Beste lezers van de klasblog,
Voor de les TAAL moesten we een uitvinding bedenken om er vervolgens een krantenartikel over te schrijven.
We moesten de lezers aantrekken met een sterke titel gevolgd door een spannende inleiding, een opbouwend en informatief middendeel en afsluiten met een persoonlijke boodschap.
Ik hoop dat jullie deze kenmerken terugvinden in mijn artikel en wens jullie veel leesplezier !
4 jongens bouwen een alles-kan- auto!
4 jonge Belgen bouwden een auto die alles kan.
De 11-jarige jongens, Nathan,Ward, Gabriel en Keyno, zijn erin geslaagd om een nieuwe auto te ontwerpen. Ze spaarden alle 4 maar lieftst 5000 euro om de nodige materialen te kopen.
Op 11 september 2018 gingen ze van start. Elke moment dat ze wat vrije tijd hadden, werkten ze eraan.
Het was een groot project. Exact één jaar later, 11 september 2019 was hun project klaar na het finaal testen van alle modussen. Het was wereldnieuws, zelfs in Amerika kwam het op tv. Veel rijke mensen wilden de auto kopen. De jongens wilden hem echter niet verkopen.
Bovendien is de auto ook volgens de nieuwe ecorichtlijnen volledig in orde. Zo heeft hij geen brandstof nodig, want er staan zonnepanelen op die zorgen voor de aandrijving door de windverplaatsing in de zijbuizen wordt hij bestuurbaar.
In de auto is er plaats voorzien voor 5 personen. De auto kan alles: hij kan vliegen, rijden , duiken en ... varen.
Er is een bagageruimte en een plaats voor fietsen voorzien.De auto is gemaakt uit stevig metaal, glas voor de ruiten en een kussen voor een zachte landing .
De jongens gaven hem de naam de WaGi-Kna, dat klikt modern en verwijst naar hun namen: Nathan, Ward, Gabriel en Keyno.
Zo zie je maar, je kan alles maken als je de ideeën van meerdere mensen bundelt en als je samenwerkt.
Auteur: Ward De Waegeneer