Donderdag 17 juli
Vandaag eindelijk naar Tsjechië vertrokken. Hebben het al 2 jaar uitgesteld, ze voorspellen daar blijkbaar elke zomer veel regen, maar dit jaar riskeren we het.
We zijn pas na de middag vertrokken omdat we beiden gisteren nog moesten werken.
Gereden tot Düren. CP bij de Ruhr in een industriegebied, niet echt een aangename plaats, maar wel in orde. Kosten 7/24u, elec 2. Daar we er om 16u30 al zijn op de fiets nog naar het stadje vertrokken.
Vrijdag 18 juli
Vandaag naar Dettelbach aan de Main gereden, CP aan het water bij de veerpont. Alle plaatsen aan de Main waren al bezet. 5/24u, elec 0.50/kwh.
Zaterdag 19 juli
Fietsen langs de Main, tot in Kitzingen. In het stadje rondgewandeld, en nog wat verder gefietst tot Zuzfeld, daar ons lunchpakket opgegeten, terug naar Kitzingen. Wat op een terrasje gezeten en langs de andere oever terug gefietst en de veerpont genomen.
Zondag 20 juli
Vandaag naar Tsjechië. Aan de grens een wegenvignet gekocht, 440 kroon, ongeveer 17.
Gereden tot Marianské Lazné. Eerst gaan kijken bij de parking die op campercontact staat, maar vonden het er te rommelig en zijn tot in het stadje gereden. Gemakkelijk parking gevonden.
Gewandeld door het stadje tot aan de bronnen. De verschillende waters geproefd en naar de zingende fontein gaan luisteren. Speelt een paar keer per dag, steeds een ander liedje, bij ons was het Nabucco van Verdi. Door het park terug naar de camper.  Gaan slapen op een camping een km of 10 buiten de stad. Tot onze grote verbazing bleef de camping bij een mooi meertje te liggen.
Maandag 21 juli
Naar Carlovy Vary. Daar op de CP. Je moet er zeker niet voor de rust gaan staan, is tussen 2 wegen, één naast de CP en één er onder. De eigenaar wel wel heel behulpzaan. De CP ligt op een kwartier wandelen van de stad.
Al wandelend van de verschillende bronnen beproefd, ze waren allen warm, sommigen 52 gr, best wel warm hoor.
Is best wel een grote stad, al wandelend langs de rivier tot aan het Pupp hotel geweest.
Daar het nationale feestdag was en de CP ongezellig in de stad blijven dineren in een lekker restaurant door de CP uitbater aangeraden.  Dinsdag 22 juli
Vertrokken om 9u40.
Het was de bedoeling om tot aan het Boheem Paradijs te rijden, maar er was een wegonderbreking waardoor we wel een uur verloren.
Om 16u had ik geen zin meer om verder te rijden. Bordje "Kemp" gevolgd. We reden wel een tiental km over smalle wegen en zagen ineens een mini camping. Was in Stara Oleska, camping Rosalka. Is een kleine camping met een 8-tal plaatsen, van een Nederlandse eigenaar. Iedereen stond er voor een paar weken en sommigen kwamen er al een paar jaar. Vonden ons een beetje de rare eend.
Woensdag 23 juli
Een uitstap gemaakt naar "Pravcicka Brana". De camper geparkeerd in Hrensko "Mezni Louka" , parking was bewaakt, betalend en je kon er blijven tot de volgende dag 8u. Het was 6 km tot de natuurlijke brug. Er is ook een parking dichter bij, maar weet niet of je daar met de camper kunt staan. Was best wel veel voor mij 12 km wandelen, maar was de moeite waard.
Zijn niet blijven staan, maar terug naar Stara Oleska gereden, nu op camping Ceska Brana aan het meer. Voelden ons daar beter, meer ruimte.  Woensdag 24 juli
Vandaag rustdag aan het meer, Wij houden ook eens een rustdag en wat doet het "heel de dag regen". Dus we hebben veel gerust, maar niets van zon en zwemmen in het meer.
Donderdag 25 juli
We vertrekken naar Cesky Raj. We stoppen nog tusssendoor in Jablonné waar een grote basiliek is en lunchen er.
Rond 15u30 komen we in Jelonice aan, gaan naar camping Eden aan het meer. We vinden een mooi plaatsje dicht bij het meer. Nadat ons plaatsje in ingericht gaan we zwemmen.
Vrijdag 26 juli
We gaan wandelen naar Prachovské Skaly, de rotsstad. We kunnen al wandelend vanaf de camping vertrekken. Het is een eind klimmen tussen de bomen voor we aan de ingang van het domein komen. We moeten ingang betalen, maar weet niet meer hoeveel. We wandelen eerst de bovenkant met mooie vergezichten en uitzicht op de rotsen. Daarna gaat het naar beneden via trappen tussen de rotsen. Van onderaan zie je beter hoe hoog ze zijn. Het was een heel mooie wandeling met uitzichtspunten en goede paden.
geloo  Rond 15u zijn we terug en ik ga nog een zwemmen
Zaterdag 27 juli
We doen een uitstap met de camper. We gebinnen met Hrad Trosky. We hadden had kasteel gebouwd tussen 2 rotsen al zien liggen als we op de rotsen stonden en op weg naar de camping. Er is een grote parking, betalend, met genoeg plaats voor de camper. De overblijfselen bezocht, vonden het indrukwekkender vanuit de verte dan eens erin.
Daarna naar Hruba Skala geweest, vonden geen plaats op de parking, zijn dan naar Lazne Sedminorky gereden, daar was wel veel parking, terug te betalen. Via een mooi pad tussen rotsen naar het kasteel gewandeld.
Via Sobodka naar Hrad kost gereden. Het was 16u45 toen we aankwamen en konden het kasteel niet meer bezoeken, jammer. Er rond gewandeld en dan maar een speciaal biertje gaan drinken op een heel mooi terras.
Als afsluiter van onze dag en ons verblijf daar iets gaan eten 's avond. Wat een afknapper. Het was echt niet lekker, taai vlees, aardappelen waren niet vers, gewoon terug opgewarmd. De dame van het restaurant was ook niet echt vriendelijk. Hadden beter in de snack bar gegeten, maar wilden iets beter, maar ja !!!
Zondag 28 juli
Eerst naar Jecin, stadje bezocht en dan doorgereden naar Kutna Hora. Daar naar camping Santa Barbara. Te voet naar het centrum is ongeveer 1 km. Na de middag naar de stad vertrokken. Heel mooi stadje met een indrukwekkende kathedraal. Veel rondgewandeld, maar niets bezocht want Cody was mee. Toen het begon te onweren vlug een terrasje gezocht.
 Maandag 29 juli
Eerst naar Kostnice om de beenderen kapel te bezoeken. Ik vond het wel mooi, maar toch wat luguber als je eraan denkt dat er zoveel skeletten gebruikt zijn..  Daarna via Zelena Hora naar Sloop in het Moravische karstgebergte.
Dinsdag 's morgens naar het dorp gefietst. Er was niet veel de zien, dus maar een eindje doorgefietst. In plaats van een klein ritje zijn we pas om 16u terug in de camper gekomen. Hadden een fietspad ontdekt en bleven maar fietsen, het was ook bergaf. Ineens komen we een pad tegen waar veel mensen wandelen. Wij ook helemaal naar boven. Kwamen aan in Macocha. Vandaar een mooi uitzicht op de Punkva grotten. Daar we niets mee hadden om te eten, daar een broodje gegeten. Daarna terug naar beneden, naar de grot gefietst en terug naar de camper. De terugweg was helemaal niet zo gemakkelijk als de heenweg. Weer 2 onweerbuien gehad.
Woensdag 31 juli.
's Morgens vroeg vertrokken om de grotten te bezoeken. Ook hier een grote parking, weeral betalend. Een half uur te voet naar de Punkva grotten, er rijdt ook een treintje. Eerst een deel te voet, dan een boottochtje. Vonden we echt wel een leuke uitstap, het was ook al lang geleden dat we nog grotten bezocht hebben. Gelukkig waren we vroeg, want toen we terug buiten kwamen waren alle tickets verkocht en je kunt er ook geen op voorhand kopen, hadden het de dag voordien gevraagd.  Na de lunch naar Lednice vertrokken. Op camping Apollo overnacht.
1 augustus
Met de camper naar het stadje gereden en het kasteel bezocht. Voor mij zeker de moeite waard.  Daarna door de wijnvelden naar Milulov gereden. Daar eerst lekker geluncht, door het stadje gewandeld met een mooi kasteel.
Gereden naar Strachotin, aan een stuwmeer, naar camping Free Star.
2 augustus.
Gefietst aan het meer, een terrasje gedaan en nadien gaan zwemmen in het zwembadje van de camping. Een leuke camping, enkel jammer dat ze iedereen zo dicht op elkaar plaatst.
3 augustus
Eerst naar Telc, stadje met een mooi plein. Daar iets gegeten
 daarna doorgereden naar Trebon, autocamp Trebon.
4 augustus.
Eerst naar de Rozmberg begraafplaats geweest, daarna naar de karperkwekerijen.
In de namiddag naar het stadje geweest.
5 augustus.
Terug vertrokken, hadden willen blijven om wat te fietsen, maar het regende alweer.
Eerst Ceske Budovice bezocht, een leuke stad en daarna naar Cesky Krumlov. camping Nove Spoli.
Direct vertrokken de stad bezoeken. Wat een mooie, toeristische stad. Veel rondgewandeld en het kasteel bezocht.
's Avonds gegeten in een restaurantje met zicht op het kasteel.  
6 augustus.
Naar het Lipno meer. Gekozen voor caravan camping in Novi Plana.
7 augustus
Gefietst tot de overkant van het meer en met de overzet terug.
's Avonds voor onze laatste dag is Tsjechië gaan eten. Lekker, was enkel jammer dat we buiten moesten zitten, Cody mocht niet binnen.
8 augustus
om 9u10 vertrokken. Gereden tot Aschaffenburg, op de CP 3/24 uur. Het stadje ligt aan de overkant van de Main. Je kunt er ook goed fietsen. We zijn nog even kort in het stadje geweest.
9 augustus
We waren rond 16u thuis.
Het was een heel mooie reis, we hebben veel mooie dingen gezien. Het was een menging van natuur en mooie steden.
We hebben steeds op camping gestaan. Hebben wel een paar campers op een parking zien overnachten.
Het viel ons op dat er zo weinig campers rondreden. Omdat je er niet vrij mag kamperen ???
De taal was soms wel een probleem. Heel veel mensen, ook op campings en zelfs één keer in een toeristenbureau, spreken geen Engels. Hadden beter een woordenboekje meegenomen.
|