Zondag 14/6 waren we present op de CAC show te Lommel van de KV Moldernete. Er waren meer dan 1100 deelnemende honden, en ook heel wat Cavaliertjes. Onze Honeybunny of The Narcis Flower deed mee in de jeugdteven-klas. Omdat het haar eerste show was, waren baasje en hondje goed zenuwachtig. Daarom wou Honey niet staan voor de keurmeester, en ging ze steeds liggen. Desondanks was de keurmeester vol lof over ons mooie meisje en kaapten we toch nog een ZG/TB weg ! Nu wat oefenen in het "staan" en dan zien jullie ons terug op de Brussels Dog Show op de Heizel 13 december !
Ook voor Spicy hebben we een zacht nestje gevonden. Maar Spicy's nieuwe baasjes gaan eerst nog met vakantie, en daar is onze kleine meid echt nog te jong voor. Daarom blijft ze nog even gezellig bij ons en op 12 juni verhuist ze naar haar nieuwe mandje.
Ook Daniel en Sandy willen we veel geluk wensen met deze lieve kapoen !
Iceje, door haar nieuwe baasjes omgedoopt naar "Indi" is opgehaald. Ze heeft een warm knus mandje gevonden, en daar zijn we erg blij mee ! We willen Jurgen en Martine heel veel plezier toewensen van dit mooie en erg lieve meisje !
Verleden week woensdag, 11 maart 2009, is Gina bevallen van vier prachtige pups. Twee mooie meisjes en twee prachtige jongetjes. Jammer genoeg zijn de reutjes kort na de geboorte overleden. Ze zijn in stuitligging geboren, de vruchtzak was gescheurd, en ze hebben vruchtwater in de longetjes gekregen.
De meisjes maken het heel goed.
Wij stellen u voor met trots :
I CEE DIAMONDS VAN 'T BONTINCKHOF IMA SPICE COWGIRL VAN 'T BONTINCKHOF
Ondertussen zijn we alweer bijna twee maanden verder en D-Day nadert met rasse schreden. Gina is ondertussen gezwollen als een ballon, en haar tepels hebben ook gigantische vormen aangenomen. Als ze op mijn schoot ligt, voel ik de pupjes schoppen en als je goed kijkt zie je ze bewegen onder haar velletje. De schrijnwerker heeft ondertussen een mooie op maat gemaakte werpkist geplaatst, met twee klapdeurtjes die eventueel kunnen afgesloten worden. Daar hebben we haar dekentje ingelegd, en nog een handdoek zodat ze haar nest kan beginnen maken. Alsof ze wist dat het voor haar bestemd was, nam ze direkt haar intrek in de kist. De kist is geplaatst onder de trap in de keuken, zodat moeder en kinderen voldoende rust kennen, maar toch genoeg "huiselijke" geluiden kunnen horen. Het is tenslotte belangrijk dat er goed gesocialiseerde hondenkindjes bij de nieuwe eigenaren kunnen afgeleverd worden ! Er hebben zich ondertussen ook al een aantal potentiele Nieuwe Eigenaren aangemeld, maar we hebben nog geen pupje toegezegd. Ik vind het belangrijk dat de kandidaten eerst eens komen kijken als de pupjes er zijn, zodat er voor iedereen een passend vriendje kan worden gezocht. Normaal gezien zou de bevalling ongeveer dit weekend moeten plaatsvinden. We wachten af in spanning !
Wij zijn een kleine familiale hobbyfokker van Cavalier King Charles Spaniels. Af en toe fokken wij een nestje met een passend reutje.
Onze pups beschikken over een stamboom St Hubertus en beide ouderdieren worden gescreend op afwijkingen. De combinaties worden samengesteld met het oog op schoonheid en karakter. Wij fokken enkel met honden uit goede bloedlijnen. Wij raden potentiele kopers aan zich eerst goed te bezinnen alvorens een hond te nemen. Informatie over het prachtige ras Cavalier King Charles Spaniel vindt u alvast op volgende sites : www.cavaliers.be , www.cavalierforum.be , http://users.skynet.be/linda.v/
Verder willen wij u nog een kleine waarschuwing meegeven : Het cavaliervirus is erg besmettelijk. Eens je erdoor gevat bent, raak je er niet zomaar vanaf. Bovendien : "Cavaliers are like potatoe chips. You can't have just one !"
Gina is een meisje met een sterk karakter. Ze is dominant, sportief en zeer aanhankelijk. Gina gaat enthousiast mee op canicross-training (3X6km per week), maar is ook tevreden als ze mee mag naar kantoor. Daar ligt ze dan braaf op haar eigen bureaustoel tot de dag erop zit. Gina is een klein en fijn teefje. Ze weegt 6.9 kg en is niet zo weelderig behaard. Haar vacht heeft wel nog niet de volledige struktuur, want een cavaliervacht is pas volgroeid als de hond 2 à 2.5 jaar oud is. Het allerbelangrijkste voor Gina is haar baasje. Daar wil ze liefst de hele dag bij zijn. Of baasje nu in de zetel ligt, met de tractor op pad is, of buiten in de tuin werkt : dat maakt haar niets uit. Gina is kindvriendelijk en heeft een hele hoge prikkelbaarheidsdrempel. Deze is zo hoog dat we hem zelfs nog niet gevonden hebben Gina is vertrouwd met andere dieren zoals paarden en katten, en is werkelijk een dapper en onversaagd hondje. Buiten is ze soms een beetje het slachtoffer van haar jachtdrift als ze zonder leiband loopt, maar Gina is zeker geen wegloper en luistert goed.
Honey heeft een heel zacht en ietwat onderdanig karakter. Haar grootste hobby is eten. Honey kan soms wat koppig zijn, maar met haar guitige oogjes verovert ze ieders hart.
Het is de bedoeling dat Honey zal uitgebracht worden op hondenshows en dat ze ook actief zal canicrossen.
Honey's vacht is heel weelderig en we verwachten dat ze zal uitgroeien tot een prachtige Cavalier.