Met Palmzondag begint de Goede. We denken terug aan de intocht van Jezus in Jeruzalem. Jezus reed op een ezel Jeruzalem binnen. Mensen haalden Hem in als hun koning. Ze zwaaiden met palmen en zongen Hem toe. Met Palmzondag vieren wij de intocht van Jezus in Jeruzalem.
Op Witte Donderdag gedenken wij het Laatste Avondmaal van Jezus. De viering is dan feestelijk, maar tegelijk ook droevig. We volgen Jezus op zijn tocht naar de Hof van Olijven, waar Hij zich in gebed voorbereidt op zijn lijden en zijn sterven aan het kruis.
Witte Donderdag vieren we dit jaar op donderdag 18 april om 18.30 uur in de kerk van Retie.
De vormelingen worden hiervoor uitgenodigd. ( optioneel)
In stilte en gebed willen wij ruimte geven aan ons verlangen om Hem toe te behoren die voor ons als het Lam Gods lijden en dood heeft ondergaan.
Op Goede Vrijdag, dit jaar op vrijdag 19 april om 18.30 uur is er een herdenking van het lijden van Jezus in de kerk van Dessel
Jezus is weer levend geworden, op de derde dag, zoals Hij gezegd had.
Wie in Hem gelooft, deelt in zijn leven.
Dit vieren wij met de Paaswake en op Pasen, maar ook elke zondag. Alleluja!!!
De Paaswake op zaterdag 20 april begint om 19.00 uur in de Sint-Jobkerk van Schoonbroek.
Op paaszondag 21 april is er een plechtige paasviering om 10.30 uur in de Sint-Martinuskerk.
Op Pasen (zondag 21 april) zijn er 2 gezinsvieringen:
- in Dessel Sint-Niklaas om 10 uur en
- in Schoonbroek Sint-Job om 10.30 uur.
Welkom!
De vormelingen worden in één van deze vieringen verwacht.
|