Bij deze wensen we onze dank te betuigen aan de SPAR Bredene, en aan iedereen die zijn jeton in de urne van onze vereniging deponeerde. Jeannine mocht in naam van Arte4 een cheque van 35.00 ontvangen voor de werking van de vereniging.
Op donderdag 26 okt. verzorgde dr Herbert Plovie, projectleider van Kunstgroep Arte4, een voordracht met presentatie over de architectuur geschiedenis van Rhodos. De leden van "Vlas" (Vlaamse actieve senioren Bredene) maakten kennis met 3000 jaar geschiedenis van Rhodos, dit aan de hand van een powerpoint presentatie met een 450 dia's. Dit was de uitgelezen gelegenheid om Rhodos en haar uitgebreide cultuur op een andere manier te leren kennen.
Op 21 en 22 oktober nam kunstgroep Arte4 Bredene deel aan de Hobby- en geschenkenbeurs van het Vermeylenfonds Bredene. De beschilderde Griekse stenen, beschilderd en bewerkt door de bestuursleden van Arte4, die verkocht werden voor het goede doel van "Yamas", namelijk een weeshuis, een rusthuis op Kreta en ook Dokters van de Wereld, kenden grote bijval. De bedoeling is om er dit jaar kindervaccins mee aan te kopen voor Dokters van de Wereld.
Het einde van het jaar komt stilaan dichterbij en we steken nu graag onze huizen in een feestelijk kleedje! Op 10 december 2017 organiseert Arte4 een namiddag bloemschikken: We maken onder leiding van Chantal van bloemenzaak Chafleur te Bredene een feestelijk en moderne tafeldecoratie
Dit gaat door op 10 december van 15.00-18.00 uur in "Les Colombiers" Zegelaan 18 Bredene
Deelname in de kosten voor het gebruikte materiaal is 15.00euro en dient betaalt aan Chantal, liefst inschrijven bij Chantal, bij Jeannine (GSM 0473/434738), bij Germaine (GSM 0494/480196) of op e-mail: arte4@telenet.be
Op zaterdag 21 en zondag 22 oktober organiseert het Vermeylenfonds Bredene opnieuw de Hobbybeurs, in het Dienstencentrum in de Elisabethlaan Arte4 staat er ook dit jaar opnieuw met een stand. Drie kunstenaars van de groep: Jeannine, Germaine en Hilda zullen er ter plaatse hun werken tentoon stellen.
Er worden ook dit jaar Dé Griekse beschilderde stenen verkocht ten voordele van enkele goede doelen op Kreta, die uitgewerkt zijn door de Bredense Griekse vereniging Yamas, die eigenhandig ter plaatse het geld nuttig besteden ten voordele van het kinderen tehuis en het bejaarden huis op Kreta.
Dr Herbert Plovie bestuurslid van Arte4 werd gevraagd om op 9 november in het VC De Geuzetorre zijn voordracht over Rhodos te geven. Hierbij iedereen uitgenodigd om de uiteenzetting te volgen
Naar jaarlijkse gewoonte organiseert kunstgroep Arte4 ook dit najaar een Singalong met DJ "Moustache". Deze activiteit vindt plaats in "Les Colombiers" te Bredene. Om 15.00uur wordt van start gegaan. De toegang is gratis en iedereen is er van harte welkom
Vanaf 1 oktober t.e.m. 31 okt loopt de Aktie ten voordele van de Bredense verenigingen in De Spar op het Winkelcentrum. Alle klanten van De Spar Bredene kunnen de gekregen jetons bij iedere aankoop in de Urne van de vereniging naar Uw keuze deponeren, ook ARTE4 heeft er zijn Urne staat. Bij deze dan ook de oproep steun Arte4 bij het deponeren van Uw jetons Hartelijke dank bij voorbaat
Dr. Herbert Plovie bestuurslid bij Arte4 heeft op donderdag 26 oktober 2017 voor de vereniging voor Vlaamse Actieve senioren Bredene, zijn voordracht " Rhodos De architectuur- erfenis van 3000jaar geschiedenis" Dit gaat door op 26 okt. om 14.30 uur in De Caproen Breendonklaan 2a Bredene Iedereen is er welkom
De Spar Bredene op het Winkelcentrum heeft een aktie op touw gezet om de Bredense verenigingen te steunen, ook Arte4 heeft zich hierbij ingeschreven, en zal er een urne hebben om Uw jetons in te deponeren.
Op zaterdag 5 augustus organiseerde Arte4, in aanloop naar het BK Strandbloemwinkels van 8 augustus, een workshop "Srandbloemen maken". Onder een stralende hemel kwamen we samen op het terras van de Hippo Beachbar, die zo vriendelijk was ons enkele tafels ter beschikking te stelden. Onder de deskundige leiding van Hilda en Erna werden kleurrijke strandbloemen gemaakt. Dit was pure nostalgie voor de oma's en de kinderen konden reeds oefenen voor het BK Strandbloemwinkels op 8 augustus. De dames van Arte4 toonden ook op dit gebied hun kunde wat zorgde voor veel blije gezichten, de kinderen kregen tevens hun bloemen mee naar huis.
Dit jaar organiseerde Arte4 voor eerst een tweedaagse Place du Tertre op vraag van het gemeentebestuur, dit op het Duinenplein te Bredene. Er waren een goed 60-tal deelnemers ingeschreven, waarvan de meesten voor twee dagen bleven, en zoals ieder jaar kwamen ook nu weer alle technieken aan bod en kon ieder zijn gading vinden. Een lichte bewolking en fris briesje nodigden niet uit voor het strand, maar des te meer bezoekers voor het Duinenplein en de Dunegatfeesten! De randanimatie en de optredens zorgden ook voor een gezellige sfeer. Wat ooit kleinschalig begon is uitgegroeid tot een groot evenement, Herbert moest puzzelen om alle deelnemers een plaats te geven op het plein. Het was een tof wederzien met vrienden kunstenaars.
Op 15-16 organiseert Arte4 opnieuw en voor het eerst, op vraag van de gemeente een tweedaagse Place du tertre dit op de Dunegatfeesten op 15-16 juli van 10.00-18.00 uur . Schilders, beeldhouwers, pottendraaien, houtbewerkers, handwerk, glas, juwelen, alle technieken komen aan bod.
Op 5 augustus (bij slecht weer op 6 aug.) organiseert Arte4 een workshop "strandbloemen maken" dit ter voorbereiding van het BK op 8 aug. Plaats van het gebeuren; het terras van de strandbar Hippo 12 strandpost 6. Deelnameprijs is 5.00 voor het gebruikte materiaal, inclusief een frisdrank voor de kinderen. Gemaakte bloemen worden meegegeven.
Op zaterdag 1 juli vond te Rumbeke de Biljartdemo plaats voor het goede doel, dit met de wereldtop: Dick Jaspers, Eddy Leppens, Frédéric Caudron, Ludo Dielis en een monument in de biljartwereld Raymond Ceulemans. Arte4 was eveneens van de partij met een uitgebreide tentoonstelling, samen met beeldhouwer Johan Herman en schilder Simin. De demo werd ingericht met als doel de opbrengst te schenken aan 3 goede doelen: Spermalie thuisbegeleiding, Jeugd Ateljee, en Kloen. Arte4 was tevreden aan deze activiteit hun medewerking te mogen verlenen, en op deze manier de goede doelen te steunen.
Tentoonstelling op biljarttournooi te Roeselare voor het goede doel
Jeannine Corthals en Germaine Nyssen beide bestuursleden van Arte4 zullen tentoonstellen in TC Rista te Rumbeke, ter gelegenheid van de biljart demo 2017, georganiseerd door Didier Goethals. Zij exposeren er samen met Simin en Johan Herman. Volgende biljartmeesters zullen aanwezig zijn: Frédéric Caudron, Eddy Leppens, Ludo Dielis, Dick Jaspers. Zij gaan het tegen elkaar opnemen! Dit moet voor spektakel zorgen. Dit evenement komt ten goede van 3 goede doelen: Jeugdatelier Roeselare, Spermalie Accent- thuisbegeleiding voor blinden en Kloen ziekenhuis clowns. Er zal de ganse dag randanimatie voorzien zijn en voor de geïnteresseerden is er een kookdemo m.m.v. Ventura België en chef Carl Vandaele.
Op 29 mei startte de promotiecampagne voor het preventie onderzoek van borst- en baarmoederhals kanker te Bredene met de voordracht door Dr Verhulst, gynaecologe in het AZ Sint Jan campus H Serruys, dit in het MEC Staf Versluys. Dr Verhulst gaf een duidelijke uiteenzetting voor een geïnteresseerd publiek en er was gelegenheid om vragen te stellen. Aansluitend werd het kunstwerk "Laat je niet kisten", ontworpen en gemaakt door Arte4 onthuld, door Dr Verhulst en Arte4 heeft het na een korte toespraak door Herbert in naam van Arte4 aan de gemeente overgedragen om in de gemeente als promotie voor de campagne te gebruiken. Het kunstwerk zal een parcours afleggen van gemeente gebouwen, naar verenigingen, ziekenhuizen, bibliotheek, enz..., net zoals het werk van vorig jaar voor de preventie van dikke darm kanker.
Toespraak door Herbert Plovie voor Arte4
Onthulling van het kunstwerk door Dr Verhulst Het kunstwerk gemaakt door alle leden Arte4
Dr Verhulst samen met de kunstenaars die het werk maakten
Kunstwerk preventie Borst- en Baarmoederhalskanker
Op 29 mei start te Bredene de promotiecampagne om meer preventieve onderzoeken te laten gebeuren voor Borst- en Baarmoederhalskanker. Net als vorig jaar werd Arte4 gevraagd een kunstwerk te maken om er de baan mee op te gaan om de test te promoten. Het kunstwerk komt in alle gebouwen van de gemeente te staan en zal tevens uitgeleend worden aan verenigingen.
Het werk is klaar en wordt op de voordracht op 29 mei in het MEC Staf Versluys centrum onthuld en aan de gemeente overgedragen
Jeannine Corthals en Hilda Warmoeskerken vertegenwoordigden Arte4 op de WAK 2017, in "Les Colombiers" te Bredene. Zoals altijd heerste er een hartelijke sfeer en was de zon van de partij! Er werden reeds afspraken gemaakt voor de volgende editie. Met dank aan Annette en Monica voor de organisatie.
De Tikkende Tijdbom van Arte4 heeft Bredene verlaten
In de lente van 2016 zette Kunstkring Arte4 zijn schouders onder de actie van het Gemeentebestuur Bredene en het Sociaal Huis om de doelgroep binnen de bevolking te sensibiliseren voor deelname aan de Preventietest voor Dikkedarmkanker. Met het kunstwerk "De Tikkende Tijdbom" ging Arte4 de baan op en verkondigden ze de boodschap bij allerlei socioculturele verenigingen in Bredene, tevens werd het kunstwerk aan andere gemeenten uitgeleend met dit doel. Met instemming van Schepen van Sociale Zaken en Voorzitter van her OCMW Jacques Deroo werd het kunstwerk overgedragen aan vzw Logo Brugge, één van de instanties van de Vlaamse Gemeenschap die dergelijke acties coördineert. Het is de bedoeling dat het ter beschikking blijft van verenigingen van kankerpatiënten of gemeenten die een actie willen op touw zetten. Of de actie een positieve invloed had op de deelname aan de preventie, komen we te weten wanneer de statistieken van de Vlaamse Gemeenschap gepubliceerd worden.
Het kunstwerk van Arte4 blijft bestaan!
Arte4 plant opnieuw een kunstwerk want vanaf eind mei gaat een nieuwe actie van her Sociaal Huis van start, ditmaal voor de preventie tegen borst- en baarmoederhals kanker. Hiervoor zijn de voorontwerpen reeds gemaakt!
Op de foto: Joke Goethals van Logo Brugge, Jeannine Corthals en Dr Herbert Plovie van Arte4 bij de overdracht van het kunstwerk.