THE COUNTRY WITHOUT ANY SOLUTIONS FOR... WELL, FOR EVERYTHING!
BHV? Financierwet? Het lukt weer niet. Di Rupo faalde en wilde er mee stoppen, maar de koning weigerde. Dus probeerde Di Rupo nog één keer alles op alles te zetten, maar tevergeefs! Na de mislukking van Leterme, hebben we nu de mislukking van Di Rupo. Kan er in dit land eigenlijk nog wel iets van groot belang opgelost worden?
Voor de zoveelste keer hebben we een politieke crisis. Elke verkiezingen beginnen we hetzelfde Déjà vu te krijgen. Dit keer waren de Walen aan zet om één van de hoofdproblemen van ons land op te lossen, maar ze faalden tevens. Zal de financierwet (om nog niet te spreken van BHV) wel opgelost kunnen geraken?
Toegevingen:
Één van de problemen volgens mij is dat beide partijen wel toegevingen gaan moeten doen die ze absoluut niet willen doen. Maar anders zal het probleem niet opgelost kunnen worden. Momenteel begrijp ik wel dat het voorstel van Di Rupo is afgeslagen door de CD&V en NVA, want dat was een financieel onmogelijk. Het land, zo ook Vlaanderen, moet besparen, daardoor mogen zo'n grote bedragen niet uitgegeven worden aan de hoofdstad.
Een recente studie toont aan dat Het merendeel, 66 %, van de inwoners van Brussel van Wallonië afkomstig is. Om nog niet te spreken van 30 % vreemdelingen. Slechts 6 %, 50 000 inwoners, zijn Vlaams. Van al het geld dat jaarlijks naar Wallonië vanuit Vlaanderen komt, kan de Waalse regering ook wel een paar miljoen afstaan voor de hoofdstad.
6 jaar geleden ging er wel 6,6 miljard (sommige bronnen spreken zelfs van 11 miljard) naar Wallonië én Brussel.
Maar al bij al zal de Vlaamse én de Waalse politiek toegevingen moéten doen, anders geraakt België niet aan een staatshervorming, laat staan dat de financierwet of zelfs BHV gesplitst wordt.
Oplossing?:
De koning is aan zet. Hij heeft nu de bemiddelaars Flahaut en Pieters in de ring gegooid om Vlaanderen en Wallonië te verzoenen en terug aan de onderhandelingstafel te plaatsen. Laten we hopen dat het lukt, want na zoveel crisissen in ons land lijkt het dat niet BHV, maar België beter gesplitst zou worden om de heisa te ontvluchten.
Duo opgekapkt op verdenking van voorbereiding van terrorisme
Als alles waar is wat door de Politie wordt gedacht, dan mag "Goed werk!" gezegd worden.
Maar dit incident toont ons dat het gevaar voor terroristische aanslagen in de VS of Europa niet geweken is.
Zoals in Amerika gedacht wordt, was het waarschijnlijk een verkenning van de bewaking, wat kan wijzen op een voorbereiding voor een aanslag.
De oorlog op terrorisme is bezig en zal nog decennia bezig zijn. Maar of hij gewonnen kan worden, is niet zeker. Mijn mening is dat het een nederlaag kan worden. Terrorisme bestaat al eeuwen, en zoiets kan men niet in enkele jaren tijd een halt toe werpen!
Bijvoorbeeld de situatie in Afghanistan, dus de oorlog tegen de Taliban. Ik kan daar alleen maar op zeggen:
"Als de Russen er niet kunnen winnen, kan niemand dat!"
Bloedbad bij raid Israëlische marine op hulpkonvooi Gaza
Hoewel ik deze aanvaal helemaal veroordeel, toch kan ik de Israëlis ook wel begrijpen. Ze proberen de wapensmokkel naar gaza te dwarsbomen en dan zijn soms zo'n acties nodig. Maar het vermoorden van 10 onschuldige mensen? Neen dat gaat te ver.
Toch vindt ik niet dat Israël hier sancties voor zou moeten krijgen. Als het echt waar is dat de Israëlische soldaten werden aangevallen, dan is het wettelijke zelfverdediging en kan of mag er geen straf/sanctie mogen worden uigesproken, vind ik toch.
Men moet in het Midden-Oosten dringend een dialoog zoeken tussen de twee strijdende partijen (Israël en de Islamtische staten). Dit conflict haalt niks uit en zulke aanvallen laten het potentieel gevaar op een nieuwe oorlog alleen maar stijgen. De politiekers van het Midden-Oosten moeten allemaal rond de tafel gaan zitten en proberen overeenkomsten te maken, geweld lost immers niets op!
De Joden hebben weliswaar als het ware een stuk grond ingepikt, maar zou het niet beter zijn mochten al deze landen samen werken voor een betere toekomst in plaats van elkaars toekomst proberen te boycotten? De Verenigde Naties zouden nog meer druk moeten uitoefen op het Midden-Oosten om tot een goede oplossing voor beide partijen te komen!