Inhoud blog
  • Een dag in de week :)
  • Bijna aan het einde..
  • ---- 8 daagjes ----
  • Goede avond België
  • Sinterklaas
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Chiara@Mondragon

    16-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen....Een prachtig weekend...

    We gaan eens beginnen bij het begin.
    Vrijdagavond hadden we afgesproken in een restaurant om een nieuwe Erasmus te ontmoeten uit Bangladesh.
    Best wel een vreemde man van 34 :). Ik vond m n beetje angstaanjagend want hij bleef staren en dan ben ik ni op mn gemak eh!!
    Maar alleszins, hij was wel vriendelijk
    Na lange tijd begonnen alle Erasmusjes toe te stromen. Er waren ook enkele extra gasten, Tiemen had een vriend bij en Silvia 2 vrienden, waarvan ene van Arrasate is.
    Dit was een aangename jongen en daarme bedoel ik heel wat anders dan ik tot nu heb meegemaakt. Hij was sociaal, hij danst, hij heeft oog voor meisjes,..
    Dus ze bestaan hier, haha.
    Alleszins met de groep naar een bar gegaan en best wel een leuke tijd gehad. Ik wou graag lang blijven en er een lang feestje van maken, maar ik moest vroeg eruit omdat Cristina een weekendje voor ons gepland had, maar daar had ik het wel voor over.
    's Morgens om 10u kwam ze me ophalen. Eerst reden we langs Vitoria om een nichtje (Maitane) van haar op te halen.
    Zij was ongelooflijk vriendelijk en we hadden leuke gesprekken in de auto, ik voelde me al onmiddellijk op mijn gemak.
    Een uur later warenwe in Lanciego.. wat een prachtig dorpje. Zo klein, maar echt een bepaalde charme.
    Eerst gingen we mee naar een grote hangaar, waar Cristina wat juwelen wou verkopen (voor het goede doel).
    Daar waren ze geroosterde boterhammen aan het maken met een beetje tomatensaus en gedroogde ham voor het hele dorp! En het was gratis. Wat prachtig toch. (en mmm..... )
    Naderhand even met Maitane naar de bars,wat gedronken en daarna naar haar thuis.
    Daar weer een heerlijk diner gehad ( ze zijn er hier zo goed in eh!!) : eerst bloemkool en brocoli gestoofd en wat met olie en knoflook erop (proberen!) en als hoofdgerecht een lekkere vis.
    We zaten zo vol (ook al lijkt het licht) en daarna stelde Maitane voor om een siesta te houden.
    En als je me gelukkig wilt maken, moet je zeker zoiets voorstellen !!
    Na de siesta terug aar de barren, weer gezellig wat gepraat.
    Daarna kwam Naiara, de zus van Maitane , en zij psreekt zeer vlot Engels en is zo leuk. We waren al onmiddellijk aan het dansen en plezier aan het maken. Ik zag een avondje feesten met haar wel zitten.
    Maar eerst naar huis voor het diner om 23u..
    Natuurlijk kreeg ik weer een klopke na dat eten, maar niet op stap gaan, dat bestond niet!!
    Mijn 'Baskische mama' (Cristina) zij : jij gaat op stap, jij komt niet thuis voor 5u, je gaat er jongens leren kennen,je moet ook zorgen dat je vol zit zodat je de hele nacht kan doorgaan!!
    En ja..naar je 'mama' moet je luisteren eh
    Mee naar de bar met Naiara en daar had ik zo een goede tijd.
    De mensen waren zo open en opgetogen dat er een Belgisch meisje in hun kleine dorpje was. Ik voelde me echt geapprecieerd.
    Had ik er ook een jongen leren kennen, Thomas, die 3 maanden in België heeft gewerkt en nu in Italië werkt (waarvan 2 weken in padova).
    Het was zo fijn dat we België en Padova (geboortedorp familie van papa) gemeen hadden. Hoe groot is de kans dat iemand van baskenland op deze 2 plaatsen is geweest :)
    Dus er was fijn sociaal contact en dat maakt de avond altijd super.
    En ik heb mijn dankje gevonden : Pika txikie. (bier met limonade : kivola dus)
    Ik ben wel wat vroeger doorgegaan dan de rest, want die hebben het getrokken tot 6-7uur.
    Ik weet niet of ik het verteld heb, maar in Baskenland drinkt iedereen (en dat is geen veralgemening) en met drinken bedoel ik ook zat drinken. Die geloven het bijna niet als je niks drinkt. Dus een ferme drinkcultuur
    11 uur mn bedje uit, een lekker badje genomen (de badkuip in mijn appartement is de helft van een echt bad, dus ik was wel gelukkig met ene normaal bad!), wat relaxt en om 14u stond Naiara op
    Weer een heerlijke lunch gehad (vis )
    En daarna iets wat ik echt geweldig vond. Druiven gaan plukken.
    Het klinkt misschien stom. Maar ik zat even in een grote wijnstad en in de typische wijngaarden kon ik druiven gaan plukken om lekker thuis van te smullen. Ik voelde me terug een klein kindje, en dat is alleen maar positief!
    Voor we naar huis gingen nog een thee'tje gedronken en dan weer een rit van een anderhalf uur. En nu back home. (wat heeeeeeeeeeel goed gepoetst is door Sara!!)

    Maar.. het weekend was geweldigg!!

    16-11-2008 om 00:00 geschreven door Chiara  


    13-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.lovehandles.. niet goed

    Ik kan het Belgische nieuws beter niet volgen, zelfs daar krijg ik negatieve reacties op mijn gewicht

    Mensen die extra vet dragen rond het middel, de zogenaamde 'love handles', hebben een veel hoger risico om vroeg te sterven dan anderen, zelfs al is hun algemene lichaamsgewicht normaal. Dat blijkt uit een grootschalige Europese studie bij ongeveer 360.000 personen.

    Bij elke vijf cm extra vet rond het middel, met andere woorden vet rond de buik en de onderrug, verhoogt de kans op een vroege dood met 13 tot 17 procent. De correlatie tussen vet rond de taille en het risico op een vroege dood was al eerder bekend, maar dat het verband zo sterk is, roept toch verbazing op.

    Maar ze zijn zo goed om een tip te geven :

    Sporten en diëten

    Voor mensen die veel vet opslagen rond de taille is veel aan sport doen en letten op het eetpatroon raadzaam.

    Dit zijn wel slimme mensen, ze weten echt wat we moeten doen!! Haha!!

    ( Ja, kvond dat dit artikel wel even vermeld mocht worden )

    13-11-2008 om 10:25 geschreven door Chiara  


    12-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een week later...

    Het is intussen al een week geleden dat ik geschreven heb, maar het had ook wel een reden.
    Ik heb namelijk een week geleden wat in een dipje gezeten. (we moeten niet alleen het goede nieuws vertellen eh ).
    Ik had voor het eerst echt heimwee en ik begon af te tellen naar huis en het leek nog zo lang...
    Maar door steun van mijn gezin, mijn lieve vriendinnen en een supervriendje ben ik er weer helemaal bovenop!
    Ik heb besloten om te genieten van deze ervaring en alle momenten te benutten.
    Zo zorg ik nu voor leuke maaltijden waar ik tijd in stop, ga ik naar mijn vriendjes, werk ik voor school!
    Ja, het schoolwerk is mij een stapel, amai! Ma ik ga vandaag beginnen in de hoop dat ik alles mooi op tijd klaar heb
    Dan.. wat is er nog zoals gebeurd..
    Ik heb vanaf vrijdga zonder verwarming en warm water gezeten.. Joepie!! Back to the roots
    Zaterdagochtend, de koppige ik, toch in de douche gekropen want koste wat kost moest ik mijn haren wassen!!
    En spijt dat ik had, koud water doet echt pijn..
    Daarna met Irune naar Abadiño. Daar was een manifestatie tegen AHT, dat is een trein die Bilbao met San Sebastian en Vitoria zal verbinden. Puur commercialistisch en dus voor de toersiten. De lokale bevolking komt hiertegen in opstand omdat het hun landschap zal verknoeien.
    Dus ik ging naar een manifestatie van de jeugd. We hadden samen een lunch in het jeugdhuis en daarna met de spandoeken van kroeg naar kroeg , natuurlijk ging dat gepaard met een paar drankjes per kroeg.
    Spijtig genoeg voelde ik mij weer niet goed ( de ziekte van maandag die nog in mij leefde..) en heeft irune mij naar huis gebracht.
    Ben wel die avond nog bij Louise gaan eten met alle Erasmusjes, maar daar heb ik het ook niet tot het einde getrokken.
    Zondag besloot ik dat ik een warme douche kon gebruiken...
    Op naar Lucia (het meisje uit Slovakije) en daar een gezellige namiddag gehad : lekker gebabbeld, samen gegeten en natuurlijk mijn heerlijke douche genomen!!!
    Maandag back to school. Namiddag gaan winkelen met Lucia in de grote supermarkt (das voor mij altijd een echte uitstap voelt hiet hetzelfde als voor kleren shoppen, hihi)
    En ik moet zeggen, het is echt een prachtige meid!
    Dan was het alweer dinsdag (de tijd vliegt....) en hadden we les. ( weer een nieuwe opdracht op school...)
    en na de middag hadden we Baskische cultuur. De laatste weken maakt Monika er echt een superles van : 3 weken geleden naar de boerderij van haar tante, vorige week het museum van Eskoriatza en deze week..
    typische Baskische dansen!!
    Er kwam een meisje wat uitleg doen over de dansen en op het einde werd ons een stukje aangeleerd : super toch
    Na dit ben ik met Sas snel wat gaan winkelen. Yups, Saskia is terug van Italie! Ben wel blij dat mn Hollands vriendinnetje weer hier is!
    Na het winkelen hebben we samen eten gemaakt bij haar thuis, hebben we er een filmpje gezien (ik weer maar half... ) en ben ik er blijven slapen.
    gezellig toch! Zo een relax avondje bij je vriendin.
    's morgens een lekker ontbijtje gekregen, dan naar huis om mn tanden te poetsen (tandenborstel vergeten...) en dan nr school.
    Dat was dus vandaag. Nu hebk net verse soep gemaakt (trots trots trots) en daarna met Saskia gaan zoeken voor een verjaardagscadeau voor Adriana. Die is dus vndg jarig, wat betekent dat we vanavond naar Oñati gaan om haar verjaardag te vieren.
    Zoals je ziet, het leven loopt weer op rolletjes
    Maar ik ga jullie laten en aan het schoolwerk beginnen, want anders stoppen de rolletjes met te rollen....
    xxxx

    12-11-2008 om 16:33 geschreven door Chiara  





    Archief per week
  • 15/12-21/12 2008
  • 08/12-14/12 2008
  • 01/12-07/12 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 27/10-02/11 2008
  • 20/10-26/10 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Blog als favoriet !


    {TITEL_VRIJE_ZONE}


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs