Inhoud blog
  • Naam verandering van Anti_Kkush naar Anti_broodfok
  • Reactie op bericht van Inge
  • HK nummers en Erkende fokkers ... het grote Belgische bedrog
  • April grap van Hondenvrienden VZW geslaagd
  • Kwaliteit gaat erop achteruit
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Laatste commentaren
  • stambomen (Inge)
        op Prijzen shows
  • kennelnaam (patrick van casteren )
        op Vraag bezoeker : Sint Hubertus dreigement
  • K.K.U.S.H. <-> Sint -Hubertus (Geert)
        op KKUSH garantie tot geen broodfok ?
  • Anti-Broodfok
    De wanpraktijken bij Sint-Hubertus en andere
    16-06-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HK nummers en Erkende fokkers ... het grote Belgische bedrog
    Beste lezers,

    Ons landje is nog geen apenland genoeg met alle perikelen die de regering deze dagen tentoonspreidt.
    Toch moet ik zeggen het kan erger, namelijk het volgende.

    In 1999 beslissen onze Belgische politiekers van een wet in te voeren die HK nummers echt in leven blies.
    Dit stelt dat van zodra een hobby fokker meer dan 2 nesten op een jaar doet deze een Erkennings (want dit is een HK nummer) moet hebben.
    De voorwaarden kan u gaan nalezen in de wettekst zelf.
    Op zich geen enkel probleem natuurlijk en kunnen we deze regel enkel maar toejuichen.

    Maar opeens kwam de eigenlijk reden waarom deze Erkenning voor het "dierenwelzijn" nodig was.
    Uit betrouwbare bronnen ben ik te weten gekomen dat een organisatie die overkoepelend werkt voor de grootste broodfokkers in Belgiƫ zoals onze grote vrienden in Putte en in Groot-bijgaarden er maar een voorbeeld van zijn,
    zo hard gelobbied hebben en geld hier en daar hebben toegestoken om enkele enorme gaten in deze wet te krijgen zodat zij enorme voordelen kregen. Voordelen ten opzichte van de kleine fokkers die het meestal nog goed met hun dieren voorhebben.
    Namelijk de volgende :

    Zonder erkenningsnummer (of HK nummer) is het heden ten dage verboden te adverteren op enkele van de grootste en meest bezochte websites in ons land (dit zijnde 2de hands en Kapaza en vele andere).

    Dit zorgt voor de volgende hilarische situaties.
    1. Persoon wilt een hondje, en aangezien deze toch reeds op kapaza zit gaat hij daar zoeken naar het bepaalde ras die zijn hart gestolen heeft.
    2. Persoon ziet enkele 100'n advertenties allemaal van "gerespecteerde fokkerijen" die Erkend zijn door vadertje staat.
    3. In deze advertenties zien deze mensen de volgende tekst (zonet van 2dehands gehaald trouwens ;) )
    WAARSCHUWING!!
    Koop nooit bij niet erkende fokkers , dit zijn zwartkwekers die niet begaan zijn met dierenwelzijn maar enkel aan het geld denken , u kan erkende fokkers herkennen aan hun hk nr gevolgd door 8 cijfers en deze kan je controleren bij Federale overheidsdienst dierenwelzijn.
    Opgepast voor oplichters
    En dan nog een tekstje dat ik heel hilarisch vind.
    bij hk erkende fokkers en handelaars koop je in vertrouwen

    4. Deze persoon is ervan overtuigt dat deze fokkerij het beste met hem voorheeft en gaat daar in een schuur waar 100 honden zitten (de meeste met pups) achter zijn puppy.
    5. Na enkele maanden wordt duidelijk dat deze pup geen socialisatie heeft gehad en enkel het binnenste van deze schuur heeft gezien.
    6. Enkele maanden later blijkt het beestje last te krijgen van zijn heupen of een andere erfelijke ziekte.
    7. De persoon belt naar de "Erkende fokker" want die zal wel iets voor hem kunnen doen, doch deze krijgt te horen dat de pup of de kat reeds ouders is dan 1 jaar en dat de garantie verstreken is en dat ze "jammer" genoeg niets meer kunnen doen.
    8. Deze persoon dreigt ermee dit publiekelijk te maken. Hierop dreigt de "erkende fokker" met een proces of tracht deze de persoon om te kopen met een zwijgplicht.
    9. Enkele maanden later, moet deze persoon zijn hond of kat laten inslapen daar deze geen hond/kat waardig bestaan meer kan hebben. Deze persoon heeft een enorme kater ervan overgehouden en een vriend vroegtijdig moeten afstaan.
    10. Deze persoon denkt terug aan die hobby fokker die toch controleerde op erfelijke aandoeningen maar niet erkend was door onze "prachtige (lees dit aub sarcastisch) staat"


    Ik ben geen politieker, alsook denk ik niet dat er snel iets gedaan kan worden aan deze wantoestanden
    Ik ben zelf al via deze blog bedreigd geweest voor bepaalde van mijn artikelen. 
    Jammer genoeg "voor hen" ben ik volkomen in mijn recht en heb ik dan ook een reactie gevraagd aan Dierenwelzijn en FOD landbouw.

    Indien ik deze zal ontvangen komt deze integraal op mijn blog hier en verdere conversaties die zullen volgen tussen mij en hen, zullen hier ook kenbaar gemaakt worden.



    Black-Pearl

     





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 13/06-19/06 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 26/07-01/08 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 28/12-03/01 2010
  • 21/12-27/12 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs