Na het ontbijt namen we afscheid van Frederik zwaaiden we ook Peter en Linda uit,want die bleven nog een week langer omdat ze bij familie op bezoek gingen. Ik ging een wandel sight seeing tour doen met Liesbeth om nog lekker de benen te kunnen strekken. Pretoria is een schone moderne stad met een paar bezienswaardigheden zoals het Paul Krugerhuis. Ze willen langzaam de nederlandse namen verwijderen en er een afrikaanse naam eraan te geven. Om 16.00uur kwam onze airportservice. Die bracht ons na een schitterende veelzijde vakantie bij het vliegveld. Hier heerste ook de stilte zodat ik een pizza heb gegeten en tax free winkels bekeken. Na 10uur vliegen met KLM zat deze vakantie er nu definitief op en namen afscheid van elkaar.
Voor de laatste kregen braken we onze tenten af om voor de laatste keer alles in de truck te laden. We reden via Pelgrimswest,oud toeristisch dorpje. Soort Zaanse schanse en Enkhuizer museum. naar Pretoria dwars door de Transvale bergen,welke als hoogtepunt 2200meter bereiken. Hier was het dus best fris. Na de bergen reden we via de autosnelweg naar Pretoria. Zo kom je langs akkers waar ze mais en granen verbouwen en enkele steenkolenmijnen. We zaten in een prachtig hotel in het centrum van Pretoria. Na het inpakken voor de terugreis gingen we italiaans eten lieten de vakantie terugdraaien in ons hoofd. Vervolgens naar een disco gegaan waar vele blanke studenten heen kwamem.
Vroeg op weg voor een reis met vele stops om vele dingen te doen en te bezichtigen. Nog eens genieten voor 2,5uur van het Krugerpark. Olifanten,schildpadden,leeuwen die op 5meter bijna onopgemerkt lagen. Eenmaal het park uit reden we de Transvale bergen. Helaas was het flink bewolkt. Dus bij gods window zaken we mooie wolken ipv een mooi uitzicht. Vanaf gods window gingen we naar de Big swing. Natuurlijk liet ik als enige zien hoe je je angsten moest overwinnen. De big swing is een vrije val van 68meter voorbij zoevend aan rotsen en een waterval en dan nog een minuutje door schommelde. Nadat we bij Luke Pottholes waren,was het weer opgeknapt om wel de potholes te zien. Schitterende gaten in het water bij de samensmelting van de rivieren Blyde en de Treure. Vervolgens gingen we naar een soort europese camping. Wat een luxe opeens. Linda,Peter en ik gaven Blessy zwemles in het zwembad. Onze rode wijn hadden we bij de rand van het zwembad gezet om ervan te genieten. Vervolgens was het mijn beurt om te koken eens. Zo leerde ik Blessy nacho´s maken zodat hij iets anders geleert heeft mbt.koken. Iedereen was er blij mee.
Na het vroege opstaan de oogjes op scherp te hebben gezet hadden we het eerste uur alweer prijs. We zagen wederom de BIG5,behalve het luipaard ditmaal. DE uren die volgden zagen we schitterende andere dieren zoals mooi roofvogels,giraffes,zebra´s,antilopes etc. Om 09.00uur was het al tamelijk warm en zetten we de brunch uit. We konden heerlijk rustig eten en reden bij het uitbuiken langzaam terug naar onze tenten. Het was al goed te zien dat het warm was geworden,omdat we nog maar enkele dieren zagen. Op een drinkende olifant na lagen de dieren dus al te rusten in de schaduw. We namen een voorbeeld aan de dieren en hielden een siesta bij de tent en sprong ik eerst nog effe in het zalige zwembad. Om 17.00uur was het weer spottijd. Nu een nachtadder,kameleion en op armafstand een neushoorn kwamen nu voorbij oa. Tijdens het diner had ik al moeilijk om mijn oogjes open te houden en dus toen ik klaar was viel ik als een blok in slaap.
We gaan de vieze grote stad verlaten voor een stukje natuurschoon Bij de grens duurt het langer,omdat ze hier computers hebben,zodat ze alles goed konden controleren. Vervolgens allemaal over een grote rubbere mat lopen,zodat je desinfecterende schoenen hebt ivm de BSE. Omdat de truck goed afgeloten was hoefde de truck niet open. WIe kan mij deze logica verklaren? Net na de grens zag je het imens grote Krugerpark al liggen. Een uitgerekt gebied met als oppervlak de helft van Nederland en liggend tussen de bergen. Je was in Zuid Afrika ook meteen in een andere wereld. Ontwikkeld en bijna europa. Dat zag je aan de grootte van een supermarkt,amper 5minutern rijden vanaf de grens. We schreven ons in het park hadden we maar 2minuten nodig om weer gelukkig te worden. Er stond een luipaard in een boom die op zoek was naar eten. Na 10minuten verliet hij de boom en wij konden zo doorrijden naar onze camping. Midden op de dag waren we klaar dus we deden net als de dieren een siesta,omdat het al lekker warm was. We hadden nu een zwembad in de buurt en dat water was heerlijk verfissend. Toen het afgekoeld was gingen we met de truck een stukje rijden. In 3,5uur hadden we op de leeuw na de BIG 5 gespo. Om het verschil in luxe aan te tonen had Blessy een uitgebreide maaltijd bereid. Vervolgens vroeg op bed,want we wilden morgen om 5uur weer het park in,omdat het dan lekker koel was voor de dieren en voor ons natuurlijk ook.
Via een grote vallei verlieten we de strandvakantie en zullen we de tegenstelling gaan bekijken van een grote stad. Samen met Linda en Peter deden we een sightseeing per taxi. De chaufffeur was meteen een grote stad,niet voor niks de hoofdstad van Mozambique. Je ziet er nog de overblijfselen van de Portugese bezeting aan de Indische Oceaan. Verder is hget erg vies,vele criminelen en een groter werkloosheid. Zelfs de politie doet mee om je geld afhandig te maken. Het wegennet is niet defineerbaar,omdat het eigenlijk een gat is in het wegdek. Het interesssante is de tegenstelling van het platteland,de kust en de grote stad.
Na een standaard ochtend gymnastiek vertrokken we naar het laatste strand van deze vakantie. Even alles gewassen,zodat ik morgen alles kon inpakken om gezeur van de grens tegen te gaan ivm de BSE. We lieten de palmbomen achter ons en kregen nu savannebomen. Eenmaal aangekomen leek dit strand wel een strand van Nederland. EEn uitgerekt strand met duinen en 4meter hoge golven,waar ik uitvoerig mee ging spelen. Daaraan een grote camping