Op de website van Focus-wetv-kw.rnew met nieuws uit de regio vinden we volgende aankondiging met bovenstaande titel. Bijgepubliceerde foto toont een verkeerd bedrijfsgebouw met opschrift Quick Step.
Wielsbeke - Nadat Uniling Flooring een maand geleden zijn vestiging in Moeskroen sloot, en ruim 70 mensen hun job verloren, maakt de directie bekend dat er moet afgeslankt worden in zusterbedrijf Unilin Boards in Wielsbeke. Daar worden spaanderplaten gemaakt. Er zouden tot 25 mensen worden ontslagen.
Midden augustus schakelt men er in één afdeling over van 5 naar 3ploegen. Hierdoor zouden ruim 20 mensen moeten afvloeien. De directie hoopt dat ze de zaak kan klaren zonder naakte ontslagen. Tijdelijke contracten zouden niet worden verlengd en oudere werknemers zouden met brugpensioen gestuurd worden. In de spaanderplatenfabriek in Wielsbeke was er de voorbije maanden vaak werkloosheid.
De bovenstaande persmededeling is blijkbaar vandaag doorgestuurd. De beslissing werd eerst dinsdag 26 mei bekendgemaakt aan de ondernemingsraad, waarna het personeel werd uitgenodigd aan informatiebijeenkomsten dinsdagavond en gisteren middag. Daarop werd ons meegedeeld dat er enkele bijkomende herstructureringen worden uitgevoerd. Enerzijds zullen de afdelingen van Unilin Wielsbeke, Bospan en Ooigem in het vervolg nog meer als één eenheid Unilin Boards worden functioneren met één hiërarchische structuur.
Anderzijds noopt de blijvende economische crisis met overproductie tot een bijkomende structurele aanpak, waarbij op bepaalde werkposten het aantal ploegen wordt teruggebracht naar 2 of 3 ploegen. Dat zou met zich meer brengen dat in totaal 25 jobs sneuvelen. In eerste instantie wordt geprobeerd om dat terugbrengen van het aantal jobs in te vullen door het afschaffen van interimjobs, het stopzetten van tijdelijke contracten, het niet invullen van vacatures en het aanmoedigen van brugpensioen.
Concreet zijn de operationele aanpassingen vanaf 10 augustus de volgende :
 Ooigem : - afbouw vrachtwagenchauffeurs naar max 2/ploeg
- dispatcher ooigem stopzetting functie

Bospan :
- bullchauffeur stoppen met WE
- kraanman/bull afbouw 2 pl + WE naar 2 pl
- hakker afbouw van 2 ploeg naar dag
- verspaanderij afbouw van 3 naar 2 medewerkers /ploeg
 Wielsbeke :
- losplaats van 2 pl + we naar 2 pl
- slijperij van 5 pl naar 3 pl
- persbediener 3 van 5 pl naar 3 pl
- heftruck 3 van 5 pl naar 3 pl
- stoker van 5 pl naar 3 pl
- schuurder/zaagbediener/heftruck/binder van 3 pl naar 2 pl
Omtrent de hervorming van de hiërarchische lijn om een betere samenwerking te bekomen werd ons meegedeeld dat :
Er komt één productie directeur voor beide sites, nl. Norbert Vercruysse met als assistenten Bram Pauwels en Jacques Goeminne. Technisch directeur voor beide sites wordt Pierre Zuliani. Per bedrijfssite krijgen we één operations-manager met Henk Vanwijmelbeke voor Wielsbeke en Pieter Decroubele voor Bospan. Voor beide sites komt er slechts één verantwoordelijke per afdeling. Dit zijn Hendrik Moerman voor de houtvoorbereiding, Pierre Vermeersch voor de afwerking en Ronny Mignauw voor de verzending. Lieven Vandoorne is samen met Bert Galle verantwoordelijk voor werkvoorbereiders en magazijn. Fabrice wordt verantwoordelijk voor alle personeel en technisch beheer voor mekaniekers, electriekers, garage en algemeen ondernhoud.
In verband met het sneuvelen van 25 jobs kregen we op de informatievergadering al het vooruitzicht dat daarvan 14 jobs zouden wegvallen in Wielsbeke. Over de al gevonden wegvloeiingen werden aantallen genoemd van vier interims en 5 tijdelijken. Het aantal niet ingevulde vacatures is niet genoemd en voor de ontslagen voor brugpensioen worden voorstellen van kandidaten ingewacht. Inzake de voorwaarden voor brugpensioen zou voor de 56-jarigen met 40 jaar beroepsarbeid (gewerkt vanaf 17-jarige leeftijd) een versoepeling komen waarbij de voorwaarden van jaren dienst in de sector en/of bedrijf zouden wegvallen. Het is ook duidelijk dat de eventuele overblijvende ontslagen niet noodzakelijk zullen vallen in de betrokken werkposten, waar het werkcapaciteit wordt gereduceerd.
28-05-2009, 17:36 geschreven door acv 
|