Vandaag hadden we introductie djembé. Ik had er naar uitgekeken maar het viel een beetje tegen.
De les zelf was wel geslaagd en leerrijk, maar de man die ons djembé kwam aanleren was een beetje bot tegen ons. Hij wou dat we dat allemaal al foutloos konden, wat natuurlijk niet zo eenvoudig is.
We leerden een leuk liedje spelen. * Ondertussen ben ik het wel al helemaal vergeten *
Het duurde ook wel een beetje lang, want op het einde kon ik echt niet meer want m'n handen deden echt pijn.
Nu is er 2 weekjes geen Vrije Ruimte want het is PAASVAKANTIE!
Ik hoor jullie daarna. Veel plezier allemaal & geniet ervan.
21-04-2010 om 14:54 geschreven door AfrikaTenVoetenUit__
Na 2 weekjes hebben we nog eens een lesje Vrije Ruimte gekregen. Evelien De Vuyst was vroedvrouw in een kraamkliniek in Oegande en heeft haar verhaal met ons gedeeld.
In het begin dacht ik : 'Dit wordt zo saai!' maar ik heb me zwaar vergist! Ik vond dit één van de 'leukste' & aangrijpendste lessen die we tot nu toe gekregen hebben. Ik was van de meeste dingen erg geschrokken en wist niet dat het er zo aan toeging. Zowel het filmpje als de foto's waren erg emotioneel.
Het beeld dat me het sterst bijgebleven is, is dat toen een Afrikaanse vrouw moest bevallen maar het kindje er niet goe uit kreeg. Op dat moment ging de vroedvrouw echt over de moeder zitten en met haar handen duwen op de buik zodat het kindje eruit kon. Als de hulp van de vroedvrouw alleen niet genoeg was, ging er ook nog een man bijzitten.
Ook heel emotioneel en mooi waren de foto's die zij zelf had genomen tijdens haar verblijf in Oeganda.
Ik heb heel veel geleerd uit dit verhaal, want ik had echt geen flauw benul hoe het er daar aan toeging. Ook omdat we er ons niet van bewust zijn omdat wij allemaal goede materialen hebben. Wat ze daar ook helemaal niet hebben.
Volgende week is er alweer geen Vrije Ruimte want we zijn op Business-gamedag dus tot binnen 2 weekjes!
11-03-2010 om 00:00 geschreven door AfrikaTenVoetenUit__
Vandaag keken we allemaal uit naar onze vrije ruimte want we gingen namelijk Afrikaans koken. Met vol goede moed begonnen we aan onze *Kip à la moabé*.
Mama Cécille verdeelde ons in groepjes, zodat iedereen iets te doen had. Ik mocht, samen met Laura & Jens, de kip klaarmaken.
Terwijl de ene nog volop bezig was met zijn taak, maaktte de andere van de gelegenheid gebruik om eventjes de typische kledij aan te trekken. Uiteindelijk, na ongeveer een uurtje, was alles klaar en konden we eindelijk aan tafel. Ik vond dat we zeer goed ons best gedaan hadden want het smaaktte wel lekker!
Na het eten, leerde Mama Cécille ons nog een Afrikaans liedje met bijhorend dansje. En daarna stond er ons nog één vervelend dingetje te doen ... de vaat natuurlijk!
We vonden het zeer fijn dat Mama Cécille dit allemaal voor ons wou doen & wij hebben er heel wat uit geleerd. Danku Mama Cécille.
Volgende week is er geen vrije ruimte want dan zitten we jammer genoeg niet in Afrika maar in Londen. Maar de week erna kunnen we ons verwachten aan een djembé-workshop. Dat wordt dus terug reuzefijn.
See Youu.
25-02-2010 om 00:00 geschreven door AfrikaTenVoetenUit__
Vandaag mochten we Mevrouw Fonck verwachten samen met haar verloofde Lungisa. Hij is afkomstig uit Zuid-Afrika We waren in de eerste plaats heel nieuwsgierig naar hoe ze elkaar leren kennen hebben. Maar dat eventjes terzijde. Het gaat hier nog altijd over Afrika eh.
We hadden vorige week enkele vraagjes samengesteld en mochten deze nu naar voor brengen. Hiervoor moesten we ons beste Engels boven halen, maar we waren best wel verlegen
Aan de hand van vele foto's vertelde hij ons wat meer over de verschillen van het huwelijk daar in Zuid-Afrika & hier in België. Ik was wel geschrokken van het schaap die ze slachten en daarna alles van mooi maken en daarna opeten tijdens de huwelijksceremonie. Het leek me vies. Maar ja, dat is gewoon een traditie die je gewoon moet zijn.
Mevrouw Fonck zorgde ervoor dat we een beeld kregen van de kledingdracht tijdens het huwelijk. Het was zeer speciaal en anders dan bij ons. Wij willen er op die dag op ons best uitzien. Normaal hadden we maar 1 uurtje voorzien voor deze komst, maar omdat het zo boeiend was wouden we meer weten. We hebben op deze 2uurtjes tijd heel veel geleerd over de verschillen van het huwelijk in Zuid-Afrika & België. Volgende week gaan we samen met een andere Vrije Ruimte, een Afrikaans gerecht koken. Hopelijk is het eetbaar. Tot later.
11-02-2010 om 00:00 geschreven door AfrikaTenVoetenUit__
We keken allemaal uit naar de nieuwe module in onze Vrije Ruimte : ' Afrika, ten voeten uit!' We waren heel benieuwd naar wat we allemaal zouden gaan doen. Zelf hadden we wel al onze ideetjes over wat we zouden kunnen verwachten.
Eindelijk was het zover, de eerste les was aangebroken. Eerst moesten we elk voor onszelf invullen wat we zoal van de lessen verwachten. De meesten onder ons kozen voor interessante maar iets wat 'lossere' lessen.
Voor het tweede uurtje van de les, had Mevrouw Van Der Biest enkele specifieke voorwerpen bij uit Afrika. Onderandere een Afrikaans masker, een Afrikaans spelletje, een paar schoentjes voor kleinere kindjes & de typische kledij uit Afrika. Deze mochten Tatiana & Robin onmiddellijk aantrekken. Op het einde van de les hebben we samen vragen voorbereid, want volgende week mogen we de vriend van Mevrouw Fonck ontmoeten.
Tot volgende week.
04-02-2010 om 00:00 geschreven door AfrikaTenVoetenUit__