Deze week werkten we vooral rond de herfstvruchten met als afsluiter een zoektochtje naar de schat van de kabouter.
Onze kabouter Pinnemuts kwam immers in de poppenkast vertellen dat hij voor onze klas een schat verstopt had. Hij had gezien dat onze Iejoors zo flink hun Citotoetsen hadden gemaakt en hij had tevens de puzzels van onze Teigetjes bewonderd. Als beloning lag er dus een schat in het bosje van onze straat maar ... we moesten wel op tijd vertrekken want Heksemie stond te luistervinken en wilt ook graag de schat bemachtigen. Ze slaapt wel elke dag tot 10u zodat we heel veel tijd habben om te zoeken !
De kabouter bakte voor ons een lekkere berencake met appeltjes en rozijnen ... en iedereen lustte het.
Op onze wandeling verzamelden we eikels en zochten naar kleine diertjes maar die laatsten hadden ons gehoord en zaten tijdig verstopt.
Nadien mochten onze kleuters met de takken een kamp bouwen en jullie mogen allemaal eens komen kijken !
Werelddierendag in de klas: Florke komt op bezoek.
Vandaag was het dierendag en zoals elk jaar, kwam Florke mee naar school.
Een wandelingetjes, spelen met de bal, rondwandelen tussen de spelende kleuters, mee gaan koffie drinken in de keuken enz. waren haar klasactiviteiten van vandaag.
Nu ... doodmoe van zo'n zware klasdag ... slapen in de zetel.
In onze schooltuin proeven we appels, peren en druiven ! Op dinsdag bakken we pannenkoeken met appeltjes.
De juf gaat naar de winkel om uitheems fruit te kopen en de kls. helpen met opeten.
Onze schrijfmotoriek oefenen we verder met de zwaaibeweging.
In de hoekjes zijn er knutselactiviteiten, telwerkjes, een appelboomspel met plasticine enz.
We maken ook een fruitwinkel.
Ons versje : rood, rood, rood, tomaten zijn ...
De lettermuur wordt verrijkt met de A van appel.
Op woensdag: schoolfotograaf !
Vrijdag is ook een leuke dag: facultatieve vakantiedag.
Deze week brengen de Iejoors (3kk) ook een oud t-shirtje mee waar de juf een levenszakje kan van maken. Voor de inhoud zorgen ze zelf: materiaal dat specifiek kan gelinkt worden aan een levensfase bv. geboortekaartje, klein schoentje, fopspeen , foto ... .
Vandaag barstte een vulkaan uit in de klas ! De Bukali ?
Via de computer en Ketnet volgden we de stappen in het filmpje en ... onze vulkaan barstte uit !
De kleuters van juf Chantal vonden zelfs een dino-ei en gaan er heel goed voor zorgen.
Een klasgenootje had vandaag ook groot nieuws ... van harte proficiat en laat ons misschien de week weten zodat we dat in onze klas kunnen volgen ... meer info krijgen jullie vast en zeker van de kinderen.
Onze vierde schoolweek breekt aan en we gaan nog even verder over de dino's.
Deze week zijn onze kleuters en de 1ste graad heer en meester in de school. We wensen de 2de en 3de graad een fijne natuurweek toe in Westerlo !
We leren een versje over "dinoverdriet', maken een vulkaan (!!!!!), gaan schrijfdansen, poetsen in het museum (LO), praten en spelen met Toeka, schilderen met waspoederverf of zandverf of ... eierschaalverf en nog vele andere opdrachten in de hoekjes.
Onze Iejoors doen mee met de TALK: een taaltestje dat in de 3de kleuterklas 2x afgenomen wordt.
We vertrokken rond 9u aan de school en een dik uur later kwamen we pas aan bij het museum ... file !
De ingang was al heel imposant aangekleed met een hele grote dino. Vlug vlug een hapje en een drankje en dan naar binnen want de gidsen stonden ons al op te wachten.
Allereerst mochten we naar het poppentheater waar Jules in de steenkoolmijn een kroket van flino opgegraven had of was het nu een skelet van een dino ? De professor ging het allemaal onderzoeken in zijn labo. Ondertussen kwamen de dino's zich voorstellen met enerzijds de planteneters en anderzijds de 'Tyrex' die een vleeseter is en ook de andere dino's durft op te eten.
De professor ontdekt dat het skelet van van een Iguanadon is en het staat nu in dit museum.
Wij gaan samen kijken en nadien zoeken we ook de Tyrannosaurus Rex of Tyrex en de Triceratops.
Nu is het knutseltijd maar eerst moeten onze kleuters nog 'onder de grond' een steen gaan zoeken en mogen ze de dino die erin zit losmaken.
Kijk maar naar de foto's van onze archeologen in spe.
Daarna kwamen de scharen, de lijm en het papier op tafel om dinokronen te maken.
Hier eindigde onze museumbeleving en na een WC-stop reden we met de bus naar het park bij het paleis om te picknicken en te spelen.
Om twee uur verzamelden we opnieuw en na een WC-bezoek in het BIP daalden we de kunstberg af en ... was er geen tijd meer over voor een bezoek aan Manneke Pis. Maar we houden dat zeker voor volgend jaar: beloofd !!!!
Nog even een hapje en drankje in de schaduw van de Madeleinekerk en dan was de bus er om 14u45 om ons terug naar Bukadie te brengen.
Toeka is jarig / we gaan naar het museum van de dino's.
Onze kleuters werken vanaf nu ook klasoverschrijdend zodat onze 2de en 3de kleuterklas een creahoekje extra krijgen en ook meespelen in de hoekjes bij juf Chantal. De kleinsten komen ook van onze hoeken genieten en zeker van de zandtafel !
De dino's werden vandaag aangekondigd met de nodige boeken, prenten, verhalen enz.
Joren en Wannes hadden ook eigen boeken mee die vandaag ingekeken werden in de leeshoek.
Een paar sfeerfoto's van de eerste dag: Wannes speelt op zijn eigen wijze mee in de bouwhoek - oei techniekkennis op doen want het rolgordijn van de winkel kwam naar beneden - de Iejoors maakten puzzels - de Teigetjes knipten hun dinokroon voor hun eigen verjaardag - ze gingen vingerverven e.a. om een Toeka te maken bij juf Chantal.
Week 2: nog even wennen aan ons klasje, de nieuwe vriendjes, de klasafspraken enz.
Deze eerste volledige schoolweek is gevuld met verhaaltjes, prentlezen, dansen, kennismaken met het nieuwe voorbereidend schrijven van 'ik pen' . We maken placemats om 's middags een beetje gezellig onze boterhammendoos op te zetten. De kleuters mogen hiervoor reclamefolders met eetwaren meebrengen want we zoeken naar de gezonde voeding !!
Pistache komt zich voorstellen aan de Teigetjes: "je m'appele Pistache" !
Veiligheid in de schoolomgeving staat ook centraal en de filmpjes van Aya komen het een beetje opvrolijken.
We oefenen ook het Toekalied want volgende week is die jarig !!
Dinsdag is het infoavond voor de ouders.
Ouders die graag aansluiten bij ons oudercomité zijn zeer welkom en kunnen nadien mee de 1ste vergadering volgen.
Op donderdag is het klasbibliotheek.
Een vrijdag ... waar is de meter ... want we maken een rij van klein naar groot met de kleuters = de groeimeter opstarten.
Het wordt weer een gevulde week en nadien ... komen de DINO'S.
Basiel en Lizzy wachten vol ongeduld in hun opgeruimde kleuterklas !
Onze Basiel heeft tijdens de vakantie een vriendinnetje gevonden. Hij zit te popelen om haar voor te stellen aan de kleutervriendjes.
Hier en daar zijn er weer nieuwe dingen te ontdekken in de klas. De juf heeft ook 'uilenpost' voor de kleuters. Kijk maar af en toe eens in de brievenbus want de uiltjes vliegen al rond.
Wij hopen op een blij weerzien op zondag 28 augustus tussen 11 en 13u en/of op donderdag 1 september.
Nieuwe gezinnen zijn natuurlijk ook van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen.
Op de foto's zien jullie dat alles bijna in orde is voor de EERSTE SCHOOLDAG van 2016-2017.
en dan ... een erehaag vormen voor onze 6de klassers !
Proficiat aan Sam, Louka, Roos, Sarah, Ella en Phebe !!!!!!!!!!!!
En toen ... een lach maar ook veel traantjes later ... even wuiven en tot ziens voor het 6de of tot volgend jaar voor alle andere Bukadiekinderen.
Volgende afspraak : zondag 28 augustus van 11u tot 13u is iedereen (ook nieuwe gezinnen of sympatisanten of geïnteresseerden ...) welkom in onze school. De klassen staan open, de juffen en de directeur zijn er voor een babbeltje terwijl ons oudercomité zorgt voor een natje en een droogje.
De piraten hadden een boodschap in een fles achtergelaten op de stoep bij meester Sanne want die woont immers aan zee.
Onze kleuters deden baloefeningen om met kogels te kunnen omgaan, zij speelden verstoppertje, zochten naar schatten in de zandbak en speelden met de golven van de zee (parachute). Na de speeltijd was er het springkasteel en piratendames kwamen met onze kleuters dansen.
En daarna ... onze zelfgemaakte waterijsjes als dorstlesser. De eerste foto's zijn er al !