Kort verslag ondernemingsraad van 9 maart 2015
Leeftijdsbewust ondernemen (CAO 104)xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
We hebben als vakbonden voorgesteld om de toegezegde dialoog in verband met leeftijdsbewust ondernemen te voeren vanaf april. We hebben ook gesteld dat dit het best gebeurt met alle werknemersfracties bij elkaar: arbeiders en bedienden, Balen en Overpelt, ACV en ABVV.
De directie zal deze aanpak positief onderzoeken. Voor de directie moeten eerst de meeste zaken in verband met FUWA afgerond zijn.
Productieresultaten januari en februari (probleem hallen)
In januari was er een voorsprong op de productie (ongeveer 620 ton). In februari echter zijn er ernstige problemen geweest in de zinkhallen. Er waren drie golven van productieverlies, eerst ten gevolge van rotte zink, dan door vaste zink, ten slotte door kathoden die door de rotte zink nog stukjes zink op hun oppervlak hadden. Op dit moment draaien de hallen goed, en is de maximumstroom reeds meerdere dagen doorgevoerd.
We hebben gevraagd of er investeringen komen om de problemen in de toekomst te vermijden. Ook hebben we gevraagd wat het bezoek van Marcos Ramos (Zurich) heeft betekend.
De directie antwoordt dat het volgens haar niet de installaties zijn die oorzaak waren van het probleem. Wat Marcos Ramos betreft, hij was niet tevreden met de problemen, maar vond wel het actieplan goed om zulke zaken in de toekomst te vermijden.
Elektriciteitsprijs (trimestriële inlichtingen)
In 2014 viel de elektriciteitsprijs mee (o.a. ook ten gevolge van terugbetaling van heffingen). De prijzen lagen in de verschillende landen redelijk dicht bij elkaar. Dit laatste zou dit en volgend jaar wel wijzigen, met een aantal prijsverschillen ten aanzien van de omliggende landen.
Umicore en verzelfstandiging zinkactiviteiten
De directie heeft geen weet van eventuele interesse van Nyrstar in de zinkactiviteiten van Umicore. Ze schat in dat Nyrstar haar handen reeds vol heeft met de realisatie van haar eigen strategie. Ze kan ook nog niet inschatten of er praktische gevolgen zullen zijn voor de site van Overpelt, waar een deel van Umicores zinkactiviteiten gevestigd zijn.
Overlijdensfonds
We hebben verslag gegeven van het Overlijdensfonds. Het aantal leden daalt ten gevolge van pensionering van bruggepensioneerden. Dit zal nog meerdere jaren blijven duren, omdat er tot 2008/9 herstructureringen geweest zijn met brugpensionering. De toestand van het fonds is echter stevig: er zijn voldoende reserves, en het aantal overlijdens zou normaal evenredig moeten dalen met een dalend aantal leden. Vorig jaar is het aantal leden wel éénmalig gestegen ten gevolge van de opname van Umicore Zolder in het Overlijdensfonds.
Diversiteitsplan
De directie heeft een uiteenzetting gegeven over een bevraging in verband met de focusgroepen en PEP (Passie En Plezier). Uit deze bevraging wordt door een groep van 36 werknemers goed of middelmatig gekeken naar georganiseerde evenementen (zoals BBQ, traktaties,
) en naar zaken zoals coaching en 3D teams.
We hebben gevraagd een samenstelling naar statuut te geven van de ondervraagde werknemers. We hebben ook gesteld dat we vinden dat de directie zaken die te maken hebben met middelen en installaties minimaliseert.
Tijdelijke werkloosheid
De directie kondigt aan dat ze de aanvraag voor tijdelijke werkloosheid in Overpelt verlengt, zonder daarom met concrete plannen dienaangaande te zitten. Volgens haar gaat het om een formaliteit.
Vervanging bruggepensioneerden Overpelt
Vanuit vakbondszijde is de vraag gesteld om alle bruggepensioneerden te vervangen in Overpelt.
De directie verwijst dit punt naar een syndicale delegatie in Overpelt.
|