onze kamperreizen
Inhoud blog
  • 2019 Slovenië
  • 2018 Griekenland
  • 2019 West-Canada met huurcamper
  • 2018 Noord Frankrijk
  • 2017 Bretagne en Languedoc
  • 2017 Noorwegen
  • 2016 Ligurië
  • 2016 Rondje Frankrijk
  • 2016 Spanje
  • 2015 Reis Amerika met huurcamper
  • 2015 Zuid Spanje
  • 2014 Zuid Frankrijk
  • 2014 Tsjechië
  • 2014 Utah Beach 70 jaar landing
  • 2014 Saar en Moezel
  • 2013 Franse Atlantische kust
  • 2013 Frankrijk door tot Azurenkust
  • 2012 Trier en Moesel
  • 2012 Rursee
  • 2012 Reis Bretagne
  • 2012 Reis Dolomieten-Gardameer
  • 2011 Reis Corsica
  • 2011 Reis Ardennen en Champagne
  • 2011 Reis Picardie
  • 2011 Nord Pas-de-Calais
  • 2011 Neerpelt
  • 2011 Reis Portugal 2
  • 2010 Tour de France
  • 2010 Sint Truiden
  • 2010 Alsace
  • 2010 Normandie en Bretagne
  • 2010 Loire
  • 2009 Algarve Portugal
  • 2009 Normandie
  • 2009 juli 3 dagen Henegouwen.
  • 2009 Praag
  • 2009 Onze eerste trip naar "le Touquet"
  • 2009 Peloponessos
  • Hallo
    Over mijzelf
    Ik ben Annie
    Ik ben een vrouw en woon in Oostende (Belgie) en mijn beroep is zelfstandige kinderopvang.
    Ik ben geboren op 25/05/1960 en ben nu dus 65 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Reizen, lezen.
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • Zonzoekers
  • Zoeken in blog

    02-03-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.2010 Tour de France
    Door het huwelijk van onze zoon gaan we dit jaar wat later dan gewoonlijk op vakantie.  We hopen toch nog een paar mooie dagen te hebben.  Ik steek altijd wel veel tijd in de voorbereiding van de reis.  Camperplaatsen en campings uitzoeken en ervaringen van andere camperaars lezen.

    16 september vertrekken we.  We rijden Brussel, Namen, Luxemburg, Metz tot Pont a Mousson.  Daar is een mooie camperplaats aan  de Moezel.  Alles is er voorzien, electriciteit, water, lozen, toilet en douches. We waren er om 16u en alle plaatsjes waren bijna volzet. 7€ betaald. Het dorpje zelf is ook een bezoekje waard en ligt op loopafstand.

    17/9 vandaag rijden we verder Nancy, Epinal tot Luxeuil les Bains.  De camperplaats is aan een meertje, het was er erg rustig.  Je kon er lozen en het was gratis.  Het stadje is zeker de moeite waard om te bezoeken.  De kathedraal heeft een mooi orgel en in het centrum zijn mooie gebouwen.  Het was mooi weer, dus hebben we ook een terrasje gedaan.

    18/9 verder gereden langs Vesoul en Besançon tot in Arbois een dorpje midden het Elzas wijngebied.  We zijn lid van France Passion, dus gaan we daar voor de verandering bij een wijnboer staan. Met je lidgeld van 25€ kan je bij alle aangesloten landbouwers gratis overnachten.  We gaan met de fiets het stadje verkennen.  Na een uurtje of zo hebben we alles gezien.  We besluiten met de camper naar Cirque du fer a Cheval te rijden. Het is maar een vijftal minuten wandelen naar het uitzichtpunt.  Niet echt zo bijzonder.  Terug bij de wijnboer krijgen we een uitgebreide degustatie.

    19/9  Vandaag rijden we niet te ver.  Rond de middag zijn we op onze volgende bestemming St. Point du Lac.  De camperplaats ligt voor de camping aan het meer.  Je kan er lozen, water nemen en er zijn toiletten. We betaalden 6€.  Het is warm weer en we kunnen wat buiten zitten. We maken een wandeling, Tour du Lac.  's Avonds eten we pizza van het pizzakraam voor de camping.

    20/9 We vertrekken terug.  We rijden naar Moute, de Source du Doubs gaan bekijken.  Binnen 10 minuten zijn we aan de bron en besluiten nog een wandeling te maken.  Het was de bedoeling hier op de camperplaats  naast de brandweerkaserne te blijven.  Het is er erg ongezellig en we rijden door.  De bedoeling was naar Clervaux les lacs te rijden.Onder weg zien we een teken van Cascade du Hérisson.  De zoon was daar reeds geweest en sprak er met zoveel lovende woorden over.  Dus besloten we ook te gaan kijken.  Parkeren de auto en beginnen te wandelen langs het water.  Na meer dan een uur komen we 4 oudere mensen tegen en vragen of het nog ver is.  Daar krijgen we te horen dat we helemaal onnderaan aan de kleinere watervallen begonnen zijn met wandelen maar dat het nog wel meer dan een uur is.  Je kan ook naar daar met de wagen.  Nog een uur en dan nog 2 uur terug is wat te veel.   We gaan terug naar de camper en rijden naar Doucier en zo naar de waterval.  Het is al laat al we daar toekomen en gaan vlug kijken.  Het is inderdaad de moeite waard. Aan de watervallen is een camping, in het voor- en najaar is hij enkel open voor campers.  We betalen 7.50€ met electriciteit.  De douches zijn gesloten en er is 1 toilet open, maar we staan daar ook helemaal alleen.

    21/09.  We gaan nog eens naar de waterval kijken en besluiten door te rijden naar het zuiden.  Het is hier al goed koud 's avonds en 's nachts.



    We nemen de autostrade tot aan de peage van Vienne na Lyon en nemen dan terug de route nationale.  We rijden tot Beausemblant.  Daar is een camperplaats met een 8-tal  afgebakende plaatsen, rustig gelegen.  Je kan lozen en water nemen en het is gratis.  Goed voor een slaapplaats op doorreis, want in het dorp is niets te zien.  Er is wel een bakker. Het is Patrick zijn verjaardag vandaag en we zouden gaan eten.  Het restaurant in het dorp is toe en we hebben niet veel te eten bij, maar maken er toch een fijne avond van. Goed geslapen.

    22/09 Via kleine departementale wegen, langs mooie dorpjes, rotsformaties en een kleine gorge waar ik de namen van vergeten ben rijden we tot Vaison la Romaine.  We bezoeken het stadje en gaan 's avonds eten op restaurant als uitgesteld verjaardagsmaal. De camperplaats is erg vol en niet echt gezellig  maar ligt dicht bij het stadje 7€ betaald.  Rustig 's nachts.

    23/09 Vandaag trekken we door de Cotes du Rhone wijnstreek, Sablet, Seguret, Gigondas en slapen is Rasteau bij een wijnboer, waar we onze voorraad voor thuis wat aanvullen
    Gigondas
    24/09 Vandaag gaan we naar Avignon.  Voor het eerst deze reis op camping, camping la Bagatelle.  we betalen 20.20€.  De Brug over de Rhone over en we zijn in stad.  Bezoeken de stad, maar gaan niet op de "pont" gaan staan dansen, hebben dat vroeger toen de kinderen klein waren al eens gedaan.  Voor het eerst deze reis hebben we een flinke regenbui.  Profiteren ervan om iets te gaan drinken en na een half uurtje schijnt de zon terug.  's avonds gaan we nog een kijken naar de verlichte stad aan de overkant.

    25/09 Vandaag gaan we naar St. Marie de la Mer, hier blijven we een paar dagen staan.  Gaan aan parking de l'Est aan het water.  Vooraan staat iedereen op de parking dicht tegen elkaar, maar je dan ver doorrijden tot aan zee, en daar is het rustig en erg mooi staan.  Het is 9.50€/dag dat elke dag wordt opgehaald.  Voorraan kan je water nemen en lozen. 
    We gaan het stadje verkennen.  's Namiddags is er een spektakel met stieren in de arena.  wie een ring van de oren van de stier kan halen wint en bepaald geldbedrag.  Soms moeten ze wel spurten voor het aanstormende beest.  De hond mocht mee binnen, maar begint al vlug te blaffen bij het horen van de stieren en halfweg houden we het voor bekeken.

    26/09 's namiddags gaan we fietsen tot Phare de Galabert over een fietspad.  De terugweg is lastig, windop. 

    's avonds rijden we tot vooraan, parkeren ons daar, gaan in het stadje iets eten.
    27/09  We rijden 's morgens terug naar zee.  's namiddags gaan we nog wat fietsen, naar le Bac Sauvage, een overzetboot over de Rhone.

    28/09 Vandaag rijden we weer een stukje verder.  We gaan naar Aigues mortes.  Gaan op aanraden van een landgenoot niet naar de camperplaats, maar parkeren ons op parking 4, waar het toegelaten is voor campers, gaan de stad verkennen en rijden naar een wijnboer om te slapen.  Betalen 4.8€ parking, wat veel goedkoper is dan de camperplaats en France Passion is gratis.  Zo zie je, niet enkel Nederlanders zijn zuinig. Le Petit Chaumont.  Je moet ongeveer 1 km op onverharde baan rijden.
    29/09 We rijden teug verder, bezoeken La Grande Motte, parkeren ons aan de haven.  We rijden tot de CP Palavas-le-Flots aan de Port Fluvial.  14.33€ betaald, water, lozen, wc en douches (aan de haven met douches).  Je staat er dicht opeen.  Ik vond het er erg ongezellig en veel te duur.  Het stadje ligt dichtbij.  Er zijn veel restaurants en het is er erg toeristisch. 
    30/09 gefietst langs het fietspad tot Montpellier.  De stad bezocht.
    Om 16u vertrokken naar Vic-la-Gardiole, FP Mas-des-Pierres.  Mooie plaats, afgesloten met een poort, helemaal apart van het domein en de gites.
    1 /10 Naar Narbonne plage.  Eerst Sètes bezocht. Naar boven gereden naar het uitzichtspunt.  Verder gereden langs het kustbaantje.  Daar 's middags gestopt voor ontbijt en wat op het strand gezeten.  Voor Beziers de snelweg genomen.  Daarna door de montagne de la Clappe gereden.  Mooie vergezichten.
    De camperplaats ligt richting Gruissan, aan het strand.  Je kunt er water nemen en lozen.  7€ betaald.
    2 /10 en 3/10 Naar Gruissan-Port.  aire des 4 vents.  Je kunt er water nemen, lozen en er zijn douches.  We hebben er veel gefietst, Het dorpje bezocht en naar les Chalets geweest.
    4/10 naar Minerve gereden. dorpje bezocht.  Verplicht op de parking te parkeren (3€).  In de namiddag doorgereden naar Roubia.  Daar geslapen bij FP Chateau tourril.  Wijnkasteel helemaal afgelegen, 3 km van het dorp, tussen de wijngaarden.
    5/10 Vandaag Carcasonne bezocht.  Op camping du Cité.  21€ betaald met elektriciteit.  Stad is op ongeveer 10 minuten fietsen land padje. Het oude, ommuurde gedeelte van de stad bezocht.




    6/10.  Gereden tot Parnac, aan de Lot, voorbij Cahor.  Terug bij een wijnboer van France Passion gestaan.  Chateau Armendière.  We stonden in het wijveld, bij de appelbomen aan de Lot.  Echt een super mooie plaats,
    7/10 vandaag gaan we naar Rocamadour.  Camping "Le Relais du campeur".  12.70€ betaald.  Stadje ligt beneden.  Langs padje naar het stadje.
    8/10 vandaag het Chateau en het Sanctuaire bezocht.  Op de parking van het kasteel stonden veel campers. Daar mijn voet verzwikt.
    Om 12 uur doorgereden naar Soullac Parking Place du Baillot.  Je staat er gratis, kan lozen en het stadje is dichtbij.  Met mijn pijne voet niets meer kunnen bezoeken.
    9/10 Vandaag vertrekken we richting huis.  Onze laatste stop in Frankrijk is meestal Beaugency.  Ook deze keer.  We zijn wel nog eerst naar de camperplaats in Lially-le-Val gaan kijken.  Is achter de kerk.  Er was een wedstrijd op de petanque baan waardoor het er erg druk was.  Ook in Beaugency was in een stoel zitten al wat ik kon.
    10/10 Onze reis zit er weer op.  We hebben veel beter weer gehad dan verwacht en hebben een leuke tijd gehad
       Het sanctuaire van Rocamadour





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs