Vandaag hebben we de oversteek gemaakt van Vesterålen naar Lofoten via de ferryverbinding Melbu - Fiskebøl. Een relatief korte overtocht van zo'n 40 minuten met een zeer mooie ferry.
Op Lofoten aangekomen kregen we direct het 'wow' gevoel. Overweldigend, zeer hoge bergtoppen, nauwe dalen en betoverend mooie uitzichten, veel kronkelende baantjes en gevaarlijk uitziende afgronden, nauwe en brede fjorden, alles leek in superlatieven te worden bekeken.
We hadden nog geen 5 km gereden of we waren al 10 keer uitgestapt om te fotograferen. Maar een foto kan nooit de werkelijkheid weergeven. Ons eerste bezoek was aan het witte, houten kerkje in Sildpollneset, een kerkje opgericht voor de vele vissers in de streek in 1890.
Even voorbij Svolvær, in Kabelvåg, bezochten we de grootste houten kathedraal in noord-Noorwegen.
In Borg konden we niet nalaten een nagebouwde Vikingnederzetting + een replica van een vikingschip te bezoeken. Lang zijn we daar niet gebleven want dit museum ligt op een hoogte en we werden er letterlijk omvergeblazen door de wind. Heel de dag was er trouwens een strakke wind met temperaturen rond de 8° en na 17.00 uur is het beginnen regenen.
De laatste 80 km konden we niet veel meer zien door de laaghangende wolken. Veel fotograferen zat er dan ook niet meer in. Hopelijk wordt dat morgen beter, maar de vooruitzichten zien er niet erg rooskleurig uit.
Vanavond bij het fotograferen van ons verblijf (een Rorbu of vissershuisje) werden we aangesproken door mensen die in de Rorbu naast het onze verbleven. Het waren mensen uit Gent.
We hebben natuurlijk verbroederd in hun huisje. De mannen deelden één pintje (meer had de man niet in de frigo) en de vrouwen dronken elk een watertje van de kraan.
Na nog een korte wandeling in de lichte regen en nog een beetje lectuur over de streek, kruipen we straks in bed om morgen verder Reine en omgeving te verkennen.