Vandaag mochten we samen met meneer de directeur de eerste steen gaan leggen in de nieuwe school. Bij het muurtje van de versierde stenen en tekeningen van verschillende klassen van onze school mochten we de steen metselen. Nadien gingen we in het gemeentehuis nog naar de receptie en kregen we enkele drankjes. 't Was een unieke belevenis !
's Morgens gaan we naar de grotten van Remouchamps en daarna naar de rivier Ninglinspo. 's Namiddags bezoeken we de speeltuin van Bokrijk. Klik hieronder voor enkele foto's of info.
Vandaag deden we technologie in gemengde groepen van het vijfde en zesde leerjaar. We bouwden bootjes met een rad, ballonwagentjes en wagentjes voortbewegend op een elastiek. Ook maakten we kaarsen en bouwden we bruggen, hutten, torens. Sommigen hielden zich bezig met tuin- en binnenhuisarchitectuur en maakten maquettes. Op de computer konden we huizen ontwerpen.
Vandaag deden Isa, Francesca en Merel een boeiende spreekbeurt over ijs. Op het einde mochten we zelf een ijsje creatief versieren en natuurlijk opeten. HEERLIJK !!!!!!!
De jonge vosjes gaan nu 's avonds vaak op verkenning. Je kan ze volgen of de clipjes van de vorige dagen bekijken op de volgende website : http://volgdevos.nl/
De gierzwaluw zat vanavond ook op zijn nest. In Weelde nestelt hij boven in het gemeentehuis. Je hoort ze 's avonds heel hoog krijsen in de lucht. Kijk op de link : http://www.beleefdelentejunior.nl/vogel/gierzwaluw
Dinsdag was het weer sportdag. Tijdens de voormiddag deden we reis rond de wereld, gevechtssport, trefbal en honkbal. 's Middags reden we dan met de fiets naar Baetenheide waar we aten en dan in groepjes werden verdeeld. In elk groepje zaten kinderen van verschillende klassen. De juffen en meesters hadden zich verstopt in het bos met puzzelstukken en opdrachten. We moesten de puzzelstukken verzamelen en de opdrachten juist uitvoeren. Onderweg was het wel oppassen geblazen want er waren drie heksen die ons konden tikken. Dan moesten we een minuut blijven staan. Op het einde kregen we nog een lekkere appel. 't Was een heel leuke en sportieve dag ! Bedankt juf Hilde en juf Christel !
Vandaag deden Jelle en Ben een spreekbeurt over de molen in de molen zelf. Na hun spreekbeurt werden we rondgeleid tot bijna boven in de molen. We zagen nog een film over de werking van de molen en kregen heerlijk molenbrood en een drankje. Dat smaakte na de zwemles ! 't Was een leuke namiddag !