Men nut als vertaler weer eens bewezen, het is wel ambetant om de hele tijd over te schakelen van frans naar engels. Maar het is dan toch gelukt. Daarna met enkele vrienden gaan eten, aan de tafel naast ons was een echt chinees etentje aan de gang. Heel luid, heel veel eten en vooral enorm veel bier. Ze waren aan hun vierde krat bezig toen we daarkwamen en we zijn veel vroeger dan un doorgegaan. Waarschijnlijk stonden er nog enkele flessen paicho op het menu, een drank zoals wodka en jenever. Maar wij konden elkaar amper verstaan.
Ik ben gaan eten in een chinees fastfood keten maar echt goed vond ik het niet, de saus was zo straf dat ik de rest van men eten niet meer proefde. Nadat ik was gaan eten met men kamergenoten zijn we naar de supermarkt gegaan en daar verkochten ze van die kleine helicopters met afstandsbediening. Ik kon het niet laten er 1 te kopen. Wel wreed moeilijk om te besturen.
De laatste dag in Beijing van Ben gevierd, nuja "laatste dag", binnen een paar maanden komt hij terug om hier te studeren dus veel afscheid was er niet. We zijn naar de Blue frog geweest voor het afscheid. Maandag is daar 1 burger kopen, een tweede gratis. En die hamburgers zijn daar gigantisch. Je kan er bijna niet in bijten. Fantastisch dus in andere woorden.
Omdat men laptop blijkbaar niet wordt meegerekend als
handbagage op de vlieger ben ik een carrybag gaan kopen voor men laptop, ik wou
er nier teveel voor betalen dus zijn we maar naar een fake goods shoppingmall
gegaan. Het was wel grappig, het kon me niet schelen hoe de carrybag er uitzag
dus ben ik bij de eerste de beste stand gestopt om 1 te kopen. Ik vroeg de
prijs, 450 yuan, veel te duur dat wou ik er echt niet aan geven. Ik zeg 50 yuan,
hij doet 25 yuan van de prijs af, ik zeg lager, nog is 25. Ik zeg 100 yuan en
hij blijft bij zijn prijs van 400, dus ik wandel weg. Hij pakt me bij de arm
wat ik vrij ambetant vond en plots gaat hij toch akkoord met de prijs van 100
yuan. Hij probeerde wel nog 10 extra vast te krijgen maar aangezien ik naar
alle waarschijnlijkheid toch nog altijd werd afgezet heb ik heb ik het bij 100
gehouden. 10 euro ongeveer voor een carrybag van diesel, toch niet slecht.
Een daguitstapje naar Tianjin gedaan, een havenstad niet zo
ver van Beijing. Een beetje de toerist uitgehangen maar dan zonder camera want
die was ik vergeten. We zijn een oude winkelstraat gaan bezoeken en een tempel.
Echt veel was er in de stad zelf niet te doen en voor de dingen buiten de stad
hadden we niet genoeg tijd.Er was wel nog een Italiaanse buurt, gebouwd toen Tianjin nog in handen was van de buitenlanders tijdens de opiumoorlog. Het noemt dan wel de Italiaanse buurt maar er waren anders wel veel Duitse cafees. Er was ook een fotoshoot aan de gang voor een merk van trouwkledij ofzo, wel raar om te zien. Daarna zijn we nog naar een westerse winkel geweest
in Beijing, beleg en brood gekocht eindelijk terug deftig ontbijt.
Met men baas naar een ander bedrijf geweest om te helpen als
vertaler tussen dat bedrijf en nieuwe klant. Echt veel nut had het niet
aangezien ik bijna geen Chinees sprak maar ik heb toch een beetje kunnen helpen
en ik had een voormiddag vrij. Wel raar die klant kwam van het midden oosten en
hij kon blijkbaar niet goed tegen chinees eten dus gaat hij altijd naar de KFC.
Ik ben met Ben en men kamergenoten naar een feestje geweest van de
Hutongschool. Iedereen is er welkom dus dan maar gebruikmaken van de gratis
drank zeker.
Ik ben met men kamergenoten naar een hounan restaurant
geweest, hounan keuken is een heel pikante keuken. Maar ze hebben hier toch wel
een rare smaak zenne, varkenshoofd in bruine smaak. Niet echt lekker, het kwam
neer op vooral vet in een bruine saus.
Ik ben met Ben en mijn kamergenoten gaan uiteten in een Belgisch restaurant die ironisch genoeg de beste pizza's van Beijing heeft. Ben was er al eens geweest en het stoofvlees trok op niets, de frieten waren wel heel goed. Daarna zijn we naar de film geweest maar er waren geen films met engelse ondertiteling dus hebben we maar geopteerd voor een film zoals rocky en rambo, geen verhaal maar veel actie. En nu nog wat foto's voor het thuisfront
Ik heb de nieuwe kamergenoten van Jay ontmoet, een rasechte brit en een duitser. Ik voel mij hier echt wel jong de meesten die hier komen voor te studeren en voor hun stage zijn een stuk ouder dan mij. Het was de hele dag goed weer tot ik vertrok op het werk toen begon het natuurlijk te regenen en stond ik daar in men tshirt, allegeluk verkochten een paar zwervers paraplus voor 1 euro.
We komen aan en de het bedrijf dat toeristische uitstappen
organiseert is al toeristen aan het ronselen, dat bespaard ons de moeite ze te
zoeken. Spijtig genoeg blijkt dat we geen trein terug hebben maar wel een bus,
een geluk bij een ongeluk. We hebben de hangende kloosters bezocht en grotten
die honderden jaren geleden zijn uitgegraven, er staan standbeelden in van 20
meter hoog, spectaculair om te zien. Natuurlijk begint het wel te regenen en
loop ik rond in een korte broek. Gelukkig zijn de chinese verkopers voorbereid
en verkopen ze ineens allemaal parapluÂ’s. Afzetters, 20 yuan voor een paraplu.
Daarna naar huis, kletsnat, 5 uur op een bus zitten gelukkig viel de staat van
de weg een beetje mee. FotoÂ’s volgen nog!
We zijn naar de luchthaven geweest want ben wou zijn
ticketen veranderen zodat hij wat vroeger naar huis kan en ik dacht ook eens te
bekijken of ik wat vroeger naar huis gingen maar de kantoren sloten vroeger dan
verwacht. We hebben wel de telefoon nummers dus het was niet helemaal nutteloos.
We zijn om half 1 Â’s nachts vertrokken naar Datong voor een daguitstap. We gaan
met een nachttrein want het is 7 uur met de trein.
Ik was vergeten dat het labour day was dus ik heb geen les,
ze waren me ook vergeten te waarschuwen. Ben gaan oppikken want hij is zijn
appartement kwijt :D Zijn stage is gedaan en hij gaat nu nog wat rondtrekken
dus heeft hij een plaats nodig om af en toe te slapen. Dat is dus mijn kamer
geworden. We zijn nog naar de pearl market geweest om wat souvenirs te kopen.
Wie juwelen wilt mag in comments zijn bestelling plaatsen, het is vrij goedkoop
:P Bijvoorbeeld blauwe parel kettingen en armbanden en heel veel blauw, klinkt verleidelijk nietwaar Katja :P
De Beijing autoshow was echt de moeite waard ik heb 340 fotoÂ’s
genomen. Er was natuurlijk een massa volk en het was ongeveer 30 graden buiten
maar ik heb me toch goed geamuseerd. Het grappige was dat alle merken samen zaten
in grote gebouwen behalve de volkswagen familie, die hadden hun eigen zaal.
Vooral de volledig uitgebouwde R8 was mooi om te zien. Daarna nog een afscheids feestje gedan voor Chris een kamergenoot van Ben. Hij vertrekt terug naar Duitsland morgen maar hij doet zijn stage bij de Europese Unie in Brussel van september tot oktober dus ik zie hem nog terug. Hij moet wat Belgische cultuur leren, bier frieten chocolade enzo
Ik ga eerlijk zijn, ik was men blog vergeten te updaten dus
ik ben volledig vergeten wat ik deze dag heb gedaan , het zal wel niets
spectaculair geweest zijn dus.
Vandaag ben ik naar een Peking opera geweest in een hotel in the middle of nowhere, dus we waren iets te laat. Gelukkig was het geen probleem en konden we de zaal nog binnen. Het was niet goedkoop (38 euro pp) maar het was het zeker waard. De beste combinatie van toneel en acrobatiek. Het is dus niet enkel van dat heel hoog gezang. Daarna nog iets gaan afhalen om te eten en naar huis gegaan.
Aangezien de Hutong school een activiteit georganiseerd had ben ik maar naar huis gegaan en heb ik enkele films gekeken. Spijtig genoeg had de dvd die ik gekocht had geen engelse subtitles in tegenstelling tot wat op de hoes stond...
Op een lege maag drinken was dus niet mijn beste idee, maar ik ben dan toch maar met Frisky kaarten gaan kopen voor Beijing opera. Ginder aangekomen bleek dat we telefonisch konden bestellen dus dan kon eerst nog even met Kris (kamergenoot van Ben) bespreken welke plaatsen hij wou. Daarna ben ik nog iets met Frisky en Roger gaan eten, korean bbq, maar aangezien ik me niet goed voelde heb ik niet veel gegeten.
Aangezien Jay voor zijn verjaardag naar een ktv ging voor karaoke en de kamer betaalde heb ik de eerste ronde drank betaald. We hebben ons zeer goed geamuseerd, we waren met 12 man. De bedoeling was dat we er konden eten maar tegen dat we daar waren was het buffet blijkbaar op, dus dan maar drinken op een lege maag.