sporten in onze toffe school
Inhoud blog
  • schrijfdans 3° kleuter en 1° leerjaar samen op St.Pieter
  • Prijsuitreiking
  • Evenwicht oefenen onder een andere vorm !
  • Doe aan sport beurs !!!
  • schrijfdans 3° kleuter en 1° leerjaar samen


    Welkom op mijn blog!


    {TITEL_VRIJE_ZONE}

    ben jij ook een sportieveling ?
    29-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.schrijfdans 3° kleuter en 1° leerjaar samen op St.Pieter
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Als afsluiter van de schrijfdans in het 3° kleuter en als start naar volgende jaar toe deden wij nog eens samen schrijfdans. De Robot, de boom, de vulkaan tekenden de leerlingen van het 3° kleuter samen met het 1° leerjaar in de lucht. Al deze krachtige bewegingen zetten we straks om in fijnere bewegingen voor het schrijven. Ook de leerlingen van het 1° leerjaar demonstreerden hun " droomkasteel" waar alle grotere bewegingen worden omgezet in iets fijnere bewegingsmotoriek en 1 vloeiende tekening.

    29-06-2010, 17:30 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Prijsuitreiking
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In de laatste week van het schooljaar houden wij traditioneel onze prijsuitreiking.
    Op onze afdeling St.Michiel hadden we de sport medailles voor de activiteiten van de sportkaart, de prijsuitreiking van de zegelblaadjes met de zegeltjes uit de Krant van West-Vlaanderen, de leesdiploma's en het koortje.
    Op onze afdeling St.Pieter hadden we de sport medailles voor de activiteiten van de sportkaart, de prijsuitreiking van de zegelblaadjes met de zegeltjes uit de Krant van West-Vlaanderen, de leesdiploma's en de prijsuitreiking voor onze wiskunde knobbels. Kijk maar eens naar onze foto's, misschien herken je je ook wel als je bij de prijsbeesten was. En is dat niet zo volgend jaar misschien een beetje meer geluk !
    Ook behaalden wij weer met onze school de hoofdprijs bij de zegeltjes van de Krant van West-Vlaanderen : een cheques van 375 euro ! Nogmaals bedankt aan allen die hielpen bij het sparen !!!
    Ook onze 2 scholen behaalden de titel : Schoolsport geeft je kleur. Als prijs kregen we 2 hockey doeltjes en een aantal hockysticks.
    Op naar volgend jaar, want door al jullie sportieve inzet zowel binnen als buiten de schoolmuren behaalden we deze mooie prijs.

    29-06-2010, 17:21 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    27-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Evenwicht oefenen onder een andere vorm !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zo oefenen wij evenwicht onder een andere vorm ! Op skeelers, skateboard, step rollen we in evenwicht onder het net, tussen een grote of kleine slalom, brede of smalle doorgang. Eens iets anders dan op een bank of balk of andere toestellen. Hier zie je de leerlingen van het 4° en het 6° aan het werk !

    27-06-2010, 20:40 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Doe aan sport beurs !!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dit jaar ging voor de 18° keer de doe aan sport beurs weer door in de Xpo te Kortrijk. Met onze fiets trokken we ernaar toe. Op dit grootse evenement : 10.247 kinderen verdeeld over 3 das-beursdagen ! Geweldig ! In een halve dag maken ze kennis met 86 verschillende sportactiviteiten. Weliswaar konden zij die niet allemaal zelf uitproberen, maar zo konden ze wel eens zien hoeveel verschillende sporttakken er wel bestaan. Behaalde jij ook een medaille ? En welke kleur had ze ? Goud, zilver of brons, het maakt niet uit, hopelijk heb je je kostelijk geamuseerd ! Was het pannavoetbal of suicide-run, of stuntspringen of muurklimmen of ....nadien genoten we nog van onze picknick in het domein de Blauwe Poort, om daarna weer richting school te fietsen. Alvast weer een sportieve dag.

    27-06-2010, 20:35 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    19-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.schrijfdans 3° kleuter en 1° leerjaar samen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen In het 3° kleuter werken de kleuters aan schrijfdans, elk thema werd uitvoerig behandeld en herhaald. De kleuters kennen heel goed de bewegingen en koppelen die aan de muziek. De leerlingen van het 1° leerjaar oefenden al deze bewegingen in hun droomkasteel. We tekenen steeds eerst alles in de lucht ( grove motoriek) daarna soms op de speelplaats, soms op het bord, of op papier ( fijne motoriek). Kinderen doen dit heel graag en oefenen zo ook hun expressie en komen zo tot een vlotte ontspannen schrijfhouding.We deden samen de vulkaan, de robot, krongelidong, de trein en de achten.De leerlingen van het eerste leerjaar tekenden hun droomkasteel in de lucht en nodigden de kleuters uit bij het dansfeest op hun kasteel. En of we het leuk vonden !

    19-06-2010, 19:29 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    11-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Footrobic in de 3° graad
    Klik op de afbeelding om de link te volgen "Footrobic" = Football en aerobic : voetballen dus op ritme en muziek ! Op een vast ritme oefenen we de specifieke voetbalistische bewegingen.
    Een soccerbalnetje hebben wij daar niet voor nodig, neen we knutselden dit zelf in elkaar. Men neme : een plastiek zak, een bal en een springtouw : steek je bal in de plastiek zak en knoop je touw daar omheen en je kan beginnen oefenen...Net zoals de leerlingen van de 3° graad. Binnenkant rechter- en linkervoet, wreef rechter- en linkervoet, buitenkant- rechter en linkervoet en onze finale afwisselend binnenkant rechter- en linkervoet waarbij de bal voor het lichaam een cirkel maakt. Kijk maar eens mee naar de foto's. Ook zin om het eens uit te proberen...als het kriebelt moet je sporten, dus als je onder de vakantie eens niet weet wat gedaan....oefenen maar.

    11-06-2010, 20:43 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (4 Stemmen)
    06-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fitte school kalender 2009-2010

    Beste ouders en sportievelingen

     

    Elk jaar hebben wij een uitgebreide sportkalender in onze school, zowel binnen als buiten de schoolmuren. Hieronder zie je onze kalender met de verschillende sportactiviteiten, plaatsen en leerjaren voor wie de activiteiten zijn bedoeld. Bewaar hem, zo kan je steeds onze activiteiten volgen.

     

    FITTE SCHOOL SPORT KALENDER 2009-2010

     

    Intra Muros (binnen de schoolmuren)

     

    Kindermarathon 1 oktober                                                                         

    Klasswimmathon 3° tot 6° lj oktober                                                               

    Klasproeven atletiek 3° tot 6° lj oktober

    Sportweek 5°leerjaar VBS+VLS 26 tot 30 oktober

    Zwembrevetten  2° of 3° trimester                                                

    Openluchtklas 6°lj. Durbuy VBS + VLS 26 tot 30 april

                                              

    Klasswimmathon  juni                                                                      

    Schoolsportdag mei                                                     

     

    Extra-Muros (buiten de schoolmuren)

    Gemeentelijke veldloop 23 september

    Estafetteloop 3 oktober

    Ezelsloop 3 oktober

    SVS cross-criterium 16 + 30 sept + 7 + 28 okt                                   

    Gemeentelijk voetbal 21 oktober

    Kronkeldidoe 1°& 2° 25 januari

    Gemeentelijk zwemparcours 18 november voor 3° tot 6°                                         

    Gemeentelijk Balvaardigheid 14 oktober

    Netbal meisjes 5°& 6° 25 november

    Gemeentelijk Streetdance 3°& 4° 13 januari                                                            

    Gemeentelijk Klimmen 5° 13 januari                                                            

    Gemeentelijk Klimmen 6°  20 januari

    Netbal jongens 5°&6° 2 december                                                                      

    Prov. ½ finales netbal 17  maart                                                         

                                                                                                                                   

    Prov. finales Netbal  31 maart

    Gemeentelijk fietsen 1°& 2° 28 april
    Gemeentelijke renbaanloop 5 mei

    Gemeentelijke volkssporten  26 mei

    Doe aan sportbeurs  juni

    Loopwedstrijd St.Pieter 25 & 26 juni

     

    Veel sportieve momenten toegewenst !

    Het sportieve VLS team.

    06-06-2010, 16:58 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Twister
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Naast ons basket-voet-en netbalveld, waar onze leerlingen zich ten volle kunnen uitleven in het spel tijdens de speelkwartiertjes, onze hinkelperken waar we naar harte lust kunnen springen, hebben we nu ook onze "twister".
    Dankzij het bereidwillige knutsel- en timmerwerk van een handig "Harry" en het schilderen van onze cirkels op de speelplaats kunnen onze leerlingen zich nu volledig geven tijdens dit spel.
    Rechter voet op blauw ! Linker hand op geel ! Rek je uit en probeer het kleur aan te tikken met het aangegeven lichaamsdeel ! Dat ze er plezier aan beleven kan je zien op de volgende foto's .
    Krijg je ook zin om mee te spelen ?

    06-06-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    01-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zwembrevetten

    ZWEMBREVETTEN

    De leerlingen schreven zich weer massaal in voor het behalen van een zwembrevet.

    Op onze afdeling St.Pieter werden 55 brevetten van de 78 ingeschrevenen goed afgelegd, op onze afdeling St.Michiel waren dat er 84 op 122 ingeschreven brevet zwemmers. Een heel pak dus. Proficiat aan allen !

    Maar voor wie het dit jaar niet zo goed lukte, geef niet op,  volgend schooljaar oefenen we nog wat en dan proberen we het opnieuw.

     


    01-06-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    28-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.volkssporten op het sportpark

    26/06/2010 de volkssporten voor alle klassen

    Zoals gewoonlijk was dit de laatste activiteit voor de sportkaart. Deze activiteit

    ging door het slechte weer door in de sporthal. Na het uitproberen van de verschillende spelen werden de leerlingen beloond met een ijsje. Hier werden ook de kaarten ingehouden waarop reeds 5 stempels stonden en straks worden beloond hiervoor.

    28-05-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    07-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.renbaanloop op het sportpark

    05/05/2010 renbaanloop voor alle klassen

    Bij dit niet al te beste weer kwamen toch heel wat moedigen opdagen. Zoals de paarden hier hun start nemen, zo deden wij dat ook, alleen niet zo’n hele ronde natuurlijk. In lusvorm liepen wij terug naar de aankomst. Proficiat voor je prestatie.

    07-05-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    05-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.sportdag 3 mei 2010
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Op maandag 3 mei ging onze sportdag door voor het 1° tot en met het 4° leerjaar.
    We starten met regen ; niet zo leuk voor een sportdag maar tegen de middag hadden alle sporten binnen al een onderdak gevonden zodat onze leerlingen droog en wel konden sporten. Dat de kinderen zich daar niet te veel van aantrokken kan je zien op de foto's. ( Klik op het woord sportdag in de rechterkolom om meer foto's te bekijken)
    Voor de 1° graad hadden we : judo, bewegingsparcours, estafette,volksspelen en torbal.
    Voor onze 2° graad hadden  we : boogschieten, airtrack, tjoekbal, frisbee en beachtennis.
    We noteerden de sporten in volgorde van belangrijkheid zoals de leerlingen ze vernoemden in hun evaluatie achteraf.
    Judo en boogschieten blijken de grootste favorieten te zijn.
    Ook de middag picknick en speelpauze vielen erg in de smaak.
    Onze 3° graad heeft nog zijn fietssportdag op dinsdag 22 juni : Kuurne-Elseghem-Kuurne.
    Ook daar kijken we naar uit !
    Kijk jij alvast even mee naar de foto's ???

    05-05-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)
    04-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.fietsparcours op het sportpark
    http://www.schoolplaten.com/nl-kleurplaat-kleurplaten-foto-fietser-p9032.jpg 

     

    28/04/2010 het fietsen voor het 1° en 2°

    Bij deze behendigheidsoefeningen op het sportpark ging het bij de ene al wat beter dan bij de andere. Maar of we er deugd aan beleefden ! Straks is het vakantie en kan je thuis misschien ook wat behendigheids proefjes uitproberen. We konden reeds ook wat oefenen in onze fietsvaardigheidslessen op school. Maar hou het steeds veilig natuurlijk, wie een fietshelm heeft steeds opzetten.

     

    04-05-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Parcours en parachute
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Elk jaar werken wij ook samen met leerlingen van het lager en leerlingen van het kleuter. Dit jaar werkten de kinderen van het 4° leerjaar samen met de kleuters van het 2° kleuter op VBS St.Pieter en het 3° leerjaar van VBS St.Michiel werkte samen met het 3° kleuter.
    We delen onze klassen op. De 1/2 van de kleuters samen met de 1/2 van de leerlingen van het lager werken samen op een parcours opstelling in de grote turnzaal. Hier zijn samenwerking en verantwoordelijkheid een grote opgave. De leerlingen doen dit uitstekend en helpen elkaar zeer goed.
    De andere helft van de groep oefent met de parachute in de kleuterzaal of buiten.Ook hier treden samenwerking en attent vol spelen op het voorplan.
    Het was alweer een geslaagd item ! We kijken al uit naar het volgende.

    03-04-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tennisrackets
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vorig jaar wonnen we met de spaaractie met de zegeltjes uit de krant van West-Vlaanderen opnieuw een waardebon van 125. We kochten er opnieuw een aantal tennisrackets mee aan zodat we nu al met een volle klas  tennis kunnen spelen. En nu maar uittesten natuurlijk. Elk in onze eigen hoepel oefenden we heel wat mini-tennis oefeningen. Bij de één verliep dit al wat handiger dan bij de ander, maar het lukte best wel. De kleine wedstrijdjes die we hielden : hoeveel maal kan jij de bal tikken op je racket binnen je hoepel ? hoeveel maal kan je het balletje laten tikken op je racket en vervolgens in de hoepel ? Zowel op  VBS St.Michiel als op VBS St.Pieter hebben we de rackets even uitgetest.
    De leerlingen van St.Pieter werden even op beeld vastgelegd, kijk je even mee naar hun kunsten !

    25-03-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Meisjes netbal
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ook dit jaar deden onze jongens en meisjes weer mee aan de regionale netbal tornooien.

    Na het winnen van het regionale tornooi te Kuurne mocht onze gemengde meisjes ploeg ( leerlingen uit het 6° lj. van St.Pieter en St.Michiel samen) naar de 1/2 finales. Ook de 1/2 finales speelden zich af te Kuurne. Alle winnaars + 2° van alle regionale tornooien kwamen hier samen. We mochten onmiddellijk van start tegen een heel sterke ploeg, met name : Onze-Lieve-Vrouw-van Vlaanderen Kortrijk. Maar onze meisjes weerden zich fel !
    De snelle ballen die over het net kwamen konden we amper opvangen. Maar toch maakten we nog een 10-tal punten. Tegen deze ploeg verloren we met 26/10. Onze 2° wedstrijd tegen het Fort van Kortrijk wonnen we met 18/12. Dit was een gelijkopgaande fel bevochten wedstrijd. Tegen Pittem ook een heel sterk spelende ploeg verloren we met 11/19. En onze laatste wedstrijden tegen de 3 Hofsteden Kortrijk en tegen Ooigem wonnen we met 24/5 en 20/7 heel overtuigend. We eindigden op een verdienstelijke 3° plaats. Niet slecht natuurlijk,...maar alleen de 2 eerste ploegen stoten door naar de finale. Toch een dikke proficiat aan : Shawney,Marloes,Valerie, Louise&Louise,Thien-An,Janne en Lisa.

    20-03-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-02-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jongens netbal
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Ook dit jaar deden onze jongens mee aan het netbaltornooi.
    Onze jongens trokken richting Kortrijk Pleinscholen en mochten daar hun wedstrijdjes afwerken. Ze deden hun uiterste best. De ene wedstrijd verloren we, een andere konden we winnen. Het waren felbevochten wedstrijdjes. Maar we mochten jammer genoeg niet door naar de 1/2 finales. Toch proficiat aan onze jongens voor hun inzet ! En aan de papa's en mama's die ons tot daar konden brengen en mee  gingen supporteren.
    Bekijk nog even de foto's van jullie mooie prestatie !

    15-02-2010, 00:00 geschreven door juf chris  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    Archief per week
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 15/02-21/02 2010

    Gastenboek
  • mooi

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs