allesoverwagens
Inhoud blog
  • Verschil groot en klein onderhoud
  • Proficiat!
  • Verschil groot en klein onderhoud

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    kom meer te weten over auto's
    24-06-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    1. Er is minder kooplust bij de particulieren

    De wereldwijde autoverkoop valt in 2019 met ongeveer 4 % terug en ook voor 2020 stemmen de verwachtingen niet hoopvol. Ook in BelgiĆ« viel in 2019 een daling op. In de eerste 8 maanden van 2019 werden er minder auto’s verkocht dan in 2018, het gaat om een daling van gemiddeld 5,9 %. Dat terwijl het aantal nieuwe auto’s op naam van het bedrijf nauwelijks daalde. Het is dus de verkoop aan particulieren die het heel wat slechter doet. Waarom is dat?

    • Spaargeld
    • Mobiliteitsgewoonten veranderen
    • Onzekerheid
    • De auto is geen statussymbool meer.
    • Door de technologie hoeven jongeren zich niet steeds te verplaatsen om te communiceren.
    • Jongeren geven hun geld liever uit aan een smartphone of een verre reis.
    • Steeds meer personen wonen in stedelijke gebieden waar er gebruikgemaakt kan worden van het openbaar vervoer.


    Wat zijn de redenen voor dit wantrouwen?
    Hoewel je door elektrisch rijden bespaart op heel wat bijkomende kosten, blijft de voornaamste reden dat de aankoop van een elektrische wagen te duur is. Daarnaast willen mensen niet investeren in een elektrische wagen door een te beperkte autonomie en ook een te beperkte oplaadinfrastructuur. Ten slotte willen mensen ook geen risico dragen in de restwaarde van de auto. Zo weten ze niet wat hun auto (en batterij) binnen enkele jaren nog wel waard zal zijn.

    Na de economische crisis zijn mensen zich veel meer bewust geworden van hun uitgaven en hun vermogens. Zo heerst er minder kooplust en in de autoverkoop is een trend zichtbaar. Meer en meer mensen kiezen ervoor om hun spaargeld niet aan te spreken voor de aankoop van een nieuwe auto.

    Een auto wordt steeds meer gezien als een transportmiddel en niet langer als het statussymbool dat er vroeger van gemaakt werd. Deze evolutie vinden we ook steeds meer terug bij de jongeren vandaag. Mobiliteit is en blijft enorm belangrijk, maar het bezit is niet meer aan de orde. Zo zien we een opmerkelijke stijging in de autodeelsector, alsook in private lease. De all-informule waarmee je voor een vast bedrag per maand een nieuwe wagen kunt huren. Consumenten omarmen steeds meer het concept van betalen voor gebruik in plaats van bezit van een goed.

    Moet je nog wel een diesel kopen, wat zal de restwaarde zijn van mijn auto binnen 4 jaar, wat met de Belgische wetgeving en kan ik nog met mijn auto rijden in de lage-emissiezones? Veel Belgen zitten met die vragen en kopen hierdoor geen nieuwe auto meer. Mensen weten gewoon op dit moment niet meer wat voor auto ze moeten kopen.

    2. Schadegevallen met auto’s dalen

    Er worden steeds minder schadegevallen met auto’s geregistreerd. Dit komt voornamelijk omdat de auto’s slimmer worden, nieuwe auto’s voorzien van slimme opties en hulprijmiddelen maken het verschil. Vooral parkeersensoren, hulpmiddelen die afstand doen houden en opties die de oplettendheid van de chauffeurs vergroten hebben een positieve impact op de schadelast. Ook de strengere regels in bedrijven hebben ervoor gezorgd dat mensen voorzichtiger rijden met hun bedrijfswagen.

    3. Er wordt ’s nachts steeds vaker gereden onder invloed

    Ondanks de lagere schadelast en de vele campagnes, wordt er ’s nachts vaker gereden onder invloed. Dat komt omdat er ook veel meer sociale evenementen plaatsvinden waarbij men de mogelijkheid heeft om een glaasje te drinken. Zo wordt er wel vaker na de werkdag nog iets leuks gedaan zoals een afterwork, een concert of optreden. Voornamelijk op woensdag- en donderdagavonden durven mensen toch wat meer risico te nemen.

    4. Minder jongeren halen hun rijbewijs

    Jongeren hechten minder waarde aan hun rijbewijs. Het is een trend die internationaal merkbaar is. Dat heeft verschillende oorzaken:

    5. Minder Belgen overwegen een elektrische auto te kopen

    Hoewel elektrisch rijden in sommigen landen al enorm ingeburgerd is, worden er amper elektrische auto’s gekocht in BelgiĆ«. Zo rijdt slechts 1,5 % van de nieuwe auto’s die dit jaar verkocht zijn volledig op elektriciteit en is dit in Noorwegen 44 %.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 22/06-28/06 2020

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs