Foto

CHAMBRES &
TABLE D'HÔTES
"AU CERCLE DES CHÊNES"
Rudy & Myriam
de Ruijter-De Smet
Lacalcinie
47140 Auradou
France
0033(0)5 53490198
0033(0)6 04189506
www.aucercledeschenes.com 
www.bloggen.be/
aucercledeschenesculinair

info@aucercledeschenes.com

Inhoud blog
  • Na bijna 6 jaar...
  • Wat is dit?
  • Kunst.
  • Een nieuwe thermometer!
  • De vooruitgang.
  • Volgende etappe.
  • De tijd vliegt!
  • 2014
  • Thuis.
  • Beste wensen!
    Mijn favorieten
  • Onze kookblog
  • Onze Facebook pagina.
  • Le Sot L'y Laisse...
  • Franca, Darren & Fleur in de Charente
  • Forum Vlamingen in zuid-Frankrijk
  • Karine & Rudi in Antist
  • Drentse patrijshonden
  • Christel & Anthony in Courbiac
  • SLH Golden retrievers
  • Papilles et Pupilles
    Zoeken in blog

    De kamer Camelia

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    De kamer Helleborus

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    De kamer Tournesol

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto

    De kamer Muscari

    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Au Cercle Des Chênes
    Chambres & table d'hôtes
    "Au cercle des chênes" ligt in zuid-west Frankrijk in de regio "Aquitaine" en in het departement "Lot & Garonne". Sinds juli 2005 hebben wij het sombere België geruild voor deze prachtige zonnige streek. Sinds september 2009 wonen wij hier enkel nog met onze jongste zoon Kerim vermits Nils terug naar België trok om daar zijn studies verder te zetten. We wensen jullie veel leesplezier! Rudy & Myriam
    10-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aardbeien.
    Het aardbeienseizoen loopt hier al stilaan op zijn einde en dus was het hoog tijd om een paar potjes aardbeien confituur te maken!
    We kunnen nog wel gans de zomer aardbeien kopen, maar de prijzen stijgen nu al en in de Metro zag ik dat er nu ook Belgische aardbeien te verkrijgen zijn. 
    Voor mij blijven de Garigettes van de Lot & Garonne toch veruit het lekkerst!





    10-06-2013 om 18:13 geschreven door Myriam&Rudy  


    08-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fervente wandelaars.
    Eén van de koppels die momenteel bij ons verblijven zijn Eric en Georgina. 
    Het zijn fervente wandelaars en ze hebben zelfs geen auto. Ze zijn dan ook, net als 3 jaar geleden, met de TGV naar hier gekomen.
    Vermits ze ook bij een wandelclub zijn hebben ze er geen problemen mee om eens tot in Penne d'Agenais te wandelen en dan terug naar hier te komen, toch goed voor zo'n 16 km met een paar serieuze klimmetjes ertussen!
    Vanmorgen stonden ze na het ontbijt weeral klaar om te vertrekken, maar natuurlijk moest onze Folie eerst nog even goeiendag komen zeggen Wink


    08-06-2013 om 11:32 geschreven door Myriam&Rudy  


    04-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuws.
    Het doet ons altijd veel plezier om nog eens nieuws te krijgen van gasten die bij ons verbleven. Er zijn er vele waar we via FB contact mee blijven houden ( je kan ons nog steeds "liken" op : https://www.facebook.com/aucercledeschenes ), anderen bellen al eens, of sturen een mailtje.

    Eind januari kregen we een mailtje van Kurt & Delphine met de foto van een echo en het heuglijke nieuws dat Delphine zwanger was! Ze waren hier vorig jaar in juni op vakantie en we wisten toen al dat ze aan't "oefenen" waren

    Vorige week kregen we een geboortekaartje in de bus en voor ons was dit toch wel een heel bijzonder kaartje.


    Elise is de naam van het dochtertje van Kurt en Delphine en laat dat nu de naam zijn die wij meer dan 20 jaar geleden ook gekozen hadden voor een dochter (we kregen 2 zonen en dus werd onze "meisjes naam" nooit gebruikt).
    Elise werd dan ook nog geboren op 28 mei, tevens mijn verjaardag!

    We willen hen langs deze weg nog eens van harte feliciteren met de geboorte van Elise!

    Hier nog een paar foto's van Kurt en Delphine van juni vorig jaar, je ziet ze zitten in het midden tussen François en Suzanne en Patrick en Joke.


    Bij een bezoek aan de wijnboer samen met Willy & Annie.

    04-06-2013 om 09:50 geschreven door Myriam&Rudy  


    03-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Roze rozen.
    De laatste jaren planten wij regelmatig rozen bij in de tuin. We ondervonden dat deze het zelfs goed doen in de droge zomers en met wat geluk heb je bloemen tot in de winter.
    Ik heb vooral een zwak voor roze rozen, en die staan hier nu volop in bloei.



    03-06-2013 om 17:48 geschreven door Myriam&Rudy  


    01-06-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Professionals.
    Gans het seizoen wordt er hier regelmatig gebruik gemaakt van de petanque baan, maar zelden hebben we echte professionals te gast!
    Benny & Jackie spelen in een petanqueclub en zijn dus ervaren spelers. Benny heeft zich trouwens in Agen al nieuwe petanqueballen aangeschaft! Deze moeten nu natuurlijk ingewijd worden en de ballen worden heel regelmatig met zachte doekjes af gekuist. 
    Ik wist zelfs niet dat er verschillende maten van ballen bestonden, volgens mij heb je 2 soorten petanqueballen; plastieken (voor de kindjes) en ijzeren, maar ondertussen heb ik al heel wat bij geleerd en weet ik o.a. dat vrouwen met kleinere ballen spelen als mannen. 
    Ook Noëlla en Josy spelen regelmatig een spelletje mee met hun echtgenoten. Natuurlijk wordt er dan ook heel nauwkeurig afgemeten welke bal het dichts bij de cochonette ligt en de scores worden nauwkeurig bij gehouden op het scorebord.




    01-06-2013 om 16:39 geschreven door Myriam&Rudy  


    30-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In de bloemetjes gezet.
    Ik werd vandaag, letterlijk, nog eens extra in de bloemetjes gezet.
    Op mijn verjaardag had ik al een prachtige orchidee plant gekregen van J.J. & Ginette en vandaag werd ik op de markt in Libos verrast door Noëlla, Benny, Jackie & Josy met een prachtig boeket bloemen! 


    Het deed mij enorm veel plezier, want ik heb nog steeds een zwak voor bloemen, en ik wil ze langs deze weg dus nog eens heel hartelijk bedanken! 
    Ook bedankt aan iedereen voor de lieve mailtjes, berichtjes enz. voor mijn verjaardag!

    30-05-2013 om 21:36 geschreven door Myriam&Rudy  


    29-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voltallige B&B bijeenkomst!
    Gisteren hadden we weer een bijeenkomst met de Belgische bourgondiërs en we waren voor de eerste keer met z'n twaalven, voltallig dus!
    We werden verwend door Christel en Anthony met een Italiaanse dag met o.a. zelfgemaakte pasta.
    Zoals iedere keer werd er ook nu weer veel plezier gemaakt en vermits het mijn verjaardag was, was het voor mij extra genieten van een dag waarop ik zelf niet hoefde te koken.





    29-05-2013 om 10:02 geschreven door Myriam&Rudy  


    27-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom.
    Gisteren verwelkomden we 3 nieuwe koppels.
    Martin en Martine arriveerden als eersten en terwijl we met hen aan de welkomstdrink bezig waren kwamen de volgende 2 koppels ook aan. Jackie en Josy waren hier 2 jaar geleden ook al eens en dit jaar hebben ze hun vrienden Benny en Noëlla mee gebracht. De sfeer zat er dadelijk goed in en ik ben er zeker van dat er hier tijdens hun verblijf de volgende 10 dagen nog heel wat gaat af gelachen worden!


    27-05-2013 om 14:57 geschreven door Myriam&Rudy  


    25-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kleine kinderen, kleine zorgen. Grote kinderen...
    We hebben vandaag weer eens de schrik van ons leven gehad!
    Vanmorgen om 8u vertrok Kerim naar Le Belvédère om er te gaan werken. Om 8u50 telefoon, hij belde om te zeggen dat hij een ongeluk had gehad, maar, en dat is natuurlijk het voornaamste, hij mankeerde niets! 
    Ik stond al direct te trillen op mijn benen maar al wat hij nog vertelde was dat hij belde met een passant zijn gsm omdat de zijne niet meer werkte, en dat die mens hem naar zijn werk ging brengen. De auto stak in de gracht en een boer uit de geburen zou hem er wel uit trekken.
    Op dat moment gaan er duizend en één dingen door je hoofd en ondanks het feit dat hij gezegd had dat hij ok was, ben je er toch niet gerust in.
    Na nog 2 telefoontjes naar het restaurant wisten we dat hij daar goed was aan gekomen en dat hij ons in de namiddag zou bellen.
    Rond 15u eindelijk het verlossende telefoontje, hij mankeerde echt helemaal niets, de auto stak wel in de gracht en hoe moest dat nu verder? 
    Wij dus richting Lauzerte, langs de weg die Kerim altijd neemt (met gps want zonder is dat onmogelijk te vinden) en hem gaan ophalen aan het restaurant. Dan naar de plaats des onheils gereden, (waren daar gepasseerd maar hadden de auto zelfs niet zien steken!) bij de vlakbij wonende boer langs gegaan en daar gaan vragen om de auto uit de gracht te trekken. 
    Die mensen waren super vriendelijk en hebben dan direct hun tractor boven gehaald om de auto daar gaan uit te trekken. We dachten nog, misschien is het maar wat oppervlakkige schade, maar we zagen al direct dat het een perte totale was.
    Enfin, de auto staat nu naast de hangar van dienen boer en nu zullen we hem nog moeten tot hier krijgen of tot bij onze garagist of ineens naar het schroot.








    Hoe is het gebeurd? Wel volgens Kerim reed hij niet te snel maar is hij vlak na een klein bochtje en brugje beginnen schuiven op het natte wegdek (het had juist goed geregend), hij is de kant in gegaan en op het gras kon hij niet meer bij sturen en is gewoon zachtjes de gracht in geschoven. Die gracht was wel een meter diep en de auto is direct half onder water gelopen. Gelukkig kon hij er meteen uit kruipen en was er toevallig iemand die daar passeerde, die is gestopt om hem te helpen. Hij mocht die man zijn gsm gebruiken (de zijne lag in't water en werkte niet meer) en die heeft hem ook naar zijn werk gebracht!

    De auto is dan wel naar de vaantjes maar het voornaamste is natuurlijk dat onze jongste helemaal in orde is, hij heeft enkel een schrammetje op zijn hand! Van een engelbewaarder gesproken!

    25-05-2013 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    24-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De tuin herleeft.
    Dat het de afgelopen weken regelmatig een bui gedaan heeft is alvast voor één ding goed! Alles in onze tuin staat mooi fris groen, terwijl anders rond deze tijd van het jaar er al veel planten lijden onder een tekort aan water.
    Sommige planten krijgen dan ook een extra "groeispurt", zoals onze 3 palmbomen die dit jaar voor de eerste keer bloemen krijgen.
    Vier jaar geleden brachten we die 3 palmen mee uit Italië en ze zijn nu stilaan aan't uitgroeien tot mooie palmbomen.




    24-05-2013 om 17:55 geschreven door Myriam&Rudy  


    22-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verjaardag
    Vandaag is het Rudy zijn verjaardag, maar er valt niet veel te vieren want mijn ventje ligt ziek in de zetel Shocked

    Om 2u vannacht is hij op gestaan en in de zetel gaan liggen en hij is er alleen nog maar uit gekomen om deze morgen een boterhammetje te eten. Gisteren was het begonnen met keelpijn, daarna hoesten en snotteren en nu is hij helemaal uitgeteld!

    Waarschijnlijk heeft hij iets op geraapt van de kleinkindjes die hier al heel de week alle twee met een snotneusje rond lopen ( allez, Finn loopt rond, maar Tibe die ligt natuurlijk nog neer Wink)
    Nu is het te hopen dat ik het ook niet krijg, voorlopig beperkt het zich bij mij tot wat keelpijn.

    In ieder geval al bedankt aan iedereen die via een mailtje, of berichtje op FB verjaardagswensen doorstuurde!

    22-05-2013 om 11:21 geschreven door Myriam&Rudy  


    21-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een "schommel" kikker.
    Een schommelpaard hebben wij niet in huis, maar onze kikker is daar blijkbaar ook geschikt voor!




    21-05-2013 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    20-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Middeleeuwse feesten
    Dit weekend vonden er middeleeuwse feesten plaats in Pujols en op zondag is er gans het seizoen ook een klein marktje dus gingen we gisteren eens kijken wat er te beleven viel.
    Een kleine impressie:





    20-05-2013 om 16:37 geschreven door Myriam&Rudy  


    18-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Familie.
    Vanmorgen zijn Anke en Axel met de kindjes aan gekomen. Er is dus nu ineens meer leven in huis!
    Mammi & pappi mochten al eens poseren met Tibe.

          

    18-05-2013 om 18:22 geschreven door Myriam&Rudy  


    17-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We zijn eraan begonnen.
    Inderdaad, we zijn begonnen aan ons 8ste seizoen in "Au cercle des chênes" Very Happy
    Gisterenmiddag zijn onze gasten toegekomen. Magda en Rohnny waren hier vorig jaar in de zomer ook al eens, en ze hebben ook al geboekt voor de zomer van 2014 Very Happy Very Happy Very Happy . Deze keer hebben ze Roland, de papa van Rohnny, mee gebracht. 
    En vandaag is de zon van de partij, echt warm is het niet, maar de gasten genieten toch al buiten van de zonnestraaltjes!

    17-05-2013 om 16:36 geschreven door Myriam&Rudy  


    15-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bewijs
    We hebben hier de laatste tijd regelmatig bezoek in de tuin, en ze hebben bewijsmateriaal achter gelaten Confused


    Dat er hier dikwijls reeën vlakbij zitten wisten we al,  beneden in onze tuin hebben we ze al meerdere keren gezien, maar nu zitten ze blijkbaar ook aan de achterkant van ons huis. We vonden het "bewijsmateriaal" vlak bij de wasdraad, naast de trap, dus echt maar een paar meter van het huis.



    We hebben ze deze keer niet kunnen vastleggen op foto, maar dit is er nog eentje van vorig jaar in juni, toen er eentje tussen de fruitbomen stond te grazen.



    15-05-2013 om 22:22 geschreven door Myriam&Rudy  


    13-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgische bourgondiërs.
    Met wat vertraging hadden we gisteren nog eens een bijeenkomst met onze Belgische bourgondiërs. Deze keer waren we uitgenodigd bij Daniëlla en Patrick in Trentels.
    De ontvangst was hartelijk en we werden verwend met heerlijke hapjes. Daniëlla had haar best gedaan en ook het hoofdgerecht en het dessert vielen bij iedereen in de smaak.



    We sloten de gezellige dag af met achtergrond muziek en natuurlijk werden bij "Les lacs de Conemarra" van Michel Sardou de servietjes bovengehaald Wink



    13-05-2013 om 15:04 geschreven door Myriam&Rudy  


    12-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tarn, Aveyron & Gaillac wijn.
    Net voor het begin van ons 8ste seizoen zijn we nog wijn gaan kopen in Gaillac en we  spraken net als vorig jaar af met Erica en Paul om samen te gaan. 
    We combineerden het ook met het afzetten en ophalen van onze Kerim in Albi, waar hij een paar dagen ging logeren bij zijn beste vriend Oliver.
    Erica en Paul hadden een ganse dag gepland en we bezochten o.a. Ambialet een prachtig gelegen dorp aan een meander van de Tarn.


    Daarna gingen we lekker eten en na de middag maakten we een prachtige wandeling naar een waterval. De wandeling liep de ganse tijd naast een klein riviertje dat we meerdere keren moesten oversteken. Blijkbaar stroomde er door de vele regen van deze winter veel meer water dan in normale omstandigheden. Het bleek dus niet altijd even simpel te zijn om het riviertje over te steken en ondanks de 2 gentleman die de vrouwen hielpen bij het oversteken schoof ik uit op de natte keien en belande ik 2 keer tot mijn knieën in het water en met mijn poep op de stenen. Het gevolg waren wat blauwe plekken. Maar het was het allemaal wel waard want we wandelden echt tot aan twee prachtige watervalletjes en ook de honden hadden de dag van hun leven; water in en water uit, en dan nog eens rondzwemmen aan de watervallen.





    Met heel wat vertraging gingen we dan naar Domaine de Lamothe om wijn te proeven en een voorraad aan te kopen voor het komende seizoen.
    We proefden de nieuwste wijnen en ze vielen goed in de smaak. De demi-sec schuimwijn vonden we ook heel lekker en die werd dus toegevoegd aan ons assortiment.
    Uiteindelijk werd er een serieuze voorraad aangekocht en gelukkig hadden Erica en Paul een heel ruime koffer zodat alles kon vervoerd worden.




    De volgende dag gingen we nog op bezoek bij Luc en Anja in de Aveyron en we bezochten ook nog een paar prachtige dorpjes in de streek.


    Onder andere Najac vonden we zeker nog eens de moeite waard om in rond te kuieren. En alsof het uitschuiven in de rivier nog niet genoeg geweest was struikelde ik in de straatjes van Najac nog eens goed en kuste dus bijna letterlijk de grond. Gevolg, nog wat schaafwonden, een dikke knie en een verstuikte voet!
    Maar het was leuk, mooi en dat ik hier nu loop te pikkelen nemen we er dus maar bij!


    12-05-2013 om 21:45 geschreven door Myriam&Rudy  


    09-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leven als God in ...
    Sommige van onze huisgenoten nemen het gezegde "leven als God in Frankrijk" nogal letterlijk op Wink
    Als de zon schijnt en er zijn nog geen gasten dan zijn de ligstoelen voorbehouden Shocked

    09-05-2013 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  


    08-05-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Judasboom.
    Dankzij Ciska weten we nu dat het inderdaad om een "Judasboom" gaat. Merci voor je reactie Ciska!
    blijkbaar bestaan er ook variëteiten met witte bloemetjes en de boom komt ook in Nederland en België voor. Zo hebben we weer wat bij geleerd! 
    Volgens Wikipedia zou de naam van de boom komen uit het feit dat Judas zich verhing in deze boom Shocked

    08-05-2013 om 00:00 geschreven door Myriam&Rudy  




    Foto

    OOK VOLGEND SEIZOEN:

    Iedere woensdag om 8u ochtendwandeling, en daarna ontbijt met bubbels!

    Iedere zondagnamiddag, gratis vers gebakken taart met koffie!


        Stuur ons een mailtje !       
          e-mail


    Blog als favoriet !

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in ons gastenboek


    Laatste commentaren
  • Spijtig dat je stopt (Nikki)
        op Na bijna 6 jaar...
  • blog (ingrid verbinnen)
        op Na bijna 6 jaar...
  • 't is sund... (Belle & co)
        op Na bijna 6 jaar...
  • spijtig (Nicole)
        op Na bijna 6 jaar...
  • tot ziens (Kristel)
        op Na bijna 6 jaar...
  • Einde blog (Stefaan)
        op Na bijna 6 jaar...
  • spijtig (Annick)
        op Na bijna 6 jaar...
  • Aangename zondag toegewenst vrienden (Nikki)
        op Wat is dit?
  • super (Anja, Luc, Fien & Laura)
        op Een nieuwe thermometer!
  • Fijjne nieuwe week gewenst lieve vrienden (Nikki)
        op Volgende etappe.
  • Wens je een fijn Weekend vrienden (Nikki)
        op Volgende etappe.
  • kerst (ingrid verbinnen)
        op Beste wensen!
  • oeioei (ingrid verbinnen)
        op Alles goed in China!
  • Lieve groetjes Nikki (Nikki)
        op Alles goed in China!
  • rustplaatsje in 't bos (Belle & co)
        op Ons bos wegje.
  • RECEPTEN

    Bezoek onze 
    kookblog:


    http://www.bloggen.
    be/aucercledeschenes
    culinair








    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Foto

    Archief per maand
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 05-1973
  • 11--0001


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs