Architectenbureau Houtmeyers Geert bvba met kantoor te Lummen is een
architectenkantoor met 6 medewerkers waarvan 5 architecten en één
administratief bediende. Door de diverse ervaringen en specialisatie van
de architecten werkzaam in het kantoor kunnen zij uiteenlopende
projecten in de diverse sectoren van de bouw aan. Zij hebben zowel nieuwbouw, energiezuinige huizen als appartementen en andere projecten.
Dit huis in Neerpelt is een nieuwbouw en is gebouwd op een oudere verkaveling. De materialen die gebruikt worden voor de buitenzijde, de grijze steen voor de gelijkvloer en de lichtere ecru voor de bovenverdieping, zijn perfect in harmonie met elkaar. Naast het huis is er een in staal opgetrokken open carport die plaats bied voor twee auto's. Binnen in het huis is er optimaal gebruik gemaakt van glas zodat er zoveel mogelijk natuurlijk zonlicht de kamers kan verlichten. Overdag, als extra pluspunt, energie worden bespaart aan de verlichting. Aan de voorzijde wordt er gebruik gemaakt van mat glas, zodat de privacy gegarandeerd wordt. Aan de achterzijde is het zo open mogelijk om een maximaal zicht te creëren op het terras en de tuin achter het huis. Binnen in huis is er maximale plaatsbenutting, zo is er zelfs een opbergruimte onder de trap. De kleuren binnenshuis zijn verdeelt tussen licht ecru en een iets donkerdere grijs-bruine tint. Deze kleuren geven, zeker in de woonkamer, een zeer rustige en gezellige sfeer.
Het huis is zeker de moeite om te gaan bekijken indien u een ruime woning zoekt. Als extra pluspunt is de prijs-kwaliteit verhouding ook zeer voordelig.
In Kapellen bos zal je een villa vinden die je meteen aan de animatiefilm Aladdin zal doen denken. Het is vooral de buitenkant van het huis die in Spaanse style is ontworpen.
Vernieuwende, verrassende en mooie ideën voor huizen
Van architecten bureau van Barchi van architectengroep BVBA.
strobalenbouw
Het perceel waarop deze strobalen woning gebouwd werd ligt in de natuur op een helling. Dit is typische hellingbouw, maar het is een zeer mooi huis. Het is zeer open en een zeer modern huis.Het is zeer milieu vriendelijk en het functioneert op een laag energie verbruik. De funderingen en vloerplaat bestaan uit gewapend beton tot op
vaste grond. Ter bescherming van de gevelbepleistering is een bakstenen
sokkel tot maaiveldhoogte voorzien. De houten draagstructuur bestaat uit
gelijmde kolommen en liggers. Waardoor het een zeer warm effect geeft. Op het volume ligt een deels plat, deels hellend dak, waarbij
ruime dakoversteken, de regen van het pleisterwerk weghouden en fungeren
als zonneluifel in de zomer. Dit is zeer practisch. De isolatie van de buitenwanden, de vloer en het dak bestaat uit
geperste strobalen. De strobalen wanden zijn aan de buitenzijde
afgewerkt met een kalkpleisterlaag. De leembepleistering langs de
binnenzijde van de strobalenwanden reguleert de vochtigheidsgraad in de
woning voor een gezond binnenklimaat. Deze wanden zorgen voor een hogere temperatuur in de winter en een lagere temperatuur in de zomer.
Ik zou zelf zo een huis kopen want het is misschien een beetje duurder dan een gewoon huis, maar uiteindelijk haal je er veel winst uit omdat je zeer lage energie kosten gaat hebben. Dit huis staat in mijn gemeente en dus heb ik het huis al een paar keer gezien, ik ben er nog nooit binnen geweest maar mijn oma wel en ze zei dat het een "ferm" huis was. Ze zei ook dat ze nooit zelf zo een huis zou kopen omdat het te open is, er zijn mensen die daar niet zo veel van houden maar ik vind dit veel beter als een gesloten huis met veel maar kleine kamers. Maar het enige nadeel aan dit huis is de afwerking van de tuin. Ik vind dat een huis niet alleen van binnen er goed moet uit zien maar ook van buiten.
Dit
huis is van het architectenbureau Houtmeyers te Lummen.
Architectenbureau Houtmeyers Geert bvba met kantoor te Lummen is een
architectenkantoor met 6 medewerkers waarvan 5 architecten en één
administratief bediende. Door de diverse ervaringen en specialisatie van
de architecten werkzaam in het kantoor kunnen wij uiteenlopende
projecten in de diverse sectoren van de bouw aan. De continue
bijscholing van de medewerkers zowel op bouwtechnisch als administratief
vlak zorgt ervoor dat wij op de hoogte zijn van de laatste evoluties
binnen het bouwgebeuren. Door de projectgerichte aanpak binnen het
kantoor zal er telkens een team samengesteld worden om een project van
eender welke omvang tot een goed einde te brengen. Dit projectteam wordt
nog versterkt door onze vaste externe partners die in de verschillende
fasen van het project mee ingeschakeld worden.
Dit ontwerp bestaat uit twee bouwlagen met een plat dak
om enerzijds een moderne vormgeving te bekomen en anderzijds om de
impact van het bouwvolume te beperken. We hebben ook getracht om het
grondoppervlak, dat de woning in beslag neemt, zo compact mogelijk te
houden. Alle functies, zowel het woongedeelte als de bergruimtes en
garages zijn samengevoegd tot één geheel. De carport met tuinberging is
ingeplant aan de linkervoorzijde van de woning. Zodoende is er geen
extra ruimte van de achtertuin opgeofferd voor het plaatsen van
dergelijke bergruimtes of overdekte autostaanplaatsen. De woning is
opgevat als een energiezuinige woning.
Persoonlijk
vindt ik dit een zeer mooi modern huis. er is genoeg plaats buiten voor
nog wat bij te bouwen, zoals bv. een zwembad, en ook het interieur ziet
er goed uit.
Hoewel het architectenbureau meerdere huizen heeft en bouwt, is dit toch het enigste huis dat mij een beetje aansprak. Als ik deze vergelijk met het prachtige huis in Zonhoven weet ik toch meteen wat te kiezen
"Mooi maar toch functioneel, open naar de tuin maar gesloten naar de
straat" dat was de vraag, het uitgestrekte dennenbos het kader. Een open
huis, heel ruim en luchtig, met echte LEEF- ruimtes en veel en grote
glaspartijen: licht waar jet nodig hebt maar mèt schaduw op de juiste
momenten... dat werd het antwoord.
Het huis is eenvoudig maar krachtig van vorm. De materialen zijn
blijvend duurzaam en warm. Het geheel straalt een ogenschijnlijke
eenvoud uit en sprèèkt door het doordachte materiaalgebruik en een
doorgedreven detaillering.
De woning is tot stand gekomen door een fijne, nauwe samenwerking van bouwheer, architect en aannemer, van begin tot einde.
De gehele inrichting is ontworpen en gecoördineerd door Signatuur.
Dit
huis is prachtig gelegen in groen en ziet er zeer modern uit. Ik
prefereer dit huis omdat hier veel meer groen aanwezig is. Ook is er al
een zwembad en een grote tuin. Ik vind dit huis veel beter omdat er meer
rekening is gehouden met het groen er in te houden. Dit huis ziet er
'af' uit terwijl het andere eruitziet alsof het er echt pas staat en nog
niets mee gebeurt is. Het huis van Zonhoven staat veel natuurlijker.
Laatste opdracht: Beschrijf een particuliere woning van een architectenbureau in jouw buurt. Je bijdrage bevat minstens drie foto's, een titel die je mening weergeeft, een driedeling (inl - midden - slot) en telt een 400-tal woorden.
bij nummer 12 vind men de Koninklijke Sint-Hubertusgalerijen.
De galerijen zijn samen 230 meter lang, 8 meter hoog en bieden plaats
aan een aantal gespecialiseerde luxewinkels, cafés en eetgelegenheden.
In 1837 werden deze ontworpen door de jonge architect Jean-Pierre Cluysenaar. In 1846 werden ze gebouwd. Op 1 maart 1896 vond hier in een zaal van de krant "La Chronique" de eerste filmvoorstelling in België plaats, door de gebroeders Lumière.
Dit gebouw is gemaakt in de Italiaanse cinquecento stijl. Net zoals het raadhuis van Oudenaarde.
foto's via google streetview:
De
ligging vind ik persoonlijk zeer goed. Aan beide uitgangen vind men
gezellige terrasjes. Met hier en daar een park. Je vind niet zover ervan
toch nog wel de minder leuke straatjes, maar rondom het gebouw is het
een gezellige omgeving.
In 1047 werdt het Sinte-Goedelekapittel door Lambert II van Leuven gesticht. De Kathedraal van Sint-Michiel en Sint-Goedele is het belangrijkste kerkgebouw in het oude centrum van Brussel. De bouw van de kathedraal werd in het begin van de 13de eeuw aangevat onder de leiding van Hendrik I, hertog van Brabant. 1959 trad prins Albert en prinses Paola hier in het huwelijk.
De kathedraal werd gebouwd met gobertangesteen uit de steengroeven van Dilbeek. De gewelfhoogte van het schip is 26,5 meter, en de toren is 64 meter hoog. De kathedraal is opgetrokken in de gothische stijl, maar later is deze stijl door restauratisch een beetje weggevallen, hoewel er wel nog suiselijke kenmerken in zitten. Een ander mooi voorbeeld van gotische kunst is de kathedraal Amiens (zie afb. 1) in het Franse Picardie.
De ligging van de kathedraal is midden in Brussel, heel dicht bij het station Brussel centraal. De kathedraal is dus gemakkelijk te berijken. De omliggende gebouwen nemen wel wat van de charme weg, doordat ze vrij modern zijn. Toch heeft deze kathedraal iets speciaal waardoor dit magnifieke bolwerk ten alle tijde zijn charme zal behouden.
(afb. 1: De kathedraal van Amiens in het Franse Picardie) (Sint-Michiels en Sint-Goedelekathedraal in Brussel)
(Binnen in de Sint-Michiels en Sint-Goedelekathedraal in Brussel)
Het Glazen huis in Lommel is geopend is 2007. Het is het ontmoetings- en
tentoonstellingspunt voor alle glaskunstenaars van Vlaanderen. Dit
museum is helemaal gemaakt van glas en staal, en centraal in het museum
vindt u een 9 meter hoge kegel eveneens vervaardigd uit glas. De kegel
van glas en staal ontworpen door de gevierde architect Philippe Samyn
en Partners is een opvallend stuk architectuur. Het gebouw vormt een
krachtige symbool voor de glasstad en is tevens een sterk signaal naar
de wereld. Vooral 's avonds wanneer de kegel verlicht wordt door
honderden led-lichtjes is het uitzicht ervan adembenemend. Het gloednieuwe Vlaamse Centrum voor Hedendaagse Glaskunst biedt
Vlaanderen de mogelijkheid om zijn glascultuur mondiaal uit te dragen.
Op het marktplein van Beveren staat de prestigieuze Sint- Martinuskerk in haar volle glorie. De kerk die in verschillende bouwperiodes is opgetrokken is gerestaureerd. De achthoekige laat- romaans viertoren dateert uit de 11de 12de eeuw, het driebeukige schip uit de 15de en het laatgotische koor uit de 16de eeuw. In
de kerk bevindt zich prachtig houtsnijwerk dat vooral uit de 17de eeuw
afkomstig is, een belangrijk voorbeeld hiervan is een hoogaltaar van
Lucas Faydherbe. Ook te bezichtigen in de kerk zijn twee barokke en twee clasiccistische biechtstoelen. Een waardevolle collectie van liturgisch gewaad, wat onder meer een stuk van de kerkschat is, is daar te bewonderen.