Oh Noa'tje... kleine, lieve meid... wat heb je ons deze middag aan het schrikken gebracht!! Je deed echt niet normaal deze middag... we mochten niet aan je muiltje komen of je jankte zachtjes... Als we het eten klaar maken in de bakjes, blaft Noa'tje altijd van blijdschap... nu kwam er een raar geluidje uit, je eten moest je aanvankelijk niet hebben... wat helemaal niet normaal is want je eet zo graag... net daarom heb je het waarschijnlijk toch opgegeten... We maakten ons zo'n zorgen want je was echt niet in je doen... de dierenarts dan toch maar verwittigd en gelukkig kon ik een half uurtje later al bij haar terecht!! Eens daar aangekomen keek ook de dierenarts in je muiltje en zag de dader... een angel in het midden van je tongetje!! Ja, Noa'tje hapt zo graag naar vliegjes, vlindertjes,... en naar bijen en/of wespen schijnbaar... :-( De dierenarts probeerde nog om zonder verdoving de angel weg te halen maar dat ging niet, je muiltje was te pijnlijk en jij te beweeglijk... dus jammer genoeg moest je een roesje krijgen... Ik heb je rustig in slaap laten vallen tegen mijn schouder, dicht bij mij en een klein kwartiertje later kon dierenarts Veerle de angel verwijderen met een pincet... een spuitje tegen de pijn/ontsteking en allergische reactie op de beet... en ons kleine meisje kon weer mee naar huis om rustig te bekomen van de verdoving,... De dierenarts zei nog dat Noa geluk had dat ze niet onmiddellijk een allergische reactie had gemaakt want hun gezichtje kan dan heel erg opzwellen en dan moeten ze daar een paar dagen van bekomen... nu was dit niet gebeurd en kon ze een spuitje zetten tegen de allergische reactie... Noa'tje lieve meid... nooit meer naar bijtjes en/of wespen happen aub.!! Je hebt ons zo doen schrikken!! Maggy en Bijoux hebben zich heel rustig gehouden voor jou (zie foto Maggy) vanmiddag... En je raadt het nooit... toen Noa mij bezig hoorde met de bakjes vanavond was ze weer helemaal terug en kroop flink in haar bench om haar bakje te krijgen... maar helaas meisje je mag nu nog niet eten want het zou je misschien slecht bekomen op je maagje door de verdoving... hmmm misschien toch een heel klein beetje :roll: ooh ik kan je donkere oogjes toch zo moeilijk weerstaan :wink: Opgepast dus voor bijtjes/wespen lieve mensen... laat ons hopen dat ons Noa'tje haar lesje heeft geleerd!
Bijensteken (bron internet website Hondenschool H.B.SV.)
Steken van bijen, hommels en wespen op het lichaam kunnen pijnlijk zijn, maar zijn in de regel niet gevaarlijk voor de hond. Als de angel er nog in zit, moet deze met een pincet verwijderd worden. IJsblokjes die in een doek gewikkeld zijn, verminderen de zwelling en verlichten de pijn. Ook kunt u "Viatop" (verkrijgbaar bij dierenarts of dierenspeciaalzaak) aanbrengen.
De hond heeft de neiging om naar alles te happen wat om hem heen zoemt. Indien uw hond per ongeluk bijv. een wesp heeft gevangen, haal dan de angel uit de steekplek en dep met azijn. Leg eventueel koude lappen tegen de plek om de pijn te verlichten. Een insectenbeet op een 'verkeerde' plaats kan een gevaar zijn voor uw hond. Een steek in de mond (tong) of keel kan gevaarlijk zijn als de zwelling zo hevig is, dat de ademhaling wordt belemmerd. Ook in dat geval moet de angel verwijderd worden.
Als de hond moeite heeft met ademhalen, moet hij meteen naar de dierenarts gebracht worden, die een antihistaminicum toe kan dienen om verstikkingsgevaar te voorkomen. Sommige honden zijn overgevoelig voor insectenbeten en kunnen last krijgen van een bult op het lichaam of een zwelling op de steekplek, maar ook braken, diarree, ademnood, rusteloosheid of apathie. Als deze verschijnselen zich voordoen, moet het slachtoffer meteen naar de dierenarts gebracht worden. Pas eventueel kunstmatige beademing toe.
Voor "kunstmatige beademing" zijn er 2 methoden: -Borstbeademing Leg het dier op een stevige ondergrond. Plaats twee handen naast elkaar op de borstkas (achter de schouderbladen) en druk die gedurende 3 seconden krachtig in. Laat snel los, zodat er lucht wordt aangezogen. Wacht 2 seconden en herhaal dit, in totaal twaalf keer per minuut. Houd bij het indrukken van de borstkas wel rekening met de grootte van de hond en de sterkte van de ribben. Borstbeademing kan alleen worden toegepast, wanneer het slachtoffer geen borstwond of gebroken ribben heeft en er geen sprake is van gezwollen slijmvlies in de voorste luchtwegen. In die gevallen moet u gebruik maken van de volgende methode. -Mond-op-neusbeademing Voor sommige mensen is het misschien een onprettig idee deze vorm van beademing bij een dier te moeten toepassen. Bedenk echter wel, dat kunstmatige beademing een leven kan redden! Sluit de bek van de hond en trek de bovenlippen strak over de onderlippen heen, zodat er geen lucht kan ontsnappen. Plaats uw lippen over de neusgaten van de hond en blaas daar krachtig lucht in, gedurende 3 seconden. Controleer of de borstkas omhoog komt. Haal uw lippen weg en laat de lucht 2 seconden uitstromen. Herhaal dit twaalf keer per minuut. Het kan zijn, dat u dit 20 minuten moet volhouden, totdat deskundige hulp aanwezig is, de hond weer gaat ademen of duidelijk is overleden. U kunt aan de wijde pupillen zien, dat een dier is overleden. Een dier dat dood is reageert niet, wanneer u met een vinger voorzichtig een oogbol aanraakt.


|