinneren ons Margret Tatcher. Ook Angela is niet het vrouwtje die een man zich voorstelt om mee door het leven te gaan. We moeten ook vaststellen dat onze vrouwelijke politiekers het, buiten Maggy, het niet denderend doen. Denken we maar aan de maandelijkse rekening die in de bus valt voor de nutsvoorzieningen. Voor de meeste landgenoten mag Turtel in haar boom kruipen want sedert de Turteltaks verdubbelde de maandelijkse kosten voor elektriciteit.

Zondagavond zullen we weten of de Fransen nuchter bleven of ze een rood wijntje teveel dronken voor ze naar de stembus trokken….

05-05-2017 om 18:18 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
04-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vijf jaar later…

Zoals veel mensen voelden we reeds enkele jaren dat André Gyselbrecht de opdrachtgever was voor de moord op zijn schoonzoon. Vijf jaar kon de huisarts het volhouden maar in de rechtbank werd het hem plots teveel. Er is nu wel een bekentenis maar de bevestiging zal nog moetenblijken na de nieuwe bijkomende verhoren. André kan zich nog bedenken wat
wellicht niet zal gebeuren. Zoals zijn advocaat verklaarde zal er een last van zijn schouders zijn gevallen. Vanaf nu zal het een steekspel worden tussen de arts en zijn vriendje uit Aalter.
Wie heeft als arts dergelijk vriendje? Normaal zou men van een arts denken dat hij zelfs geen kennis zou willen zijn van een onguur persoon.

Dat Gyselbrecht dan toch de opdrachtgever was bleek reeds tijdens de onderzoeken want met wat we in de media hoorden was duidelijk dat alles doordacht en voorbereid was.
Dat de huisarts sympathisanten had is heel normaal. Ruiselede, een zakdoek groot. West Vlaams en veel katholieke mensen. Eenvoudige mensen die heel begrijpelijk de man steunen want mensen denken aan voorgaanden. Die mensen hebben de vele bladzijden van het onderzoek niet gelezen. Hun informatie komt met wat ze horen in de media. Dan leggen ze de link met vonnissen uit het verleden.
Indien op de rechtbank zal blijken dat André zijn schoonzoon Stijn misbruikt maakte van zijn dochter, dan zal de man als moordenaar nog steeds op begrip kunnen rekenen van een deel van de inwoners van het rustige Ruiselede.

Begrip zal er zijn omdat wat we in het verleden meemaakten met vonnissen over kindermisbruikte wensen overliet. Er zal begrip en verzachtende omstandigheden zijn om voor de moord. Begrip om het recht in eigen handen te nemen.
Het zal in de huisarts zijn voordeel pleiten dat hij klacht neerlegde via Vermassen tegen zijn schoonzoon. Toen het gerecht Stijn niet echt vervolgde sloegen de stoppen volledig door bij de dokter en met de feiten dat veel misdadigers van kindermisbruik niet of veel te lichte straffen kregen, was de druppel die André zijn emmer liet overlopen.
Voor Gyselbrecht zijn gevallen zoals Van Gheluwe het bewijs dat het gerecht geen oplossing was voor de veiligheid van zijn kleinkind. Indien Stijn zou kunnen uitwijken met zijn gezin naar Australië dan kon de arts het niet lijdzaam aanzien. Die hypothese zal moeten blijken uit het verdere verloop van het proces.

De eindconclusie kennen we echter reeds vijf jaar.
Een verdeeldheid voor minstens twee generaties bij de bewoners van het landelijke Ruiselede. Een familie die wonden zal moeten helen en waarvoor de arts geen pillen kan voorschrijven. Een dochter die een vader als moordenaar heeft en die de vader van haar kinderen ombracht. Die kinderen die een vader hadden die hen mishandelde en een opa die een moordenaar was.

Hoe in een klein idyllisch dorptoestanden heersten die niet voor vijf jaar miserie zorgden maar voor generaties…

04-05-2017 om 19:48 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
03-05-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.100 dagen...

Studenten vieren elk jaar hun 100 dagen. Het ene jaar gaat dat dagje met meer ‘gesmos’ door dan het andere. Overvloedig drinken en het achterlaten van lege blikken, tubes tandpasta en bloem zijn zowat de meeste sporen die de jongeren achterlaten.

Jongeren maken van die 100 dagen een feestje om te vieren dat hun middelbare studies op hun einde lopen. Na het examen in juni zit het studeren er voor een deel van de studenten op. Zelfs al slagen ze niet, ze hadden toch hun braspartij.

 

In Amerika was het een beetje het omgekeerde.

Trump kreeg na 100 dagen de uitslag van zijn examen.

Fier zal hij met zijn resultaten niet naar zijn ouders moeten gaan. Hij kreeg geen A-attest, geen B-attest, het werd nagenoeg een catastrofe over de ganse lijn. Ik herhaal catastrofe over de ganse lijn.

Trump zijn rapportje staat vol met rode cijfertjes.

Een dikke buis voor zijn ziekteverzekering. Meer dan een onvoldoende voor zijn muur, ik herhaal zijn muur om de Mexicanen tegen te houden. Zowel de Democraten als zijn eigen partij weigereden om centjes te geven om de muur te bouwen. Een enorm tekort voor het vak ‘media’ want dagelijks maakte hij ruzie over fake news, I repeat fake news! Voor het vak communicatie liep het ook mis want de kans is groot dat hij voor grote miserie zorgt met de Koreaantjes. Het vak biologie werd ook niks want zijn voorstellen om de steenkool te heropwaarderen. Maakte dat de natuur in de streek van de koolmijnen een puinhoop zal worden.

Hij hield geen rekening dat met de moderne middelen en technieken er weinig extra jobs zullen bijkomen. Over jobs gesproken… de dieren zijn ook het slachtoffer want nogal wat werkgevers van stoeterijen zitten met zijn boycot om Mexicanenen over de grens te laten komen om te werken, zonder eten. De verzorging van de paarden is dieronvriendelijk maar Trump heeft maar voor één dier gevoelens en dat is de ‘pussy’!

Als voetnoot stond er op zijn rapport dat hij een cursus ‘sociale vaardigheden’ verplicht moet volgen.

 

Indien ik mij zou mogen moeien dan mocht hij als vakantietaakstallen gaan uitmesten…


03-05-2017 om 23:52 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bedrog


Belgen zijn van natuur uit goedgelovig. Zonder nadenken gaat de gewone man zijn stemplicht vervullen. Of stemrecht iets zou veranderen is ver van zeker want de massa zal nog steeds goedgelovig zijn.

Om zelf in de wetstraat te geraken en aan de bron te zitten om te bedriegen mag je geen scrupules hebben. Kort na de inwerkperiode blijft er van de goede bedoelingen van de politieker niet veel meer over. Of je draait mee in de mallemolen of je moet opboksen tegen pesterijen.

Blijf je toch koppig volhouden aan je ideetjes dan zak je vlug in de poll van tofste politieker. Dit werd door Maggy bewezen. Ze mocht ondervinden hoe ze van de meest sympathieke nummer 1  weggleed naar nummerke 7.

Het blijkt dat de ganse bevolking bedrogen zou worden wat de volksgezondheid betreft door een Multi- nationaal bedrijf die stoffen produceert voor de landbouw.

Tegenstrijdige berichten en manipulatie van het bedrijf waartegen zowel Europa of de Vlaamse regering niet durven tegenop treden.

Ook het bedrog van de Nederlandse bank die werknemers thuis met behoud van loon laat blijven is een bedrog. Voor de werknemers een mogelijkse oplossing maar wat met de subsides die de buitenlandse bank van ons landje krijgt.

Puur bedrog en vooraleer de parlementairen een oplossing zullen stemmen zijn we een half jaar of langer verder.

 

Wij die dachten dat we hoogstens kunnen bedrogen worden door onze bedgenoot of genote hebben het aan het verkeerde eind. Dat kleine bedrog is peanuts tegenover het immense bedrog waar we reeds jaren mee moeten leven.

Beter dat misstapje van de geliefde vergeven dan die grote misstappen van onze bestuurders van onze brieventas.


03-05-2017 om 23:46 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.waarheen...

Na enkele afleveringen van Annemie ‘waarheen’ die vluchtende Belgen naartoe wilden, Is Het  duidelijk aan het worden dat de uitgeweken Belgen hun land verlieten voor de stress en het jachtige leven. Iedereen en alles achterlaten om een sprong te wagen in het onbekende.

Een sprong nemen om rust en natuur te vinden. Geen gedoe met steeds de GSM om na te gaan waar de rij voor het museum het korst is. Geen gedoe met het zich ontstressen met ‘friemelspeelgoed’.

Leven in en tussen de natuur en de maand rondkomen met 500€!

Mensen die vaststellen dat je geen twee auto’s ‘of meer) nodig hebt. Vaststellen dat je kan leven zonder al die kledij die ervoor moet dienen om te laten zien aan anderen. Beseffen dat je niet om de 10m een restaurant moet vinden om dan uiteindelijk toch de verkeerde keuze te maken.

Vaststellen dat je overal moet werken, zelfs soms harder werken maar dat je na het werk op een eenvoudige manier kan ontspannen.

Opvallend is dat we nog geen woord hoorden over integratie. De taal, mogelijks een hinderpaal maar de Belg behelpt zich, weliswaar met veel haar op zijn Franse woorden. We leerden dat het allemaal kan vlotten door het luisteren naar kinderen die zoals we nu ook buitenlandse kindjes over de vloer kregen. Zich behelpen met gebarentaal zoals slechthorenden. Het loopt op wieltjes maar het reservewiel is een beetje vierkant.

Echte heimwee is er niet. Treurnis wel voor de achtergelaten familie en vrienden.

Aan onze Belgische vluchtelingen zou ik willen zeggen dat verdriet voor de achtergelaten vrienden niet aan hun hart mag knagen. Ze vertrokken en maakten nooit mee dat ze hulpbehoevenden werden want dan hadden ze kunnen vaststellen dat echte vrienden op één hand te tellen zijn.

Wonen in een kleine gemeenschap zal hen leren dat die mensen elkaar blijven helpen, ook in moeilijke tijden.er is een andere mentaliteit in het zuiden.

Eigenaardig dat koppels, die op elkaars lip leven, rust vinden en tijd vinden voor hun kindjes.

In tegenstelling tot wat ze zouden denken dat er echtscheidingen zouden vallen omdat samenleven dag en nacht spanningen zou meebrengen. Door de rust en mogelijks de natuur luisteren man en vrouw meer naar elkaar. Het staat in schril contrast tot koppels die hun stress op elkaar uitwerken.

Een schril contrast met gebeurtenissen in Nederland.

Een 12 jarig jongentje dat zijn chemo weigert en uit het leven wil stappen. Een jongentje die naast zijn ziekte het gevecht tussen zijn gescheiden ouders als supplement aan zijn ziekte moet ondergaan. Een vader die zich verzet tegen een niet behandeling en een moeder die kiest voor alternatieve geneeskunde.

De ziekte zou identiek blijven in la douce France maar zijn ouders zouden samen praten, het beste en minst pijnlijke kiezen…

 

Voor mijn baas een Pastis, voor zijn schatje een Picon au vin Blanc en voor mij gewoon crossen van links naar rechts zonder leiband, zonder dat er steeds iemand met een zakske achter mij loopt om boos en ambetan mon plat du jour op te rapen…

 


03-05-2017 om 23:28 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paling in ’t groen?

Voor de enen een lekkere maaltijd en voor anderen afgrijselijk. Paling is niet voor iedereen een feest. Palingen zijn van die aalgladde slangen en afhankelijk van je smaak ben je voor of tegen het diertje.

Reynders past in het beeld perfect want ook hij is aalglad en staat mooi in een modern groen maatpak.

Een paling beweegt zich vlot in het water en op vaste bodem is hij niet verloren en zoekt zich een weg van het ene beekje naar het andere. Ook Reynders kan zich kronkelen als een paling en weet zich als geen ander uit netelige situaties te wurmen.

De man is een crack in het nemen van bochten en bewees tijdens zijn verhoor in de onderzoekscommissie hoe aalglad hij is.

De meerderheid lust paling en slikte de uitleg van Reynders met een glas witte wijn reeds door. De oppositie zit de paling nog wat af te knauwen en heeft moeite om het palingvlees door te slikken. Zelfs de paling in een ander sausje had hen niet kunnen smaken. Ze moeten paling, alias Reynders hoe dan ook niet.

Begrijpelijk want paling blijft aan de cholesterol hangen.

We moeten toch toegeven dat de aalgladde het vlug voor elkaar had. Vanaf nu gaat hij niet meer mee op die leuke trips om ons land te promoten voor investeringen. Voor Reynders heel uitzonderlijk om zich te verontschuldigen maar met een vliegensvlugge reactie om zijn Waalse tegenstanders een hak te zetten.

In tennistermen noemen ze dit de opslag van de tegenstander retourneren in die tegenstander zijn eigen voeten… Wat kan en moet het strikje uit Bergen nu uit zijn mouw schudden om toch verder wapens te kunnen leveren?

Volgens mij zwemmen er geen palingen in de Maas en Samber maar hebben ze wel adders die  in Wallonië leven met dezelfde mogelijkheden. Ook adders zijn vlug, glad en kunnen daarenboven nog verraderlijk bijten. Als toemaatje zijn ze giftig en zou het best kunnen dat Reynders de aanleiding is dat de Vlamingen weer in hun eigen staart zullen bijten.

 

Is het nu paling in ’t groen, in de room, het is ook niet onmiddellijk mijn favoriete maal. Geef mij maar een zalmforelleke in een Ardens restaurantje.Ik vervang zelfs het wit wijntje voor een Choufke. Beetje onder de gordel wan het biertje is gebrouwen door Vlaamse handen van aan het zeetje….


03-05-2017 om 00:00 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
>> Reageer (0)
25-04-2017
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zielig…

De hoop op een toffe match TUSSEN ANDERLECHT EN Club Brugge in de play offs was een zielige triestige bedoening. Gewoon schandalig hoe de spelers van Club Brugge een loopje namen met hun supporters. Mensen die een te duur abonnement kopen moeten zich bezinnen want wat ze reeds enkele wedstrijden meemaken is schandalig. De houding van hun idolen is ronduit verwerpelijk.

Het ontbreekt de spelers aan inzet en beroepsfierheid.
Het is ook zielig van de groep om hun trainer met een blamage te laten vertrekken. Analisten verwijten de trainer zijn inzicht en toewijding.

Allemaal relatief want als speler op het niveau van  Club Brugge moet men aannemen dat men voetbaltechnisch een goed niveau heeft. De uitleg van Herman en raad kan dan wel kloppen voor wat betreft spelers die aan niks anders denken dan aan hun transfert maar de oudste speler van de wereld als mede zondebok bestempelen is onfair. Als er één oude rakker op het plein nog loopt en zich inzet dan is dit toch Timi. Dat zijn snelheid en wendbaarheid door ouderdom hebben ingeboet klopt maar geef het volk toch maar iemand met inzet in plaats van spelers die tegen hun zin hun job doen.
Het klopt dus dat veel voetballers dom zijn en buiten shotten niet kunnen nadenken. Wie denkt als speler nu echt dat hij de kans zal krijgen om een ‘vedette’ te worden in het buitenland als ze tijdens de play offs te lui zijn om zich in te zetten.

Spijtig dat mensen vlug vergeten want in plaats van hun abonnement te vernieuwen zouden ze beter supporter worden van een caféploeg. Leuker om spelers bezig te zien die zich amuseren dan zich te moeten opwinden over spelers die met hun voeten rammelen. De malaise zit niet enkel bij de spelers, maar ook bij het bestuur want zijn kat sturen tijdens en na de wedstrijd is niet enkel oneerbiedig tegenover de supporters maar ook een gebrek aan betrokkenheid met de club.

Zoals met het huidig weertje is het bij blauwzwart zielig.

25-04-2017 om 16:25 geschreven door Baziel  

0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
>> Reageer (0)


Foto
Beoordeel dit blog
  Zeer goed
  Goed
  Voldoende
  Nog wat bijwerken
  Nog veel werk aan
 
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en) in de komende feestdagen
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Goedemiddag blogmaatje
  • voyeurisme?
  • Deal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Foto
    Blog als favoriet !

    Startpagina !

    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!