Foto
Foto
acv nyrstar balen
Welkom op onze blog !!!!
Inhoud blog
  • CPBW 19/05/2025
  • CPBW APRIL
  • CPBW MAART
  • STAKING 31 MAART 2025
  • OR FEBRUARI
    nuttige links
  • bruto naar netto loon
  • belasting berekenen
  • klein verlet
  • sociale wetgeving
  • krantenkoppen
  • weersverwachting
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nyrstar Balen

    11-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Loonharmonisatie-flash (2)
    Waar is mijn budgetpremie gebleven?

    We hebben een lange reeks van meer dan 20 personeelsvergaderingen afgerond, waarbij informatie aan de arbeiders werd gegeven. Tegelijk zijn er verschillende discussiepunten naar voren gekomen. We gaan de koppen eerst bij elkaar steken om een duidelijk beeld te krijgen van wat er allemaal leeft, en hoe sterk sommige zaken leven.

    In deze bijdrage gaan we wat dieper in op de budgetpremie. Deze wordt immers in het voorstel van de directie afgeschaft. Anderzijds stelt ze drie nieuwe voordelen voor.

    In het voorstel wordt een forfaitaire bruto toeslag op de eindejaarspremie voorzien. Deze komt bovenop de gewone eindejaarspremie. Het bedrag is  300 € (2-15 jaar anciënniteit), 450 € (15-20 jaar), 550 € (20-25 jaar), 600 € (25-30 jaar) en 650 € boven 30 jaar.

    Vervolgens worden de maaltijdcheques verhoogd met 0,50 €. Tegelijk vermindert de eigen bijdrage met 0,10 € tot 1,09 €. Op die manier verhoogt het voordeel per cheque met 0,60 €. Wanneer een arbeider 200 dagen werkt per jaar, komt dit overeen met 120 € netto.

    Ten slotte verhoogt het aantal betaalde arbeidsduurverminderingsdagen van 5 tot 9. Op die manier komen er 4,2 daglonen bij (we hebben nu wel 5 dagen, maar die zijn 4,8 dagen waard, omdat een arbeidsduurverminderingsdag aan 96 % betaald wordt).

    Het is niet eenvoudig de waarde van de budgetpremie te vergelijken met deze drie voordelen, omdat het om andere systemen gaat. De budgetpremie is een forfaitair en anciënniteitgebonden bedrag, terwijl bijvoorbeeld maaltijdcheques netto voordelen zijn. In sommige gevallen is de budgetpremie interessanter, in ander gevallen de drie nieuw voorgestelde voordelen.

    In een volgende bijdrage gaan we dieper in op de uurlonen en de postenpremie.


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto


    forum
  • 5 postensysteem
  • verkiezingen
  • verkiezingen
  • verslag
  • verandering van acv-metaal naar acv - metea

    Druk op onderstaande knop om te reageren op ons forum, want UW mening is van het grootste belang voor ons


    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Zoeken met Google



    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs