Inhoud blog
  • Info over een warmtepak
  • Al gehoord van magneetvissen?
  • Roofvissen in België
  • Karpervissen tijdens de nacht.
  • Vang meer met de vierkante boilies
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Karpervissen
    Het karpervissen in Belgie
    07-06-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vang meer met de vierkante boilies
    Vissen op karper is uitdagend, avontuurlijk en vaak zelfs spectaculair. Je bent altijd op zoek naar net die vernieuwing, net dat nieuwe aas en net die nieuwe techniek waardoor je meer karpers kunt vangen of juist op plekken komt waar andere vissers nog nooit zijn gekomen. Als je als karpervisser zo fanatiek bezig bent met je hobby dan zal de gedachte aan vierkante boillies zeker ooit bij je op gekomen zijn. Om net wel het verschil te kunnen maken op dressuurwater of net wel op die rivier te kunnen vissen. Die gedachten, deze wensen worden nu werkelijkheid. Want de vierkante boilies zijn op de markt! Ze zouden te duur zijn om te maken en hierdoor niet geschikt voor massa productie. Maar gelukkig is het enkele fabrikanten wel gelukt en kunnen ze nu worden gekocht en kun je er eindelijk mee vissen.

    Boilies


    De boilie dankt zijn naam aan bolletjes deeg die werden gekookt. Het buitenlaagje werd hard, de witvis kwam er niet door maar de karper gelukkig wel! Daarmee was het ideale aas geboren voor de karper. In de jaren die volgenden kwamen er veel verschillende boilies op de markt. Met verschillende smaakstoffen, geurstoffen en zelfs kleurstoffen. Voor ieder jaargetijde werden er speciale boilies gemaakt. Op dressuurwater vindt je deze geprepareerde boilies dan ook rijkelijk terug. Wat je echter ook ziet is dat de karper deze boilies is gaan herkennen. Aan de smaak, aan de geur of aan de kleur. Ze komen, kijken, ruiken, herkennen en zwemmen weer door. Daarom is het fantastisch dat er nu iets op de markt is wat ze nog niet kennen! De vierkante vorm van een boilie kennen ze namelijk nog helemaal niet en ze gaan het gegarandeerd proberen. Overigens zijn de eerste test resultaten met vierkante boilies uitstekend. De karper kent het aas niet, is nieuwsgierig en gaat bijten!


    Water met veel vaarverkeer.


    Er zijn van die plekken waar je weleens langsrijdt en voelt dat er karper zit. Maar je ziet ook dat er veel boten langsvaren en je weet wat dit betekent: rollende boilies. En dat is jammer want als je een fatsoenlijke voerplek op wilt bouwen dan gaat dit met ronde boilies gewoon niet lukken. De boten varen eroverheen, zorgen voor stroming en weg zijn de bolletjes. Met vierkante boilies kan dit nu wel en dat maakt ze zo uniek. Ze blijven gewoon liggen. Het mes snijdt in dit geval aan twee kanten. De karper is in dergelijk water niet gewend dat er gevoerd wordt en de vierkante boilie kennen ze waarschijnlijk al helemaal niet. Ook op rivieren met veel stroming is vissen met vierkante boilies echt een aanrader. Was altijd lastig door wegrollende boilies, maar nu dus ook te bevissen!

    Taluds


    Op taluds met schuine wanden is het vaak goed karper vangen. Was wel altijd lastig doordat de boilies eraf rolden. Met deze vierkante boilies blijven ze keurig liggen en kun je wel karpers vangen. Er komen steeds meer positieve ervaringen binnen van karpervissers die op schuine wanden met deze boilies al veel hebben gevangen, de moeite waard om te proberen dus!

    Meer vangen.


    Als karpervisser wil je nu eenmaal zoveel mogelijk karpers vangen. Maar ook jezelf uitdagen om nieuwe manieren te bedenken en nieuwe plekken te ontdekken om meer te vangen. De vierkante boilie biedt veel nieuwe mogelijkheden. Op druk dressuurwater zul je bij de karpers opvallen met de vierkante boilie. Op stromend water en schuine taluds kun je nu ook heerlijk op karper vissen zonder dat de boilies wegrollen. De vierkante boilie is een bewezen aanrader. Het proberen waard!


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 16/12-22/12 2019
  • 11/11-17/11 2019
  • 08/07-14/07 2019
  • 03/06-09/06 2019

    Mijn favoriete karpersites
  • Info karpervissen
  • Boilies kopen
  • LCA Tackle
  • Xtreme Carp
  • Karper idee
  • Hengelsport Den Haag
  • Karpervissen in Noord-Limburg Nederland
  • Visvakanties door heel europa

  • E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs