Vrijdag 22 maart werd door Arte4&C° de tentoonstelling te Vichte voorbereid en alle kunstwerken opgehangen. Een hechte ploeg die samenwerkte om een mooi resultaat te bereiken en dat is er, het mag gezien worden.
Daarom deze oproep kom er kijken, het is iedere dag open tot en met 31 maart.
Er is iedere dag permanentie voorzien vanaf 14.00uur tot 18.00uur de lijst vindt je in de vorige artikels terug, iedereen is welkom, de toegang is gratis.
Op de foto twee tevreden bestuursleden aan de toegangsdeur van het CC Oude Kerk
Op 17 febr. 2019 vond de vernissage plaats van de tentoonstelling van het Vermeylenfonds Bredene, met werken van Jeannine Corthals en Germaine Nyssen beide bestuurslid van Arte4.
De hr Et. Vercarrre, voorzitter van VC De Fakkel en de hr G. Lefebre, voorzitter van Vermeylenfonds Bredene namen eerst het woord om het talrijk aanwezige publiek te verwelkomen.
Daarna leidde mevr. C. Bailleul, kunstadepte, de beide kunstenaressen vakkundig in en opende schepen van cultuur A. Lyneel officieel de tentoonstelling.
De tentoonstelling loopt nog tot en met 3 maart en is te bezichtigen tijdens de kantooruren.
Op zaterdag en zondag zijn Jeannine en Germaine aanwezig van 14.30 tot 16.30 uur
Zaterdag 26 jan was er de algemene vergadering van Arte4 daar werd het voorbij jaar besproken, en het voorlopige programma voor het volgende jaar vastgelegd. Veel blijft voorlopig, want het blijft wachten op de Gemeente, standhouders, andere verenigingen waarmee samen wordt gewerkt enz...
Wel staat vast:
Germaine geeft als bestuurslid van Arte4 een startersopleiding Aquarel in het Vrije kunstatelier te Bredene op 22 en 29 januari, 5-12-19 februari
Op 17 febr om 16.00uur opening met vernissage van expositie in VC De Fakkel organisatie door het Vermeylenfonds, stellen er tentoon: Jeannine Corthals en Germaine Nyssen (zie bijlage)
Van 23 tot en met 31 maart stelt Arte4 & C° met 7 kunstenaars tentoon in de Oude Kerk Kerkdreef 8 te Anzegem (Vichte) (zie affiche in bijlage)
Het ganse jaar door Arte4 & C° bij Argenta
Staan nog niet vast, doch wel bedoeld om uit te voeren:
13 juli Place du Tertre, hier wachten we op de toestemming van de Gemeente (dit zou eerdaags op de gemeenteraad beslist worden)
Augustus opnieuw workshop Strandbloemen voor de kinderen (zoeken nog locatie op het strand)
Augustus Gardens of Bredene Gemeente?
19-20 Oktober Buren bij Kunstenaars (inschrijvingen pas in april)
Op zondag 17 febr om 16.00 uur vindt de vernissage plaats van de tentoonstelling van het Vermeylenfonds-Bredene, dit met werk van bestuursleden van Arte4 nl. Jeannine Corthals en Germaine Nyssen.
De tentoonstelling loopt van 18 febr tot en met 3 maart 2019 en is open iedere werkdag tijdens de kantooruren en op zaterdag en zondag zijn Jeannine en Germaine aanwezig van 14.30 tot 16.30
In het dienstencentrum H. Beuselinck werkt Arte4 momenteel samen met het Vrije Kunstatelier Bredene.
Germaine Nyssen bestuurslid van Arte4, geeft er vijf namiddagen (22, 29 januari en 5, 12, 19 februari) een startersopleiding en kennismakingsreeks met aquareltechniek.
De deelnemers, leden van het kunstatelier, maken er kennis met het medium, de diverse technieken, de materialen, het mengen van kleuren en het aanbrengen van de verf.
Bedoeling is om op het einde van de reeks alle opgedane kennis samen te brengen tot één geheel en er mooi werk aan over te houden.
Kunstgroep Arte4 organiseerde op 16 dec. de jaarlijkse bloemschik-namiddag met "een feestelijk bloemstuk" in "Les Colombiers" te Bredene.
Chantal van "Chafleur" stond alle deelnemers bij met haar ervaring. Het resultaat was een mooi kerststuk met witte bloemen een pronkstuk voor de feesttafel.
Dit jaar organiseerde "De Spar" op het winkelcentrum te Bredene opnieuw een spaaractie ten voordele van de Bredense verenigingen. Op 16 dec werden de deelnemende verenigingen uitgenodigd op het Shoppingcentrum bij "De Spar"
Ook kunstgroep "Arte4" was er van de partij en mocht een cheque geschonken door de uitbater als steun ontvangen.
Op 16 dec organiseert Arte4 opnieuw naar jaarlijkse gewoonte in de Colombiers te Bredene dit van 14.30 tot 17.00 uur
Inschrijven op voorhand noodzakelijk, dit op arte4@telenet.be of bij Chafleur of op het secretariaat van Arte4, de kostprijs voor de activiteit bedraagt 15.00 euro voor het materiaal rechtstreeks aan Chantal te vereffenen.
Iedereen van harte welkom, geen voorkennis nodig, Chantal helpt U zeker op de goede weg.
Zoals ieder najaar organiseerde Kunstgroep Arte4 op 4 november een Singalong in Les Colombiers te Bredene, dit voor de bewoners en de bezoekers iedereen was er welkom.
DJ "Moustache" alias Jean Marie Bolle wist ons opnieuw te verrassen met meezingers, dansmuziek, en tussendoor wat moppen.
De muzikale clips werden geprojecteerd op een groot scherm, wat nog leuker was, en volgen mogelijk maakte.
De sfeer zat er weer goed in, zowel voor de bewoners als de bezoekers. Er werd gezongen, gedanst en gelachen, en ook nu weer is er al een afspraak voor volgend jaar.
Ook dit jaar werd Kunstgroep Arte4 Bredene uitgekozen om deel te nemen aan de grote sponsor-actie van de supermarkt "Spar" in het Bredense Shoppingcentrum.
Bij elke aankoop van 20.00euro krijg je een jeton die men kan deponeren in de urne van een vereniging die uw steun verdient, de urnes staan aan de kassa.
Het Vermeylenfonds Bredene organiseerde op 27-28 oktober een hobbybeurs in het dienstencentrum "Hubert Beuselinck" te Bredene.
Naar jaarlijkse gewoonte namen de 3 dames van het bestuur van kunstgroep Arte4 deel aan deze activiteit.
Ook dit jaar gaat de opbrengst van beschilderde stenen en / of wenskaarten naar het goede doel van "Jamas" nl. een weeshuis en rusthuis in Chania op Kreta.
Naar jaarlijkse gewoonte organiseert kunstgroep Arte4 ook dit najaar op 4 november van 14.00 tot 17.00uur de Singalong in "Les Colombiers" Zegelaan 11 te Bredene, dit in het bijzonder voor de bewoners, doch iedereen is er welkom.
DJ " Moustache" alias Jean Marie Bolle zal er opnieuw voor de muziek en de sfeer zorgen, zodat alle bewoners kunnen meezingen of dansen.
De toegang is Gratis en we heten dan ook iedereen van harte welkom!
Weldra vindt de editie 2018 van Buren bij Kunstenaars plaats.
Ook de bestuursleden van Arte4 nemen deel aan dit evenement.
Jeannine en Germaine zullen ten huize van Jeannine Corthals Dorpstraat 27 Bredene ter plaatse werken en exposeren op zaterdag 20 en zondag 21 oktober, dit vanaf 10.00 uur tot 18.00 uur.
Hilda Warmoeskerken stelt tentoon bij haar thuis Lodewijk Paretlaan 15 Bredene dit op vrijdag, zaterdag en zondag van 10.00-12.00 uur en 14.00-18.00 uur.
De brochure's zijn beschikbaar in de meeste winkels en op openbare diensten. Deze zijn ook verkrijgbaar bij de leden van Arte4.
Op 2 september 2018 vond de vernissage van de tentoonstelling van Arte4 plaats in de Geuzetorre te Oostende.
Dr H Plovie leidde de tentoonstelling in, met een korte uitleg over de activiteiten van de kunstgroep Arte4 en Bredense schepen Erwin Feys verklaarde de tentoonstelling voor geopend
Jeannine Corthals en Germaine Nyssen exposeren werken in acryl en aquarel.
Op 25 augustus was er op "Gardens of Bredene" een workshop georganiseerd door kunstgroep Arte4. Een workshop schilderen voor kinderen. De kinderen konden er vrij schilderen en hun fantasie de vrije loop laten of op voorbereide doekjes verder werken in het thema "bloemen".
Het was een daverend succes! Meer dan 30 kinderen namen deel en het resultaat was zeer verrassend.
We hadden zelfs 3 heel jonge toekomstige kunstenaartjes aan tafel!
De kinderen deelden onderling de paletten, penselen, potten water en kwamen op het einde van de dag hun droge schilderijtjes ophalen, met de woorden: "Tot volgend jaar".
We kijken dan ook terug op een zeer geslaagde namiddag voor Arte4.
Arte4 geeft via Arte4&Co de kans aan drie gast kunstenaars tentoon te stellen in het WZC Jacky Maes. De gasten zijn Marc Baele, Chris Vandewoude en Josée De Vos.
De tentoonstelling gaat door van 20 augustus tot 22 oktober en gaat door in de gangen, de inkom en café de Paris van het woon-zorgcentrum.
De tentoonstelling omvat schilderijen in diverse stijl.