Foto
Foto
acv nyrstar balen
Welkom op onze blog !!!!
Inhoud blog
  • CPBW 19/05/2025
  • CPBW APRIL
  • CPBW MAART
  • STAKING 31 MAART 2025
  • OR FEBRUARI
    nuttige links
  • bruto naar netto loon
  • belasting berekenen
  • klein verlet
  • sociale wetgeving
  • krantenkoppen
  • weersverwachting
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nyrstar Balen

    31-10-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.verslag ondernemingsraad

    Kort verslag vergadering OR 30 oktober 2017

     

    Stand van zaken studie Mc Kinsey

     

    De directie zegt niet meer te kunnen vertellen dan wat er op de laatste bijzondere ondernemingsraad van 17 oktober gemeld werd.

     

    We hebben gezegd dat we vooral mededelingen over besparingen horen, terwijl we liever berichten horen over toekomstgerichte investeringen die het bedrijf terug in een positieve richting kunnen duwen. In België zijn de twee meest succesvolle non-ferro bedrijven, mét een groeiende tewerkstelling, bedrijven die produceren op basis van 100% recyclage. Waarom geen gelijkaardige investeringen in Balen/Overpelt, zoals men ook gedaan heeft in Australië?

     

    De directie antwoordt dat de studie niet enkel over kosten gaat, maar ook over hogere productie en een verhoging van de recyclage.

     

    Andere punten

     

    Veilig drinkwater

    Er zijn vorige week twee problemen geweest met de kwaliteit van het water. Men volgt het ontijzerd water op om de oorzaken te vinden. Er wordt nu geen drinkbaar water meer aangemaakt. Het drinkbaar water komt nu van PIDPA. Er wordt ook een project opgestart om het probleem van het drinkbaar water structureel op te lossen.

     

    We hebben aangehaald dat we gehoord hebben dat er niet alleen verroest ijzer in de stocktank aanwezig was, maar ook dode dieren. En dit ondanks de ervaring enkele jaren geleden met een dode duif, en de belofte dat dit niet meer zou voorkomen.

     

    De directie heeft niets gehoord hiervan. Ze zal dit laatste punt onderzoeken.

     

    Voorstel feestdagen en brugdagen 2018

    Het voorstel van de vakbonden van vorige keer is aanvaard. Dit betekent dat er vijf brugdagen zijn voor de dagmensen.

     

    Productie

    De kathoden productie lag net iets onder budget, terwijl de productie van zinkoxiden ver onder budget lag. Dit laatste is het gevolg van de problemen met lozingen van chloor. De norm is ondertussen wel verhoogd, waardoor meer chloor geloosd mag worden, en een hogere productie gerealiseerd kan worden.

     

    Evaluatie stilstand roosterij fluo 5

    Dit punt wordt verschoven naar volgende ondernemingsraad.

     

    Stand van zaken Port Pirie

    Port Pirie zou volgens een bericht snel haar eerste (test)lading kunnen verwerken, nadat de oven op temperatuur is gebracht.

     

    Zinkpoeders

    De directie is blij dat deze afdeling in een goede richting evolueert. De test is goed verlopen. Er vertrekt een aanvraag om een grotere bandfilter aan te kunnen kopen.

     

    Waterstofontploffing Budel

    Er heeft zich een waterstofontploffing voorgedaan in Budel door een grote concentratie aan waterstofgassen op de logerij. Hierdoor is de productie enkele weken stilgezet, met een groot productieverlies tot gevolg (na de vorige productieverliezen als gevolg van problemen op de roosterijen in Budel). Men onderzoekt verder wat men hieruit kan leren voor Balen.

     

    AIP 2018 (betaling 2019), veranderde wetgeving (zomerakkoord regering)

    De directie legt uit dat inderdaad in het zomerakkoord staat dat er geen CAO 90 te combineren valt met een bedrijf in herstructurering (bedrijf onder toepassing van de wet Renault). Uit andere bronnen zou het enkel gaan over bedrijfssluitingen. Dit wordt nog verder gecheckt.

     

    Gedeeltelijke stroomuitval op vrijdag 27 oktober

    We hebben gevraagd welke invloed uitgaat van de stroompanne vorige week, toen een kabel tijdens werken geraakt werd, en er een gedeeltelijke stroomuitval en productievermindering heeft plaatsgevonden. We vragen om dit te neutraliseren naar de AIP toe.

     

    De directie zal dit onderzoeken.

     




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie *
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Foto


    forum
  • 5 postensysteem
  • verkiezingen
  • verkiezingen
  • verslag
  • verandering van acv-metaal naar acv - metea

    Druk op onderstaande knop om te reageren op ons forum, want UW mening is van het grootste belang voor ons


    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Zoeken met Google



    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs