Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
01-04-2016
Vrijdag
Vannacht was geen schitterende nacht in ons hutje. Toen we gingen slapen zag ik een salamander in het hutje, en er waren nog motten en muggen. Om 6u hadden we een ochtendwandeling met een gids, dus ik heb niet veel kunnen slapen. De wandeling was leuk, maar grote dieren hebben we niet gezien (alleen èèn giraf die verstoppertje wilde spelen met ons ). Nadien zijn we gaan ontbijten : nog nooit meegemaakt, maar er waren frietjes bij het ontbijt. Joepie! Dan zijn we weer vertrokken, terug naar zuid-Afrika. Weer 2 stempels erbij op mijn paspoort. Nu zijn we in een beetje sjieker hotel terechtgekomen met zwembad. We zijn even gaan zwemmen, en dan vertrokken voor een boottocht om hippo's en krokodillen te zien. Dat was plezant. nu ga ik slapen want ik ben doodmoe, maar morgen mag ik voor de eerste keer deze reis wat uitslapen.
Heeeeeeeey dinsdag was het onze laatste dag in het kruger park. We hebben wat binnenwegen genomen of zo in de hoop van nog meer dieren te spotten ( leeuw of een cheeta's ). Dit is jammer genoeg niet gelukt ( we zijn die impalas beu!). Maar juist voor we het park uitreden was onze wens ( Een cheetah zien in zuid Afrika ) in vervulling gegaan : twee jonge cheeta's lagen te rusten terwijl een paar inpalas 100meter van hen afliepen zaten te grazen. Dan zijn we naar ons nieuwe hotel gereden waar ik onder de indruk was van het plafon en mijn hemelbed. De kakkerlak op de kamer was niet echt mijn ding ( ben je voor deze beesten kan je dit zinnetje best overslaan) We hebben hem doodgespoten😱. Voor de rest hadden we hier een toffe dag ( ondanks de 35° die ons wat uitputten).
WOENSDAG
vandaag wouden we wat vroeger opstaan om de zonsopgang te zien (die er niet was). Maar ook voor de dieren die we konden zien zijn we vroeg opgestaan. Voor Rudi, Ilse en Bart is dit gelukt de kinderen zijn blijven slapen 😴😴😴. Deze dag hebben we de hele dag in de auto gezeten om naar onze volgende bestemming te gaan. Toen we aankwamen in het hotel was het al donker. Ik en Lotte vonden dat het er uitzag als een verlaten huis van een crimineel👻👻. Maar we war en iets vergeten : de sleutels zijn we vergeten op te pikken. Toen we dan uiteindelijk toch zijn binnen geraakt vonden we het Cooler dan we dachten. Dus toch genoten van het verlaten crimineelhuis 😜.
DONDERDAG Vannacht hebben we goed geslapen in het warme maar mooie crimineelbed. Ons ontbijt was deze keer heel anders. Ik en Ilse hebben samen een ontbijtje gemaakt : pasta in tomatensaus en chocoladefondue (omdat we niks anders hadden). S'ochtends hebben Ilse en Bart beweerd dat ze het gebrul hebben gehoord van een leeuw ? Is het waar?. Na het ontbijt heb ik buiten gedoucht heerlijk. Daarna zijn we vertrokken naar swaziland. daar hebben we in hutjes geslapen. Zie foto.
Hopelijk is het in belgie ook goed. Dat kun je me laten weten via een reactie.
Hallo allemaal, maandag zijn we begonnen met een lekker ontbijtje. Daarna zijn we vertrokken op ontdekking en zijn we door het prachtige krugerpark gereden met onze gehuurde auto's. Daar waren we onder de indruk van alle dieren die we hebben gezien. Daarna zijn we op avondsafari gegaan in een grote jeep. Alles samen hebben we volgende dieren gezien : olifanten en buffels, giraffen , impala's, zebra's, 2 grote uilen, en dat was het. De safari was prachtig bij de zonsondergang en iedereen was ervan onder de indruk.
dinsdag zijn we door het krugerpark naar onze volgende bestemming gereden. Hier hebben we een neushoorn gezien, een paar nijlpaarden, een grote visarend, een coole kudde olifanten die in het water aan het spelen waren met elkaar, giraffen, een slang, wrattenzwijnen, apen, en nog iets maar ik weet niet meer wat. Vanavond ga ik slapen in een hemelbed in een. Hutje aan het meer.
Vandaag zijn we aangekomen in Phalaborwa. Eerst met een groot vliegtuig, nadien met een klein vliegtuigje dat we voor ons 6 alleen hadden. Papa vond het eng, maar ik vond het net een attractie. Omdat we vannacht in het vliegtuig weinig geslapen hadden, hebben we het voor de rest rustig aan gedaan vandaag. Seffens vroeg slapen en morgen gaan we naar het Kruger park op safari. Hopelijk gaan we de big 5 zien (buffel, luipaard, leeuw, olifant en neushoorn). Slaap wel, Emma
Heeeeeeeeey beste volgers Ik wil jullie eerst en vooral bedanken dat Jullie ons willen volgen door heel onze reis naar Zuid Afrika. In deze blog zal je mee kunnen genieten van onze avonturen door heel onze reis. Koetjes Euh groetjes Emma
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!