Terug in Saigon na een comfortabele rit deze keer. We bezoeken achtereenvolgens de Jade Emperor pagode (Taoist), het Reunification palace (vroegere presidentieel paleis waar dramatische geschiedenis werd geschreven) en een hindoetempel alvorens terug te keren naar de backpackersbuurt waar we onze laatste nacht doorbrengen (in een wel beter hotel dan vorige keer). Morgen nog naar de markt en 's avonds naar de vlieghaven. Zondag aankomst in het...koude Belgiƫ. Bedankt voor het volgen van onze blog en tot spoedig weerziens!
Terug met gehuurde auto overzetten en naar Sa Dec. Hier staat het huis van Huynh Thuy waar de Franse schrijfster Marguerite Duras als 15jarige een verhouding mee had vereeuwigd in haar boek L'Amant en in de jaren 90 verfilmd. Sa Dec is ook bekend voor zijn bloemenfestival en met onze chauffeur gaan we naar de bloemenmarkt. Terug in Cao Lanh naar het Martelarenmonument en in de namiddag naar het "lovers"parkje vlak voor ons hotel. Morgen naar Saigon!
Cao Lanh is de geboortestad van Ho Chi Minh's vader. Ondertussen zie je hier overal gele bloemen opduiken : het Tetfestival (Vietnamees Nieuwjaar-2 weken verlof) komt dichterbij. De laatste foto is genomen vanuit ons kamer in een "chiquer" hotel deze keer.
Avontuurlijke dag met de moto. Eerst naar de Tuc Ducheuvel waar tijdens de Vietnamoorlog hevig gevochten is (en wij fameus moesten klauteren. Dan naar Ba Chuc waar de Rode Khmers van Pol Pot in 1978 een massamoord pleegden (3157 doden) en de aanleiding voor Vietnam om Cambodia binnen te vallen. En dan dwars door de prachtige natuur naar de Samberg met de gebruikelijke poppenkastpagodes.
Aangekomen in Chau Doc, terug een drukke stad aan de Mekongdelta. Na de Chinese Chau Phu tempel met de ferry eventjes oversteken naar Chau Giang een moslimdorp met de Mubarakmoskee.
In Mui Nai kan je zien hoe de Vietnamezen zelf een strandvakantie doorbrengen. Alles in de schaduw, veel picknicken en verschrikkelijke muziek vlakbij.
Ha Tien, de stad werd in 1708 gesticht door Mac Cuu een Chinese inwijkeling wiens graf en dat van zijn tweede vrouw we bezochten. Het is hier heel rustig en vanuit ons hotelletje hebben we een prachtig zicht op de To Chaurivier.
Een uitstap naar het zuiden van het eiland. Achtereenvolgens een parelkwekerij, een wijndistillerie van een soort myrtillen, een peperplantage, een "fishsauce"factory (niet te eten), een vissersdorp met onnoemelijk veel vlottende restaurants, de Ho Quoc pagoda, Coconut prison (tijdens de Vietnamoorlog nog gebruikt) en tenslotte het hagelwitte Sao beachstrand.