Kort verslag bijeenkomst SD 06/02/2012
Interims en tijdelijkenxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
We hebben gevraagd om alle structurele plaatsen te voorzien van een vast contract. Voor de rest willen we enkel tijdelijke contracten, tenzij voor de gevallen bepaald door de wet, waar de directie interims kan voorzien. Toch vragen we ook daar maximaal tijdelijken, zeker als het om een langere tewerkstelling gaat.
De directie antwoordt dat ze maximaal gebruik wil maken van flexibiliteit (tijdelijken, interims). Ze zal enkele arbeidsplaatsen van interims onderzoeken i.v.m. een tijdelijk contract. Wij willen dat alle interims (die geen vervangers zijn voor zieken, want hiervoor moet de directie ons geen toelating vragen) een tijdelijk contract krijgen.
Permissiedagen tijdelijken
We hebben gevraagd dat ook tijdelijken permissiedagen kunnen aanvragen. De leiding gaat hiermee niet akkoord.
Aanpassen kilometervergoeding
We hebben gevraagd om steeds het wettelijke maximum toe te passen, zoals het vroeger tientallen jaren het geval was. De directie wil dit overwegen, wanneer op het traject Balen-Overpelt het juiste aantal kilometers geldt, in alle personeelscategorieën.
Portiers
Gedetailleerde uitleg bij het voorstel tot nieuwe globale postenpremie portiers: we hebben gevraagd dat de loondienst een gedetailleerde uitleg geeft. Dit wordt bekeken.
Omschrijving begrip extra reistijd (o.a. fietsgebruik): De leiding is akkoord met onze vraag om de reële (fiets)tijd als reistijd te aanzien.
Beschikbaarheid vervoermiddel (portiers, opleiding, overlegorganen,
)
De directie wil geen voertuig voorzien voor de opgegeven omstandigheden. De wagen van Rudi Vreysen wordt wel beschikbaar gesteld met de nacht en in het weekend. Men zal in de planning maximaal rekening houden met het feit of een portier fietst.
Vakantieplanning 2012 (jobstudenten, tijdelijken)
We hebben gevraagd om in de zomer tijdig jobstudenten en tijdelijken te voorzien. De directie echter wil dat de diensten de vakantie opvangen met de bestaande arbeiders. Ze beweert dat in de berekening van het effectief hiermee rekening zal gehouden worden. We hebben hun berekeningsformule gevraagd, voor we een oordeel vellen.
Berekeningsmethode zesmaandelijks gemiddeld uurloon
Het zesmaandelijks gemiddeld uurloon wordt berekend op de zes kalendermaanden voor de maand waarop het betrekking heeft. Onvolledige maanden worden niet eruit gehaald.
Storing (bijvoorbeeld terugkomst op 8u,
)
We hebben gevraagd om bij de storingsregeling een ongewilde onvolledige post toch gelijk te stellen aan een volledige werkpost, waardoor een volledige storingsvergoeding betaald wordt (bijvoorbeeld bij een oproep s morgens ter vervanging van een onverwachte zieke). De directie neemt deze vraag in overweging.
Vraag degressieve storingsvergoeding
De directie gaat niet in op onze vraag om de storingspremie toe te kennen met een oplopend bedrag, afhankelijk van het tijdstip van de mededeling (vanaf één week).
Spreiding verlof, niet akkoord met richtlijn.
We hebben herhaald dat de richtlijn slechts een éénzijdige richtlijn is. Ze is dus noch een afspraak, noch een regel.
UAP bijeenkomst plannen
Deze wordt gepland op 21 februari.
Normenpremie afwerken
- De betaling van eind januari is gebeurd volgens percentages die nog geen rekening houden met de eerste peller en de reserve-eerste peller.
- De regeling wordt verder afgewerkt wanneer de gegevens over de stielmannen van de hallen binnen zijn.
Harmonisatie
Fiches updaten: de loondienst zal ons een aangepaste versie bezorgen.
CAO harmonisatie: de directie zal een nieuwe ontwerptekst maken, inbegrepen bijlagen met de fiches, de ondertekende slides, de regeling normenpremie & UAP, en een aparte CAO maaltijdcheques .
Centrale
Gebrek aan leiding: de directie zal onze vraag onderzoeken. Er wordt een bijeenkomst gevraagd met de dienstleiding erbij.
Berekening effectief: de personeelsdienst zal onze vraag bekijken. Ze wil de bruggepensioneerde arbeiders van de centrale navragen of ze op interim-basis willen komen werken. Wij hebben gevraagd om een extra arbeider aan te werven.
Eénduidige procedure ter bepaling overuren en storingspremie: we hebben ons voorstel gedaan van maandelijkse planning met kopie naar de loondienst. De personeelsdienst kan zich hier in vinden.
Storing drie uren: de bestaande regels gelden voor iedereen, ook voor de centrale.
Logerij: beschikbaarheid arbeider bij ziekte
We hebben gesteld dat beschikbaarheid enkel kan mits een compensatie, zonder daarom te zeggen dat we akkoord kunnen gaan. De directie antwoordt dat na een gesprek met de leiding van de logerij, het niet de bedoeling is om iemand te verplichten beschikbaar te zijn. Wel is het de bedoeling om bij ziekte de arbeider die het laatst verlof heeft aangevraagd, eerst te bellen, waarna pas andere arbeiders opgebeld zullen worden.
|