Datum: 30/01/2016
Bron: De Standaard (26/01/16)
Titel: Dertig raden van bestuur zonder vrouw
Samenvatting:
Er blijft een tekort aan vrouwen in de raden van bestuur van grote bedrijven. Daarom wil de overheid een wet invoeren die grote beursgenoteerde bedrijven verplicht om minstens 33% vrouwen in de raad van bestuur te hebben. Voor kleine beursgenoteerde bedrijven gaat de wet pas van start in 2019. Uit onderzoek blijkt dat een deel van de bel-20 bedrijven niet aan dit aantal komen. Vooral in familiebedrijven is dit een moeilijke opdracht.
2 begrippen:
- quotum: is een vastgestelde hoeveelheid. In dit artikel gaat het om een vastgestelde minimum hoeveelheid die moet behaald worden.
- beursgenoteerd: een beursnotering hebben. Een bedrijf staat dan genoteerd op de beurs
Eigen mening:
Ik vind ook dat er te weinig vrouwen in de raden van bestuur zitten. Het is goed dat de overheid dit wettelijk verplicht.
Waarom:
Het stond onder de de titel mens & economie en dat spreekt mij aan. Er was ook een leuke lay-out in het krantenartikel.
|