Foto
Foto
acv nyrstar balen
Welkom op onze blog !!!!
Inhoud blog
  • KORT VERSLAG OR SEPTEMBER
  • KORT VERSLAG SD SEPTEMBER
  • KORT VERSLAG CPBW SEPTEMBER
  • KORT VERSLAG OR AUGUSTUS
  • KORT VERSLAG SYNDICALE DELEGATIE AUGUSTUS
    nuttige links
  • bruto naar netto loon
  • belasting berekenen
  • klein verlet
  • sociale wetgeving
  • krantenkoppen
  • weersverwachting
  • Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nyrstar Balen

    18-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.voorstel harmonisatie ( directie)

    Loonharmonisatie

     

    Op dinsdag 17/11/09 hebben we een eerste bijeenkomst gehad met de directie over hun voorstel tot loonharmonisatie.

     

    Dit is slechts een voorstel, dat nog onderhandeld moet worden met de vakbonden.

     

    De leiding zal dat voorstel komen toelichten op infosessies op vrijdag 20 en maandag 23 november. Deze infosessies zijn buiten de uren, op vrijwillige basis, en betaald als gewone (platte) uren, zonder overloon. We hebben gevraagd om het als overuren te betalen, maar daar wil de leiding niet op ingaan.

     

    Wij hebben gesteld dat wij personeelsvergaderingen willen houden, van zo gauw we alle info gekregen hebben. De eerste vergadering heeft namelijk nog niet alle info gegeven (zie hieronder punt 7). Bovendien moet de gegeven info nog serieus uitgediept worden: we hebben nog geen detailberekening van de vergelijking tussen het huidige inkomen van arbeiders, en het door de directie voorgestelde nieuwe inkomen.

     

    Om die redenen is het voor ons nog te vroeg om personeelsvergaderingen te houden, want we weten zelf nog een hoop zaken niet.

     

    We hebben ook gesteld dat het uiteindelijke voorstel of ontwerp, aan de arbeiders ter stemming zal voorgelegd worden. De directie heeft daar geen negatieve reactie op gegeven.

     

    Enkele krachtlijnen van het directievoorstel

     

    Arbeidsduur (voorstel van de directie).

    Onbetaalde schafttijd en 9 betaalde arbeidsduurverminderingsdagen (Q dagen).

     

    Arbeidsroosters (voorstel van de directie).

    - Er zijn roosters die van maandag tot vrijdag lopen (dagploeg, het tweeploegensysteem en het drieploegensysteem

    - Het continusysteem:  4 ploegensysteem en depannage.

    - Voor de ploegensystemen wil men de begin- en eindtijden veranderen: de drie dagposten zien er dan als volgt uit: 7u30-15u30; 15u30 tot 23u30 en 23u30 tot 7u30.

     

    Afwezigheden (voorstel van de directie).

    Er komt een twaalfde feestdag, namelijk 26/12. De permissiedagen worden vervangen door eindejaarspremiedagen (9). Het klein verlet wordt uitgebreid.

     

    Uurloon en uurloonpremies (voorstel van de directie).

    Er zullen hogere basislonen komen van loongroep 5 tot loongroep 20. Fabricatie/rendementspremie en forfaitaire index zijn erin vervat.

    De ploegenpremies worden vast per ploegenregime. Daar zijn zaterdag en zondagpremies inbegrepen.

    De betaalde schaft wordt ingerekend in de ploegenpremies.

    De anciënniteitspremies worden aangepast omdat de uurlonen hoger zijn.

    De normenpremie wordt afgeschaft, maar men wil een compensatieregeling treffen.

     

    Jaarpremies (voorstel van de directie).

    Eindejaarspremie: de berekening van de eindejaarspremie blijft zoals vroeger. Daarbovenop komt een bijkomende anciënniteitgebonden gedeelte. De budgetpremie wordt opgenomen in allerlei “nieuwe” loonelementen, waaronder de verhoogde eindejaarspremietoeslag.

     

    Sociale voordelen (voorstel van de directie).

    De maaltijdchecques stijgen naar 6 € en de bijdragen voor het pensioenfonds worden aangepast.

     

    Allerlei prestatiepremies en vergoedingen.

    We hebben over een hele groep zaken nog geen voorstellen gekregen van de directie.

     

    Betaling voorschot (voorstel van de directie).

    De directie wil voor iedereen 750 € als voorschot betalen, behalve bij bepaalde afwezigheden.

     

    Wat als er inkomensverlies is (voorstel van de directie)?

    De directie voorziet bepaalde compensaties voor de huidige medewerkers wanneer er inkomensverlies is.

    18-11-2009 om 13:55 geschreven door Het Acv Team  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    » Reageer (0)
    16-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Doe mee en red het klimaat !!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Loop storm voor het klimaat", samen met uw vrienden en familie.

    Zaterdag 5 december 2009 om 14u, Luxemburgplein, Brussel. (Metro Troon of Luxemburgstation)

    Tips:

    * Kom met het openbaar vervoer, met de fiets, te voet, op skates, met de step…

    * Klimaatbiljet van NMBS: 8,00 EUR heen-en-terug vanuit elk Belgisch station. Infos: www.nmbs.be

    http://www.klimaatcoalitie.be/?lang=nl

    16-11-2009 om 13:21 geschreven door Het Acv Team  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    » Reageer (0)
    13-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.pamflet respect

    ACV                            ABVV

     

    Respect voor bestaande regels.

     

    Vandaag hebben we de hele voormiddag besprekingen gehad (waardoor we niet naar de schaftzalen zijn kunnen komen om uitleg daarover te geven).

     

    Aanleiding hiervoor zijn een reeks regels die éénzijdig door de directie of dienstleidingen dreigden gewijzigd te worden.

     

    Waarover gaat het?

    -         De leiding van de logerij probeerde éénzijdig een “blokkensysteem” in te voeren in elk van de vier ploegen. Na een langdurig protest tijdens onderhandelingen werd dit dan toch weer afgevoerd.

    -         Dezelfde leiding wil nu een gegevensbestand bijhouden van de arbeiders, wanneer ze hun telefoon niet opnemen als ze thuis worden opgebeld. De personeelsdirectie gaat nu hierover contact opnemen met de dienstleiding.

    -         De leiding van de onderhoud neemt eigengereid en éénzijdig initiatieven om het schaften zo goed als onmogelijk te maken: ze wilde de inloop- en uitlooptijd als onbetaalde schafttijd aanzien. Dit wordt weer ingetrokken.

    -         Dezelfde leiding vertikt het tot nu toe met de arbeiders van de depannage te praten over een aangepaste organisatie. Ook dat hebben we aangekaart, en de personeelsdirectie zal dat bespreken met de leiding van de dienst.

    -         Vanuit de directie wilde men de (warme) maaltijden definitief afschaffen voor de ochtend- en namiddagpost. Na veel moeite is men hierop teruggekomen.

     

    De directie heeft toegezegd dat wijzigingen eerst met de SD en personeelsdienst besproken moeten worden. Zij vindt dat kleine wijzigingen wel moeten kunnen…

    Ondertussen roepen we iedereen op zich te houden aan de bestaande (de vroegere) regels! Informeer ons wanneer de leiding probeert éénzijdig regels te veranderen, klein of groot. Alleen overlegde regels kunnen wijzigen, zoals toegezegd door de directie zelf.

    13-11-2009 om 14:31 geschreven door Het Acv Team  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (7 Stemmen)
    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eco cheques
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De eco cheques zijn af te halen bij de portiers !!!


    13-11-2009 om 14:28 geschreven door Het Acv Team  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    » Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welkom !!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Welkom op de webstek van het acv nyrstar !!!

    13-11-2009 om 07:45 geschreven door Het Acv Team  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (5 Stemmen)
    » Reageer (0)


    Foto


    forum
  • 5 postensysteem
  • verkiezingen
  • verkiezingen
  • verslag
  • verandering van acv-metaal naar acv - metea

    Druk op onderstaande knop om te reageren op ons forum, want UW mening is van het grootste belang voor ons


    E-mail ons

    Druk op onderstaande knop om ons te e-mailen.


    Zoeken met Google



    Blog als favoriet !



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Bloggen.be, eenvoudig, gratis en snel jouw eigen blog!