Inhoud blog
  • Meer Brussel
  • Brussel
  • Meer Brugge
  • Brugge
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Brugge, Brussel en Antwerpen
    Op ontdekking in Belgiê
    16-11-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Meer Brugge

    De Grote Markt

    De Grote Markt is zeker en vast één van de gezelligste plaatsen van Brugge, talloze terrasjes naast elkaar, en het vertrekpunt van de koetsen, die een deel van het Brugse straatbeeld vormen.

    Op de Grote Markt vindt u het ook standbeeld van Jan Breydel en Pieter De Coninck. Deze legendarische helden van de Guldensporenslag in 1302.

    Het Belfort

    Aan de voorzijde van de grote markt staat het Belfort of in de volksmond "De Halletoren". >De toren van het Belfort is 83 m hoog en bevat de beiaard met 47 klokken die samen zo'n 27 ton wegen.

    Vanuit ons hotel in Brugge konden wij de Beiaard horen, wat zeer leuk was.

    TIP: de toeristische dienst van Brugge is in dit gebouw gevestigd

    Op zo'n 100 m. van de Grote Markt vindt je de Burg met de Heilige Bleodkapel, die een relikwie met het Bloed van Christus bevat. Maar ook zeker de moeite waard zijn de schilderijen en de zilveren kroon van Maria Van Bourgondië.

    In de kroonzaal worden nog steeds huwelijken voltrokken, toen wij laatst in Brugge waren, was er een koppel uit Canada die hier wou trouwen, wat wel een mooie stuiver zal gekost hebben, niet allen de vliegreis, het hotel in Brugge, maar ook de noduige papieren en vergunningen want dit is hier geen Las Vegas hé.

    Toen we de laatste keer Brugge bezochten, hadden wij ons hotel in Brugge gereserveerd met BoekUHotel, zeer vlot en zonder reservatiekosten om ons hotel te boeken.

    16-11-2008 om 00:00 geschreven door Citytripper  



    Archief per week
  • 08/12-14/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 04/08-10/08 2008

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs