E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

Gastenboek
  • Hallo Martine en Gino
  • Munipal Politie (Guard Munipal)
  • WATER GENOEG HIER MIS DE ZON
  • Meer Belgisch volk !
  • Legal!

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    Een nieuw leven

    11-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    NIEUW LEVEN  IN AANTOCHT

     

    Nadat tante Carine en nonkel F. weg waren, hebben we nog eens een weekend ten volle van ons paradijsje genoten.  Niet dat dat met hen onmogelijk was, alleen is het nu gewoon het ideale weer om lekker te niksen en te genieten van de beesten en … HET ZWEMBAD!!  Heel het weekend hebben we rond en in het zwembad doorgebracht, nu eens met … dan weer zonder bikini !!  Záááálig, zo weten dat niemand je kan zien, alle poorten van het domein dicht met een ferme ketting … tegen ongewenste bezoekers, zoals daar zijn … de Zwitsers.  Hoe noem je dat: optimaal bruinen of zoiets ?

     

    Chiara heeft op 30 november haar laatste examen en begint dezelfde dag aan haar grote zomervakantie.  (Ennio heeft nog school tot 17 december.)  En deze week kunnen we dus weer wat structuur brengen in ons leven, zijnde 3x in week naar de fitness (ma-woe- en vrij.nm).  De andere dagen doen we eventueel wat papierwerk, inkopen en onderhoud van de tuin.  En vooral deze week is dat een must, want … zaterdag 4 december krijgen we de verkopers van de sitio op bezoek !!!

     

    Met zijn allen zijn we in de weer om alles netjes te krijgen: Ennio en papa in de tuin, mama en Chiara binnen.  De mannen ‘spelen met water ’ (best wel zwaar werk) en de vrouwen maken verse lasagne en verse cake én poetsen het huisje.  Romy en Lima zullen immers wel de veranderingen willen bekijken.

    En ja hoor … ze zijn onder de indruk … niet alleen van de verbouwingen, maar ook van de veranderingen.  Lees: alle tientallen heiligenbeeldjes en paternosters (behalve die van mijn opa) weg, alle mooie haakwerkjes voor over de gordijnstokken (die Romy notabene blijkbaar speciaal voor ons gemaakt had, wist ik veel?!) weg … 

    Ze wensen ons toch een dikke proficiat met de verbouwingen en zeggen dat ze het resultaat geslaagd vinden (?!). 

    Mijnheer Lima vond het tijdens de koffieklets toch wel even nodig om Gino erop te wijzen dat hij de koffiekan verkeerd hanteerde… Grrrr !!!   En hij voegde het woord bij de daad en toonde Gino hoe het wel moet, want na 14 jaar hotelwezen weet hij uiteraard nog steeds niet hoe dat moet .

    Eigenlijk zijn het best wel aardige mensen.  Romy had zelfs een volle snoepmand mee voor de kindjes, Stella Artois voor Gino en een doosje natuurzeepjes voor mij. 

     

    En het werd al bij al nog een gezellige namiddag … mede dankzij Marc en Mieke, die ik met veel moeite over de streep hebben kunnen trekken om ons te komen ... helpen?!!   En Mieke had wel hét allerbeste cadeautje mee: lekkere chocomousse.

     

    Zondag 5 december is het een jaar geleden dat Gino en ik ons trouwfeestje hielden in Salons Saint-Germain.  En vandaag is het ook mijn broer zijn verjaardag, 31 jaar!!  Vanaf ’s morgens proberen we hem te bellen op skype.  Hij is niet online.  Dus stuur ik hem eerst maar een mail.  ’s Avonds lukt het uiteindelijk toch om hem nog even aan de lijn te krijgen, bij mama thuis waar ze een feestje gehouden hadden.  En wonder boven wonder met een uitstekende verbinding en dat op een zondag en dan nog ’s avonds!!  Het was een leuke telefoon .

     

    Maandag 6 december gaan we op koopjesjacht voor Sinterklaas.  Het is een beetje vergelijkbaar met de ‘dia das crianças’ hier, maar die valt ergens in oktober.  D.w.z. dat het een sobere Sinterklaas wordt met enkele chocoladefiguurtjes (KERSTBOOMPJES EN KERSTMANNEN!!!!!), wat M&M’s, een beetje snoep en ……….. 2 nieuwe vogeltjes (de 2 vorige waren beiden kort na mekaar gestorven van ouderdom), die meteen de naam Fladder en Kiwi krijgen.  Ennio is best wel tevreden, al had hij 4 vogeltjes gevraagd aan de Sint (eentje voor elk van ons).  Maar de Sint vond dat we al meer dan genoeg omhanden hadden met al onze dieren en besloot dat 2 nieuwe vogeltjes voldoende was .

     

    We hebben vandaag ook goed nieuws gekregen van de schooldirectie over Chiara.  Op het oudercontact lieten de leraars zo terloops even vallen wat we ervan zouden denken om Chiara in februari alsnog te laten doorschuiven naar het eerste middelbaar.  Normaal gezien moest ze het 6de leerjaar opnieuw doen, aangezien ze enkel het laatste trimester heeft meegelopen.  Ons meisje had het echter zo goed gedaan op school dat ze haar toch willen laten overgaan … op voorwaarde dat ze elke dag vanaf nu enkele uurtjes aan haar talenpakket zou studeren.  Haar enige probleem is immers de taal!!  Dus dat wordt werken…  Ze is wel gemotiveerd, omdat ze nu meemag met haar vriendinnetje Itala (die vorige week ook is komen spelen en), die haar trouwens in alles héél erg goed begeleidt (en verbetert) en … later juf wil worden.

     

    Op 7 december denken we met zijn allen aan Kokkenennie, onze kok in het hotel.  Hij wordt vandaag 60jaar.  Voor ons een reden om nog eens te mijmeren over ‘de goede oude tijd’ met hem.  En hoeveel lol we samen gehad hebben in die 14 jaar!!  Het werd een dagje van herinneringen ophalen.

     

    ’s Avonds rijden Gino en Marc naar de luchthaven om onze nieuwe 'buren' op te pikken.  Nog een Belgisch koppel dat zich hier komt vestigen en … zelfs meewerkt aan de volgende generatie.  Zij is bijna 8 maanden zwanger en verwacht in januari een eerste kindje!!!  Waren Marc en Mieke hier tot voor kort de eerste en enige Belgen die permanent in Saquarema woonden, zijn ze ondertussen uitgebreid van 2 naar 6, naar 8 (bijna 9)!!  Niet slecht, hé?!

     

    Deze dagen zijn voor Gino ook dagen van geld-afhalen.  Aangezien we nog wachten op ons permanent visum kunnen we ook nog geen rekening op eigen naam openen.  En dus zijn we verplicht om voor het inschrijvingsgeld van de kinderen elke dag 800 Reais (max. dagafhaling) van onze Belgische rekening te halen tot we voldoende bijeen hebben.  Het gaat immers om een aanzienlijk bedrag, zelfs met 30% korting voor Ennio en 20% korting voor Chiara, wanneer je nu al betaalt voor het volgende schooljaar (dat start op 7 februari).

     

    Donderdag 9 december wordt een heerlijke dag voor Chiara.  Ze leert haar paardje gehoorzamen en even later zien we Flicka achterwaarts stappen.  Amai!!  We zijn onder de indruk.  Flicka staat ook regelmatig in de tuin wat het contact met Chiara enorm ten goede komt.  Telkens Chiara weg is, loopt Flicka de tuin rond op zoek naar Chiara, tot aan de voordeur.  En wanneer ik even later Chiara ‘plaag’, probeert Flicka me te happen, alsof ze Chiara wil verdedigen.  Zelfs als het paardje vrij rondloopt, volgt ze Chiara op de voet.  Hier bloeit een mooie vriendschap!! 

     

    Vrijdag 10 december.  's Ochtends wassen Ennio en Chiara met zijn tweetjes de honden.

    Wanneer we Ennio naar school brengen, wil Chiara alleen thuis blijven.  En nadat we ongeveer 3u later thuis komen (mama ‘moest’ uiteraard dat paar schoenen hebben dat in de etalage stond te lachen naar haar ), wacht ons een geweldige verrassing!!  Ons meisje staat onder de douche … maar ze had ondertussen al wel opgeruimd, de afwas gedaan, geveegd en héél het huisje gedweild.  En ook nog alles blaadjes uit het zwembad gevist en Flicka verplaatst.  Waaraan heb ik zo’n flinke dochter verdiend?  Het is toch zo’n schatje!!!

     

    ’s Avonds zijn we samen met enkele andere Belgen (M&M en Astrid en Lothar) uitgenodigd voor een Indonesische avond bij Paddy en Colette, een Nederlands koppel dat in België woont.  Zij hebben al enkele jaren een huis in Saquarema en hopen daar in de toekomst ook permanent te wonen.  Paddy had héérlijk Indonesisch gekookt en het werd weerom een gezellige avond!!

    Ter verduidelijking bij foto 10 van de wegenwerken:
    De asfaltweg naar Bacaxá wordt uitgebreid (van 2 rijstroken naar 4) en daarvoor moet alles wijken!!  Omheiningen worden zonder pardon verplaatst, bomen ontworteld ...









































    11-12-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    27-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    DE TIJD VLIEGT



    Woensdag 17 november
    rijden we met Carine en nonkel F naar York voor een huurauto, zodat ze toch wat meer vrijheid hebben.

     

    Donderdag 18 november trekken we EINDELIJK naar Cabo Frio om mijn CPF af te halen.  Het was een aangename verrassing, een prachtige stad, met een lagune en een kleine haven.  Ennio was mee met tante en nonkel én Chiara was mee met ons.  We lopen elkaar mis en maken er dus afzonderlijk een gezellige namiddag van.

     

    Aangezien we nu bezoek hebben en mijn zus en Freddy er absoluut geen bezwaar tegen hebben, profiteren Gino en ik ervan om er van vrijdagochtend 19 november op zaterdag eens even met zijn tweetjes tussenuit te knijpen.  We brengen Chiara naar school en rijden meteen door richting Nova Friburgo, een stad in het binnenland op meer dan 1000m hoogte, 200 jaar geleden gesticht door 26 avontuurlijke Zwitsers.  Het was een on-geloof-lijk mooie rit ernaartoe, laatste stukje door het ‘regenwoud’…  Zóóóó mooi !!!! Genieten.  De stad zelf was ietsje minder: een verkeersinfarct van jewelste.  Antwerpen of Brussel is er niets tegen!!

    We waren een beetje ontgoocheld bij aankomst, wilden logeren in Auberge Suisse die de avond voordien nog plaats hadden.  Niet getelefoneerd … en dus … bij aankomst … volzet.  Voor wie ons ooit komt bezoeken en dingen wil zien, zeker een aanrader, maar reserveren is de boodschap!!  Ze werden in 2010 bovendien verkozen tot beste restaurant van de stad, Agua na Boca.

    We hebben dan uiteindelijk gelogeerd in een hotelletje in het centrum.

    Hoe dan ook, het was een záááálig uitje, zo onder ons tweetjes … en de tweede dag beëindigd met wat lingerie-aankopen, want het is tevens dé stad bij uitstek voor lingerie, zeker een 50-tal lingeriezaken, de ene tegen de andere !!!!!

     

    Toen we zaterdag 20 november terug thuis waren,  kregen we te horen dat nonkel F sedert vrijdagmiddag ziek was, serieus ziek !!  Tante en de kindjes hadden er wel het beste van gemaakt (lees: zwembadfeestje met veel lekkers, met waterballonnen en als avondmaal verloren brood), maar toch… 

     

    Vermits nonkel F op zondag nog altijd ziek was, zijn mijn zus en ik er samen met de kindjes even alleen op uit getrokken … met onze grote bak, waarmee ik niet graag rij.  Maar vermits het op zondag heel rustig is in de stad, is het eigenlijk de uitgelezen dag om de auto een beetje gewoon te worden.  En het was leuk!!  We waren het in ons gesprek vrij snel eens: VROUWEN ZIJN HET STERKE GESLACHT!!!!!!

     

    Maandag 22 november moesten we naar Niteroi om ons visum nog met 3 maanden te verlengen.  Bij aankomst bleek het echter een feestdag te zijn in Niteroi … dikke 180km voor niks gereden en mogen genieten van een niet-meer-te-genieten echtgenoot!!  Dus dan maar even stoppen in de Carrefour, een leuke ontdekking.

     

    We hebben de dag toch nog mooi afgesloten met een Belgen-onderonsje bij Marc en Mieke (zie foto).  Behalve ons was er nog een Nederlands koppeltje dat een vakantiehuis heeft in Saquarema.  En verder nog een koppel dat volgend jaar graag naar hier zou verhuizen en nu volop met de voorbereidingen bezig is…

    Het was een gezellige avond, lekker gegeten en afgerond met een overheerlijke chocolademousse!!!!!!!!  Bedankt Marc en Mieke.

     

    Vermits we er maandag niet in geslaagd waren, mochten we dinsdag 23 november, OP CHIARA’S 11de VERJAARDAG, opnieuw richting Niteroi om ons papierwerk rond te krijgen.  Chiara had zich haar verjaardag wel anders voorgesteld dan 2uur in de auto, dan wachten van 11u tot 15.30u bij de Polícia Federal en daarna opnieuw tot 17u in de auto.  

    Gelukkig hebben we het ’s avonds toch nog een beetje kunnen goedmaken, een gezellig etentje bij de Italiaan in Saquarema, samen met Marc en Mieke, tante en nonkel F.

     

    Woensdag 24 november hebben we de huurauto teruggebracht, bijna niet gebruikt!!  En nadien mochten Gino en ik bij de cardioloog passeren, voor enkele testen om te bewijzen dat we geen problemen hebben om te fitnessen (wet dec.2007).

     

    Donderdag 25 november moet Chiara nm opnieuw voor een uurtje naar school.  Ze heeft generale repetitie voor het schooloptreden ter herinnering van het 30 jarige bestaan van de school.  We blijven dus een beetje rondtoeven in het centrum.

     

    Ondertussen kopen we ook maar meteen een nieuw paar sandalen voor Ennio.  Onze lieve zoon vond het gisteren blijkbaar niet nodig om zijn sandalen binnen uit te trekken en dus hebben de honden er afgelopen nacht gehakt van gemaakt !!!

    Carine en ik hebben nog veel plezier met onze mannen die elk 2 caipirinha’s gedronken hebben en dat op een zwoele dag…  Pret verzekerd !

     

    En ……….. we hebben eindelijk onze ziekteverzekering in orde gekregen!!!!!!  Hiep hiep hoera, het is gelukt!

     

    Vrijdag 26 november 2010 genieten we nog ten volle van het samenzijn tot … tante Carine en nonkel F om 17u de bus nemen richting Rio.  Het is tijd om naar huis te gaan.  Ennio en Chiara zijn best wel triest . 

     

    Diezelfde avond heeft Chiara nog schooloptreden.(voor alle kinderen van de school vanaf de crèche tot en met het middelbaar).  Het is een groots spektakel met een prachtig gedecoreerd podium, de hele zaal versierd met ballonnen, en vooral …………………………… ENORM VEEL KABAAL!  Ik heb zelfs zin om opnieuw te vertrekken, dit is onhoudbaar!!  Ik hou mijn oren potdicht en dan kan ik tenminste begrijpen wat er gezegd wordt.  We houden toch nog even vol.  Gelukkig, want het is een mooi optreden.  Hier is werk van gemaakt!!  De army-meisjes met kauwgom in de mond brengen een stoer dansje .

     

















    27-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    26-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    De volgende ...

    Deze foto's werden genomen tijdens onze uitstap naar Nova Friburgo en tonen vooral het prachtige landschap!!
    Let verder ook even op de gi-gan-tische wortels van de boom (vierde foto)!!
















    26-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    En nog enkele foto's ...

















    26-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    En de laatste!!



















    26-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    18-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    TRAVAKKEN !!

     

    Sedert het vertrek van mijn zus Chrisje zijn we opnieuw constant in de weer geweest met de verbouwingen, waardoor ik het absoluut niet zag zitten om de weinige vrije tijd die overbleef achter mijn pc door te brengen.  Vandaar dat ik nu een drietal weken in het kort zal overbruggen.

     

    Nadat de werkmannen klaar waren, zijn we met ons gezinnetje kleurtjes gaan kiezen.  We hadden een stukje tegel meegenomen om er zeker van te zijn dat het resultaat geen flop zou zijn.  En al zeg ik het zelf, het resultaat is geslaagd!!  We hebben met zijn vieren hard gewerkt (zelfs Ennio heeft zijn steentje bijgedragen ): drie volle dagen geschilderd tot een ‘koet in de nacht’ zoals ze bij ons zeggen en geleefd op een puinhoop.
     

    Dinsdag 9 november verjaart Gino , 49 jaar.  En ik ben dan ook blij dat hij me van mijn werk afhaalt om zijn verjaardag te gaan vieren.  We rijden naar een nieuw Italiaans restaurantje in Saquarema.  De uitbater is van Italiaanse afkomst, zijn vrouw is een Argentijnse.  We hebben een reuze-gezellige avond met ons gezinnetje, het eten was ÓVERHEERLIJK en de service uitstekend!!  Hier komen we vast en zeker nog eens terug.

     

    Woensdagavond, na het schilderen zijn we getuige van een prachtige zonsondergang die we niemand willen onthouden.  En heeft Gino een nieuwe foto gevonden voor zijn fb-profiel .

     

     

    BEZOEK UIT BELGIË : mijn zus Carine en nonkel Freddy

     

    Donderdag 11 november poets ik de ziel uit mijn lijf.  Ik weet zeker dat Carine en Freddy dit niet graag zullen horen en ermee verveeld zullen zitten, maar ik wil absoluut dat alles een beetje netjes en aan de kant is tegen dat zij toekomen.  Ik wil tijd hebben voor hen!!

     

    Gino en Chiara vertrekken ietsje voor 16u naar de luchthaven, foutloos parcours.  Ze komen er aan om 17.46u.  Perfecte timing!!  Ze hebben zelfs nog tijd om een lekker frietje te gaan eten.  Om 18.10u en op het voorziene uur landen Carine en Freddy.  Daar loopt het echter mis.  Niemand had eraan gedacht om de aankomstterminal te checken…  En terwijl zij met zijn tweeën in terminal 2 stonden te wachten, stonden Gino en Chiara in terminal 1 rond te draaien.  Na héél wat weg-en weergeloop en nadat Carine en Freddy bijna een taxi genomen hadden, vinden ze mekaar uiteindelijk om 21u !!!  So far, so good.

     

    Gino rijdt probleemloos naar huis … met een beetje sightseeing: 4x heeft hij zich vergist !!!!!!!!!  Ik zat thuis … te wachten en te wachten, begon me toch wel wat zorgen te maken, want we konden elkaar niet bereiken.  En uiteindelijk … om ietsje na middernacht komen ze dan toch aangereden.  Hiep hiep rahoe!!

     

    Vrijdag 12 november komt Chiara met luizen naar huis .  En mijn lieve zus die sociaal verpleegkundige is in een school van bijzonder onderwijs, is toch wel een beetje vertrouwd met die beestjes!!  Ik heb in mijn hele leven nog nooit 1 luis gezien!!  Ze onderzoekt Chiara die dag een viertal keren en maakt haar luizenvrij.  We kiezen, enfin eigenlijk kiest Carine, voor een drastische aanpak :  ze gaat Chiara haar haar knippen.  Ik sla lichtelijk in paniek en vlucht naar binnen, want ik weet dat Chiara dik haar heeft!!  Waarom vond ik dit een goed idee?!!  Even later ga ik kijken en lach me een breuk !!  Iedereen vond het grappig, behalve Chiara …  Ik probeer het even bij te werken, maar moet toegeven dat het geen zin heeft.  En uiteindelijk is het ‘kapper’ Freddy die de boel moet rechtzetten en die ervoor zorgt dat Chiara toch nog tevreden is met het resultaat!!

     

    Dinsdag 16 november schijnt de zon wanneer we opstaan, 25°C.  WIJ BLIJ!!!  Sedert hun aankomst hebben Carine en Freddy enkel nog maar wolken en regen gezien.  En wij zitten er een beetje mee verveeld.  Ze komen inderdaad wel voor ons, voor de kinderen, maar toch.  Alles is toch net een beetje mooier, als de zon schijnt!!

    Bovendien komen ze dan ook nog eens zonder warm water te zitten, snijdt Freddy ocharme in zijn vingers wanneer hij wil herstellen, lekt de kraan bij hen en valt de electriciteit in de buurt een paar uur uit.  Ik zit er enorm mee verveeld!  Nu ja, mijn zusje wilde wel een avontuurlijke reis … die heeft ze dan toch al gekregen .  Gelukkig is ondertussen alles hersteld! 

       

     

     



















    18-11-2010 om 10:15 geschreven door Tittin


    17-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    NOG WAT FOTO'S





























    17-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    16-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    EN NOG EEN PAAR ...

    By the way, de eerste kerstboom hebben wij hier zien opduiken op 9 november, Gino's verjaardag!!  En wij maar denken dat ze er in België vroeg aan beginnen?!

    De foto van de sportschoenen toont hoe men hier ALLES op afbetaling kan kopen.

    En ... Ennio krijgt ook al rijles, of laten we het voorlopig gewoon bij 'stuurles' houden.  Weliswaar enkel op ons domein!!

























    16-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    15-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    EN DE LAATSTE !!























    15-11-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    26-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    GEZELLIGHEID TROEF !!!

     

    Maandag 18/10 werk ik in de ochtend de blog bij.  Ik heb gisteren tevergeefs 5 pogingen gedaan en daarna heb ik het opgegeven.  Het internet had geen zin!!  Dus probeer ik het vanochtend opnieuw, met succes.  Chris en ik maken een selectie van de foto’s.

     

    Nadat we ’s middags Chiara van school gehaald hebben en Ennio gebracht, rijden we door naar Araruama.  Terwijl Gino en ik naar de fitness gaan, gaat Chiara  samen met tante Chris en Maureen shoppen … of dat was toch de bedoeling.  De gigantische regenbuien steken daar echter een stokje voor !!  Ze gaan dus gewoon wat inkopen doen voor het avondeten en wachten ons nadien op, beneden in het shoppingcenter waar wij fitnessen.

     

    Dinsdag 19/10 willen Chris en Maureen gaan surfen.  Gino pikt Chiara ’s middags op aan school en rijdt met de dames door naar Saquarema.  RODE VLAG!!!  Dus rijdt Gino nog om materiaal voor de verbouwingen en keert nadien terug naar huis … met de meiden! 

     

    ’s Avonds koken Chris en Maureen of beter: snijdt Chrisje de kip in stukjes en doet Maureen al de rest .  Mijn zusje is niet echt een keukenprinses, maar ik wil daar gerust aan toevoegen dat ik dat zelf evenmin ben.

     

    ’s Avonds hebben Chris en ik nog lang gebabbeld.  Ik vond het fijn!!  Ik zal mijn zus na deze 2 weken in tijd meer gezien hebben dan in de afgelopen 13 jaar dat ik aan de Belgische kust gewoond heb.

     

    Woensdag 20/10  houden we in de voormiddag een competitie tafelvoetbal.  Dolle pret!!  Iedereen buikpijn van het lachen .  Alle vrouwen verliezen van Gino en dus besluiten we het ‘fair’ te spelen, 3 tegen 1.  En … Gino wint (zie foto, genomen met de selftimer!!)!!!!

     

    Net wanneer we op het punt staan Ennio naar school te brengen en Chiara op te pikken, komt Lucas aandraven met nog een lijstje van aankopen.  Héél onze planning in duigen: geen fitness vandaag.  In de plaats daarvan rijden we nog wat rond om extra materiaal en brengen we Chris en Maureen opnieuw naar het strand in Saquarema.  Het is een prachtige dag en ondanks het feit dat het weerom geen surfweer is, beslissen de dames toch een paar uurtjes te blijven en van de zon te genieten!  Wanneer ze echter een half uurtje daar zijn, komen de wolkjes opzetten en kruipen ze onder een handdoek om zich warm te houden…  Wij hebben thuis wél constant zon gehad .

    Ondertussen heeft mijn zusje wel al een goed zicht op hoe wij hier leven en vooral waarmee wij ons hier bezig houden …

     

    Donderdag 21/10 rijden we in de namiddag gewoon wat rond, via Saquarema rond één van de meren, op verkenning.  Wanneer we bijna rond het meer gereden zijn en bijna terug in Bacaxá zijn (op ca. 3km), zien we een spiksplinternieuw hotel ‘Sol e Lua’.  We vragen aan de portier of we even een kijkje kunnen nemen.  Wanneer we binnen rijden en boven op de top komen, is het uitzicht écht adembenemend .  We krijgen een volledige rondleiding: zwembad, sauna, restaurant, chalets, kamers, speelzaal enz.  Het hotel is open sedert 3 september van dit jaar.  Bij vertrek vragen we nog even de prijzen die ook op de site te raadplegen zijn www.hotelfazendasolelua.com.br.  We vallen bijna achterover … 570 Reais voor 2 personen per nacht , wat hier dus eigenlijk neerkomt op een gemiddeld maandinkomen!!!!!!  Na 14 jaar hotelwezen stellen Gino en ik ons hier héél veel vragen bij…  Prachtige ligging en héél mooi hotel, maar véééééél te duur.  Dit kan volgens ons nooit rendabel zijn!!  Een zoveelste zaak die het hier niet zal overleven???

     

    Vrijdagochtend 22/10 moeten Gino en ik eerst nog wat materiaal gaan halen voor de ‘mannen’.  Verder hebben we in de stofzuigerslang van het zwembad een waterreservoirtje,van één van Ennio’s waterpistooltjes ‘ontdekt’.  Enfin, ‘ontdekt’?!!  Het was eerder zoiets als “Tiens, de slang van het zwembad doet het niet meer…  Wat is er aan de hand?”…  Hoe dan ook, Ennio heeft –dit keer weliswaar onrechtstreeks- wééral iets stuk gekregen!!  Dus … wéér extra kosten.

     

    Nadien rijden Gino en ik nog even door naar de fitness, waarna we nog wat inkopen doen (voor de BBQ van vanavond) die Chris bij thuiskomst probeert uit de koffer te vissen (zie foto).

    Ondertussen geeft Chrisje de gril van het raam een grondlaagje verf: ze ziet er nadien prachtig uit, mooi oranje overal!!  En Maureen speelt met Ennio in het zwembad ( zie foto) en zorgt ervoor dat hij iets gegeten heeft tegen dat we terug zijn, zodat hij nog naar school kan.

     

    We doen nog wat voorbereidend werk voor de BBQ.  En samen met Mieke en Marc, die nu mijn zusje ook hebben leren kennen, wordt het nog een gezellige avond.  Mieke had trouwens een ontzettend leuk cadeautje mee: een vers en zelf gebakken bruin brood !!  En het was heerlijk!  Ik zal blij zijn als ik mijn eigen broodbakmachine terug bij mij heb…

     

    Zaterdag 23/10 genieten we eerst van een uitgebreid ontbijt.  Ik laat mijn wasmachine nog eens draaien, terwijl ik de buitenkant van het nieuwe raam een eerste laagje verf geef.  Gino probeert ondertussen binnen in huis al het stof van de werken een beetje te verzamelen, zodat ons gezinnetje ’s avonds toch het gevoel heeft nog eens ‘fris’ te slapen.  De rest zit ondertussen in het zwembad.

     

    Als het warmste van de dag voorbij is, trekken we opnieuw naar Saquarema waar we een hapje gaan eten bij de Italiaan ‘Rosario’.  Het was weerom een gezellige boel!!

     

    Zondag 24/10 wordt de laatste volle dag met mijn zusje.  Morgen vertrekken zij en Maureen naar Rio.  Aan de ontbijttafel besluiten we dat we deze dag niet onopgemerkt mogen laten voorbijgaan…  We trekken erop uit naar Arraial do Cabo, gekend voor zijn prachtige stranden. 

     

    Arraial do Cabo is toch wel dikke 60km rijden, een behoorlijk lange rit.  Iedereen is dan ook blij wanneer we er zijn.  We droppen de auto ‘ergens’ en wandelen tot aan één van de strandjes, waar we worden aangesproken door iemand die bootexcursies organiseert.  Ennio vroeg al zo lang om eens een boottochtje te maken en met zijn allen willen er dan ook voor gaan!!  We zullen zo’n 3,5u weg zijn en een drietal kleine strandjes aandoen die enkel met de boot te bereiken zijn.  Het wordt een gezellige tocht, al wilde ik mijn lieve, bange zus op een gegeven moment toch wel een klop op haar hoofd geven …  Ze was zo bang dat ook Ennio even begon te panikeren!!  Maar al bij al wordt het een ontzettend gezellige namiddag vol zon, zwemmen, plezier en genieten van de natuur.  En af en toe krijgen we zelfs eens een grote waterschildpad te zien!! 

    We sluiten af met een lunch in het ‘Restaurante flutuante’, waar we door motorpech (zie foto) met wat vertraging toekomen.

     

    Bij thuiskomst gaan Chris en Maureen eerst pakken en neemt iedereen snel een douche.  De kindjes gaan slapen en we maken er met zijn vieren nog een leuke avond van!!!

     

     

    26-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Dé foto's









    26-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Nog wat foto's











    26-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    En nog een paar ...











    26-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    En nog wat foto's











    26-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    De laatste foto's voor deze week











    26-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    18-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    DE EERSTE BEZOEKERS


    Zaterdag 09/10
    is Baiano de kids met paard en kar komen oppikken voor een klein tochtje.  Onderweg hebben ze een vijftal minuten onder een boom geschuild tegen de regen, met zijn drieën onder een een rubberen zeil.

    Ondertussen probeerde ik te wassen en … tussen de korte, maar hevige buien door, de was te drogen!  En als de zon uitzat, was het wel aangenaam weer.

     

    In de namiddag zijn we de extra tegels gaan betalen en hebben we nog wat verfkwasten en white spirit gekocht.

     

    Wanneer we terug thuis zijn, klaagt Ennio over hoofdpijn.  Hij heeft sedert gisteren een verkoudheid en zijn hoofdje gloeit.  De eerste zieke? 

     

    Zondag 10/10 hebben we ons vooral met onze beesten bezig gehouden.

     

    Maandag 11/10 maakte Ennio zijn zusje wakker met een kusje en zei: “Zusje, ik hou van jou.”, waarna hij zich omdraaide en nog even in slaap viel.

    Chiara had geen school en … daarvan was niemand op de hoogte!!  Dus reed Gino zomaar 15km voor niets.  De sfeer was ernaar .

    En het beterde niet, want in de namiddag moest Gino eventjes naar de keuring: uren heeft hij er gestaan …  Ondertussen ging ik naar de fitness, samen met Chiara een beetje studeerde aan het talenpakket.  Ik douchte me en samen dronken we nog gezellig een verse fruitsap en … hebben we gewacht op de mannen.  En nadat Gino zich nog even had afgereageerd in de fitness, zijn we met zijn allen lekkere frietjes gaan eten.

     

    Dinsdag 12/10 ging het héél slecht met Ennio.  Hij was 3 dagen naar school geweest en had een verkoudheid en die wil maar niet voorbij gaan.  Ik heb afgelopen nacht bij hem geslapen, of misschien beter ‘gelegen’.  Het ventje kon bijna niet ademen .  En even dacht ik: “Dit wordt ziekenhuis!”  Gelukkig stonden even later Marc en Mieke aan de deur met … een transformator.  Ennio kon beginnen aërosollen !!!

    Even later horen we Chiara roepen, tieren, wenen…  Ze komt aangelopen, knalrood van de schok: gestoken door een zwarte bij.  Niet gevaarlijk, wel UITERST pijnlijk!  Ze gaat in de zetel liggen en tussen de pijnscheuten door valt ze in slaap.

     

    Woensdag 13/10 rijden we opnieuw naar de keuring om het strookje met plaatsnaam ‘Niteroi’ te laten vervangen door ‘Saquarema’.  En daar hebben we 2.45u op gewacht, wat blijkbaar nog meevalt.  Marc heeft hier de laatste keer 5u gewacht !!  En iedereen is dat hier weer gewoon.  Er loopt zelfs iemand rond met een bakje vol cake, ijsjes en drankjes!!  En wij hadden gelukkig … de pc mee en de stick voor draadloos internet.

    Nadien gaan we nog naar de winkel, alvast wat inkopen door voor als onze bezoekers er zijn.

     

    Donderdag 14/10 is het poetsdag!!  Vandaag komt mijn zusje Chris toe, samen met een vriendin, Maureen.  Gino wast de auto, voor het eerst sedert aankoop!!  En ik doe nog een beetje was en poets de logeerkamer en onze ‘kampeerruimte’.  En opnieuw verhuis ik alle spullen van de kinderen, terug naar ons huisje.

     

    We hebben vandaag ook via internet de airco besteld en de dampkap.  Is hier via internet stukken goedkoper, maar het duurt wel wat langer.  Als we via ‘boleto bancario’ betalen, krijgen we nogmaals €75 korting.  Dat is al wel de moeite!  Alleen moet je die dan wel afprinten en met je print naar de bank gaan om te betalen.  Maar … onze printer zit nog in onze container en Gino heeft geen sluimerstand op zijn laptop.  Dus springen we met openstaande laptop in de auto, naar Marc en Mieke om daar onze ‘boleto’ af te drukken.  En om die betaling uit te voeren mag Gino in de bank eerst nog een uurtje aanschuiven.  Kortom, een bestelling via internet kostte ons dus zowat 2,5u (de ritjes meegerekend)…  

     

    Chiara ging vandaag met de school naar het planetarium.  Het werd een boeiende uitstap, al zaten de kinderen langer op de bus dan in het planetarium zelf.  Het was in Rio te doen.  En … hebben ze pas geluncht om 16u., in … de Mac Donalds!!  Chiara was uitgehongerd, ze had ontbeten om 6u ’s morgens.

    En aangezien Gino en Marc al op weg waren naar de luchthaven, heeft Mieke Chiara opgepikt aan school.  Bedankt Mieke!

     

    ’s Avonds zitten Chiara, Ennio en ik vol ongeduld te wachten!!  We hebben ondertussen gedoucht en daarna een beetje gezongen en gedanst.  En alle kaarsjes stonden aan.  Het was gezellig. 

    Eindelijk … tante Chris is er!!  Ennio had de strijd ondertussen opgegeven en lag in zijn bedje.  We hebben nog eventjes gebabbeld en daarna iedereen zijn bibak in!!

     

    Vrijdag 15/10 nemen we Chris en Maureen mee voor wat inkopen, waarna we nog even doorrijden naar Saquarema strand waar we meteen ook een hapje eten.  Het wordt een gezellige namiddag en ik geniet ervan nog eens een écht gesprek te hebben met mijn zusje , terwijl de rest op strand zit.

     

    Zaterdag 16/10 zorgen we eerst voor een lekker ontbijtje met verse fruitsla, vers sinaasappelsap, een eitje, verse broodjes  en … lekkere Belgische chocolade!!  Zááálig, zo in het zonnetje.

    Na het ontbijt gaan we met zijn allen op ontdekking op ons domein.  Het is prachtig weer en je kan ver kijken.  Wat zou mijn zusje hiervan vinden?

     

    In de namiddag trekken we met zijn allen naar de laatste selecties voor het wereldkampioenschap surfen.  En daarna stoppen we nog even voor een ijsje … om dan in het donker naar huis te rijden!  Nooit meer…

     

    Zondag 17/10 vertrekken we meteen na het ontbijt voor een dagje Buzios.  Het wordt een súpergezellige dag met een beetje shoppen voor de dames, een beetje strand voor Gino en de kinderen én lekker eten bij een Fransman.  Met als afsluiter een heerlijk dessert: chocomousse, profiterollen en échte pannenkoeken!!  Enige minpuntje: Maureen, Gino en ik hadden een garnalenschotel besteld.  Toen die garnalen ongepeld bleken te zijn, besefte Ennio plots dat mama en papa ‘beestjes’ wilden opeten…  Tranen met tuiten, veel gebulder en gebrul !!!  We mochten niet al die garnalen opeten.  Hij wilde er absoluut eentje houden waarvan hij in alle rust en sereniteit afscheid wilde nemen (zie foto).  En daarna moest papa mee om zijn ‘Juultje’ te gaan begraven op het strand (zie foto). 

    Het werd toch een leuke dag, we hebben véél gelachen .  Het was leuk!!

     

    Maandag 18/10 bellen Chrisje en ik eerst even met mama, waarna we aan de slag gaan met de foto’s voor de blog.  Uitgebreide discussie over welke foto’s al dan niet op de blog mochten verschijnen (zie foto).

    18-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    17-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    De foto's





















    17-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Nog wat foto's























    17-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    En nog wat foto's





















    17-10-2010 om 00:00 geschreven door Tittin


    09-10-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    De werken vorderen goed ...

     

    Vorige zaterdag 02/10 hebben we nog eens een bezoekje gebracht aan Araruama.  Het was héél fijn!  We hebben er een paar CD’tjes gekocht voor als ze in het kerkje recht tegenover ons domein weer ‘een varken aan het slachten zijn’ (hé Mieke ) en de versterker volle bak opengedraaid staat.  We gaan ze proberen te overtreffen!!!!

     

    Op de terugweg naar huis vroeg Ennio plots: “Mama, ik snap het eigenlijk niet dat oma al zo oud is.  Dat snap ik écht niet.” 

    Waarop papa antwoordde: “Dat is toch normaal, hé jongen.  Dat is omdat oma zóveel vroeger geboren is dan jou.” 

    En daarop zegt Ennio: “Maar ik wil niet dat oma ooit doodgaat.  Gaat oma ooit doodgaan, want dat wil ik niet?!”

    Papa: “Dat is het leven.  Er worden baby’tjes geboren en als mensen héél oud zijn, gaan ze dood.  Dat is toch bij de kippetjes ook zo.  Weet je wel, die kip op onze straat met al haar kuikentjes?  Die heeft nu heel veel kuikentjes.  En dan, als de mama heel oud is, gaat ze dood.”

    Ennio: “Ja?!  Gaan ze ons dan ook bakken in de pan zoals de kippetjes?” 

     

    Zondag 03/10 was rustdag .  Gino heeft de tuin een beetje opgeruimd en ik heb bij mijn vogeltje gezeten …  Zo grappig!!  Het slaapt héél veel en als het buitenkomt, zit het bovenop het huisje … het lijkt wel of hij zit te wachten.  En dan, als ik er ben, komt hij tot tegen de draad met zijn buikje, zodat ik hem kan aaien, begint te fladderen en te dansen.  Ik kruip erbij en zet me op mijn hukje.  Hij vliegt op mijn schouder, op mijn schoot en dan … recht in mijn décolleté, waar hij niet meer uit wil.  Hij blijft zeker een uur in mijn T-shirt zitten en valt in slaap!!

     

    Maandag 04/10 staan we met z’n allen vroeg op.  We brengen Chiara naar school en rijden door naar de fitness in Araruama.  We krijgen er een rondleiding en … EUREKA … het is een échte fitness , die naam waardig.  Er is een degelijke receptie, een kleine bar, zelfs een klein winkeltje met fitnesskledij.  Je kan er ook bodypump volgen, spinning, aerobic enz.  Nog belangrijker: ik heb er het belangrijkste toestel voor mijn rug gevonden!!!!  Ik krijg zowaar kippevel.

    Vanaf dinsdag zullen Gino en ik er beginnen trainen.

     

    Verder hebben we nog een zaakje ontdekt waar ze overheerlijke koffie serveren!!  Genieten…

     

    En Ennio is voor het eerst alleen naar school geweest!!  Wanneer we hem gaan halen, vertelt hij honderduit hoe leuk het wel was.  En … hij heeft “al een vriendinnetje.  Geen vriendje, maar wel een vriendinnetje.  Ik weet haar naam niet meer en kan haar niet tonen, want ze is al naar huis, maar het is wel een mooi meisje!!”  En juffrouw Carol valt ook héél erg in de smaak.  Ze is ontzettend lief en geeft alle kindjes een kusje, wanneer ze opgepikt worden.

    Ennio lijkt zó ontspannen!  Hij heeft een leuke namiddag gehad en is blijkbaar blij dat hij eindelijk terug naar school kan, al zag hij dat tot nog toe niet echt zitten …

     

    Wanneer we na school nog een klein zakje popcorn delen … breekt er een stuk van mijn tand af !!  Het is al de tweede keer dat die tand afbreekt.  We wippen even bij de tandarts binnen en krijgen te horen dat er een kroon op zal moeten, wat ik al vermoed had!  Mijn besluit staat vast: NOOIT NOG POPCORN!!!!

     

    Dinsdag 05/10 was een leuke voormiddag.  Ik heb lange tijd met mijn zusje Chris aan de skype gezeten.  Of we er geen probleem mee hebben dat ze volgende donderdag, samen met een vriendin, even zou overvliegen voor 14 dagen vakantie?  Ze moet er even tussenuit.  Super !!  En dus staan hier volgende week onze eerste vakantiegangers voor de deur!!  Ze zijn gewaarschuwd: het is nog altijd stof vreten...  En hopelijk is haar vriendin Maureen niet bang van beestjes ?  Wellicht zullen we zo af en toe wel eens een kreet horen, wanneer ze weer eens een lieve kleine gekko ontdekken in hun kamer of als ze deur van de kamer openen en er een gi-gan-tische pad (of 2 of 3) buiten aan de deur zit…

     

    In de namiddag starten Gino en ik in de nieuwe fitness.  En het doet ongelooflijk deugd om opnieuw een beetje te sporten.  Man man man, dit is een verslaving!!  En dan een ‘goei doucheke’.  En ook daaraan hebben we allemaal moeten wennen: de geur van het water hier.  In het begin liepen we allemaal voortdurend te zeuren over hoe erg het zuivere water hier wel stinkt!!  Maar een beetje zeep en shampoo doet dan weer wonderen ;o).

    We belonen onszelf met een overheerlijk ijsje!!  Dus ja, Stef en Olli, ook dát hebben we hier -jammer genoeg - gevonden…

     

    Wanneer we ’s avonds aan tafel zitten, vertelt Ennio honderduit over school.  En plots zegt ie: “Ma … ik vind da wel nie leuk da ik nog altijd geen vrouw heb, hoor.  Zus, zou jij nie met mij willen trouwen?”  Zóóó lief!!

     

    Woensdag 05/10 krijgen de paarden van Baiano en ook Flicka een spuitje tegen hondsdolheid.  Voor Flicka is dat écht wel nodig, want de vleermuizen (wij hebben er nog géén enkele gezien in al die weken) zijn dol op de vagina van merries.

     

    Wanneer we in de namiddag opnieuw naar de fitness gaan, worden Gino en ik eerst onderworpen aan een grondige medische check-up van toch wel een half uurtje.  Echt uitgebreid!  Blijkbaar heeft de fitness een eigen dokterspraktijk…  En om de 3 maanden wordt je opnieuw geëvalueerd!!

     

    In de avond gaan we naar de papierwinkel voor al Ennio zijn schoolgerief.  En daar koopt Chiara ook een cadeautje voor haar broer, omdat ze vindt dat het voor hem toch allemaal niet makkelijk is, héél die verhuis…  Ze koopt hem een gereedschapskoffertje en Ennio is door het dolle heen!  Nu heeft hij eindelijk “écht” gereedschap om te werken.

     

    Donderdag 07/10 hebben we niet zoveel gedaan.   Het was warm, 33°C.  En een hoge vochtigheidsgraad, dus ik werd weerom een beetje lastig …  Ik kan niet zo goed tegen dat plakkerige gevoel!!  In het hoekje waar we wachten tot Ennio binnen kan in school valt het gelukkig nog mee: Chiara stopt met school om 12.30u en voor de kleuters gaat de poort pas open om 12.50u.

     

    De volgende dag, vrijdag 08/10, vertelt Gino me dat hij een beslissing genomen heeft i.v.m. de verbouwingen.  “Misschien geen al te grote, maar wel eentje waarvoor je me eeuwig dankbaar zal zijn.”  En tegen de werkmannen zegt ie: “Dat is mijn garantie dat ze niet van mij zal scheiden !!”  Die liggen natuurlijk met zijn allen in een deuk…  Het gaat over een airco!!!!!!!

    En nu we toch bezig zijn, beslissen we dan ook maar meteen de keukenvloer uit te breken en ook hier dezelfde tegelvloer te laten leggen.

    En bij deze is het dus nogmaals bewezen: bij verbouwingen weet je wel waarmee je begint, maar niet waar het zal eindigen.

     

    Gino vindt dat ik goed bezig ben, glipt stilletjes naar buiten met Marc en Mieke, en laat me alleen met de electricien om uitgebreid te bespreken hoeveel stopcontacten en schakelaars ik wil en waar ze moeten komen.  Waar 110V en waar 220V en voor welke toestellen.  Ik ben best wel fier op mezelf, want ik zie dat Wilson me begrijpt!  Ik maak duidelijk vorderingen in mijn taal…

     

    In de namiddag willen we onze factuur van internet en GSM gaan betalen bij Vivo, want de banken staken en de betalingen worden niet uitgevoerd.  Dus moet er cash betaald worden.  Gino schuift aan en krijgt te horen dat je bij Vivo je facturen van Vivo niet kan betalen !!!  Braziliaanse logica?  Hij moet naar een loteria een eindje verderop, staat in de rij en wanneer het bijna aan hem is … valt het computersysteem uit !!  Met zijn allen naar de overkant waar hij opnieuw een half uurtje in de rij mag staan.  En daarna moet je met je betaalbewijs terug naar Vivo om te bewijzen dat je wel effectief betaald hebt!

    Van daaruit rijden we naar de garage om de nodige documenten op te halen voor de keuring, die voorzien is op maandag.

     

    Gelukkig had Ennio een leuke namiddag op school.  Juliana was jarig en er was een verjaardagsfeestje voorzien met alles erop en eraan: popcorn, ijscrème, cake, pudding, frisdrank enz.  Extra te betalen welteverstaan en niet goedkoop!!

     

    En ’s avonds, wanneer Ennio in zijn bedje ligt, spelen Chiara, Gino en ik nog een tijdje UNO.  Het is een super-gezellige avond, waarin we herinneringen ophalen aan de Rotonde en aan kokkenennie.  En een glaasje Cava … of 2 of 3 of … zorgen mee voor de sfeer!!











    09-10-2010 om 23:25 geschreven door Tittin





    Archief per week
  • 06/12-12/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs