Inhoud blog
  • aarding
  • elektriciteit
  • fossiele brandstoffen
  • batterijen
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    techniek

    31-01-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.aarding
    WAT IS AARDING?

    Aarding is het geleidend ("galvanisch") verbinden van een object met aarde. De aarde kan als een geleider van praktisch onbeperkte capaciteit worden gezien. Het resultaat van aarding is dat het geaarde object daardoor een spanning krijgt van nul volt: de elektrische aarde.

    Voor een goed begrip van aarding dient men te begrijpen wat in de elektriciteitsleer onder aarde wordt verstaan. Daarnaast dient men het doel van de aarding voor ogen te hebben; gaat het om:

    1. het voorkomen van statische elektriciteit
    2. het afvoeren van de bliksem
    3. een chassis of de geleidende behuizing van een elektrisch apparaat.



    Voorkomen van statische elektriciteit

    Voor het voorkomen van statische elektriciteit dient bijvoorbeeld de mens geaard te zijn. Dit is onder andere noodzakelijk bij het verwisselen van spanningsgevoelige geheugenchips bij computers of het solderen van bepaalde elektronische componenten. Meestal is men er zich niet van bewust dat het menselijk lichaam zeer hoge spanningen kan hebben in droge (isolerende) lucht op een isolerende ondergrond. Men kan zich opladen door schuifelen over de grond. Die statische elektriciteit merkt men soms pas bij de ontlading, als men bijvoorbeeld een ander de hand geeft en er een felle, pijnlijke vonk overspringt. Ook een auto kan vanwege de wrijving met de lucht een hoge spanning verkrijgen net als een elektriseermachine. Met een "aardende" geleidende strip die over de grond sleept kan men dit tegengaan. Het gaat bij deze aarding om kleine stromen en hoge spanningen. De aardingsdraad mag daarom dun en hoogohmig zijn.


    aarding in belgie en nederland

    Tot de zomer van 1997 was het toegestaan om geen aarding in droge ruimtes te plaatsen. Sindsdien moeten nieuw aangelegde installaties geaard zijn. Dit geldt ook voor significante uitbreiding van installaties voor 1997. Ruimtes met geaarde en ongeaarde stopcontacten zijn niet toegestaan.


    Er zijn 4 verschillende manieren waarop een installatie geaard kan zijn:
     

    •       Met een aardelektrode
    •       Aarding op de waterleiding
    •       Aarding via het elektriciteitsnet van het energiebedrijf
    •       Collectief aardnet rondom meerdere woningen



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 27/01-02/02 2020
  • 13/01-19/01 2020
  • 28/10-03/11 2019
  • 30/09-06/10 2019

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs