Ik ben Roland Desmet, en gebruik soms ook wel de schuilnaam RODE DEN.
Ik ben een man en woon in DENTERGEM (Belgie) en mijn beroep is niet belangrijk.
Ik ben geboren op 01/01/1905 en ben nu dus 119 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .
Zelf heb ik een 20-tal jaren wielerwedstrijden georganiseerd , enkele jaren BWB-afgevaardigde geweest en steeds nauw betrokken geweest met allerlei organisaties.Al bij al ben ik reeds meer dan 45 jaar aktief in de wielerwereld ! Voor het ogenblik medewerker (met perskaart Sportspress / APFJS) aan : www.bloggen.be/rodeden wielerkontakt.be (voorheen cyclingnews.nu) / de krant van west-vlaanderen / cycling /nieuwsblad.be/wielerbond west-vlaanderen/ diverse websites ; Vraagje van velen : wat is RODEDEN ? RO (land) DE (smet) DEN (tergem), wordt uitgesproken als " rode den "
Desselgem GP Memorial Briek Schotte : Julien Vermote
125 deelnemers. De Quick Step-traditie werd voorgezet, Julien Vermote, klopte in de spurt zijn medevluchters Matt Brammeier, Sander Helven en Mark Mc Nally . Andrew Fenn, ploegmaat van de winnaar werd 5e, verder Fabio Polazzi, Edward Theuns, Niko Eeckhout, 9e Quentin Bertholet en opmerkelijke prestatie van de piepjonge Jonas Rickaert (19 jaar) 10e plaats !
mooie naam op de erelijst, verdiende winnaar , superknecht, Stasegemnaar, Julien Vermote
aan de micro van Niko Demuyter onder het oog van Bondsvoorzitter Tom Vandamme en Waregems Burgemeester Vanryckeghem
Iljo Keisse zet de mannen van Crélan-Euphonie 'n neus.... ***************************************************** Nationaal kampioen (voor het ogenblik gekwetst) Stijn Devolder, aan de start waar Niko Eeckhout, Klaas Vantornout en de Zuid-Afrikaanse kampioen, Jay Robert Thomson door de oragisatoren in de bloemen gezet werden.
de latere winnaar (nr 9) aan 3 tegen 1
in de laatste ronde bleven 4 renners voorop waaronder Iljo Keisse en 3 (!!) ploegmaats van Crélan -Euphonie, de plaatselijke, Baptiste Planckaert, Maxime Vantomme en Stijn Steels. Het werd 'n milimeterspurt tussen Stijn Steels en Iljo Keisse
4e werd Maxime Vantomme , 5e Bert Grabsch 6. Egidijus Juodvalkis 7.Gianni Vermeersch
het podium van de GP Marcel kint : 1. Iljo Keisse 2. Stijn Steels 3. Baptiste Planckaert
Nog enkele beelden rondom Zwevegemkoerse : aan de inschrijvingstafel, bekend gezicht uit het cyclo-crosswereldje , Joyce Vanderbeken , deel uitmakende van het organiserend comité
van de beste " bloedworsten / pensen of hoe je het noemen wilt..) van Vlaanderen zijn hier te verkrijgen......
en de alomgekende Freddy Program
na 1/3e koers vormde zich 'n kopgroep van 12 man met oa. de plaatselijke belofte, Jens Vandenbogaerde, Gianni Vermeersch, Matteo Trentin, Mathias Vanholderbeke, Emiel Vermeulen, Niko Eeckhout, Brian Vangoethem, MichaelVingerling , Potgieter
blij weerziens met oud-collega's BWB-afgevaardigden, Walter Coucke en Willy Robbecin (allebei 74 jaar jong)
GESTOLEN: Fiets Op 9 september 2013 werd na de wedstrijd in Zwevegem de fiets gestolen van Garrit Broeders (TO WIN JOSAN). Deze fiets stond binnen in de kleedkamers van het sportcomplex, samen met nog een vijftal andere fietsen. Wie iets gezien heeft of info heeft, mag steeds bellen naar 0475 91 59 30. Bedankt voor de medewerking.
Thibaut Dochy met zijn supporters waaronder veelvoudig Ronde van Vlaanderenwinnaar Eric Leman, z'n vader, Ledegems Burgemeester Bart Dochy en Schepen Geert Dessein
podium 14 jarigen : 7e seizoensoverwinning van Thomas Vansteelandt
**************************
Mijn gemeentegenoot , Emill Vandenabeele (Avia Crabbé) , won dit weekend de Interclub Vlaams Brabant Classic voor juniores in Zemst-Laar. (154 dln - 115 km) 2e Vincent Desy 3. Wannes Heylen. Het was de 3e seizoenszege van Emill. Aangezien zijn huidige ploeg geen beloften heeft, verkast Emill volgend seizoen naar VL Technics.
Izegemkoerse - West-Vlaams kampioenschap voor profs
231 deelnemers in Izegem. De start werd gegeven door ex-wereldkampioenen , veldrijden, Bertje Vermeire en Roland Liboton
de latere winnaar (nr 5) aan 20 tegen 1
Eerste seizoenszege van Tim Detroyer (Accent-Wanty) die Sam Bennet (onlangs nog winnaar in Kortemark) versloeg
3e werd Matthew Brammeier, 4e Frederic Amorison 5e Peter Koning, 6e Jan Ghyselinck 7e Martin Wesemann 8e Tom Vermeer 9e Arthur Vanoverberghe 10e Dirk Finders
de simpathieke Tim Detroyer mocht zijn lichaamslengte in kratten Kasteelbier ontvangen....
Pittemnaar Jan Ghyselinck werd 6e en 1e West-Vlaming en mocht de provinciale kampioenentrui ontvangen van de WBV -voorzitter, Jules Vandergunst in opvolging van Baptiste Planckaert
Timothy Stevens (Team 3M uit Bovelingen-Heers -Limburg ) won de Interclubwedstrijd in Wingene ( 158 dln) *********************************************************************************************** in de laatste van 14 ronden probeerde Kurt Geysen (Ovyta Eijssen Acrog) de anderen te verschalken doch ...
Timothy Stevens klopte het ganse pak, 2e werd Alexander Maes , 3e Olivier Naesen
4e Dennis Coenen 5e Niels Reynvoet 6e Jasper Ockeloen 7e Ritchie Denolf 8e Schultinck 9.Philip Vandaele 10. Leten
Nog 'n bekend wielerfiguur overleden in onze streek. Oostrozebekenaar Palmer Verstraete (67) werd op 4 september , toen hij met de fiets reed, licht geraakt door 'n wagen en overleed ter plaatse. Palmer was mekanieker/verzorger/buschaffeur bij de ploegen Chocolade Jacques, Lotto, Jartazi-Revor , Burgos en Katucha , zorgde ook voor sommige cont(r)acten voor het traditionele Herfstcriterium van Oostrozebeke . De uitvaartdienst zal plaats hebben volgende dinsdag om 10u in de St.Amandskerk-Oostrozebeke .
********************************************************************************************* Gisteren, woensdag 4 september overleed, tijdens 'n fietstocht, de 66-jarige gekende sportman Roger Mouton. Roger was op alle wielerwedstrijden in de buurt te zien, steeds met z'n tweewieler. Hij bezweek waarschijnlijk aan 'n hartaanval of beroerte in de streek van Anzegem. Hij was in z'n beroepsloopbaan, meubelmaker en was 'n allround sportman : deed aan wielrennen, atletiek , gewichtheffen en andere sporten. Sport was zijn leven en was steeds te vinden voor raadgevingen aan jongere sportmannen. Roger Mouton, laat 'n vrouw en 2 volwassen kinderen achter. De uitvaartdienst gaat door op zaterdag 7 september om 10u in het aula van Rouwdienst Bockelandt - Stationstraat 103-Tielt
Wakken Avond Champagnecriterium voor elite zc en beloften
46 deelnemers in Wakken waaronder de Nationaal kampioen, Jerome Baugnies en de vorige kampioen Timothy Dupont
er was niet alleen veel "champagne " te verdienen voor de renners , maar ook voor de mensen die 'n gokje waagden.......
Bram Deprez uit het naburige Sint Eloois Vijve verschalkte de rappe mannen als Timothy Dupont en Bram Dhiedt, Dieter Bouvry, Thierry Declercq, Christophe Noppe en champagne-premiekaper Tim Merlier
na 'n pechseizoen (oa. knie-operatie) , werd de 6e wedstrijd van dit seizoen het eerste schot in de roos voor Bram
Bram mocht van Schepen Filip Vanhaesebroeck 'n magnumfles Laurent Perrier- champagne in ontvangst nemen, gelukkig kende de winnaar de waarde van zo'n fles en liet hij ze wijselijk toe.....
Bram Deprez in gezelschap van organisatorenen , vriendin Jana Vermeeren en ploegsponsors
Organisator Gabriël Dewaelsche en BWB-afgevaardigde Eric Braems (bezig aan z'n laatste jaar als nationaal commissaris, wegens bereiken van de leeftijdsgrens- daarna terug op provinciaal niveau ..) mochten 56 renners de weg opsturen
de latere winnaar aan 12 tegen 1
al na 20 km werd de schifting gevoerd en zonderden zich 'n aantal renners af, daarvan bleven er de laatste ronden deze 5 renners over .... de plaatselijke Stijn Minne, Mario Willems, Lander Vansieleghem, 'n bewonderendswaardige ,19- jarige belofte uit Ruiselede, Jelle Rutsaert en Jehudi Schoonacker
Ex-prof Jehudi Schoonacker uit Oosteeklo won met 'n kleine voorsprong zijn 2e wedstrijd van dit seizoen
de 2e plaats, voor Mario Willems en de nipte 3e plaats voor Stijn Minne, 4e de sterk rijdende Jelle Rutsaert
Jehudi Schoonacker met kroost , bloemenmeisje Bianca, organisatoren en Schepen van sport
*************************** Veurne- Bulskamp - 38 dln Kess Heytens was de beste in Bulskamp 2e werd Arne Casier 3e, ploegmaat Indiana Slabbinck
TER INFO ! Voor de 2e opeenvolgende dag zijn er problemen met de site van Wielerbond Vlaanderen.
de renners op het podium mochten de kussen ontvangen van bloemenmeisje, Astrid Vandenberghe, ex-finaliste Miss belgium ex-renster en reeds lange tijd de vriendin van renner Alphonse Vermote
Aartrijkenaar Gianni Marchand is de nieuwe leider in de beker van België
Stadenaar Jens Wallays (EFC OPQSt) werd in Lommel beloftenkampioen ! Wat 'n prachtprestatie van de simpathieke belofte, broer van prof Jelle . tweede werd Maarten Craeghs , derde Frederik Frison
>
foto benny engels
1.WALLAYS Jens
2.CRAEGHS Maarten
3.FRISON Frederik
4.DECLERCQ Benjamin
5.VAN MEIRHAEGHE Jef
6.CAROLUS Jorne
7.DEVRIENDT Tom
8.THEUNS Edward
9.FRANSSEN Wout
10.MEURISSE Xandro
************************************************************************* Jerome Baugnies is de nieuwe nationale kampioen in de categorie " elite zonder contract ". 2e werd Stig Boeckx , 3e de winnaar van vorige dinsdag in Wervik : Robin Stenuit. Hij volgt de succesrijke West-Vlaming , Timothy Dupont op en is de halfbroer van de 3e , gisteren in de Omloop Mandel Leie Schelde voor juniores, Julien Vandenbrande
1 BAUGNIES Jérôme TO WIN - JOSAN CYCLING TEAM
2 BROECKX Stig LOTTO BELISOL U23
3 STENUIT Robin ROYAL VELO-CLUB OTTIGNIES...
4. STEVENS Timothy 5. DUPONT Timothy 6. VEREECKEN Nicolas 7. DE WINTER Walt 8 .GARDEYN Gorik 9. DOMS Steven 10. DHOLLANDER Kristof Deze namiddag strijden de beloften ook nog voor de tricolore !
68e Omloop Mandel Leie Schelde voor profs, elite zc en beloften : 97 deelnemers - 18 plaatselijke ronden
Iljo Keisse , enkele dagen geleden nog winnaar in Erpe-Mere, won met 'n kleine voorsprong op....
Frederique Robert ...
en streekrenner Niko Eeckhout
mooi podium, ondanks al die concurentie van ander profwedstrijden, met oa. Burgemeester Verwilst en tussen de renners, Miss.. Karen Vanlerberghe, zus van belofte Bert
Juniores 1.1 UCI -wedstrijd : 189 deelnemers Eerst werden de ploegen voorgesteld
de Deen Mathias Rask won deze klassieker voor juniores voor Milan Menten en Julien Vandenbrande, Nationaal kampioen, Jenthe Biermans en Edward Planckaert
podium : 1. Mathias Rask 2. Milan Menten 3. Julien Vandenbrande, hier in gezelschap van Burgemeester Dirk Verwilst
Nieuwelingen : 38 deelnemers de Nederlander Miguel Ketelaars versloeg veldrijder Miqele Brulez en Xavier Ketelaars
2e seizoenszege van de Nederlander en 4e tweede plaats van Miqelé Brulez , dit seizoen...
Ruiselede : nieuwelingen en elite zc en beloften / Torhout : elite zc en beloften
46 vertrekkers bij de nieuwelingen , de grote favoriet Maxim Bollé was al bij het begin van de race maar aan 1 tegen 1 te krijgen bij de bookmakers
de misschien snelste nieuweling van het land, Maxim Bollé uit Denderleeuw behaalde in Ruiselede zijn 10e seizoensoverwinning
zelfs 'n haperend versnellingsapparaat de laatste 300 meter kon Maxim niet van de overwinning houden
en werd in de bloemen gezet door Burgemeester Greet Deroo en bloemenmeisje Chaelle
Elite zc en beloften : 49 vertrekkers , ook hier won de grote favoriet
Mario Willems uit het naburige Lotenhulle behaalde er zijn 7e seizoensoverwinning door Timothy Claeys en Stijn Minne te verslaan, Ruiseledenaar Jelle Rutsaert werd knap 4e, A. Geuens 5e
Mario met organisator , doet al, Paul Deruddere en echtgenote
Torhout : 72 elite zc en beloften 1. Maene Kevin 2. Noppe Christophe 3. Degreve Martijn 4. David Geldhof 5. Guy Smet
Kevin was ontroerd als hij de bloemen kreeg van Sandy, Mev. Wouter Dewilde (met zonnebril)
15e editie van de Omloop van de Grensstreek : Het was een nerveuse wedstrijd met heel in het begin een grote valpartij (+/- 100 renners) na nog geen kilometer westrijd. De koers werd geneutraliseerd tot iedereen (denk ik toch) terug aansluiting kon maken.
173 deelnemers : 2x de beklimming van de Kemmelberg : 1e x kwam Tom Devriendt als 1e boven.
aan de eindstreep was het Waaltje Robin Stenuit (team Ottignies -Perwez) de rapste voor Edward Theuns en Tom Devriendt
2e seizoenszege van de 23-jarige Robin Stenuit die heel veel verwacht van het komende zondag te rijden Nationaal kampioenschap in Lommel. De eerste 3 met de winnaar van de bergprijs , de Nederlander Luuc Bugter....
Schuiferskapelle wielerjeugd miniemen en aspiranten / diverse wedstrijden van het weekend
NIET AANGESLOTENEN (geen lid van wielerploeg) : start niet aangesloten miniemen :
winnaars niet aangeslotenen : 8 jaar : arne desimpelaere (aarsele) 9 jaar : rune forrest (zonnebeke) 10 jaar : pieter delannoy (izegem) 11 jaar : jamie vancompernolle (dentergem)
10 jaar : op overtuigende wijze won Oostrozebenaar Michiel Lambrecht zijn 7e wedstrijd van dit seizoen
podium 10 jaar : meisje 1. Marith Vanhove (Izegem)- jongens 1. Michiel Lambrecht 2. Gert Ameloot 3.Siebe Vanrenterghem
finish 11 jaar : 1. Robbe Tommelein ( Kanegem) 2. Arno Demuynck 3.Ayton Soenens
12 jaar : 1. Daan Grosemans 2. Wout Heylen 3.meisje, Dina Scavone 4.Niels Onderbeke
13 jaar : 1.Vanbroekhoven Finn (Mol) 2. Nathan Decuypere 3.Davide Bomboi (deze 3 dubbelden de 20 andere renners)
8e seizoensoverwinning van de jongen van Balen BC
podium 13 jarigen met Oud Ronde van Vlaanderenwinnaar Roger Decock en ex-prof Marnix Cappelle : de eerste 3 met de 2 meisjes, Ines Malfait en Isaline Deckmijn
14 jaar : 1. Brent Braes ( Hulshout) 2.Wesley Vercaemst 3.Trystan Five 4. Dochy Thibaut 5. Jordi Dewit
de eerste 3 jongens met de meisjes Phaedra Verbeeck ( Lauwe) en Cara Worm
Enkele persoonlijke opmerkingen : de succesrijke ploeg Balen BC was met 'n grote delegatie naar de Tieltse deelgemeente
afgezakt omdat ze op stage waren in Ronse. Sommige ouders wanen zich boven elke wetgeving en zien enkel hun zoontje of dochterje en lappen alle regels van veiligheid aan hun laars en gaan zelfs zover de WBV-afgevaardigden onterecht uit te maken voor alles en nog wat (ik dacht dat ouders er waren om 'n voorbeeld te geven ...... ) gelukkig betreft het hier maar enkele uitzonderingen.
Perfecte organisatie van Walter Vergote en zijn medewerkers !
************************************************
Tielt - juniores ( 42 dln) GP Johan Rosseel/Firmin en Paula Warnez : 1. Jari Vandenbussche 2. Enzo Demasure 3. Matthias Pyfferoen 4. Manolito Balcaen 5. Arne Bosmans
Kortemark - 33 nieuwelingen : 1. Engelbert Vankeirsbilck (zoon van ex-renner Jurgen) 2.Alessandro Vandromme 3.Arne Jacques
Langemark el. zc en U23 (53 dln) : 1. David Geldhof 2. Kim Borry op 15" 3.Frederik Verkinderen 4. Kenzie Boutté 5 Heytens Kess
Liedekerke (175 elite zc en beloften) 1. Frederik Frison 2.Dries Vangestel 3. Tiesj Benoot op 1' 03
West-Vlaanderen Cyclingtour -nieuwelingen -2e rit en ploegentijdrit
Meulebeke 2e rit in lijn : Organisator Rudy Leclercq met de diverse truien aan de start
streekrenner Aaron Verwilst uit Ruiselede in de groene puntentrui met zijn fiere ouders
de Nederlandse kampioen Bram Welten was de snelste voor zijn landgenoot Bob Olieslagers en de winnaar van de 1e rit, Stan Dewulf
4e Panis Thibault, verder Andertum Callum , Costa, Wydooghe, Verfaille, Leys en Daan Farrazijn 10e
de massaspurt van het peleton werd ontsierd door 'n valpartij na de meet, gelukkig met geen te ernstige verwondingen
heel wat materiële schade en schaafwonden
Ritwinnaar in Meulebeke, Bram Welten met 2e land-en ploeggenoot Bob Olieslagers en revelatie Stan Dewulf
Stan Dewulf, gele trui na de 1e rit, werd na de 2e rit in lijn terug leider in de algemene klassering, nadat hij de trui moest afstaan na de ploegentijdrit (zie verder)
en is ook de nieuwe groene trui, op het podium in gezelschap van de Missen, Burgemeester Dirk Verwilst en gastheer Pierre Buyse
Provinciaal afgevaardigde, ex-Burgemeester van Tielt , Luc Vannieuwenhuyse mocht de leider ook 'n trofee overhandigen
en de Amerikaan Gage Hecht in de witte trui van beste jongere
*********************************************** Deze middag : De unieke ploegentijdrit in Oostrozebeke (Ginste) werd gewonnen door het USA National Team, 2e werd de Nederlandse ploeg TWC Pijnenburg , 3e CT Avia Crabbe Westhoek
USA-team met Adrian Costa, Gage Hecht, Jack Maddux, Marcello Cesario, Cooper Willsey en Jake Thompson
de Amerikanen wonnen bijna alles : Gege Hecht de leider in het algemene klassement
en leider als beste 1e jaars
gelukkig was er Aaron Verwilst van de Tieltse Rennersclub die de puntentrui behield
West-Vlaanderen Cycling Tour voor nieuwelingen 1e Rit : Stan Dewulf
154 nieuwelingen uit binnen- en buitenland aan de start in Wielsbeke. Bij aanvang van de voorstelling van de 26 ploegen begon het te regenen maar de organisatie had voor hulp gezorgd voor de fotografen....
Deelnemende ploegen :
voor de start werd "verzetscontrole " gedaan
3 Nationale kampioenen aan de start , Amerikaan Adrian Costa, Belgisch kampioen Sasha Weemaes en Nederlands kampioen Bram Welten, uitesrt links Rudy Leclercq , voorzitter van het organisatiecomité en één van de stuwende krachten achter deze organisatie
de latere winnaar aan 8 bij de bookmakers
talrijke ontsnappingspogingen , hieronder aan de leiding 'n enorm sterk rijdende Amerikaans kampioen Adrian Costa, de Nederlander Bob Olieslagers en Ruiseledenaar Aaron Verwilst
Stan Dewulf van Wielerteam Ieper werd winnaar voor de Amerikaan Gage Hecht, ploegmaat van de winnaar, Jens Debruyne werd 3e
Nederlands kampioen Bram Welten won de peletonsspurt voor plaats 10 voor Daan Farazijn
podium van de 1e Rit met de Missen, Elivia Gadeyne (ook renster) en Lies Retsin en gastheer in Wielsbeke Bernard Vanluchene
Stan Dewulf werd natuurlijk leider in het algemene klassement
Aaron Verwilst was de beste in de tussenspurten
de Amerikaan Gage Hecht kreeg de witte trui van de beste jongere
de 3 truien van de West-Vlaanderen Cycling Tour voor nieuwelingen 1e dag
de winnaar aan de micro van Wilfied Osieur
1 DEWULF Stan WIELERTEAM IEPER
2 HECHT Gage USA NATIONAL TEAM 0:00:03
3 DEBRUYNE Jens WIELERTEAM IEPER 0:00:08
4 DE WEVER Merten CYCLING TEAM AVIA CRABBE WESTHOEK 0:00:08
5 BRAYBROOKE Alex SOUTH EAST CYCLING TEAM 0:00:08
6 BERTELS Sven WSC HAND IN HAND BAAL 0:00:08
7 MERTENS Julian DCM CYCLING TEAM 0:00:19
8 VERWILST Aaron TIELTSE RENNERSCLUB 0:00:19
9 VAN DER AUWERA Gilles KON. BALEN B.C. V.Z.W. 0:00:22
10 WELTEN Bram TWC PIJNENBURG 0:00:22
11 FARRAZIJN Daan KON. BALEN B.C. V.Z.W. 0:00:22 Wordt vervolgd..
1
Ventura Ronde van Oost-Vlaanderen voor beloften U23
van collega Alain Sennesael (wielercontact.be) mocht ik volgende mooie foto's ontvangen van de prachtige rittenkoers voor beloften Ventura -Ronde van Oost-Vlaanderen : ******************************************************************** 4e en laatste rit van deze mooi, exclusieve Ronde voor beloften in Zwijnaarde : Winst voor Kenny Willems voor de Ier Conor Dunne, Alexander Geuens, Xandro Meurisse , Jelle Mannaerts, 6e Alexander Maes
de eindoverwinning was voor het West-Vlaams toptanlent Daan Myngheer
Jorne Carolus behield de groene trui
Edward Theuns de rode shirt
en Kevin Callebaut , beste Oost-Vlaming op de 4e plaats in de eindrangschikking
Eindwinnaar Daan Myngheer had 1 sec voorsprong op Bert Vanlerberghe en 3 sec op Jelle Mannaerts
'n zeer tevreden organisator André Maerschalck (rechts) en Secretaris Sven Calus
******************************************* 3e rit met aankomst in Massemen , 2e rit overwinning voor Jorne Carolus
1.
CAROLUS Jorne
LOTTO BELISOL U23
03:06:32
2.
MANNAERTS Jelle
ROCK WERCHTER CYCLING TEAM
3.
BLOMME Lorenzo
BIANCHI-LOTTO-NIEUWE HOOP
4.
VANCOPPERNOLLE Francesco
VENTILAIR - STERIA CYCLING TEAM
5.
DEWEER Jochen
VL TECHNICS - ABUTRIEK CYCLING
6.
VANSPEYBROECK Tim
VENTILAIR - STERIA CYCLING TEAM
7.
LAMBRECHTS Sem
BIANCHI-LOTTO-NIEUWE HOOP
8.
BAERT Jasper
CYCLING TEAM SOENENS-
9.
CAPIOT Amaury
ROCK WERCHTER CYCLING TEAM
10.
NOPPE Christophe
MORGAN BLUE C.T. VZW
Jorne Carolus , groene trui gesponsord door Topsantiek van ex-renner Gino Pieters, rechts op de foto
Edward Theuns rode trui
Kevin Callebaut
4 klassebeloften op het podium : Edward Theuns , Daan Myngheer, Jorne Carolus en Kevin Callebaut
2e Rit : Sinaai Hoogledenaar Daan Myngheer wint de 2e rit voor ploegmaat Paco Ghistelinck en Bert Vanlerberghe, Jelle Mannaerts, Hambrook, Otto Vergaerde en Niels Reynvoet
1e Oost-Vlaming Kevin Callebaut
Otto Vergaerde (Ovyta Eijssen Acrog) beste eerstejaarsbelofte
Bert Vanlerberghe als leider met de punten
de nieuwe leider, West-Vlaming Daan Myngheer heeft 4" voorsprong op Bert Vanlerberghe
******************** PROLOOG : podiums proloog- tijdrit (4,5 km) in Knesselare : winnaar werd Gentbruggeling Edward Theuns, had 8" voorsprong op de Nieuw Zeelander Cameron Karwowski, 3e werd Jonas Rickaert
Edward Theuns werd meteen leider in de algemene rangschikking
beste eerstejaarsbelofte Jonas Rickaert
de blauwe trui van beste Oost-Vlaming... ook voor Wardje Theuns
2 grote talenten : Jonas Rickaert en Edward Theuns
Prachtig filmke van de proloog in Knesselare : hier klikken : https://vimeo.com/72401162 ***************************************** 1e rit in lijn met aankomst in Haasdonk : massaspurt gewonnen door Nationaal kampioen Jorne Carolus uit Hasselt 2. Jens Demeyere 3.Pieter Buyle 4.Bert Vanlerberghe 5. Pieter Verwee 6. Edward Theuns 7. Jasper Baert
Edward Theuns blijft leider in de algemene klassering