Ik ben roland desmet, en gebruik soms ook wel de schuilnaam rodeden - smetje.
Ik ben een man en woon in dentergem (belgië) en mijn beroep is niet belangrijk.
Ik ben geboren op 01/01/1905 en ben nu dus 119 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: wielrennen-fotografie en vele andere.
Rumbeke : Piste Defraeye -Sercu : amper 26 renners in de verschillende reeksen aspiranten-nieuwelingen- juniores, heel spijtig voor de inrichters zo weinig respons.........
de wielerbondafgevaardigden , Noël was nog bezig in de catacomben
ook van de partij, ex-renner , ploegleider Sammy Vercruysse met zoon-aspirant 13j , Tjorven
enkele druppels dreigden de organisatie te verstoren, zoals in het verleden al dikwijls het geval was in deze open piste
Giel Barbry in volle aktie, tijdrijden
Olympisch kampioen Patrick Sercu, naar wie deze piste genoemd werd, kwam de organisator Kris Hanne moed inspreken......
de verschillende podia : aspiranten 12 jaar : 1. Ardeel Lennert (ook winnaar op de weg vorige zaterdag in Egem , zie verder) 2.Leyton Soenens 3.Milan Lenaers 4. Thibaud Nuyttens - meisje Malaika Feys
Egem : WBV-afgevaardigden , oudgedienden Blanca , Wim en Pascal Delaere mochten 37 renners de weg opsturen
de start....
eerste ronden met Justin Compernolle en Simon Maes in de voorste gelederen
en Dentergemnaar Laurens Maes met Warre Vangheluwe in het wiel
Gilles Martens op weg naar premiewinst
de zege was voor provinciaal kampioen Warre Vangheluwe die zijn 2 medevluchters versloeg
2e Matthew Vanschoor uit Dendermonde , 3e de plaatselijke Gilles Martens
4e Justin Compernolle 5e Laurens Vandaele - 6.Gilles Vercuysse 7.Florian Tornu (Fr) 8.Emile Eeckhout 9.Ryan Tremerie 10.Laurens Maes
4e seizoenszege voor de Meulebekenaar Warre Vangheluwe, hij kreeg de bloemen van Jana. Egem had vroeger ook enkele profrenners oa. wijlen Raf Vanbruwaene, zijn zoon Andy, op de foto 3e van rechts, donkerblauwe t-shirt, 'n fotoreportage van Raf kunt u bezien op mijn archieffoto's van rond 24/10/2011 op www.bloggen.be/rodeden. Spijtig zijn er enkele foto's verdwenen......
Warre mocht het uitleggen aan speaker Werner Devooght . De 4 zeges => Pk tijdrijden, Pk op de weg, Meulebeke en Egem.
uitslag Egem nieuwelingen klik onderaan op de link *************************************************************** Oostnieuwkerke : 96 elite zc en beloften (foto's daniël) 1. Stijn Minne 2.Gianni Marchand 3. Kevin Neirynck
Egem aspiranten / Greg Vanavermaet Olympisch Kampioen in Rio
Egem Aspiranten : 12 jaar : 21 deelnemers
onder de deelnemers : Yaurick Leenknegt, zoon van Bjorn -organisator van Roeselaarse koersen
winnaar werd favoriet Lennert Ardeel uit Zomergem ,
Tieltenaar Warre Vandenmeerssche werd knap 2e, Leyton Soenens 3e, 4e Mil Morang (Lux), 5e Jasper Dekien 6e Matti Vanspeybroek (zoon van renner Bart) 7e Siebe Blancke 8e Yaurick Leenknegt 9.Milan Lenaers
winnaar Lennert Ardeel, familie van Hans Ardeel, goed gekend in de wielerwereld
hier met de meisjes 12 jaar : 1.Laura Puype uit Knesselare en Malaika Feys uit Pittem
2e rit in Ronde van Namen : Bièvre- Vresse sur Semois (143 km) : fotofinish : 1. Seppe Verschuere (VL Technics) 2.Milan Menten 3. Christophe Noppe 4.Toon Aerts 5.Mathias Vangompel 6.Ylber Sefa 7. Arjen Livyns 8.Julien Mortier 9.Benjamin Declercq 10.Angelo Declercq
Milan Menten (foto) blijft leider in de alg. rangschikking voor Vangompel en Laurens Sweeck Enige wijziging in de klassementen is dat Quinten Hermans de bergtrui overneemt van Sweeck.
*************************************************************************** Woensdag 03/08/2016 : Zillebeke Hill 60 -156 km - 131 elite zc en beloften (foto Joël) 1.Bram Welten (Ned) 2. Emiel Vermeulen 3.Nathan Vanhooydonck 4. Alfadan Dedecker 5.Piotr Havik (Nl) 6.Jonathan Vanbetsbrugge 7. Benjamin Verraes op deze foto met provincieraadslid Gunther Petry, Schepen Dominique Dehaene en Ives Goudeseune
**************************************************** Ronde van Namur/Namen : 1e Rit : Walcourt-Philippeville (152,8 km) : 1.Milan Menten (Lotto Soudal U23) 2.Mathias Vangompel 3.Laurens Sweeck 4.Thimo Willems 5.Abram Stockman 6.Ludovic Robeet 7.Adam Roberge 8.Piet Allegaert 9.Daan Soete 10. Gordon Dewinter leiders : jongere en punten : Milan Menten / berg : Laurens Sweeck / tussenspurten : Jochen Deweer
Memorial George Decraeye in Deerlijk , de paraplu's moesten bovengehaald worden.....
de latere winnaar (nr 49 aan 7 tegen 1)
50 elite zc en beloften aan de start met onze Japanse vriend, ploegleider , ex-Kortrijk Groeningespurter, Ken Hashikawa als fotograaf
en onze Freddy Progamma's was er ook....
ook gespot in de aankomstzone, 2 boegbeelden van KSV Deerlijk, Staf Verschelden en Walter Coucke
halfkoers ontstond er 'n kopgroep van 7 leiders : Oliebos, Vanbetsbrugge, Pieters, Bruyneel, Courtens , McCann en Gardner
Mario Willems en Sam Roels kwamen nog tot op 15" maar konden de leiders niet bijbenen.....
speaker Werner Verschaeve met zijn belletje uit zijn misdienaars periode, luidt de laatste ronde in
'n zeer bedrijvige Olivier Courtens (r) en John Mccann ... probeerden de kopgroep te ontlopen
maar de zege was voor de Amerikaan John Mccann , in zijn wiel Giel Bruyneel....
Giel Bruyneel verzamelt ereplaatsen....
Jonathan Vanbetsbrugge de laatste 14 dagen al tal van overwinningen werd 3e , Laurent Pieters 4e, verder Jordy Oliebos, 6. Dan Gardner 7.Olivier Courtens 8.Mario Willems op 47" 9.Sam Roels 10. Bert Adriaens 11. Pedro Michels
'n uitgeregende Maxim Heytens na de aankomst
podium Deerlijk : 1. John Mccann 2.Giel Bruyneel 3. Jonathan Vanbetsbrugge
Reningelst : 167 juniores aan de start voor de Trofee van Vlaanderen (122 km) (foto's Joël) Winnaar werd Pieter Vande Water vóór Nationaal kampioen Sander Depestel en ploegmaat Lothar Verhulst
de club van Rik Devooght , Avia-Wcup Ct zet zijn triomftocht verder ......
kampioenenpodium : 1. Pieter Vande Water 2.Sander Depestel en 3.Lothar Verhulst
Prachtig podium met het bestuur van wielerclub Bergdal
Vandaag staat in Reningelst de klassieker Internatie voor elite zc en U23 op het programma, start om 13u30 voor 158,6 km ******************************************************************* 145 renners aan de start op de Grote Markt in Deinze
begin van de koers : latere winnaar (nr 84) aan 6 tegen 1 : daarnaast bord op 2 ronden van de finish de 20 leiders
Promotie van het nieuwe Buysse bierke uit Wontergem , Lieven Tack en Dirk Vermeirsch
de zege was voor Outrevenaar Seppe Verschuere voor Ayton Muys en Mario Willems
3e seizoenszege voor Seppe , hier met Burgemeester Jan Vermeulen en speaker Luc Vandaele
de gelukkige winnaar met vader en oma
1. Verschuere Seppe 2. Muys Ayton 3.Willems Mario
de winnaar van de 3-daagse van Deinze : 1. Bram Vanrenterghem 2.Stijn Minne 3. Nico Verhoeven dit podium kreeg 'n pakket Buyssens bier
op kw.be (krant van West-Vlaanderen) (papieren krant laatste week in verlof)
Lichtervelde : geen verkeers- of parkeerproblemen, geen show zoals in Roeselare .....
de gemeente vroeger bekend om zijn accordeons en van oud-kampioen Gilbert Desmet of Gilbert Desmet 1
68 renners aan de start
de latere winnaar (nr 25) aan 30 tegen 1, dus heel wat geld te verdienen
terug sterke wedstrijd van Kenny Constant die zijn 17 medekoplopers probeerde te verschalken ....
ook Lichtervelde blijft niet gespaard van de Pokemonrage......
ook de plaatselijke Jaron Wydooghe toonde zich aan zijn supporters met 'n solo
gespot langs de weg : wielrenster Sara Verhaest, nu rijdend voor 'n Nederlandse ploeg. de sympathieke Sara heeft haar eigen ambachtelijk bier" Kasseike " te proeven oa. in het Roeselaarse wielermuseum
de ijsventer deed goede zaken.......
gekend door de West-Vlaamse wieler - en voetbal liefhebbers , Marc en Christiane
nadat Jaron Wydooghe ingelopen werd ontsnapten de Noor Lars Saugstad, David Geldhof en Miel Pyfferoen
er kwamen nog 'n aantal renners aansluiten en de Noor Lars Saugstad kwam als eerste over de eindmeet , Miel Pyfferoen werd knap 2e, David Geldhof 3e, Stijn Minne 4e , Lichterveldenaar Jaron Wydooghe 5e, Kim Borry 6e, Jari Vandenbussche 7e, Kenny Constant 8e, Dennis Delmotte 9e , Steven Dedeckere 10e
1e seizoenszege voor de 19-jarige eerstejaarsbelofte Lars Saugstad
Jari Vandenbussche 7e
Kenny Constant 8e, Dennis Delmotte 9e , Steven Dedeckere 10e verder Thierry Declercq, Nico Lefever
de winnaar Saugstad samen met de 1e Lichterveldenaar Jaron Wydooghe en winnaar van de 2e daagse , Stijn Minne
JUNIORES Kanegem : Eric Voigt (USA) / Westrozebeke
58 juniores aan de inschrijvingstafel in 'n heerlijk zonnetje..... organisator Fatty, Noël,Michael,Bjorn, Kris, Raoul en Frans
prachtig bloemendorpje met de kathedraal van te lande.....
en Briek Schotte....
de klokkenluider van Kanegem
'n 8 tal renners mochten spurten voor de overwinning. De Amerikaanse gastrenner van KVC Deinze, Eric Voigt toonde zich de snelste , Hannes Heyndrickx werd 2e, 3e Dylan Vercruysse, 4e Jeff Byloos, 5.Michael Steyaert 6.Lennert Demol 7.Mathias Vanoverberghe op 20" 8.Thibau Verhofstadt op 50" , 9e Glenn Dekee en 10e Wouter Verhulst
1e zege in ons land van de Amerikaan Eric Voigt, op de foto met bloemenmeisje Kathleen, organisator Franky Deconinck, speaker Klaas Degruyter, KVC Deinze-ploegleider Vincent Dewilde en vele anderen
Lichtervelde elite zc en beloften / Natour Roeselare
Lichtervelde : 57 renners (foto's daniël)
Steven Caethoven wint voor Michael Jonckheere en Stijn Minne
************************************************* Laatste nieuws Natour Roeselare
dinsdag 26/07 in Roeselare : 7e Natourcriterium Dovy eerste namen bekend : Greg Vanavermaet - Thomas Degendt , Michael Matthews, Rafal Majka, Maciet Bodnar....
de organisatoren zijn heden volop bezig met onderhandelingen met Tourrenners, dus later meer......
79 renners in Dentergem waarvan 'n 9 tal profs. Triestige vaststelling : geen enkele renner van Topsport Vlaanderen (rijden nochtans met Vlaamse centen...) wel renners van Wallonië Bruxelles Groupe Protect........ Aan de inschrijvingstafel : Gorik Gardeyn , bezig aan zijn laatste wedstrijden ......won deze wedstrijd in 2001 en 2007
onder de deelnemers : grote belofte, aalvlugge Nederlander Wouter Wippert
79 renners aan de start in de Markegemsesteenweg
de latere winnaar (nr 47) aan 4 tegen 1 , begin van de wedstrijd
In Dentergem prettig weerzien van 3 vaders van vroegere renners, geboren in 1982 ...... vlnr: Ivan Vanspeybrouck, vader van Kevin, Daniël Tyvaert vader van Dieter, ikzelf , vader van Dieter Desmet met dank aan Daniël voor het nemen van deze foto .
langs landelijke wegen in het rustige Dentergem....
op 'n 3-tal ronden (vd 14) was er 'n kopgroep van 13 renners, daaruit onsnapte de 25 jarige Nieuw-Zeelandse kampioen tijdrijden ooPatrick Bevin van Cannondale Pro Cycling Team
de Nederlander Corne Vankessel op kop van de achtervolgers
Na 'n solo van 38 km volgt Patrick Bevin ook Paddy genoemd , Aidis Kruopis op als winnaar in Dentergem
Tom Vanasbroeck werd op 56" tweede
Mathew Zenovich net als de winnaar , Nieuw-Zeelander, werd 3e
belofte Kenny Constant werd knap 4e
spurt voor plaats 5 : Rudy Barbier (Fra) 6.Giel Bruyneel 7.Kevin Neirynck 8.Corne Vankessel 9.Timothy Claeys 10.Oliver Kent Spark (Aus)
Reningelst : aspiranten / Keiem elite zc en beloften
Reningelst Aspiranten :
14-jarigen : provinciaal kampioen Rune Thoré was de snelste van het pak. Juul Debraekeleer 2e Lawrence Stalpaert 3e Ayrton Blieck 4e Nathan Castelain 5e Lucas Dewachter 6e
de winnaar Rune Thoré met zijn ouders Els en Geert
het podium bij de 14-jarige meisjes : 1.Gemke Derocker 2.Phoebe Depessemier 3.Charlotte Penynck
Dentergem nieuwelingen en juniores / Leke nieuwelingen
Dentergem : 63 nieuwelingen waaronder 4 Dentergemnaren Jason Vancompernolle, Laurens Maes, Henri Vandenabeele en Jarno Vanderschueren (inzet)
er ontstond algauw 'n kopgroep van 12 renners
in achtervolging Laurens Maes en ploegmaats
in de scherpe bocht op 200 m van de finish kwam het tot 'n valpartij van de Amerikaan Jake Chromy en de Brit Riley Searle in de eindspurt.....zonder erg. op onderstaande foto's ziet u de winnaar rechts in lichtblauwe tenue......
de aalvlugge Mathias Declercq was rapper dan Nationaal kampioen Lennert Cappan, de Litouwer Alvaras Naujokaitis, 4e Fabio Vandenbossche, 5e Dentergemnaar Henri Vandenabeele, 6e Yentil Vandevelde, 7e Kyle Kirby (USA) 8e Pieter-Jan Delanghe 9e Robbe Sabbe en 10e Aristidas Kelmelis (Lit)
Mathias Declercq met zijn 3e seizoenszege , kreeg de bloemen van Jana en organisator Tony Vandemaele
Mathias aan de micro van Tony Vandemaele
de familie Declercq uit Veurne . Mathias werd dit seizoen ook al 7 keer tweede......
50 juniores aan de start waaronder 29 landgenoten.....andere nationaliteiten : India, Korea, Ierland, Bulgarije, Amerika, Groot Britannië, Nieuw Zeeland , Israel , Noorwegen, Litouwen. Een wereldkampioenschap waardig....en ze vonden allen het kleine Dentergem.......
korte ontsnapping met Pavel Mynsberghe en de Nieuw Zeelander Matias Fitzwater
Stef Vandendriessche in de achtervolging......
uiteindelijk werd Gil D'Heygere winnaar , de Amerikanen Mark Yaroshevsky 2e, Evan Bausbacher 3e, Glenn Dekee 4e Jacob Ingram (USA) 5e, Quinten Saintobyn 6e
2e seizoenszege voor de renner uit Olsene, won vorige woensdag ook al in Vrasene.
tweedejaars junior Gil D'Heygere had heel wat supporters mee en kreeg de zoenen en bloemen van Jana.
winnaar werd 'n supersterk rijdende Vito Braet van de organiserende club Houtland Westkust. Jarne Vandepaar werd 2e Matthew Vanschroor 3e, Jarne Vangrieken 4e Thomas Depestel 5e
************************ Noteer alvast in jullie agenda : volgende maandag 18/07 - Dentergem profs zondag 24/07 : juniores Kanegem
Ingelmunster elite zc en beloften : Ruben Vanderhaegen
Niet minder dan 150 renners in Ingelmunster : de start met onmiddellijke aanval van Manolito Balcaen
de latere winnaar (nr 56) aan 14 tegen 1
eerste ronden , aanval van de plaatselijke Alessandro Soenens
daarna de beurt aan Jan Ghyselinck
val van de Brit Lewis Purcell
vriendelijke gast die Engelsman, bedankte opa Vancompernolle voor zijn hulp......
kopgroep van 5 renners, Ghyselinck, Vanderbeken, Soenens, Planckaert en Pyfferoen
in de achtervolging : Wesley Legrand op kop van het peloton
in de laatste ronden : de Ierse belofte Conor Hennebry ten aanval, won op 11 juli de wedstrijd in Sinaai...
Jelle Goderis trok het peloton terug bij de koploper
uiteindelijk was de zege voor Merelbekenaar Ruben Vanderhaegen voor Jan Ghyselinck, Tuur Deprez, Bart Tribout 4e, 5e Wesley Vandijck, 6 Frederik Vandewiele 7 Cedric Defreyne 8 Jordy Boutte op 10" 9e Conor Hennebry 10e Antoine Loy ....
op 1 been ??
1e seizoenszege voor Ruben Vanderhaegen. Hij kreeg de bloemen van Nikita en organisator Luc Corneillie.
enkele sfeerbeelden van de Ingelmunsterse wedstrijd ....
Ronde van Frankrijk /Tour de France : Mont Ventoux
Vandaag (14/07/2016) de rit met gedeeltelijke beklimming van de legendarische Mont Ventoux. Rit ingekort door de hevige rukwinden op de top (heb dit zelf ondervonden toen ik er was in 2011...)