Ik ben Desmet Roland, en gebruik soms ook wel de schuilnaam smetje.
Ik ben een man en woon in Dentergem (Belgie) en mijn beroep is net als geboortedatum=> Niet belangrijk !.
Ik ben geboren op 01/01/1905 en ben nu dus 119 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: wielrennen-tuinieren-fietsen -muziek -goed gaan eten en veel andere.
Blog hoofdzakelijk over wielrennen met meestal eigen foto's ,ook andere zaken ! Ook foto's van wielerloopbaan zoon Diete
Zelf heb ik een 20-tal jaren wielerwedstrijden georganiseerd , enkele jaren BWB-afgevaardigde geweest en steeds nauw betrokken geweest met allerlei organisaties.Al bij al ben ik reeds meer dan 50 jaar aktief in de wielerwereld ! Voor het ogenblik FL-medewerker (met perskaart Sportspress / APFJS) aan : www.bloggen.be/rodeden wielerkontakt.be (voorheen cyclingnews.nu) / wielerleven-west.be/ de krant van west-vlaanderen / cycling /nieuwsblad.be/wielerbond west-vlaanderen/ diverse websites ; Vraagje van velen : wat is RODEDEN ? RO (land) DE (smet) DEN (tergem), wordt uitgesproken als " rode den "
De laatste 200 items staan hierboven -voor meer items ga naar" archieven "daaronder en klik op de maand die ge wenst ! Voor meer archieven te bekijken : elke keer op een periode klikken ( per maand va. 22/08/2007) en dan onderaan op pijl naar links
REACTIES zonder GELDIG of NIET-CORRECT e-mail adres worden verwijderd !!!
16-08-2010
Schuiferskapelle Wielerjeugddag - deel 2
vervolg.... Finish van miniemen 9 jaar : 1e Robbe Verhelst 2e Jari Simoens 3. Lars Wouters
Niet aangeslotene 8 tot 10 jaar 1. Warre Vangheluwe 2. Tibo Wallyn 3. Henri Vandenabeele
niet aangesloten-meisjes 8 tot 10 jaar : 1. Meerschaert Alkyna
en de mama's kiekjes nemen van hun telg
start meisjes 10 jaar : Emma Vandenheede - Shari Bossuyt - Eva Vermeersch
sommigen hebben de allure van de grote winnaars , hier Mathias Declercq die wint vóór Andres Verdonck en Arne Santy , Lennard Wouters en Milan Hanne (die 'n fervent supporter blijkt van m'n site ...)
voetballer, Gauthier Willemyns maakte kennis met het asvalt en werd verder geholpen door Eric Van lancker
niet aangeslotene 11 en 12 jaar : 1.Martijn Callens vóór Olsenaar Glenn Dekee en Niels Vandermeulen
meisjes 11 jaar : Justine Louchaert - Loeka Verdonck en Soetkin Vanneste
11-jarige jongens
Justine Louchaert klopte alle jongens in haar reeks....
soms was het verschil zeer miniem...hier Arne Vermeersch (r) en Seppe Steyaert
de familie van ex-renner Olivier Louchaert was enorm blij met " het meesterschap " van dochter Justine
Meulebekenaar Bram Vandekerckhove winnaar bij de niet-aangeslotene 13 - 15 jaar , vóór Mathias Brutsart en Matthias Vanheede
Schuiferskapelle : 9e wielerjeugddag West-Vlaanderen - deel 1
97 miniemkes (van 8 tot 15 jaar) schreven zich in in de Tieltse deelgemeente
onder leiding van ex-renner Eric Van Lancker (Vlaamse wielerschool) bijgestaan door Kris Hanne en Jean-Pierre Deloof en voorzitter jeugd, Eric Snauwaert en leden van de wielertoeristenclub Batavia
broer en zus Louchaert...
Kris Hanne met in zijn spoor toekomstige wielerkampioenen ?
Winnaar van 4 klassiekers bij de profs , Eric Van lancker
Angreau Beker van België juniores : 1. Ludwig Verstraete (Molenspurters Meulebeke) 2. Lucas Dreyer 3. Kenzie Boutté (foto Tom Duyvejonck)
(foto's KSV Deinze - William Vanbrabander) Aspiranten Herenthout vlnr medaillewinnaars van KSV Deinze : vlnr.Secretaris clubploegleider William Van Brabander, Merten De Wever(2e bij de 12 jarigen in de wegrit, Bjorn Ghijselinck (2e bij de 13 jarigen in de tijdrit), Frederic De Keukeleire (3e bij de 12 jarigen in de wegrit) en trainer clubploegleider Jacquis Goossens. aspiranten Petegem - Deinze : B reeks 13-jarigen : 1. Zoran Dhondt 2. Diego Deblaere 3. Julien Mortier
De 1e grote Prijs Roger Soenens werd gewonnen door Avia-renner Jens Vandenbogaerde (die volgend seizoen de Soenensploeg bij de beloften zal vervoegen). Zijn 6e individuele seizoensoverwinning behaalde hij vóór de Litouwer Eimantas Gudiskis (Litubel) en Benoit Beyls (Tieltse renners) . Thuisrenner Alessandro Soenens werd knap 4e. Er waren 33 deelnemers.
********************************************************************* Winnaar Jens Vandenbogaerde één van de favorieten bij de bookmakers aan 3 tegen 1
Vrij vroeg in de wedstrijd probeerde Ewout Rommens 'n ontsnapping op touw te zetten
het peleton in achtervolging
bij een premiespurt kwamen Angelo Dedobbelaere en Dean Devriese ten val , eerste kon zijn koers verder zetten
doch Dean, die de laatste weken terug goed op dreef was moest afgevoerd worden naar het Izegemse ziekenhuis - (ik kreeg daarnet al nieuws dat de kwetsuur van Dean nogal meevalt !)
in de 5e van de 16 ronden kozen Jens Vandenbogaerde, Eimantas Gudiskis en Benoit Beyls definitief het hazepad
in achtervolging..
speaker Carlos Debusschere en WBV-afgevaardigde Dirk Gryson naarstig aan het werk
Jens liet 'n 3-tal ronden vóór het einde zijn 2 vluchtgezellen in de steek en won met grote voorsprong op........
de Litouwer Eimantas Gudiskis......
Benoit Beyls uit Bavikhove werd mooi 3e
eventjes later won Alessandro Soenens de spurt voor plaats 4 , vóór Siskevisus Paulius (kamp Litouwen)
Arnoldas Valiauga werd 6e , Giovanni Debaere 7e, Stéphane Joosen 8e , Thijs Vandaele 9e
Rechts de man naar wie deze 1e ereprijs genoemd werd Roger Soenens
en Jens mocht zijn verhaal vertellen aan Carlos Debusschere
Lovendegem : elite zc en beloften => Mario Willems
De 37-jarige Mario Willems ( Kingsnorth International) won vandaag zijn 16e bloemtuil an het seizoen . 2e werd de 19-jarige Christophe Vancauwenberghe , 3e de Zweed Petter Persson , 4e Michael Vinck, 5e Ruaraidh Mc Leod. *************************************** WBV-afgevaardigden Luc Degroote , Roland Haelterman en Kristof Mortier mochten 31 deelnemers inschrijven
Christopher Macic (NZ) van de ploeg van Staf Boone, maakte deze namiddag op de Lovendegemse kasseien een sterke indruk
Nanni Nazarrio aan het commando
op deze foto herkennen we ook Soenensrenner Pieter Depaepe
Christopher Vancauwenberghe (r) met de andere favoriet Gediminas Bagdonas , die enkele 100-den meter voor de aankomst ten val kwam, zonder erg
voor Lotenhullenaar Mario Willems wordt het stillaan een gewoonte het zegebaar te maken
Mario met zoontje en ploegleider Staf Boone
spraakwaterval Werner Verschaeve met Mario en Staf
Schuiferskapelle- beloften : Litouwer Maniusis Martynas (Litubel)
In Schuiferskapelle (Tielt) won de Litouwer Maniusis Martynas (Litubel) de beloftenwedstrijd door in de spurt zijn vluchtgezel Gianni Marchand te kloppen. Op enige afstand werd Hannes Depraetere 3e, Dieter Verbeek 4e , Pascal Colaert 5e. ******************************************************* Aan de inschrijvingstafel met vlnr. Franky , Pierre, Blanca, Kerensa, Walter, Eric en Lorenzo
als ere-gast mocht Walter Vergote - Katusha sportdirecteur Jef Braeckevelt verwelkomen
74 beloften aan de start
bij de start was de litouwer reeds bij de favorieten gerekend ( aan 3 tgen 1)
speaker Willy Lammens vraagt naar Jefs' favoriet, organisatievoorzitter Luc Vanrenterghem , fier met zo'n vedette in zijn buurt
de echtgenotes of vriendinnen van de bestuursleden werden ook ingeschakeld......
Kapellekoers is ook traditioneel een ontmoetingsplaats van ex-streekrenners , hier met de ex-profs Marc Lievens, Willy Vanneste en Gilbert Desmet 1 Hannes Depraetere en Pascal Colaert in de aanval
ook Matthias Vanmarcke probeerde een solootje
kopgroep met Vanmarcke, Martynas, Kevin Furniére, Depraetere en Pascal Colaert
maar de Litouwer Maniusis Martynas was de beste vóór Gianni Marchand
maar de vedette in Kapelle was " de Jeff "
Dwars door de Antwerpse Kempen , Mol- Brasschaat -> ook een Litouwer die aan het langste eind trok : Aidis Kruopis verslaat Kevin Claeys en Joeri Stallaert (zie ook : www.wielerlevenwest.be en www.cyclingnews.nu )
Rumbeke : David Geldof / vervolg juniores Kortrijk
David Geldof was de beste te Rumbeke , 2e werd Ward Lapiere 3e Rolf Broge. De ploeg van Luc Courtens ( Decock-Sportivo) behaalde 8 achtereenvolgende dagen 'n overwinning en heel waarschijnlijk komt er vandaag nog een 9e bij .
vervolg juniores Kortrijk : de start van 67 renners
Lander Seynaeve en Paco Ghistelinck beheerstten de wedstrijd
Molenspurter Niels Houttekier probeerde tevergeefs de kloof te dichten
Jeroen Caen (Jonge Renners Roeselare) had met pech af te rekenen
Tom Vanbecelaere , Stijn Joseph , x in achtervolging
de plaatselijke renner Jody Eeckhout, kreeg uitzonderlijk de toestemming van Robbie Mc Ewen en C° eventjes voorop te rijden..... en beleefde het hoogtepunt in zijn 7 jarige wielerloopbaan !!
Tistje Planckaert en Kenny Lisabeth
Jurgen Vandewalle toonde zich ook aan het talrijk opgekomen Kortrijks publiek
Kortrijk koerse werd gewonnen door Robbie Mc Ewen vóór Niko Eeckhout en Maxim Vantomme ( 38 deelnemers )
Maxime Vantomme 3e , Steven Caethoven 4e , Denis Flahaut 6e en Sven Vanthourenhout 5e , Tom Vanbecelaere 8e ,Dieter Vanthourenhout 9e , Stijn Joseph 7e (verdoken) , Jurgen Vandewalle 10e en Steve Schets
de peletonspurt voor plaats 12 : Vytautas Kaupas , Batsiste Planckaert 13 , Kenny Lisabeth 14e
. de eerste 3 op het kleine podium
uiterst rechts organisator Dany Duyvejonck met de missen Julie Deré en Michèle Desmet
Juniores = 67 deelnemers => winst voor Paco Ghistelinck vóór een fel ontgoochelde provinciaal kampioen Lander Seynaeve
ex-renner, WBV-afgevaardigde Krist Brulez mocht de start geven aan 76 deelnemers
Vlaanderens populairste "programmaverkoper " Freddy " deed nu eens dienst als seingever
Ledegem : gemeente van .......
Snel vormde zich een kopgroep van 11 renners met oa. Ledegemnaar Zico Waeytens
die voor eigen publiek solo probeerde weg te geraken
Thierry Declercq (Kerkhove) behaalde zijn 5e seizoenszege door in de spurt Gerdy Ververken , Brian Ligneel, Anthony Louis, de plaatselijke Zico Waeytens, Erki Putsep, Tanguy Lefebvre , Ward Lapiere, Pieter Vuylsteker ,Stijn Nauwynck en Maxim Debusschere te verslaan.
Thierry na zijn 5e seizoenszege , ex-renner Noël Nemegeer bekijkt aandachtig de fiets van de winnaar
Blijkbaar geniet mijn vroegere collega Roger Durieu evenveel als Thierry van deze overwinning
Brian Ligneel werd net als daags voordien 3e , Zico 5e
met " moeder Declercq " en vele supporters op de foto
44 deelnemers te Rumbeke (maandag 2 augustus). " Gemakkelijke ......1e seizoenszege" zege voor Gino Deweirdt ,de plaatselijke renner Kim Borry werd 2e. Brian Ligneel won het spurtje voor de 3e plaats vóór Geoffrey Demeyere.
Egem nieuwelingen => 2e seizoenszege voor Jan-Bart Opsomer
Amper 30 nieuwelingen te Egem die er toch een pittige wedstrijd van maakten. Robbe Vangheluwe (Tieltse renners) opende de debatten en kreeg snel het gezelschap van Berne Vankeirsbulck en Jonas Dejonckheere. Jan-Bart Opsomer ( Jonge renners Roeselare) vervoegde solo het trio, waarna Damon Devriendt na een paar ronden achtervolgen ook bij de koplopers aansloot .
het leidend viertal
Damon Devriendt (Zeemeeuw Oostende) (r) vervoegde de leiders en nam onmiddellijk het heft in handen
doch Jan-Bart Opsomer uit Zwevezele toonde zich de snelste van het lot , 2e werd Robbe Vangheluwe, 3e Jonas Dejonckheere,4e Damon Devriendt
5e Berne Vankeirsbulck
6e werd Diego Clarysse
de peletonsspurt werd gewonnen door Damon Maes (7e) vóór Arthur Vanlokereen
een gelukkige Jan-Bart Opsomer die na zijn zege te Moorsele nu ook de primus was
in gezelschap van pa Frank (ex-renner) en ma , Mev Giséle Debever-Gardeyn en Schepen van Sport Danny Pollet
Nog enkele foto's van de beloftenwedstrijd te Aarsele : de latere winnaar Ruaraidh Mcleod aan 6 tegen 1
59 beloften aan de start (Carlos niet meegerekend....)
er onstond algauw een kopgroep van 9 met Frederik Verkinderen, Brecht Dhaene, Thomas Debrabandere,Jochen Deweer, Frederik Debrouwer, Michael Vinck, Ruaraidh Mcleod, Christophe Verhaeghen en Maniusis Martynas, kopgroep die voor de overwinning mocht strijden
Brecht Dhaene probeerde enkele keren solo
Christophe Verhaegen is er steeds bij als de beslissing valt
Wielerbond afgevaardigde Pierre Buyse vertoeft in " hogere regionen "
de eindspurt van ver ingezet en met 3 Isorexrenners in de kopgrop kon het bijna niet mis gaan
de winnaar was enigszins geschrokken van het Aarseelse bloemenmeisje
Jochen Deweer (l) was blij dat hij de overwinningskussen niet moest ontvangen
Zonnebeke elite zc en beloften => 1. Brian Ligneel 2.Kim Borry (weeral net naast )3. Lefebvre Tanguy
Oostkamp elite zc en beloften : 1. Davy Peirsman 2. Sven Francoys 3. Mario Willems
De in Meigem verblijvende Isorex-renner Ruaraidh Mcleod won in de spurt de beloftenkoers te Aarsele. tweede werd Christophe Verhaeghe , derde Jochen Deweer . Er waren 59 deelnemers. Het was de 1e seizoensoverwinning van Ruaraidh.
de winnaar met oa. ma Vancompernolle, het echte ....bloemenmeisje Petra Lasseur ,Isorexverzrger Olivier Ostijn , organisators Johan Decraene en André Dekezel (Bernard Langeraet verdoken)