Welkom op mijn blog. Hier zal u meer informatie vinden van mezelf alsook foto's en wedstrijdverslagen tevens ook een verslagje van leuke trainingen e.d.... tips of bemerkingen altijd welkom.
Andy Van Eesbeek - 37jaar 2012 = 7e koersseizoen actief in de nevenbonden A-categorie(VWF) A-categorie(WAOD) Jonge Rakkers Vollezele
palmares Provinciaal kampioen O-VL 04 juli Schendelbeke PEIZEGEM 24/05/2010 Ertvelde 3 oktober 2009 overwinning Halle 17/06/06 vele top 3 plaatsen
ANDINI PRIMO
Fietsen en alles wat dat met zich meebrengt
31-03-2011
Parcours Malderen
Zaterdag aanstaande is het wederom afspraak te Malderen! Parcours hetzelfde als vorige keer, voor diegene die er niet bij waren hier nog eens het parcours. Men dient bij de A-reeks die start om 15h30 11 ronden af te leggen goed voor 68km. Vlakke omloop en carbonvriendelijk. Zaterdag is het ook de ronde van vlaanderen voor wielertoeristen, amai hebben die nu eens het geluk aan hun zijde, men voorspelt prachtig weer, 22°c lokaal nog iets warmer en zonnig! Zondag zullen de profs het met heel wat minder moeten doen, 13à14°c en regenachtig, ideaal voor de flandriens dus.
Afgelopen weekend 2 wedstrijden gereden, was oorspronkelijk niet gepland maar daar ik weekje tussenuit was diende ik wat kilometers te malen. In Berlare stonden 86 A-renners aan de start. Het werd alweer een zeer snelle en nerveuze wedstrijd, waar ik mij vrij goed voorin kon posteren en zonder kleerscheuren de wedstrijd kon uitrijden. Neem daarbij dat ik met de fiets afgezakt was en terugkeerde was het een goede doorgedreven training, ik eindigde mooi in het peloton rond de 35e plaats. Een 6-tal konden half koers wegrijden en in de sprint vanwege paar wegversmallingen op het laatste geen risico's genomen. Gemiddelde was net geen 43km/h. Zondag afspraak in Haaltert, alweer een pak A-renners aan de start, 92 om juist te zijn. Kon mij tamelijk goed voorin handhaven maar halfweg kreeg ik af te rekenen met krampen, nestelde mij dan maar achterin het peloton waar de achterdeur wagenwijd openstond!!! Ondertussen reed een elitegroepje van 10man weg, ondanks de hoge snelheid in het peloton konden de 10 wegblijven, hun voorsprong schommelde rond de 30seconden. Vanwege het gewriemel in de laatste 2 tamelijk gevaarlijke bochten niet meegesprint, toch nog 31e geworden ondanks de krampen. gemiddelde was 41,3km/h. Ondertussen zijn er 9 wedstrijden afgehaspeld en is het gemiddeld deelnemersveld bij de A's 97!! Vorig jaar zelfde tijd lag het op 56! Veel elites z. contract komen wedstrijdritme opdoen, niet veel VWF'ers kunnen dit smaken en vinden dat dit niet kan. Ik heb er totaal geen probleem mee, integendeel, komt het niveau alleen maar ten goede! Bewijst dat de VWF toch een degelijk aanzien heeft bij die mannen en hoe sterker het deelnemersveld hoe glansrijker een overwinning . Wat betreft de splitsing van de A-reeks, dit gaat niet door, wat wel zal gebeuren is het volgende, vanaf de wedstrijd te Burst rijden de A's om 15h30. De C-reeks schuift op naar 14h samen met de D-reeks 14h01. De E-reeks verhuist naar 12h30 en de F-Greeks 12h31 zou samen starten.
Hierbij beide parcours voor komend weekend, zowel zaterdag Berlare als zondag te Haaltert. (in bijlage hieronder). Vanwege omstandigheden de parcours niet vroeger online kunnen zetten, later meer hierover!!! Wat Malderen betreft, 111 A-renners tekenden het wedstrijdblad. Dan weet je al snel dat het nerveus koersen is, kon mij steeds tamelijk voorin in het peloton handhaven. Wegraken was geen senicure, heb het eens geprobeerd en raakten met een 7-tal voorop maar het was geen lang leven beschoren, snelheid in peloton lag veel te hoog, niemand kon de spurt ontlopen. Vagenende won alweer! Ik werd in de laatste chicane gehinderd en mijn goede positie (reed rond de 8à9plaats) helemaal weg, ik denk dat ik in 35à40 stelling terechtkwam. Kon nog goed opschuiven in de sprint en werd nog 12e, lag de meet verder was het zelfs dikke top10, werd ik niet gehinderd zat er zelfs nog meer in! We onthouden dat de conditie in stijgende lijn is en dat de ziekte bijna uitgesluimerd is, OEF zou ik zeggen . Het gemiddelde lag tegen de 43km/h,er werd dus gevlogen in O ordegem .
Een kleine duiding bij het gemiddelde van Fabian Cancellera in de tijdrit afgelopen dinsdag! In bijlage vind u de uitleg hoe het komt . Dus allen naar Van Eyck . HIer ook de foto's van Nokere koerse gisteren. Steegmans won voor Van Dyck, Grown en Keukeleire. Fotos van cyclingnews.com, de 1e is van de finish, de 2e van Greipel!
Hierbij ook het parcours van Oordegem. Start en aankomst ter hoogte van de fietsenzaak in de Speurtstraat. Met dank aan Peter Govaert van de dienst Verkeer van de gemeente Lede. Vorig jaar reden we net na de aankomst rechts de kouter in, nu dus niet meer maar recht naar omhoog, de kasseitjes op tot boven dan links en een lang stuk tot net in Smetlede, dan links en daarna terug links de Blekte op. Weinig bochten en beetje geaccidenteerd. Succes!! De 1e bijlage is direct een overzicht met ook een hoogtegrafiekje. De 2e bijlage is het parcours in google/maps. Oh ja Cancellara aan het werk gezien gisteren? 52km/h gemiddeld!!! en dit met een 54/11 waarmee hij tegen gem. 100 omw/minuut ronddraait .
Hier een nieuwtje voor het seizoen 2012!!! Te noteren : het Belgisch Kampioenschap VWF gaat dan door in Sint-Pieters-Leeuw en dit georganiseerd door de COPSvrienden. Eindelijk nog eens een gevarieerd parcours onder de wielen geschoven, na enkele jaren van vlakke parcours. In bijlage het berichtje zoals het in de krant gepost is! Het BK gaat door op 8 september 2012,noteer het alvast in jullie agenda Hun jaarlijkse wedstrijd gaat dit jaar door op 10 september 2011. Bemerk ook de overwinning in Gooik van voormalige prof Tony Bracke bij de liefhebbers. Zijn 1e bloementuil dit jaar. Onder de 133 starters ook enkele A-renners van de VWF, onder meer Arne Kestens, Johan en David van Terheyde, good old Gettemans van onze club alsook Bjorn Matthys. 85renners reden uit.
Zoals beloofd hier al het parcours van aanstaande zaterdag in Sint-Amands met dank aan Kristel Troch en Luc Van Hoeck van de gemeente Sint-Amands . Oordegem volgt zo spoedig mogelijk, vanavond mogelijks! In Sint-Amands is het terug als vanouds, dus de anciens van de VWF zullen het herkennen. Na de aankomst is het rechts en waar vorig jaar op het einde van de straat links werd gereden, is het nu terug rechts tot aan het rondpunt en daar dan haaks naar links op het einde weer rechts, een lange open strook in de wind, opgelet ook een industriële overweg over!!! Let ook op de voorlaatste haakse bocht terug over diezelfde overweg! zit je daar niet vooraan mag je het schudden!!! De A-reeks zal dit parcours 10 keer afleggen (C-reeks ook trouwens) goed voor 69km en start om 15h30.
Afgelopen zaterdag was het afspraak in Hofstade-Aalst. Eens aangekomen en een verkenningrondje aan het maken wist ik al snel waarom ik het parcours niet doorgestuurd gekregen heb!! Wat een rotstuk op de achterkant van het parcours, vele putten en scheuren in het wegdek, tot zelfs een paar opgehoogde stukken beton!!! Dit was een hel voor je materiaal. Enfin om 16h stond de A-reeks klaar met 102 vertrekkers voor 10 ronden wedstrijd. Vanwege een groot deel van het parcours in de open velden en de strakke zuidwester (4BFT) zou het een keiharde koers worden. Gelukkig stond ik heel goed vooraan want van bij de start onmiddellijk zeer hoog tempo, maar voelde al meteen hoe laat het was, geen jus in de benen en al direct in het rood aan het fietsen! Dacht dat ik volledig uitgeziekt was maar blijkbaar dus niet, liep ganse koers achter de feiten, met als hoogtepunt in de 4e ronde zelfs het peloton moeten laten rijden. Maar ik was niet alleen en we konden toch nog met een man of 6 terugkeren waaronder Dries Vreven en Stefaan Paridaens, bedankt mannen. Ganse koers afgezien en dikwijls de vraag gesteld "wat doe ik hier eigenlijk en waarom?". Heb de koers achteraan het peloton uitgereden en werd 46e, dus bijna de helft er afgereden!!! Al in de 1e ronde reden er 6 man weg, er kwamen er nog eens 3 bij half koers en toen was de koers gereden, de 9 zouden uitmaken wie zou winnen, het was uiteindelijk Danny Saelens die aan het langste eind trok. Zondag wijselijk besloten mijn fiets op stal te laten en te genieten van languit in de zetel te liggen thuis . Hopelijk kan ik volgende week mijn kansen wel voor de volle 100% verdedigen. Goed nieuws kwam er gisteren (zondag) vanuit Zeveneken (WAOD). Jef ging er vanaf de 2e ronde solo en kwam 21 ronden later met een kleine 40 gemiddeld/uur en een 40seconden voorsprong binnen als winnaar. PROFICIAT! De 1e tuil is binnen. Categorie F1/F2: 1.Jozef Deneef (Denderleeuw, winnaar cat. F1) 2.Marc Colpaert (Wetteren, winnaar cat. F2) 3.José Dezegher (F2-2) 4.Noël Verzele (F2-3) 5.Tony Baudonck (F1-2) 6.Noël Rogge (F2-4) 7.Eric Van Pottelberg (F1-3) 8.Kris Van Honsté (F1-4) 9.Jozef De Naeghel (F1-5) 10.Patrick De Backer (F2-5) 11.Robin Van Kerschaver (F2-6) 12.Jos Lissens (F1-6) 13.Emmanuël De Loor (F1-7) 14.Jean-Paul Van Oudenhove (F2-7) 15.Wim Van Den Heuvel (F1-8) 16.Eddie Van Leirberghe (F1-9) 17.Jan De Smet (F2-8) Parcours van Sint-Amands en Oordegem(nieuwe omloop) volgen zo snel mogelijk.
Aan allen die vergeefs gisteren of vandaag hier komen zoeken zijn naar het parcours van Hofstade-Aalst, ik heb het zelf niet te pakken gekregen!! Heb "hemel en aarde" bewogen maar geen enkele instantie wou het mij doormailen. Heb mijn uiterste best gedaan zelfs de politie wou niet meewerken, nochtans staan ze bekend met hun slogan "de politie uw vriend"! Een welgemeende sorry dat ik mijn belofte niet kon houden. Indien ik het toch nog te pakken krijg laat ik dat meteen weten via of facebook of wielertoerist! Het zal morgen dus een nieuw parcours zijn(ook voor mij) en dus een verrassing . een lastig parcours zal het niet zijn, daar er in Aalst en omstreken niet echt zware cols liggen . Tot morgen.
Afgelopen weekend mochten we in Malderen het gele busje van Dr Cooman verwelkomen. De eerste keer en hopelijk mogen zij dikwijls ons pad kruisen . Iets minder fortuinlijk bij de A's was een renner die een plastiek zak in zijn derailleur te verwerken kreeg! Ik hoop dat het goed afgelopen is voor hem. Het parcours van zondag in Hamme Sint-Anna kun je hieronder bezichtigen(bijlage), dat van Hofstade-Aalst komt morgen (donderdag) in de loop van de dag online. Zaterdag in Hofstade afspraak in Zijpstraat 23 in cafe 'T Kaffeetje,OPGELET startuur is 16h00! 10rondjes van 7,7km goed voor 77km, in Hamme 10 ronden van 6,6km of 66km in totaal. Hieronder nog een foto van de A-reeks in Iddergem en foto van Malderen E-reeks met Jef.
Zaterdag streek het VWFpeloton neer in Malderen, en het zal niet de laatste keer geweest zijn dit jaar. (4 keer dit jaar). In totaal tekenden 99 A-renners het wedstrijdblad. Ikzelf heb er een doorgedreven training van gemaakt in functie van mijn conditie aan te scherpen naar mijn top,ben met de fiets naar Malderen afgezakt. Eens de wedstrijd op gang lag het tempo verschroeiend hoog, hier weg raken zou geen senicure worden, wat ook bleek, heb zelf ook enkele keren de neus aan het venster gestoken maar werd telkens teruggegrepen. Finaal reden er 2 weg, die 50m overhielden aan de streep, venwege het nerveuse gedoe in de sprint en het niet in optimale positie te zitten mij gewoon laten meedrijven in de sprint zonder aandringen! Toch 26e nog en een gemiddelde van 42km/h! Daarna snel met de fiets naar huis om voor het donker thuis te zijn! Zondah afspraak te Iddergem, waar het een zware wedstrijd beloofde,net als vorig jaar! 61 moedigen tekenden bij de A-renners het blad. In de E-reeks reed Jef alweer een schitterende wedstrijd, al snel koos hij het hazepad samen met Van Renterghem en JP CLaeys. Na driekwartwedstrijd besloot Van Renterghem er alleen vandoor te gaan. Jef moest passen maar werd wel knap 2e! Zijn vorm is dus al zeer goed. Danny werd ook knap5e in de D-reeks. Bij de A's werd de start zeer belangrijk, iedereen wou vooraan zitten. In de 2e ronde reed 10man weg, het was meteen de goede ontsnapping, heb ze gemist want net iets te ver geposteerd en ook nog niet 100% gerecupereerd van gisteren, maar seizoen is nog lang! Toen er nog eens 6 wegreden kon ik mijn wagonnetje wel aanpikken, maar het duurde niet lang of ik werd er knal afgereden, dan maar alleen verder, Tim kwam mij vergezellen maar we kwamen niet dichter, we verzeilden dan in het 3e groepje en daar draaide het ook niet echt goed rond, altijd dezelfde die op kop moesten sleuren!!! Aan de aankomst 3e van de groep en 19e in de wedstrijd! Het was een zware wedstrijd maar naar het einde toe liep het toch beter. Rechts vind u de filmpjes van Malderen en Iddergem met dank aan teamvedisys.be en Vanderstraeten Chris. Mijn foto's worden straks online geplaats in mijn album. Hier paar foto's, Danny bij de start, Jef in Actie en mezelf aan de finish.
Komend weekend staan er 2 koersen op het programma. Zaterdag in Malderen en Zondag in Iddergem, een deelgemeente van Denderleeuw. Ik heb beide parcours al uitgewerkt in google/maps en hieronder vind je ze in de bijlage. De koers van zondag is geen makkie, veel draaien en keren, veel open veld en op en af!! Vorig jaar werd het in stukken en brokken gereden aldaar, men weze gewaarschuwd. De eerste voorspellingen voor komend weekend zijn zeer gunstig, zonnig en droog, temperaturen van 7à8 graden en een schrale noordoostenwind. Zaterdag in Malderen 64 km voor de A en C-reeks. In Iddergem 71km voor de A en C-reeeks.
Zaterdag werd de Omloop gereden hier een impressie van de Haaghoek van achter het peloton gezien + het verschil tussen Langeveld de winnaar en Flecha de tweede.