DIT ARTIKEL VERSCHEEN OP DE SITE "HET NIEUWSBLAD" REGIO ZELZATE
SK Wachtebeke wint eerste periodetitel in vierde provinciale Axml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Dorpsgenoot Jan De Beule staat aan het sportieve roer
Zelzate - SK Wachtebeke heeft met 27 op 27 nu reeds zekerheid over de eerste periodetitel in vierde provinciale A van het provinciaal voetbal, achtervolger Maria-Aalter heeft reeds vijf punten achterstand, het derde geklasseerde Belzele al acht. Met nog één wedstrijd te gaan in deze eerste periode kan geen van beide hen nog bijbenen. Maar waarom komt SK Wachtebeke op de site van Zelzate? Niemand minder dan Jan De Beule heeft daar de sportieve leiding in handen en niet minder dan twintig (!) spelers die een actief verleden hebben bij ofwel KSLV of KFC Zelzate ofwel van Zelzate afkomstig zijn komen al dan niet in aanmerking voor de eerste ploeg. Wij gingen eens naar de Melkerijstraat in Wachtebeke en hadden er een goed gesprek met Jan De Beule.
Jan, eerst en vooral proficiat met jullie periodetitel. Wat is jullie wapen, ik bedoel, welk systeem spelen jullie?
Wat onze geheime wapens zijn is de ideale mix tussen jong en oud, en de vechtlust voor elkaar. Ook de snelheid en techniek die we in huis hebben maakt soms het verschil, met andere woorden, onze compleetheid als groep. Het systeem dat we spelen is een bizar spelsysteem nl. 1-3-2-4 wat goed lukt als iedereen zijn taken doet.
Jullie zijn nu wel torenhoog titelfavoriet. Kan de spelersgroep met die druk om?
Dat we de druk aankunnen hebben we nu wel bewezen denk ik aangezien we de druk om de periodetitel aankonden. Dus voor het verdere verloop van het seizoen heb ik dan ook geen schrik.
Hoe groot is de Zelzaatse inbreng in SK Wachtebeke? Ik heb gezien op jullie site dat er heel wat bekende namen op staan?
De Zelzaatse inbreng is tamelijk groot. Laat ik beginnen met mensen die bij KFC hebben gespeeld: Jeroen Goossens, Karim Abdelli, Jurgen De Cock en ex-trainer Kurt Paquet die toch ook een beetje Zelzatenaar is. Dan heb je de mannen van KSLV met een Koen en Kristof De Vos, Nick Neyt, Gunther Boudry, Ilya Stenbock, Jonas Wielandt, Frederick Van Gelderen, Carlo Van den bunder, Tim Van Herreweghe, Renzo Ceccaroli, Thomas Heynze, Michael Giotto, Laurens De Muynck, Wesley Ramon, Dimitri Raes en Jeroen Claeys en waarschijnlijk heb ik er wel enkele vergeten. Je ziet, een heel grote inbreng dus.
Zelf speelde je jaren bij KSLV en KFC Zelzate. Wat vind jij van KVV?
Laat ons eerst zeggen dat ik hun een promotie naar eerste zeker toewens. Ik denk inderdaad ook dat ze er de kwaliteiten voor hebben anders ga je na negen wedstrijden niet aan de kop staan in tweede. Natuurlijk, in voetbal moet je ook de nodige dosis geluk hebben met kwetsuren en schorsingen. Van de spelersgroep zelf ken nog wel enkele spelers daar ik nog met sommige heb samengespeeld'.
Ga je ooit aan de slag bij KVV?
'Of ik ooit aan de slag ga bij KVV dat hangt van veel zaken af zoals, gaat Xavi, mijn zoon, voetballen? Zo ja zal dat zeker bij KVV zijn, maar of ik mij daar mee ga bezighouden dat denk ik niet want ik denk niet dat ik daarvoor geschikt ben, al weet je maar nooit.
Tot slot Jan, Wanneer hoop de je de titel met Wachtebeke te kunnen vieren?
'We hopen dat we met SK Wachtebeke inderdaad de titel kunnen behalen want dat zou fantastisch zijn. Wanneer maakt me niets uit, als we hem maar halen.
Bedankt Jan, en als er een titelviering is, zullen we zeker nog eens afkomen voor een nieuw interview.
Koen Van Waesberghe
|