Foto
Foto
acv nyrstar balen
Welkom op onze blog !!!!
Inhoud blog
  • CPBW 19/05/2025
  • CPBW APRIL
  • CPBW MAART
  • STAKING 31 MAART 2025
  • OR FEBRUARI
    nuttige links
  • bruto naar netto loon
  • belasting berekenen
  • klein verlet
  • sociale wetgeving
  • krantenkoppen
  • weersverwachting
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nyrstar Balen

    14-09-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ONERNEMINGSRAAD AUGUSTUS 2020

    Kort verslag ondernemingsraad 31 augustus 2020

     

    Waardering en tegemoetkoming inzet in moeilijke Corona tijden

    We hebben opnieuw gevraagd wat de situatie is in verband met de mogelijkheid een premie te geven op basis van de wettelijke mogelijkheid om maximaal 300 € belastingvrij toe te kennen.

     

    De directie antwoordt dat er ondertussen een regeling in het Staatsblad verschenen is. Ze is bereid om een regeling te bespreken met de vakbonden. Ze zal een datum voorstellen om dit met de vakbonden te onderhandelen.

     

    Toestand coronacrisis

    We vragen naar de toestand van de naar huis gestuurde werknemer in Overpelt.

    De directie antwoordt dat de man negatief getest werd, en terug aan het werk is.

     

    We vragen wat de invloed van airco op verspreiding van corona al dan niet heeft.

    De directie antwoordt dat IDEWE gevraagd werd advies te geven. Volgens hen vormt de luchtbeweging een risico. Advies is om airco af te zetten. Er is wel luchtverversing nodig.

     

    We vragen ons af of een landschapsbureau, waar bedienden dicht op elkaar zitten, besmetting niet verergert.

    Volgens de directie dient de afstand van 1,5m gerespecteerd te worden. Een masker moet in ieder geval opgezet worden als mensen elkaar passeren, zeker op minder dan 1,5m.

     

    Gelijkrichter defect in zinkhallen, en gevolgen voor de productie en AIP

    We vragen hoe het komt dat dit defect zich kon voordoen, terwijl werknemers reeds waarschuwden dat er een probleem was.

     

    De directie antwoordt dat er zowel problemen waren met vervuilde olie (en water in de olie), als met de stappenteller. Er werd een voorlopige oplossing ingesteld (vastleggen van stap 9), en er werd een ontwateringstoestel ingebracht.

     

    We vragen of dit het gevolg is van onvoldoende investeringen. We vragen ook wat de gevolgen zijn voor de AIP.

     

    De directie antwoordt dat de stillegging een reactie was op een routineonderzoek, dat slechte resultaten aangaf. Ze zal de gevolgen voor de AIP onderzoeken.

     

    Berekening AIP en mandaat van de directie i.v.m. verhoging van plafondbedrag:

    De directie verduidelijkt dat er nog geen mandaat is. Ze zegt dat een totaalpakket voorgelegd zal worden, waarbij maximumbedrag en AIP-concept zelf verbonden zullen zijn.

     

    We wijzen er op dat het de bedoeling was om de bespreking rond het verhogen van het plafondbedrag, los van de jaarlijkse invulling van de AIP-doelen te doen. Dit was zo afgesproken, omdat de ervaringen van de voorbije jaren hebben geleerd dat we altijd in tijdsnood kwamen om hierover te praten.

     

    De directie herhaalt dat ze bereid is om de bespreking rond de verhoging van het maximum bedrag ernstig te voeren. Ze is bereid stappen te zetten. Er is een engagement om dit wel mee te nemen in de besprekingen. Maar ze heeft nog wat meer tijd nodig.

     

    Leeftijdspyramide, arbeiders in regie, bezetting onderhoud

    De directie geeft uitleg over het aantal (en de evolutie ervan) van het aantal onderaannemers die in regie (=per uur) werken in het onderhoud. Het gaat om een dalend aantal (van 18 zullen dat er 14 worden). Ze vindt de inzet van de onderaannemers noodzakelijk, omdat dit bepaalde voordelen biedt (verschuiven tussen de diensten, zieke die onmiddellijk vervangen kan worden,…).

     

    We vinden dat er nog steeds teveel functies aan onderaannemers gegeven worden. Voor ons zijn er meerdere redenen om het aantal onderaannemers te verminderen, ten voordele van contracten Nyrstar: dit verlicht de weekdienst van de stielmannen, het past in het kader van leeftijdsbewust werken, en contractorwerknemers komen en gaan ook wat het moeilijker maakt hen in te schakelen in de weekdienst,…

     

    Project verkoopbare gips

    De directie vertelt dat de labo testen in verband met het vochtgehalte nog steeds lopen.

     

    Turbine 4 in de centrale

    We hebben de vraag gesteld wat de invloed van de beslissing over turbine 4 heeft op de toekenning van CO2-uitstootrechten. We vragen ook of er niet meer stoom afgeblazen zal worden. We benadrukken ook dat er ongerustheid is in de centrale naar aanleiding van turbine 4.

     

    Volgens de directie zijn er geen gevolgen voor de toekenning van CO2-uitstootrechten. Er komt een bijkomende bijeenkomst over dit onderwerp. De directie wijst er op dat het om een grote investering gaat om turbine 4 te laten blijven draaien.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto


    forum
  • 5 postensysteem
  • verkiezingen
  • verkiezingen
  • verslag
  • verandering van acv-metaal naar acv - metea

    Druk op onderstaande knop om te reageren op ons forum, want UW mening is van het grootste belang voor ons


    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Zoeken met Google



    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs