CyclingChickCaroline
TripleC always on the move
10-12-2020
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Beklimming van de Teide: mijn 2de mijlpaal
Van 2 augustus tot 8 augustus ga ik op reis naar Tenerife.
Na enkele dagen voettochten te hebben gedaan op Tenerife’s vulkanen, is de dag aangekomen (de laatste volledige dag) dat ik, met een huurfiets, de Teide zal beklimmen.

De ochtend begint vroeg. Om 7u staat de wekker. Spaghetti met roerei is mijn ontbijt. Ik had dat reeds klaargemaakt de avond ervoor. Echt lekker was het niet, maar ik heb de eerste uren geen honger gehad. Ontbijt doorspoelen met een glas water en een ice-coffee om wakker achter ’t autostuur te kruipen. Fiets volledig gecheckt, accessoires ingepakt, mondmasker, extra water mee en wegwezen!

De beklimming die ik gekozen heb is, voor zover ik weet, de kalmste qua verkeer en de minst steile. Ik parkeer de wagen aan het begin van de TF-38, vlak naast het tankstation, dat is 700m boven de zeespiegel.

Het is prachtig weer, het is 8u en de zon schijnt al fel. Ik vertrek effectief om 8u25. Het eerste stuk heb ik een weids zicht, de ochtendnevel trekt op uit het dal. Beetje spooky, maar mooi. Ik krijg het niet echt goed gefilmd op de Go-Pro. Bij vertrek is de begroeiing nog weelderig: struiken, bloemen in tuinen, cactussen, vetplanten en laagstammige bomen.

De TF-38 is 1 langerekte, stijgende baan zonder ook maar 1 putje, ribbeltje of herstelling in het wegdek. Zalig rijden dus.

De begroeiing verandert snel, minder en minder huizen en laagstammen worden dennenbomen.

Vanaf 1730m boven de zeespiegel zie je opvallend minder bomen. Het landschap wordt kaler en de zon brandt, alles rondom is zo dor, lijkt wel of ik op de maan fiets Wink

Eens het National Park El Teide binnen, is het even gedaan met klimmen. Ik ben zo gelukkig dat ik het gehaald heb. Mijn ogen worden waterig van ontzetting en trots. Ik zet mijn rit voort, mijn doel is hotel Parador (daar waar alle grote renners verblijven tijdens hun hoogtestage op Tenerife). Het gaat een stukje zachtjes naar beneden. Maar ik heb nog 2 venijnige klimmetjes te doen. Dat valt zwaar, het voelt alsof ik meer en meer moet stoppen.

Daar ben ik dan. Eindelijk! De Parador! Jihaaa, I did it! Oh, kon ik nu maar iemand vastpakken om mijn vreugde te uiten.

Ik bestel me een frisse pint en water. Enkele Belgen horen mijn bestelling en zeggen dat ik dat verdiend heb. Er is zelfs 1 jongeman die luidop tegen zijn gezelschap zegt: “Dat zou mijn droomvrouw kunnen zijn: met de fiets naar bovenrijden en dan een biertje bestellen.” Hahaha. Bloos, bloos…

De rit naar beneden, heerlijk! Snelheden halen van 60km per uur. Dat is kicken. Eens de bomen voor schaduw zorgen, koelt het wel enorm af. Blij dat ik in de auto iets extra kon aantrekken.

Dit was zo’n leuk avontuur, ik wil meer! Veel meer avontuur!

Bekijk ook mijn filmverslag op YouTube, vergeet geen berichtje en duimpje achter te laten.



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)



Inhoud blog
  • Voorbereiding is 'KEY'
  • NAJAARMIX: solo-, duo- en clubritten (coronafree)
  • Beklimming van de Teide: mijn 2de mijlpaal
  • Eerste mijlpaal
  • Juni en verjaardag 2020
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs