I am back Wat hebben we de laatste weken allemaal beleefd ... Veel !
Onze eerste logee was Nathalie waar ik de eerste dagen mee Delhi heb bezocht (toch plaatsjes die ze nog niet had gezien want was niet haar 1e x India). Toen ze aankwam hadden we de warmste dagen zo ver in Gurgaon/Delhi. Niet alleen de temperatuur die 48 graden haalde maar ook een hete wind die geen verkoeling bracht. En zweten dat ik gedaan heb... Waarom moeten ze toch allemaal tijdens de warmste maanden op bezoek komen? Jullie hunkeren naar warmte en ik naar verkoeling, het is toch altijd iets hehe. Nu ja tijdens die dagen toch veel plezier gehad en lekker gaan eten. Bovendien was ik erg blij terug een Belgische vriendin te zien waar je jezelf kan bij zijn
Dezelfde dag dat Nathalie naar Ladakh vertrok kwamen Lotte en Kim aan. Nieuwe slapers, nieuwe verhalen, veel knuffels. Met een druk programma voor de boeg want de volgende dag vertrokken we met zijn 3tjes naar Agra, de stad van de Taj Mahal (Unesco). De bekende Taj Mahal is een 17e eeuws mausoleum (graf monument) gebouwd door Shah Jahan voor zijn hoofdechtgenote (want de mogol hadden er veel meer dan 1tje) Mumtaz Mahal. Lief he ? misschien minder als je weet dat ze gestorven is tijdens het baren van zijn 14e kind... Maar dat waren andere tijden Het gebouw is prachtig en volledig in marmer. Door de hitte gingen we er zo laat mogelijk naar toe, rond 17u en dan nog was het te warm. De moeite waard om het te zien maar wel aangenamer te bezoeken bij mildere temperaturen. De gouden Sikh tempel van Amritsar stond hierna op het programma en wat een fantastische sfeer! (desondanks de stikkende hitte van 48 graden) De Sikh's zijn een indrukwekkend volk op te zien met hun tulbanden op maar het zijn ook erg vriendelijke en nieuwschierige mensen die iedereen als gelijk aanschouwen. Niet ver van de tempel heb je oa. ook de plaats waar er in 1919 380 Indiers geexecuteerd werden door de Britten... Nergens anders werden er zo veel foto's van ons genomen als in Amritsar. Maar wel op een vriendelijke manier waar je moeilijk nee kunt tegen zeggen. Bovendien konden we op onze beurt foto's van hen nemen dus win win. Naar Amritsar hebben we per trein gedaan en ook dat was een avontuurtje. Blij dat ik dat ook even heb gedaan. Als laatste reden we de bergen tegemoet naar Dharamsala en verbleven we in het dorpje mc load ganj. Daar waar de Dalai Lama woont Het geeft je toch wel een bijzonder gevoel om hier te zijn op slechts 5 minuutjes wandelen van de 14e spirituele leider van de Tibetanen. Wat genieten van de natuur en een trektocht maken om een prachtig zicht te aanschouwen op Dharamsala en omgeving hield ons daar vooral goed bezig. Met tegenzin was het vertrekken uit de frisse lucht en de vriendinnen terug laten vertrekken (heb van alles geprobeerd om ze hier te houden maar het is me niet gelukt ...).
Toch weer een goed vooruitzicht want Nathalie was terug uit Ladakh en samen zijn we tijgers gaan spotten in Jim Corbett NP. Een mooi park met vooral Indische toeristen (we waren de enige blanken). De safari's moet je als buitenlander ruim op tijd boeken want anders is er geen kans om een extra safari te doen ter plaatse, jammer want hadden we dat geweten deden we er toch wel 2 per dag. Nu ja het was niet anders en we hebben toch genoten van de omgeving. langoor apen gezien, roodkop makaken, veel vogels, herten en pauwen. 1 wilde olifant (terwijl je er anders een kudde kunt zien), een pootafdruk van een lippenbeer, tijgermarkeringen op bomen en pootafdrukken van tijgers maar helaas dit machtige dier niet gezien. De laatste safari hoorden we er 2 naar elkaar roepen en we waren zo dichtbij ... toch te laat geweest om er eentje te zien. Zal voor een volgende keer dan zijn
Nathalie terug naar huis en welkom aan Kristof en Lien. Met hen trokken we met zijn 4 naar het nog redelijk onbereisde Kashmir. Dit omdat het lang onveilig was door de oorlog tussen India en Pakistan om deze betwiste regio. Het is het Zwitserland van India met prachtige natuur gelegen in de himalaya. Hier rijden ze nog steeds te paard en is alles nog zo echt. De islam kan je hier niet anders dan respecteren want 98 procent van de bevolking is moslim. Moet wel gezegd zijn dat dit de meest vriendelijke en open moslims zijn tot nog toe gezien. Wij respecteren hen en op hun beurt respecteren ze ons. Zonder zich op te dringen en open voor andere bezoekende religies. Hopelijk blijft dit ook duren. Paardrijden, wandelen en de 2e hoogst gelegen kabelbaan ter wereld van Gulmarg bracht ons op 4100 m hoogte. Van hieruit een wondermooi zicht op de himalaya en op de Indiƫrs die voor het eerst in hun leven sneeuw zagen. Nog zo primitief zijn hun skimaterialen dat het grappig was ze bezig te zien. Op deze hoogte zit je op de line of control waar Nicolas en Kristof natuurlijk niet anders konden dan nog wat hoger te trekken om het zicht over Pakistan te aanschouwen, weliswaar op de line of control ... Bracht me ook een leuke foto op met 2 militairen en een geweer in mijn handen!! wie doet me dat na??
Een fantastische 3 weken dus en nu terug in Gurgaon. Nicolas gaan werken en ik mij bezig houden met het plannen van een volgende trip Ook volg ik nu een 12 uur durende naaicursus graad 1 ! Wie had dat ooit gedacht? Hopelijk heb ik morgen mijn rok af en zal het nog ok zijn ook om te dragen. hehe. Maandag naaigerief gaan kopen en stoffen. (wie ook wat wil ... het is hier blijkbaar spotgoedkoop dus melden voor het maandag is op e-mail).
Zaterdag komt Nicolas zijn neef voor 4 weken logeren en meewerken op het kantoor. We zullen terug leuke weken tegemoet gaan.