Oproep 3 november âMars van de Immigranten zonder papierenâ
OPROEP 3 NOVEMBER "MARS van de IMMIGRANTEN ZONDER PAPIEREN
De beweging van de mensen zonder papieren gaat voort met haar wettige en gerechtvaardigde strijd voor de regularisatie van alle categorieën van mensen zonder papieren die zich momenteel op Belgisch grondgebied bevinden. Duizenden kinderen, vrouwen en mannen wordt een legaal bestaan ontzegd terwijl ze aan het dagelijks burgerlijk en sociaal leven in België deelnemen.
In haar tussentijds akkoord van 9 oktober voorziet de toekomstige oranjeblauwe regering geen andere oplossing dan de illegaliteit, de opsluiting en uitzetting, waaronder die van families en kinderen. Deze politiek, die al veroordeeld werd door de organisaties ter verdediging van de mensenrechten, staat in schril contrast met het enthousiasme dat bij de mensen zonder papieren en degenen die hen ondersteunen te bemerken valt.
Het is belangrijk dat de toekomstige, nog in een omzendbrief vast te leggen criteria op realistische wijze een antwoord kunnen bieden op het geheel van de dossiers van regularisatieaanvragen, zowel voor de mensen die ooit een legaal verblijf genoten hebben als voor degenen die dit nooit hebben gehad.
Wij sluiten ons aan bij de organisaties die het voorstel ondersteunen om een Raad op te richten - binnen een redelijke termijn en met voldoende middelen uitgerust - om de door de Dienst Vreemdelingenzaken uitgesproken beslissingen te evalueren en vragen samen met hen dat het Parlement zich werkelijk over deze evaluaties zal buigen.
Wij vragen ook dat er een stopzetting komt van de opsluiting en uitzetting van mensen zonder papieren die zich al voor januari 2006 op ons grondgebied bevonden.
Wij, UDEP Brussel, roepen op tot:
De MARS van IMMIGRANTEN ZONDER PAPIEREN
Zaterdag 3 november 2007 om 15.00 u. Vertrek voor de kerk «O.L.V van Onbevlekte Ontvangenis van Anderlecht» (Bergensesteenweg 74-78 1070 Anderlecht, metrostation Clemenceau). De Mars zal beëindigd worden met een bijeenkomst voor de Begijnenkerk.
Voor: de regularisatie van alle mensen zonder papieren de stopzetting van de uitzettingen de sluiting van de gesloten centra
Met de steun van: CRACPE, La Ligue des droits de lHomme, CSC, FGTB,ECOLO Bxl-H-V, ATTAC, Assemblée des Voisins St. Gilles, Frères des Sans, Daklozen Aktie Komitie, Collectif 103, Union des Locataires Marolienne, Union des Locataires de Saint-Gilles, Syndicat des Locataires, collectif COLERe, Chez Nous / Bij Ons, ARLAC, occupation St. Bernard, occupation St. Alène, occupation St. Susane, Comité voor Sociale Gerechtigheid.
Hieronder een brief van Emilia, een brief die duidelijk aantoont dat er nood is aan een stopzetting van de uitwijzingen. Anderzijds herinnert de terechte wanhoop van deze familie ons eraan dat wij zo goed als machteloos staan t.o.v. dit soort situaties, gezien de onderdrukking van kandidaat-vluchtelingen die hier verblijven die zich aankondigt doorheen de denkelijk nieuwe Oranje-blauwe regering.
De brief van Emilia werd ons toegestuurd door iemand van UDEP, de vereniging van mensen zonder papieren.
Brief van Emilia:
Op donderdag 25 oktober zal mijn levensgezel mr. Kanza Rigobert, uit het land gezet worden. Hij bevindt zich nu in Merksplas. Ik ben in verwachting van een kind van hem en ik zou begin januari moeten bevallen. Ik heb ook een Belgisch kind en ik ben geregulariseerd. Rigobert is als een vader voor mijn dochtertje en we hebben stappen ondernomen om met elkaar te trouwen. Hij verblijft in België sinds mei 2001. Rigobert wil zich niet laten doen, hij verzet zich tegen zijn uitzetting.
Hoe is het mogelijk dat niemand iets kan doen om ons te helpen? Zou iemand ons kunnen of willen helpen? Ik smeek u, indien u iets kunt doen, zelfs al is het maar weinig, doe het dan
- Eerste beslissing tot weigering van verblijf genomen door de Dienst Vreemdelingenzaken op 28/05/2001.
- Tweede weigering door het algemeen Vluchtelingencommissariaat op 09/07/2001.
- Een beroepsprocedure werd ingezet bij de Raad van State op 10/08/2001.
- Juli 2002 werd er opnieuw een aanvraag tot verblijf ingediend op basis van artikel 9.3, dat geweigerd werd in oktober 2004.
Vandaag wordt hij vastgehouden in het centrum voor illegalen van Merksplas sinds 10 september 2007.
Sinds 31 juli 2007 zijn we ons bij de gemeente Molenbeek gaan aanbieden om te kunnen samenwonen.
En een aanvraag tot legaal verblijf op basis van artikel 9 bis werd ingediend bij de gemeente sinds het begin van oktober 2007.
Op 27 juli 2007 hebben we het kindje dat ik in mijn buik draag, en waarvan mr. Kanza Rigobert de vader is, laten erkennen voor de Burgerlijke Stand van de gemeente Brussel. Ik, mevr. Marcelino Tati Emilia, partner van mr. Kanza, verklaar sinds 30 weken (7 ½ maand) zwanger te zijn en dat de bevalling voorzien is voor begin januari.
Ik heb een dochtertje van 3 jaar dat Liema Olinga Emilie heet en dat van Belgische nationaliteit is, dat als voedstervader de heer Kanza Rigobert heeft. Voor mijn dochtertje is het haar echte vader omdat het de enige vader is die ze kent sinds haar geboorte. Zelf heb ik onbeperkt verblijf in België (witte kaart), en werk ik geregulariseerd ten gevolge van het feit dat mijn dochtertje Belgisch is (art. 9, al.3). Op dit moment werk ik niet omdat ik zwanger ben, het is het OCMW dat mij helpt, maar in feite ben ik een gediplomeerde familiale helpster.
De heer Kanza Rigobert werkt niet, daarom heeft hij een baantje in het zwart aangenomen, maar dat is heel slecht afgelopen omdat hij daar gearresteerd werd. Hij spreekt een beetje Frans, hij heeft vrienden. Voor mij is hij een goede vader, hij begeleidt ons dochtertje naar school en hij gaat haar ophalen aan de uitgang, hij is een vader met aandacht en een toegewijde partner.
Hij heeft zijn asielaanvraag ingediend in 2001, dus hij is al zes jaar in België.
Juridische situatie:
Beslissing tot invrijheidsstelling voor de raadkamer op 26/09/2007, een aanvraag om in beroep te gaan ingediend voor het Hof van Cassatie op 12/10/2007 (hoorzitting op 7 november). Vandaag schrijf ik deze brief en hij zal uitgezet worden naar de Dem. Rep. COngo op 25/10/2007.
Zijn ADVOCAAT heet M. ADAR BINZUNGA Tel. 0484 746730