5julie 2004 in de late morgen klaar voor het vertrek met de gsx750f in overijse de autoweg (E411) op en er in custinne weer af is het enige stukske outoweg van de ganse rit die tocheen 4000 km lang wordt. rijden dan via hoyet naar bouillon voor de eerste stop en taske koffie en smos op 160 km van mijn deur. dan gaat het langs de D964 richting verdun en de D904 naar pont-à-mosson. dan de kleinere wegen op naar chateau-salins en sarrebourg naar saverne met een klein coleke van 385m de eerste overnachtig op een kleine camping
6 julie waker geworden onder een miezelregen belooft ni veel goeds. na het ontbijt weergepakt en wij weg over de cols van de vogezen naar lons-le-sounier de eerste gedwonge pauze is aan het meer van gerardmer het is immers aan het gieten dat wordt een uur koffie drinken. daarna is het wel nog nat hier en daar maar het landschap maakt veel goed lekker veel bochten tot besancon daarna zitten we op een druke verbindingsweg (zoek daar voor alternatief) de cols zijn in volgorde: col de valberg 652m col du danon 715m col de saales554m col du plafond 620m col du martipre 798m col du hout de la cote 799m col de gros piere 955m col du menil 621m col des croix 679m aangekomen in lons le sounier ni veel keus er is 1 camping 1 cafe en 1 resto dus de keuze is snel gemaakt
7 julie vannacht niet veel geslapen door het onweer maar wonder boven wonder de zon schijnt als ik de moto weer start voor een dagje heerlijk stuuren we rijden richting orgelet en nemen daar de d470naar st cloude met een kleine omweg langs de lac de vouglans. in st-cloude nemmen we de d124 een kleine weg dat ons naar de col de la croix de la serra(1049m) brengt de eerste 1000+ van de cols. in belgarde wordt het ingewikeld en gaan we de heel kleine wegen op en rijden we meermaals verkeerd maar het loondt de moeite langs de d7 naar savigny en frangy dan de d2 op naar thorens-gliéres daar de d55 op naar de col du collet (1390m)en de col des gliéres(1440m) eenmaal daarover komen de echte grote bergen in het zicht en rijden verder in een prachtig panorama naar st-jean-de sixt iets daarvoor worden we getrakteerd op een echte wolkbreuk met als gevolg als doorweekt en zoeken dan maar een chambre d'hote op om als te kunnen drogen
8 julie heerlijk geslapen in een bed licht veel beter dan op de grond in een tent als hangt te drogen in de kamer en na het ontbijt besluit ik hier een dag langer te blijven en vertrek ik van hieruit op verkenning over de col des aravis(1486m) naar les gorges de l'arondinne naar ND de bellecombe dan de col des saisies(1650m) over naar vilard-s-doron onderweg kopen we wat streek specialiteiten voor een picnic in de gorges de l'arly maar eerst moeten we nog een col over deze van forclaz(871m) niet zo hoog maar wel heel smal die weg picnic in de l'arly is er eigelijk vrij druk maar wel heerlijk rijden weer naar ND de bellecombe naar st jean de sixt en ja weerlangs de larondine en de aravis en dat stoorde niet echt 2 maal dezelfde weg te neemen het is er gewoon prachtig
9julie s'morgen vroeg gepakt en vertrek in de ochtend zon weer over de aravis richting megeve en st gervais naar chamonix het is ondertussen weer gaan regennen en de mont blanc zit mooi verstopt in de mist op weg naar de grand st bernard breekt de zon door en wordt het een prachtige beklimming de eerste van velen en krijgen de mont blanc toch nog te zien maar dan langs de italianse zijde bij de afdaling van de grand st bernard krijgen we een prachtig zicht op de valei van aosta van daaruit gaat het richting petit st bernard(2188m)waar de verdedeginglijn van maginot nog redelijk intakt is gebleven zo rijden we weer la france in en via la rosiere(1850m)en haarspelden we verder naar beneden tot in bourg st maurice tentje weer rechtgezet en getrakteerd op pizza en een leker wijntje
10 julie weer gepakt en gezakt en van de nacht veel gesakert omdat ik nu wel echt op de grond heb geslapen,de lucht matras lekt dus dat wordt uitkijken naar een nieuwe. het zonnetje schijnt en het is aangenaam warm aan het worden als ik de moto start net voor het centerum van bourg st maurice draai ik de D902 op naar de comet de roselend(1967m) het is weer frisser aan het worden en de hemel trekt weer dicht boven op de comet is het weer aan het miezeren verdekke. in de afdaling naar de stuw van roselind homt de zon weer door gelukig aan het meer verlaten we de D902 rigting stuw en de col du prez(1703m) heel mooi die alpenweides net oostenrijk heel smal baantje met ontelbaar veel haarspeldbochten aangekomen in beaufort nemen we de D925naar alberville waar ik een nieuw matraske aanschaf voor de nacht dan de N90 op tot feissons-s-isére waar we de D213 nemen voor de col de la madeleine(1993m) weer in het dal aangekomen nemen we de D927 naar de glandon (1924m) col de la croix de fer(2067m) in de afdaling wordt de motor in neutraal gezet en ook af en laten we ons bolen tot beneden wegens heel weinig benziene maar goed dat we het deden we zijn maar heel nipt tot aan het tankstation geraakt waar ik mijn vole 21L super tank(die tank was dus heel leeg) aan de voet van de telegraf vinden we een camping en wordt er daar overnacht 11 juli wordt vervolgd