Thema: voertuigen- de straat
Donderdag 7 januari gaan van start met ons nieuw thema. We hebben dit thema uitgekozen omdat dit erg leeft in onze klas.
Wat kan er zoal aan bod komen?:
- We starten met een brainstorming. Wat weten we al over de straat en de voertuigen?
- Natuurlijk kunnen we dit thema niet uitwerken zonder er zelf op uit te trekken. Wij gaan dus ook de straat op en houden hierbij rekening met de verkeersregels. We zoeken naar huizen, huisnummers, voertuigen en verkeersborden en bespreken dit uitgebreid in de klas.
- Op de automat bouwen we garages met kartonnen dozen en passen we welke auto in welke garage kan (meten). We tellen ook hoeveel auto's er in een garage kunnen en vergelijken of er in elke garage evenveel auto's passen (meer/minder)
- Met de plasticine boetseren we voertuigen en houden extra rekening met de vorm van de wielen (rond) en tellen we ze. Hebben ze er allemaal evenveel of heeft het ene voertuig er meer of minder dan het andere? Zijn de wielen allemaal even groot?
- In onze zandbak mag Bob de Bouwer aan de slag.
- De juf gaat haar auto ook een keertje de speelplaats oprijden om hem eens van dichterbij te bekijken. Misschien mogen we wel mee voor een ritje ;-)
- We knutselen een grote auto die bij onze poppenhoek zal horen.
- We zullen ook heel wat andere voertuigen knutselen.
- Indien het weer het toelaat mogen de kleuters 1 dag hun fietsje meebrengen. We zullen de juiste datum en verder info later nog doorgeven.
- ...
Om ons thema nog meer te laten leven in onze klas zijn we nog op zoek naar:
- versiermateriaal bvb. vlaggetjes, kartonnen bordjes en bekers Cars of andere voertuigen
- kartonnen dozen van alle formaten om te gebruiken als garages/huizen op de mat of om mee te knutselen
- buizen om parcours te bouwen op de mat
- verkleedkledij: roxpakken, racepak, handschoenen, helm
- attributen Bob de Bouwer
- spelletjes en boekjes over voertuigen/ de straat
- op maandag 11 januari mag uw kapoen 1 speelgoedvoertuigje op wieltjes meebrengen voor de waarneming (vergelijken/sorteren/tellen/begrippen)
- ...
- Even ter info: wij hebben al een scheurkalender voor 2021 ontvangen, waarvoor dank :-)
Juf Valerie en juf An
|